Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 marca 2008 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Kpina, a nie droga

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 4 A A

Na razie na nową nie ma pieniędzy - to słyszą od urzędników mieszkańcy Grabówki. I tak jest od lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po deszczach do domu można dojechać tylko traktorem.

- Co roku prosimy władze o remont drogi. Bez skutku - żalą się mieszkańcy. - W 2003 r. położony został 200-metrowy kawałek asfaltu ze środków powodziowych i rozrzucony piach; w ubiegłym roku przywieźli trochę tłucznia, ale on już się powbijał w nawierzchnię i do niczego się nie nadaje. Tu traktorem jest ciężko przejechać.

Mieszkańcy wsi w gminie Annopol protestują, że już kolejny rok z rzędu nie uwzględniono w budżecie gminy budowy drogi gminnej. Skierowali kolejny raz oficjalne pismo do władz.

To dla nich jedyna droga, którą mogą dojechać do sklepów, lekarza, na pocztę czy do apteki.

- Jak popada, to stan tej drogi nie tylko uniemożliwia nam wyjazd z domów, ale nawet służby ratownicze nie mogą się do nas dostać. Nam nie chodzi już nawet o asfalt, ale o porządne utwardzenie. Chcielibyśmy być spokojni o to, że w każdych warunkach można do nas dojechać - mówi Anna Wasik.

- Nasza wieś płaci największe w gminie podatki, bo tu są dobre grunty, a pomocy jakoś nie widać - podkreśla Józef Wilkos sołtys wsi Grabówka.

Kilka lat temu palił się dom w tej części wsi, gdzie znajduje się kilkanaście domostw oddalonych od zwartej zabudowy. Przyjechała straż pożarna, ale nie dojechała na miejsce. Ugrzęźli. Dom spalił się doszczętnie. - Gdyby droga była przejezdna, to pewnie strażacy uratowaliby wówczas choć część zabudowań - mówią mieszkańcy.

Wygląda jednak na to, że budowa drogi w Grabówce to nie taka bliska perspektywa. - Wiele mamy do zrobienia, w tym roku nie da się wszystkiego zrobić. Obszar gminy jest bardzo duży, a dróg mamy mnóstwo. Cały czas myślimy o Grabówce, ale jest jeszcze wiele dróg, wokół których są o wiele większe skupiska ludzi i te chcemy poprawić najpierw - wyjaśnia Wiesław Liwiński, burmistrz Annopola.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lekarz / 18 marca 2008 o 08:57
"Kylan", Ty też masz problem z tożsamością? Są fachowcy, którzy i Tobię mogą pomóc. Nie wstydź się. A przy okazji: niech każdy sumiennie wykonuje co do niego należy, niech prawo będzie jednakie dla wszystkich obywateli, nich sądy będą sprawiedliwe, a prokuratorzy niezawiśli - wtedy lepiej będzie się żyło przyzwoitym ludziom. Tylko czy politykierzy na to pozwolą? wątpię. Cały czas znajdują frajerów, którymi można łatwo manipulować...
Avatar
kylan / 17 marca 2008 o 04:24
lekarz napisał:
Myślałem, że jesteś głupi, ale to chyba z tego bólu takie głupoty piszesz? Żal mi cię...


Dlaczego sie czepiasz czlowieka, "lekarzu"? Dlatego, ze pisze prawde? A moze ty nie jestes lekarz tylko pleban?
Avatar
lekarz / 11 marca 2008 o 21:42
znam ten ból napisał:
W tym kraju długo nie będzie dobrze.Sytuację materialną kraju zabagnił rząd Kaczyńskiego,obecny rząd pogrąża nadal złą sytuację materialną kraju (ogromne podwyżki dla administracji rządowej i terenowej,tworzenie nowych,nieuzasadnionych stanowisk dla swojaków,tworzenie coraz to większej rzeszy kapelanów nikomu do niczego nieptrzebnych ale otrzymujących bardzo wysokie uposażenia....)
Władza lokalna też chce "godziwych" zarobków.Skąd więc wziąść na drogi i inne priorytetowe inwestycje?
Wybieraliście sobie ludzie swoich przedstawicieli do władz samorządowych,głosowaliście na nieudaczników,więc do kogo pretensje?
A dogadać się z plebanami z sąsiadujących wiosek,plebani niech ogłoszą szarwark (jak przy budowie czy sprzątaniu kościła) i drog apowwstanie w mig.Tym bardziej że pleban czasami też wyjeżdża (np.na dziwkl)

Myślałem, że jesteś głupi, ale to chyba z tego bólu takie głupoty piszesz? Żal mi cię...

Myślałem, że jesteś głupi, ale to chyba z tego bólu takie głupoty piszesz? Żal mi cię... rozwiń
Avatar
znam ten ból / 11 marca 2008 o 07:20
W tym kraju długo nie będzie dobrze.Sytuację materialną kraju zabagnił rząd Kaczyńskiego,obecny rząd pogrąża nadal złą sytuację materialną kraju (ogromne podwyżki dla administracji rządowej i terenowej,tworzenie nowych,nieuzasadnionych stanowisk dla swojaków,tworzenie coraz to większej rzeszy kapelanów nikomu do niczego nieptrzebnych ale otrzymujących bardzo wysokie uposażenia....)
Władza lokalna też chce "godziwych" zarobków.Skąd więc wziąść na drogi i inne priorytetowe inwestycje?
Wybieraliście sobie ludzie swoich przedstawicieli do władz samorządowych,głosowaliście na nieudaczników,więc do kogo pretensje?
A dogadać się z plebanami z sąsiadujących wiosek,plebani niech ogłoszą szarwark (jak przy budowie czy sprzątaniu kościła) i drog apowwstanie w mig.Tym bardziej że pleban czasami też wyjeżdża (np.na dziwkl)
W tym kraju długo nie będzie dobrze.Sytuację materialną kraju zabagnił rząd Kaczyńskiego,obecny rząd pogrąża nadal złą sytuację materialną kraju (ogromne podwyżki dla administracji rządowej i terenowej,tworzenie nowych,nieuzasadnionych stanowisk dla swojaków,tworzenie coraz to większej rzeszy kapelanów nikomu do niczego nieptrzebnych ale otrzymujących bardzo wysokie uposażenia....)
Władza lokalna też chce "godziwych" zarobków.Skąd więc wziąść na drogi i inne priorytetowe inwestycje?
Wybieraliście sobie ludzie swoich prz... rozwiń
Avatar
lekarz / 18 marca 2008 o 08:57
"Kylan", Ty też masz problem z tożsamością? Są fachowcy, którzy i Tobię mogą pomóc. Nie wstydź się. A przy okazji: niech każdy sumiennie wykonuje co do niego należy, niech prawo będzie jednakie dla wszystkich obywateli, nich sądy będą sprawiedliwe, a prokuratorzy niezawiśli - wtedy lepiej będzie się żyło przyzwoitym ludziom. Tylko czy politykierzy na to pozwolą? wątpię. Cały czas znajdują frajerów, którymi można łatwo manipulować...
Avatar
kylan / 17 marca 2008 o 04:24
lekarz napisał:
Myślałem, że jesteś głupi, ale to chyba z tego bólu takie głupoty piszesz? Żal mi cię...


Dlaczego sie czepiasz czlowieka, "lekarzu"? Dlatego, ze pisze prawde? A moze ty nie jestes lekarz tylko pleban?
Avatar
lekarz / 11 marca 2008 o 21:42
znam ten ból napisał:
W tym kraju długo nie będzie dobrze.Sytuację materialną kraju zabagnił rząd Kaczyńskiego,obecny rząd pogrąża nadal złą sytuację materialną kraju (ogromne podwyżki dla administracji rządowej i terenowej,tworzenie nowych,nieuzasadnionych stanowisk dla swojaków,tworzenie coraz to większej rzeszy kapelanów nikomu do niczego nieptrzebnych ale otrzymujących bardzo wysokie uposażenia....)
Władza lokalna też chce "godziwych" zarobków.Skąd więc wziąść na drogi i inne priorytetowe inwestycje?
Wybieraliście sobie ludzie swoich przedstawicieli do władz samorządowych,głosowaliście na nieudaczników,więc do kogo pretensje?
A dogadać się z plebanami z sąsiadujących wiosek,plebani niech ogłoszą szarwark (jak przy budowie czy sprzątaniu kościła) i drog apowwstanie w mig.Tym bardziej że pleban czasami też wyjeżdża (np.na dziwkl)

Myślałem, że jesteś głupi, ale to chyba z tego bólu takie głupoty piszesz? Żal mi cię...

Myślałem, że jesteś głupi, ale to chyba z tego bólu takie głupoty piszesz? Żal mi cię... rozwiń
Avatar
znam ten ból / 11 marca 2008 o 07:20
W tym kraju długo nie będzie dobrze.Sytuację materialną kraju zabagnił rząd Kaczyńskiego,obecny rząd pogrąża nadal złą sytuację materialną kraju (ogromne podwyżki dla administracji rządowej i terenowej,tworzenie nowych,nieuzasadnionych stanowisk dla swojaków,tworzenie coraz to większej rzeszy kapelanów nikomu do niczego nieptrzebnych ale otrzymujących bardzo wysokie uposażenia....)
Władza lokalna też chce "godziwych" zarobków.Skąd więc wziąść na drogi i inne priorytetowe inwestycje?
Wybieraliście sobie ludzie swoich przedstawicieli do władz samorządowych,głosowaliście na nieudaczników,więc do kogo pretensje?
A dogadać się z plebanami z sąsiadujących wiosek,plebani niech ogłoszą szarwark (jak przy budowie czy sprzątaniu kościła) i drog apowwstanie w mig.Tym bardziej że pleban czasami też wyjeżdża (np.na dziwkl)
W tym kraju długo nie będzie dobrze.Sytuację materialną kraju zabagnił rząd Kaczyńskiego,obecny rząd pogrąża nadal złą sytuację materialną kraju (ogromne podwyżki dla administracji rządowej i terenowej,tworzenie nowych,nieuzasadnionych stanowisk dla swojaków,tworzenie coraz to większej rzeszy kapelanów nikomu do niczego nieptrzebnych ale otrzymujących bardzo wysokie uposażenia....)
Władza lokalna też chce "godziwych" zarobków.Skąd więc wziąść na drogi i inne priorytetowe inwestycje?
Wybieraliście sobie ludzie swoich prz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 37 1

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 1 1

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 0

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 3

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 6 5

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 1

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 8 1

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 1 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 2 7

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!