Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 grudnia 2014 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Burmistrz dostał podwyżkę. Zarobi o 755 zł więcej

Autor: Zdjęcie autora (aa)
22 35 A A

11 380 złotych brutto - tyle zarabiał burmistrz Kraśnika w ciągu ostatnich czterech lat. W nowej kadencji jego wynagrodzenie wzrośnie o 755 zł. Radni podczas poniedziałkowej sesji zgodzili się podnieść pensję Mirosławowi Włodarczykowi. Więcej będzie zarabiać też starosta kraśnicki - Andrzej Maj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za podwyżką wynagrodzenia burmistrzowi Kraśnika było 15 radnych, 2 się wstrzymało. Nikt nie zagłosował przeciwko.

Z wnioskiem o podwyżkę wynagrodzenia burmistrzowi wystąpił przewodniczący Rady Miasta Kraśnik Jan Albiniak (Prawo i Sprawiedliwość).

- Cztery lata temu nowo wybrany burmistrz Mirosław Włodarczyk (popierany przez PiS-red.) rozpoczął pełnienie swojej funkcji w warunkach bardzo trudnych, żeby nie powiedzieć ekstremalnych - wskazywał przewodniczący Rady Miasta Kraśnik. I argumentował: Burmistrz zastał miasto mocno zadłużone. To uniemożliwiało mu przeprowadzenie wielu inwestycji. W tym czasie na jaw wyszły też afery związane z poprzednim burmistrzem np. związane z wyłudzeniem subwencji oświatowej i nierzetelności w programie współpracy polsko-ukraińskiej. W związku z tym nastąpiła realna groźna zwrotu przez miasto milionowych kwot.

Przewodniczący Albiniak wskazywał też m.in., że burmistrz współpracował z radą, w której nie miał większości. - Przez ostatnie cztery lata Kraśnik na pewno się zmienił. Jest ładniejszy, przyjazny, a dzięki strefie ekonomicznej powstała realna szansa na stworzenie miejsc pracy - wskazywał przewodniczący Albiniak.

W głosowaniu radni zgodzili się na podwyżkę wynagrodzenia burmistrzowi, które cztery lata temu w stosunku do zarobków jego poprzednika zasłało obniżone. Poprzedni burmistrz Kraśnika zarabiał 12 420 zł brutto. Zaś wynagrodzenie obecnego burmistrza miasta wyniesie 12 135 zł brutto.

Więcej będzie zarabiać nie tylko burmistrz Kraśnika, ale też starosta kraśnicki Andrzej Maj. Radni powiatowi podnieśli jego pensję z 10 850 zł brutto na 12 080 zł brutto, czyli o 1230 zł.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jest mi wesoło / 6 stycznia 2015 o 21:53

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Platforma rozjaśni ci umysł :):) :)

Tylko oczy przymknij, bo oślepniesz z zachwytu, a do okulisty skierowanie trzeba mieć :):) :)

Avatar
het / 6 stycznia 2015 o 13:41

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Avatar
real / 5 stycznia 2015 o 17:46

czekamy na I zastępcę

Teraz po podwyżce płacy burmistrza i on więcej kłapnie - mam rację panie I zastępco J.D.?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 22:31

A może by tak jeszcze odtajnić KOEN? Bo to jakaś dziwna komórka...

Avatar
Kraśniczanin / 2 stycznia 2015 o 22:04

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali zarządzeń swojego szefa? 

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali ... rozwiń

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 18:12

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzebny i to natychmiast 

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzeb... rozwiń

Avatar
edek / 1 stycznia 2015 o 19:33

nie no zajebiście,najniższą krajową podnoszą o 70 zł.(o zgrozo BRUTTO)a takiemu bęcwałowi o 755 zł.by żyło się lepiej

Avatar
donald z pułtuska / 1 stycznia 2015 o 15:04

Panie Mirku , dziwi mnie fakt ,że od razu na wstępie swojej II kadencji dostał Pan podwyżkę. Ludzie w Kraśniku bardzo często robią za najniższą krajową i ledwo wiążą koniec z końcem , od wypłaty do wypłaty . Skoro jest Pan takim szlachetnym człowiekiem proponuję Panu przekazać w/w podwyżkę na cele jakieś OPP. Swym ofiarnym gestem pokaże Pan ludziom, że nie jest obca Panu tragedia innych ludziom, a wielkie serce i bezduszna ofiara pomoże Panu uzyskać PO-parcie szerszej grupy ludzi.

Avatar
wrzechmocny / 1 stycznia 2015 o 12:33

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

rozwiń
Avatar
antykler / 1 stycznia 2015 o 12:25

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Avatar
jest mi wesoło / 6 stycznia 2015 o 21:53

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Platforma rozjaśni ci umysł :):) :)

Tylko oczy przymknij, bo oślepniesz z zachwytu, a do okulisty skierowanie trzeba mieć :):) :)

Avatar
het / 6 stycznia 2015 o 13:41

Brawooooo PIS , he he. Kraśnik od dawna to dziura , teraz to już chyba będzie czarna dziura.

Avatar
real / 5 stycznia 2015 o 17:46

czekamy na I zastępcę

Teraz po podwyżce płacy burmistrza i on więcej kłapnie - mam rację panie I zastępco J.D.?

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 22:31

A może by tak jeszcze odtajnić KOEN? Bo to jakaś dziwna komórka...

Avatar
Kraśniczanin / 2 stycznia 2015 o 22:04

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali zarządzeń swojego szefa? 

Jak burmistrz dostał podwyżkę to może wreszcie zacznie wymagać od podległych sobie pracowników aby przestrzegali jego zarządzenia wewnętrznego nr 178/2011z dnia 29.12.2011 r. o "Przejrzystym Mieście Kraśnik". Mamy już  I kwartał 2015 roku, a na stronie miasta ostatnie dane są za I kwartał 2014roku. Czyżby takie miały być nowe standardy, aby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o poczynaniach finansowych swojego wybrańca?  A może za mało jest pracowników w UM i należałoby zatrudnić jeszcze kilku tych odpowiednich coby przestrzegali ... rozwiń

Avatar
Gość / 2 stycznia 2015 o 18:12

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzebny i to natychmiast 

Więc skąd to stwierdzenie cytat: "To będzie skromny budżet – podkreślali zgodnie podczas poniedziałkowej sesji zarówno radni, jak też burmistrz Kraśnika"

Oczywiście radni z tylko jednej tej najlepszej i jedyni słusznej opcji politycznej.

Ależ przecież to wierutna bzdura - jeśli dostaje się podwyżkę z kasy miasta to budżet musi się mieć dobrze i na takie zbytki kasa jest!!!

Trąci to lekką schizofrenią lub alzheimerem - co innego się mówi a realizuje zupełnie coś innego.

Lekarz jest potrzeb... rozwiń

Avatar
edek / 1 stycznia 2015 o 19:33

nie no zajebiście,najniższą krajową podnoszą o 70 zł.(o zgrozo BRUTTO)a takiemu bęcwałowi o 755 zł.by żyło się lepiej

Avatar
donald z pułtuska / 1 stycznia 2015 o 15:04

Panie Mirku , dziwi mnie fakt ,że od razu na wstępie swojej II kadencji dostał Pan podwyżkę. Ludzie w Kraśniku bardzo często robią za najniższą krajową i ledwo wiążą koniec z końcem , od wypłaty do wypłaty . Skoro jest Pan takim szlachetnym człowiekiem proponuję Panu przekazać w/w podwyżkę na cele jakieś OPP. Swym ofiarnym gestem pokaże Pan ludziom, że nie jest obca Panu tragedia innych ludziom, a wielkie serce i bezduszna ofiara pomoże Panu uzyskać PO-parcie szerszej grupy ludzi.

Avatar
wrzechmocny / 1 stycznia 2015 o 12:33

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

Robi wam krzywdę PIS czy POstkomuchy,to wypier dolcie na zbity ryj !!! przecież to od was tam wszystko zależy,nie mogę tego zrozumieć aby było inaczej.

rozwiń
Avatar
antykler / 1 stycznia 2015 o 12:25

Taa.. Podnoście sobie wypłaty, stawiajcie pomniki i kościoły a będzie się lepiej żyło w Kraśniku.. Tylko ciekawe co by było jakby fabryka padła, żadna strefa ekonomiczna wam nie pomoże. A może jeszcze jeden hipermarket ...a nie, przecież powstaje... by żyło się lepiej... wiwat PIS!!!

Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 1 0

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 55 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 21 27

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra