niedziela, 18 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik. Budynek niesprzedany i rozebrany. Chociaż kupiec był

Dodano: 13 grudnia 2015, 18:21

W tym miejscu stał rozebrany budynek. (fot. Czytelnik)
W tym miejscu stał rozebrany budynek. (fot. Czytelnik)

Był potencjalny nabywca budynku przy ul. Sikorskiego 18a w Kraśniku. To wieloletni dzierżawca obiektu. Miasto jednak sprzedażą lokalu nie było zainteresowane. Budynek został niedawno zburzony. Według urzędników stwarzał zagrożenie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Od 1990 roku użytkowałem budynek przy ul. Sikorskiego 18a. W marcu oddałem lokal – opowiada były najemca lokalu (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). – Najpierw był tam sklep spożywczy, później magazyn. Budynek wymagał remontu, ale sytuacja prawna tej nieruchomości nie była jasna. Poza tym najpierw chciałem wykupić ten lokal od miasta i wtedy dopiero go wyremontować. Pierwszy raz chciałem go kupić pod koniec lat 90-tych.

Do transakcji jednak nie doszło. Podobnie jak 3 lata temu. – Miasto w 2012 r. wskazało, że budynek należy do wspólnoty mieszkaniowej, której przekazali lokal – dodaje przedsiębiorca. – Wtedy też dostałem wypowiedzenie umowy.

Chodzi o budynek użytkowo-handlowy o powierzchni 24,4 mkw. Został wybudowany jeszcze w latach 70-tych XX w. Był wyposażony w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i gazową. „Budynek jest w dostatecznym stanie technicznym i na dzień przekazania nie był modernizowany” – czytamy w protokole zdawczo-odbiorczym z lipca 2012 r., który był zawarty między miastem Kraśnik a członkami Wspólnoty Mieszkaniowej Wyszyńskiego 4.

W sprawie budynku było kilka spraw w sądzie. – Wspólnota poczuła się właścicielem, ale okazało się, że to jednak miasto jest właścicielem – dodaje przedsiębiorca.

Były najemca w październiku 2014 r. złożył wniosek do burmistrza Kraśnika o sprzedaż lokalu w trybie bezprzetargowym. Stanęło na niczym. – Sądziłem, że nie chcą mi sprzedać lokalu, bo chcą uzyskać wyższą cenę ze jego sprzedaży – mówi nasz czytelnik.

Tymczasem budynek został rozebrany. – Nie znam nikogo kto mogąc zarobić 50 a może nawet 100 tys. zł z takiej okazji by nie skorzystał. To przecież wyrzucenie pieniędzy w błoto – denerwuje się były najemca.

Wtóruje mu Wiesław Michałowski, prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej. – Jestem zaskoczony takim działaniem miasta – przyznaje Michałowski.

– Miasto nie było zainteresowane sprzedażą tego budynku – mówi Katarzyna Piecyk z Urzędu Miasta w Kraśniku.

Dlaczego? Na to pytanie urzędnicy wprost nie odpowiadają. Rzecznik Urzędu Miasta Michał Mulawa w odpowiedzi na nasze zapytania tłumaczy, że „dzierżawca nieruchomości nie użytkował przedmiotowego lokalu od wielu lat”.

– Budynek odcięty od ogrzewania niszczał. W tym czasie budynki wokół uległy termomodernizacji, co w sposób znaczący zmieniło oblicze tej części miasta – pisze Mulawa. – Oprócz złego stanu technicznego, należy zaznaczyć, iż stał on w takiej odległości od dróg gminnej i powiatowej, iż stwarzał realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Na mocy obecnie obowiązujących przepisów żaden budynek nie mógłby w tym miejscu stanąć. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozbiórce.

Urząd twierdzi, że o rozbiórkę nieruchomości wnioskowali mieszkańcy miasta. – Teraz słychać głosy zadowolenia mieszkańców tej części miasta – dodaje Mulawa.

Gość
Jarek
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wolę PiSlam niż islam z lewctwem i pedalstwem POd rękę :)
Rozwiń
Jarek
Jarek (18 grudnia 2015 o 12:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nic podobnego. Tam postawią mur z solidnego betonu aby wszystkie PiSiory mogły sobie baranka strzelić żeby im się we łbach poukładało. Żadni specjaliści ani farmakologia. Tylko czółkiem w mur - z rozpędem i z całej siły !!!!!!

Rozwiń
Gość
Gość (16 grudnia 2015 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nieeee, POdobno POmnik Lenina albo Rysia Petru?
Rozwiń
Gość
Gość (16 grudnia 2015 o 07:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W to miejsce zoatanie wybudowana kaplica im. JPII !
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2015 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale znajomosc o ruchu drogowym to nawet policja krasnicka ,nie ma pojecia bo przy ul al niepodleglosci ,jest zatoczka znak stoi jakie samochody maja stawac i w jaki sposob alesoja tam busy i zastawiaja wyjazd ,z ulicy bocznej od lasu ,od oslej laki i jast duze uczeszanie z tej ulicy ,i policja jezdzi po kilka razy i nikomu to nie przeszkadz?to niech ktos spojzy niezmaconym wzrokiem na to
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!