Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 kwietnia 2011 r.
21:18
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Burmistrz wysyłał sms-y, a płaciło miasto

0 138 A A
Kraśnicki urząd zrezygnował z SMS-ów na początku stycznia.  (Wojciech Nieśpiałowski)
Kraśnicki urząd zrezygnował z SMS-ów na początku stycznia. (Wojciech Nieśpiałowski)

Zaproszenia na otwarcie fontanny, nowego boiska czy obwodnicy otrzymywali mieszkańcy Kraśnika przed wyborami samorządowymi. Pod SMS-ami podpisywał się ówczesny burmistrz i kandydat na ten fotel. Tylko w listopadzie miasto wydało na to 22,5 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Usługa sms-owa, wykupiona przez miasto, była wykorzystywana do agitacji wyborczej. Zwrócili mi na to uwagę pracownicy Urzędu Miasta w Kraśniku. Chcę, żeby zostało to sprawdzone – mówi Jacek Madejek, radny PiS.

Usługa Multiinfo funkcjonowała od 2006 r. Mieszkańcy Kraśnika otrzymywali poprzez SMS-y zapowiedzi imprez czy informacje o miejscu ustawienia fotoradarów. O tym, co znajdzie się w wiadomości, decydował burmistrz.

W listopadzie, tuż przed samorządowymi wyborami, miasto wysłało do 9,5 tys. osób po kilka SMS-ów. Burmistrz zapraszał m.in. na otwarcie obwodnicy, lodowiska czy sztuczne ognie o okazji 11 Listopada. Każda z wiadomości kończyła się słowami "Serdecznie zapraszam P. Cz.”(w pisowni oryginalnej pełne nazwisko burmistrza).

Listopadowa faktura za tą usługę opiewała na 22.495,49 zł. Miesiąc później miasto zapłaciło już za nią o 6 tys. zł. mniej.

– Koszt serwisu Multiinfo za cały 2010 rok to 143.191,96 zł – mówi Konrad Łata, rzecznik prasowy
Urzędu Miasta w Kraśniku.

Kraśnicki urząd zrezygnował z SMS-ów na początku stycznia. Nowe władze miasta uznały, że miasta na to nie stać. Dla porównania wydanie 8-stronicowej gazety w kolorze, która trafia do 13–14 tys. gospodarstw kosztuje, 4 tys. zł.

– Zaskoczyły mnie koszty. Nie sądziłam, że są aż tak duże – dziwi się Dorota Posyniak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta (Stowarzyszenie "Lubię Kraśnik”). – A co do ich treści, to burmistrz nie po raz pierwszy promował się w ten sposób.

– Tego typu serwis byłby bardzo użyteczny w przypadku, kiedy np. zbliżałaby się potężna burza i trzeba byłoby ostrzec mieszkańców. Ale nie do taniej propagandy. Za te pieniądze można byłoby wybudować kilka placów zabaw – zauważa Paweł Świderski, radny PO.

Czarne chmury nad byłym burmistrzem

Prokuratura zarzuca Piotrowi Cz. przyjęcie w latach 2009–2010 łącznie ponad 55 tys. zł łapówek, w związku ze zleceniami różnych prac. W innym śledztwie jest on podejrzany o przyjęcie 19,5 tys. zł łapówek w zamian za możliwość zasiadania tych osób w radzie nadzorczej jednej z kraśnickich spółek komunalnych.

Ponadto, prokuratura zarzuciła Piotrowi Cz. przekroczenie uprawnień w sprawie wyjazdu w lutym 2008 r. na szkolenie do Austrii. Według śledczych, wyjazd nie miał charakteru służbowego. Śledczy sprawdzają również, czy były burmistrz przekroczył uprawnienia w sprawie związanej z podpisaniem i zerwaniem umowy o zakazie konkurencyjności. Kontrakt menedżerski dotyczył ówczesnego dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Komentarze 138

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Antypis / 10 września 2011 o 20:01
[size="6"][size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!! [/size]
[/size]
Avatar
Gość / 5 września 2011 o 23:21
[quote name='Antypis' timestamp='1315203311' post='526397']
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!!
[/size]

[/quote]
[size="1"][font="Arial Black"][/font][/size]moderatorze idiota musi odejść
Avatar
Antypis / 5 września 2011 o 08:15
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!!
[/size]
Avatar
Przygłup / 3 września 2011 o 07:23
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!![/size]
Avatar
Antypis / 3 września 2011 o 07:22
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!![/size]
Avatar
Przygłup / 3 września 2011 o 07:21
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!![/size]
Avatar
Antypis / 2 września 2011 o 22:16
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!![/size]
Avatar
belfer / 1 września 2011 o 21:05
[quote name='Gość' timestamp='1314876690' post='523763']
Oooo! Kolega już 1 września nauczył się pisać duże literki ) Brawko!!!!!!!!
[/quote]

Nieźle...pojętny uczeń...
Avatar
Gość / 1 września 2011 o 13:31
[quote name='Antypis' timestamp='1314868608' post='523567']
[size="7"][size="7"]Precz z Włodarzykiem!!! Włodarzyk musi odejść!!![/size][/size]
[/quote]
Oooo! Kolega już 1 września nauczył się pisać duże literki ) Brawko!!!!!!!!
Avatar
CBA / 1 września 2011 o 12:07
Ten burmistrz,to jest jeszcze burmistrzem ??
Avatar
Antypis / 10 września 2011 o 20:01
[size="6"][size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!! [/size]
[/size]
Avatar
Gość / 5 września 2011 o 23:21
[quote name='Antypis' timestamp='1315203311' post='526397']
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!!
[/size]

[/quote]
[size="1"][font="Arial Black"][/font][/size]moderatorze idiota musi odejść
Avatar
Antypis / 5 września 2011 o 08:15
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!!
[/size]
Avatar
Przygłup / 3 września 2011 o 07:23
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!![/size]
Avatar
Antypis / 3 września 2011 o 07:22
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!![/size]
Avatar
Przygłup / 3 września 2011 o 07:21
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!![/size]
Avatar
Antypis / 2 września 2011 o 22:16
[size="6"]Precz z Włodarzykiem!!!

Włodarzyk musi odejść!!![/size]
Avatar
belfer / 1 września 2011 o 21:05
[quote name='Gość' timestamp='1314876690' post='523763']
Oooo! Kolega już 1 września nauczył się pisać duże literki ) Brawko!!!!!!!!
[/quote]

Nieźle...pojętny uczeń...
Avatar
Gość / 1 września 2011 o 13:31
[quote name='Antypis' timestamp='1314868608' post='523567']
[size="7"][size="7"]Precz z Włodarzykiem!!! Włodarzyk musi odejść!!![/size][/size]
[/quote]
Oooo! Kolega już 1 września nauczył się pisać duże literki ) Brawko!!!!!!!!
Avatar
CBA / 1 września 2011 o 12:07
Ten burmistrz,to jest jeszcze burmistrzem ??
Zobacz wszystkie komentarze 138

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!