czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraśnik

Koniec handlu przy ul. Balladyny w Kraśniku. Nowe stawki na miejskich targowiskach

Dodano: 10 lipca 2015, 17:49

Koniec handlu przy ul. Balladyny w Kraśniku (fot. Archiwum)
Koniec handlu przy ul. Balladyny w Kraśniku (fot. Archiwum)

To już postanowione. Targowisko przy ul. Balladyny w Kraśniku będzie funkcjonować jedynie do końca roku. W piątek zgodzili się na to radni, choć nie jednogłośnie. Podczas głosowania przepadł wniosek, który miał zapobiec planom urzędników.

Choć projekt przygotowanej na sesję uchwały nie dotyczył bezpośrednio likwidacji targowiska przy ul. Balladyny w Kraśniku to i tak informacją ta wzbudziła największe zainteresowanie radnych. O tym, że targ przy ul. Balladyny funkcjonuje tylko do końca roku wiadomo było z projektu uchwały ws. ustalenia lokalizacji targowisk miejskich i innych miejsc do handlowania.

Pytań w związku z planami magistratu było wiele. Radny Zbigniew Marcinkowski dopytywał m.in. o to czy na nowym targowisku „Mój Rynek” przy ul. Fabrycznej gdzie mają się przenieść handlujący dla wszystkich sprzedawców ze „starego” targu znajdzie się miejsce. Chciał też wiedzieć na jakim etapie są negocjacje z właścicielami przyległych gruntów.

Burmistrz wyjaśnił, że urząd prowadzi rozmowy zarówno z prywatnym właścicielem jak też z Fabryką Łożysk Tocznych. Chodzi o teren o powierzchni ok. 15 arów wzdłuż wybudowanego za unijną dotację targowiska. Wszystko po to, aby miejsce do handlu powiększyć.

– To było powodem wstrzymania likwidacji targowiska przy ul. Balladyny – mówił podczas piątkowej sesji Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. I dodał: Może to co powiem będzie nieco kontrowersyjne, ale w pierwszej kolejności jesteśmy zainteresowani tym aby stoiska miały osoby prowadzące handel cały tydzień i pochodzące z Kraśnika. Najwięcej zamieszania wprowadzają przyjezdni.

Zapewnił też, że prowadzone negocjacje są na końcowym etapie. – Na pewno do końca roku teren będzie przygotowany – zapewniał Włodarczyk. – Trzy pawilony są wolne i kupcy mogą się przenosić.

– Co będzie z placem na ul. Balladyny? – chciał wiedzieć radny Piotr Iwan. – Bo jeśli miałaby tam być jakiś obiekt handlowy, knajpa czy sklep, to jestem przeciwny.

O przyszłość tego miejsca dopytywał też radny Jarosław Toporowski. Prosił o potwierdzenie czy też zdementowanie informacji, że teren ma zostać oddany kościołowi z przeznaczeniem na parking.

– Krążą różne plotki – uciął spekulacje Zbigniew Dżugaj, zastępca burmistrza Kraśnika. – Nie było żadnych rozmów dotyczących przeznaczenia tego terenu.

Podczas sesji była próba „ratowania” targowiska przy ul. Balladyny przed likwidacją. Podjął ją, zgłaszając stosowny wniosek radny Hubert Turkan. Zaś radny Marian Tracz wnioskował o to aby pozostawić przy ul. Balladyny pawilony z pieczywem. Oba wnioski nie spotkały się z poparciem większości rady.

W ostatecznym głosowaniu radni przyjęli uchwałę ws. regulaminów targowisk, tym samym zgadzając się na likwidację targowiska przy ul. Balladyny.

Na piątkowej sesji rada podjęła też uchwałę dotyczącą nowych stawek opłaty targowej. – Obniżamy stawki w większości przypadków o połowę – wskazywała jeszcze przez głosowaniem Agnieszka Szymula, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Kraśniku. – Odchodzimy od opłaty za mkw a przechodzimy na opłatę biletową.

Przyjęte przez Radę Miasta Kraśnik dzienne stawki opłaty targowej

  1. Targowisko, ul. Balladyny (opłaty obowiązują do 31 grudnia 2015 r.)

* stanowisko niewyznaczone – 2 zł każdy rozpoczęty mkw zajmowanej powierzchni

* z kosza – 2 zł

  1. Targowisko „Mój Rynek”, ul. Fabryczna

* z kosza – 2 zł

* 12, 18, 21 mkw – 15 zł

* 27 mkw – 20 zł

* 36, 42 mkw – 25 zł

* z kosza – 2 zł

* stanowisko niewyznaczone – 2 zł za każdy rozpoczęty mkw zajmowanej powierzchni

  1. Targowisko, ul. Oboźna

* z kosza – 2 zł

* 18 mkw – 15 zł

* stanowisko niewyznaczone – 2 zł za każdy rozpoczęty mkw zajmowanej powierzchni

  1. Targowisko, ul. Strażacka

* stanowisko niewyznaczone – 15 zł

* z kosza – 2 zł

  1. Miejsca, w których odbywa się handel znajdujące się poza wyznaczonymi targowiskami miejskimi

* z kosza – 2 zł

* stanowisko niewyznaczone – 30 zł

(Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Wojewóztwa Lubelskiego)

kajko
kajko
Darek
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kajko
kajko (10 sierpnia 2015 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kajjjs
Rozwiń
kajko
kajko (10 sierpnia 2015 o 16:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rezi
Rozwiń
Darek
Darek (1 sierpnia 2015 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czas odwołać burmistrza!!!

Rozwiń
Gostek
Gostek (30 lipca 2015 o 02:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko na siebie możecie być źli, to wasz demokratyczny wybór więc teraz buźki na kłódki i z pochyloną głową przyjmować wszelkie decyzje asiorów z rady i ich "cudowne" słowne wynurzenia i myśli

Żonę też wybrałeś i rozumieme trzymasz buźkę na kłódkę jak cie wku..ia.

Rozwiń
real
real (11 lipca 2015 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie wice raczej nie odrobił pan pracy domowej - na starym miejscu, seniorzy również dojeżdżają pod sam targ a co najważniejsze gdy mają zakupy - droga do przystanku mpk jest identyczna jak w nowym miejscu.

Radny b. cały czas słyszy? Jednak chyba nie ludzi!

Cóż chcieliście mieszkańcy taką ekipę to ją macie.

Tylko na siebie możecie być źli, to wasz demokratyczny wybór więc teraz buźki na kłódki i z pochyloną głową przyjmować wszelkie decyzje asiorów z rady i ich "cudowne" słowne wynurzenia i myśli

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!