Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 grudnia 2016 r.
12:33

Kraśnik: Ceny wody i ścieków bez zmian

Autor: Zdjęcie autora aa
9 16 A A

W przyszłym roku nie podrożeje ani woda ani ścieki. Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie planuje też podnosić opłat abonamentowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Do pana burmistrza złożyliśmy już wniosek taryfowy, w którym utrzymujemy ceny za usługi zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na poziomie z roku 2016 – poinformował podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Kraśniku Waldemar Suchanek, prezes Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kraśniku. – Wniosek nasz dotyczy okresu od marca 2017 r. do końca lutego 2018 r. Ceny, które proponujemy nie ulegają zmianie w stosunku do obecnie obowiązujących w zakresie opłaty za wodę i ścieki jak też opłat abonamentowych.

W tym roku spółka zakończyła najważniejszy w jej historii projekt - przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków. To inwestycja za ponad 50 mln zł.

– Inwestycje, które planujemy opiewają na kwotę ponad 30 mln zł. W przyszłym roku chcemy m.in. budować kanalizację sanitarną w al. 1000-lecia. Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę. Planujemy także budowę sieci wodociągowej w ul. Staffa oraz remont i modernizację kubatury drugiego ciągu technologicznego oczyszczalni ścieków – wylicza prezes.

Rok 2018 to kolejne prace. – Planujemy budowę zbiornika wody czystej o pojemności 200 metrów sześciennych na ujęciu przy ul. 3 Maja i remont monitorowanych odcinków kanalizacji sanitarnej – dodał Suchanek.

Do 2020 roku KPWiK chce wybudować ponad 20 km kanalizacji sanitarnej.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 20:28
Tak w Grudniu oczyścili kanał otwarty za polaną słoneczną! Teraz widać w jakim stanie on jest.Pan prezes powinien zobaczyć to by się zdziwił !WSTYD.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 20:21
Niech lepiej powiedzą z jakiego pochodzenia chlorkami mamy do czynienia w ujęciu wody przy Żwirki i Wigury!!!! I co piją ludzie??? Co na to nasi radni!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 19:47
Czy Radni pytali o wynik finansowy Spółki ? Czy Radni Pytali o rentowność inwestycji ? Czy Radni dostali kalkulację cen wody i ścieków, co tam wzrosło , co spadło ? ...................... Mam pytanie czy to już jest dno ?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 19:01
To tak samo niby deszczówka leci do lasu ,a ludzie za metry sześcienne płacą grube pieniądze!!!!!! I pijemy szambo!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 19:24
Od lat proszę o odpowiedź na pytanie: ile wody z hydrantów jest pobierane przez beczkowóz KPWiK, wlewane do studzienek kanalizacyjnych i kto za tą wodę płaci? Nikt, ani radni, ani pracownicy w/w instytucji nie chcą nic powiedzieć na ten temat. Czy ktoś wie?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 15:30
Niema jak dupo lizy !!! Nawet wodę z szamba wypiją aby komuś na odcisk nie nadepnąć !!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 15:10
Jak to a gdzie tradycja nie ma podwyżki a to pech. A trzynastki i czternastki będą a co z premiami będą?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 15:02
Nowa opozycja w mieście? :) Pewnie Cz. z SLD i rodziną M. :):):)
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 14:57
Tak przydała by się porządna kontrola w K P W i Ku POSYPAŁO by się porządnie nie tylko tam!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 14:47
KOLEKTOR(ala) burzowy ciemna strona K P W i Ku
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 20:28
Tak w Grudniu oczyścili kanał otwarty za polaną słoneczną! Teraz widać w jakim stanie on jest.Pan prezes powinien zobaczyć to by się zdziwił !WSTYD.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 20:21
Niech lepiej powiedzą z jakiego pochodzenia chlorkami mamy do czynienia w ujęciu wody przy Żwirki i Wigury!!!! I co piją ludzie??? Co na to nasi radni!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 19:47
Czy Radni pytali o wynik finansowy Spółki ? Czy Radni Pytali o rentowność inwestycji ? Czy Radni dostali kalkulację cen wody i ścieków, co tam wzrosło , co spadło ? ...................... Mam pytanie czy to już jest dno ?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 19:01
To tak samo niby deszczówka leci do lasu ,a ludzie za metry sześcienne płacą grube pieniądze!!!!!! I pijemy szambo!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 19:24
Od lat proszę o odpowiedź na pytanie: ile wody z hydrantów jest pobierane przez beczkowóz KPWiK, wlewane do studzienek kanalizacyjnych i kto za tą wodę płaci? Nikt, ani radni, ani pracownicy w/w instytucji nie chcą nic powiedzieć na ten temat. Czy ktoś wie?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 15:30
Niema jak dupo lizy !!! Nawet wodę z szamba wypiją aby komuś na odcisk nie nadepnąć !!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 15:10
Jak to a gdzie tradycja nie ma podwyżki a to pech. A trzynastki i czternastki będą a co z premiami będą?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 15:02
Nowa opozycja w mieście? :) Pewnie Cz. z SLD i rodziną M. :):):)
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 14:57
Tak przydała by się porządna kontrola w K P W i Ku POSYPAŁO by się porządnie nie tylko tam!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 14:47
KOLEKTOR(ala) burzowy ciemna strona K P W i Ku
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!