środa, 21 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Ceny wody i ścieków bez zmian

Dodano: 28 grudnia 2016, 12:33
Autor: aa

W przyszłym roku nie podrożeje ani woda ani ścieki. Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie planuje też podnosić opłat abonamentowych.

– Do pana burmistrza złożyliśmy już wniosek taryfowy, w którym utrzymujemy ceny za usługi zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na poziomie z roku 2016 – poinformował podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Kraśniku Waldemar Suchanek, prezes Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kraśniku. – Wniosek nasz dotyczy okresu od marca 2017 r. do końca lutego 2018 r. Ceny, które proponujemy nie ulegają zmianie w stosunku do obecnie obowiązujących w zakresie opłaty za wodę i ścieki jak też opłat abonamentowych.

W tym roku spółka zakończyła najważniejszy w jej historii projekt - przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków. To inwestycja za ponad 50 mln zł.

– Inwestycje, które planujemy opiewają na kwotę ponad 30 mln zł. W przyszłym roku chcemy m.in. budować kanalizację sanitarną w al. 1000-lecia. Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę. Planujemy także budowę sieci wodociągowej w ul. Staffa oraz remont i modernizację kubatury drugiego ciągu technologicznego oczyszczalni ścieków – wylicza prezes.

Rok 2018 to kolejne prace. – Planujemy budowę zbiornika wody czystej o pojemności 200 metrów sześciennych na ujęciu przy ul. 3 Maja i remont monitorowanych odcinków kanalizacji sanitarnej – dodał Suchanek.

Do 2020 roku KPWiK chce wybudować ponad 20 km kanalizacji sanitarnej.

Czytaj więcej o: ceny śmieci Kraśnik
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 20:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak w Grudniu oczyścili kanał otwarty za polaną słoneczną! Teraz widać w jakim stanie on jest.Pan prezes powinien zobaczyć to by się zdziwił !WSTYD.
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech lepiej powiedzą z jakiego pochodzenia chlorkami mamy do czynienia w ujęciu wody przy Żwirki i Wigury!!!! I co piją ludzie??? Co na to nasi radni!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (30 grudnia 2016 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy Radni pytali o wynik finansowy Spółki ? Czy Radni Pytali o rentowność inwestycji ? Czy Radni dostali kalkulację cen wody i ścieków, co tam wzrosło , co spadło ? ...................... Mam pytanie czy to już jest dno ?
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2016 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To tak samo niby deszczówka leci do lasu ,a ludzie za metry sześcienne płacą grube pieniądze!!!!!! I pijemy szambo!!!
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2016 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od lat proszę o odpowiedź na pytanie: ile wody z hydrantów jest pobierane przez beczkowóz KPWiK, wlewane do studzienek kanalizacyjnych i kto za tą wodę płaci? Nikt, ani radni, ani pracownicy w/w instytucji nie chcą nic powiedzieć na ten temat. Czy ktoś wie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!