poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Będą produkować części do samolotów. 100 miejsc pracy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2015, 17:00

Kanadyjska firma Cyclone rozpoczęła remont hali przy ul. Fabrycznej. Będzie produkować części do samolotów. Mówi się, że pracę może znaleźć nawet 100 osób

Cyclone Manufacturing Inc. działa od 1964 r. Specjalizuje się w produkcji komponentów dla lotnictwa. Produkuje części m.in. dla takich potentatów lotniczych jak Airbus, Boeing, Gulfstream i Lockheed Martin. Posiada cztery nowoczesne fabryki. Firma uruchomiła w Polsce swój oddział w Kraśniku. W hali w sąsiedztwie Fabryki Łożysk Tocznych będzie produkować części do samolotów.

Dwukondygnacyjny budynek pochodzi z lat 30. ub. wieku i wymaga generalnego remontu. Prace już się rozpoczęły.

- Mamy gotowe projekty, są w trakcie realizacji. Trwają prace wewnątrz hali - mówi Bogdan Adamkowski, prezes Cyclone Polska. - Wyburzyliśmy już ściany działowe. Będziemy wykonywać instalacje: gazową, wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. Musimy wymienić okna i posadzki. Pracy jest mnóstwo.

Niebawem rozpocznie się budowa dróg dojazdowych. Przedstawiciele kanadyjskiej firmy zapowiadają, że inwestycja pochłonie miliony złotych. Ile? Tego na razie nie chcą zdradzać.

We wtorek Andrzej Sochaj, prezes kanadyjskiej firmy Cyclone Manufacturing Inc., zaprezentował w Warszawie projekt "Krasnik Expansion Plan”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele branży lotniczej, ambasador Kanady i samorządowcy z Kraśnika.

- Pan Andrzej Sochaj przedstawił nam swoich współpracowników. Opowiedział, czym jego firma się zajmuje, ile ludzi zatrudnia, jaki ma obrót. Przedstawili swoje plany dotyczące miasta. Mówił, co zamierzają produkować, jakie będą maszyny. Zaproponowaliśmy pomoc w zakresie wejścia do specjalnej podstrefy ekonomicznej - mówi Zbigniew Dżugaj, zastępca burmistrza Kraśnika.

- Propozycja firmy Cyclone jest doskonała - podkreśla Andrzej Maj, starosta powiatu kraśnickiego. - Firma chce zainwestować spore pieniądze. Chcą utworzyć około 100 miejsc pracy. Branża lotnicza jest bardzo rozwojowa. Myślę, że wstajemy z kolan, ponieważ ta inwestycja spowoduje, że pracę będą mieć też inne firmy.

W powiecie kraśnickim jest 6 tysięcy bezrobotnych, w samym Kraśniku - 2,2 tys. - Taki inwestor jest znaczący - podkreśla Andrzej Tybulczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku. - W przypadku kanadyjskiej firmy potrzebni będą wykwalifikowani pracownicy.

Dyrektor PUP w Kraśniku oferuje pomoc inwestorowi chociażby w organizacji szkoleń. - Pracodawca może też w początkowym okresie działalności wspierać się pracownikami interwencyjnymi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: cyclone Kraśnik
Bywalec Jan
n-k
Tom
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bywalec Jan
Bywalec Jan (7 lutego 2015 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Uruchomia  2  tygodnie  przed  wyborami  zeby  glosowac  na  Komoruskiego !!!

Rozwiń
n-k
n-k (1 lutego 2015 o 03:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To dmuchanie balona, żeby firmę podciągnąć pod strefę. A z nowymi miejscami pracy pewnie będzie tak, że inwestor zatrudni nie 100 a 60 a na dodatek w dużej mierze będą to pewnie pracownicy z zaprzyjaźnionej sąsiedniej firmy (która jest niby "ambasadorem" całego wydarzenia), których się najpierw zwolni, zgarnie dofinansowanie z UP i zatrudni ponownie w nowej.

Od samego początku od momentu organizowania przekładanych przetargów na sprzedaż przedmiotowej hali UM robi niezłą krecią robote. Dziwne, że do tej pory nikt nie zwrócił uwagi chociażby na fakt, że działka, na której stoi hala przed przetargiem porośnięta była licznymi drzewami. Jeszcze przed sprzedażą została ona wykarczowana  przez "amabasadora- sąsiada". Wartość drzewa to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pytam gdzie pozwolenie na wycinkę, gdzie pieniądze za sprzedaż drzewa. A przypominam, że UM nałożył jeszcze niedawno karę za wycięcia jednego dębu karę w wysokości 50 tys zł. 

Rozwiń
Tom
Tom (31 stycznia 2015 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PBF znajduje się na logo firmy, którego zmiana była spowodowana bynajmniej nie przez chińczyków, ale z powodu odebrania poprzedniego logo przez Impex.

Fabryka Łożysk Tocznych jest cały czas nazwą firmy, która defacto ma się coraz lepiej.

Rozwiń
Sztacheta
Sztacheta (29 stycznia 2015 o 22:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Obok Fabryki Łożysk Tocznych? Taka firma w Kraśniku nie istnieje. Dziś nazywa się to Polish Bearings Factory i jest takie "polish" że już na stronie głównej mają chiński krzaczki.

Zapewniam Cię i wszystkich pozostałych, że Fabryka Łożysk Tocznych - Kraśnik SA nadal istnieje, ma się dobrze i nie zmieniła nazwy.

Jedynie nieudolność jej Zarządu i działu który go obsługuje powodują, że pojawiają się takie nieprawdziwe stwierdzenia jak Twoje.

Rozwiń
a
a (29 stycznia 2015 o 19:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Obok Fabryki Łożysk Tocznych? Taka firma w Kraśniku nie istnieje. Dziś nazywa się to Polish Bearings Factory i jest takie "polish" że już na stronie głównej mają chiński krzaczki.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!