Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 grudnia 2015 r.
18:45

Kraśnik chce spłacić kredyty nowym kredytem. Prawie 22 mln zł

0 21 A A

Blisko 22 miliony złotych. Takiej wysokości kredyt konsolidacyjny planuje zaciągnąć w 2016 roku Kraśnik. Urzędnicy chcą w ten sposób spłacić część długu. Istnieje bowiem ryzyko przekroczenia indywidualnego wskaźnika zadłużenia, co w konsekwencji może oznaczać brak możliwości uchwalenia budżetu miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego długoterminowego w 2016 roku zostanie przedstawiony radnym na najbliższej sesji – 30 grudnia. Chodzi o blisko 22 miliony złotych, które magistrat przeznaczony na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów.

– We wstępnej propozycji złożonej Radzie Miasta zaplanowano skonsolidować trzy najstarsze kredyty – pisze w odpowiedzi na nasze pytania Barbara Jarosz, skarbnik miasta Kraśnik. – Dwa z tych kredytów były zaciągnięte jeszcze w czasie obowiązywania 15 proc. wskaźnika obsługi zadłużenia, co oznaczało, że gmina nie może przeznaczyć na spłatę rat kredytów, pożyczek oraz odsetek, więcej niż 15 procent dochodów ogółem – tłumaczy skarbnik.

Dodaje, że po wejściu w życie Wieloletniej Prognozy Finansowej obowiązują indywidualne wskaźniki zadłużenia. W przypadku Kraśnika wskaźnik jest na poziomie 5,06 proc.

Tymczasem w przedłożonym Regionalnej Izbie Obrachunkowej projekcie w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej, wskaźnik spłat rat kredytów i pożyczek miasta wraz z odsetkami ma wynieść w przyszłym roku 5,05 proc. Relacja określona prawem jest spełniona, a zatem projekt uzyskał pozytywną opinię RIO.

– Jednak różnica pomiędzy faktycznym a dopuszczalnym wskaźnikiem spłaty zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek jest niewielka. Wynosi 0,01 procent – podkreśla Dorota Cichoń, członek Kolegium RIO w Lublinie. – Istnieje więc ryzyko przekroczenia wskaźnika dopuszczalnego, co oznaczałoby naruszenie relacji określonej w art. 243 ustawy o finansach publicznych, a w konsekwencji uniemożliwiałoby to Radzie Miasta uchwalenie budżetu na 2016 rok.

– Zbliżona wartość tych wskaźników daje sygnał, że należy podjąć działania zmierzające do obniżenia wskaźnika planowanej obsługi zadłużenia, co można osiągnąć poprzez wzrost dochodów lub obniżenie w danym roku kosztów obsługi długu – wyjaśnia Jarosz.

Stąd decyzja władz miasta o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego, który miasto ma spłacać do 2033 roku. – Do dokonania takiej konsolidacji, oprócz uchwały w sprawie zaciągnięcia takiego kredytu, konieczne jest też wprowadzenie zmian w uchwale budżetowej, jak i w wieloletniej prognozie finansowej. Takie nie zostały dotąd przedstawione radnym, a dopiero w tych uchwałach będzie można określić sposób rozłożenia rat tego kredytu i po ich podjęciu będzie możliwe ogłoszenie przetargu na ten kredyt – wyjaśnia skarbnik miasta.

Kredyt konsolidacyjny nie spowoduje wzrostu zadłużenia Kraśnika. Obecnie miasto spłaca pięć kredytów komercyjnych, jedną pożyczkę z NFOŚiGW i jedną pożyczkę z WFOŚiGW. – Łączne zadłużenie na koniec roku 2015 wyniesie 38 640 683,16 zł – precyzuje skarbnik miasta Kraśnik.

Urzędnicy nie wykluczają, że o ile będzie taka konieczność to zostaną zaciągnięte kredyty na „prefinansowanie przedsięwzięć realizowanych z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych”. – W takich przypadkach każdorazowo Rada Miasta będzie podejmowała decyzje w formie uchwał, przy czym kredyty takie nie mają wpływu na kształtowanie się omawianych wskaźników, gdyż podlegają wyłączeniu – dodaje skarbnik Barbara Jarosz.

38,6 mln zł tyle wyniesie łączne zadłużenie Kraśnika na koniec 2015 roku

Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
James / 14 października 2016 o 10:24
Dzień dobry, Nazywam się James Lil jestem obywatelem Słowacji, chcę zeznawać dobrej pożyczki Pożyczkodawcy który pokazał światło do mnie po został oszukany przez 2 różnych Internet międzynarodowego pożyczkodawcy, wszyscy obiecują dać mi kredytu po dokonaniu mnie zapłacić dużo opłat, które dają nic i wyniosły bez pozytywnego rezultatu. Ja straciłem dysk zarabiać pieniądze i to w sumie € 2.150 Euro. Pewnego dnia, gdy byłem przeglądania internetu szuka forsterated, gdy natknąłem się na zeznania człowieka, który był również oszukany i ostatecznie został połączony z legit firmy pożyczki nazywa panią Jenny Kim Trimark Usługi finansowe (jkim007042@gmail.com), gdzie w końcu dostał swoją pożyczka, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmę kredytową, a następnie opowiedział im swoją historię o tym, jak ja zostały oszukany przez 2 różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic lecz oczywiście mi więcej bólu. Wyjaśnię do firmy za pośrednictwem poczty i wszyscy powiedzieli mi było płakać nie więcej, bo dostanie pożyczkę w ich towarzystwie, a także mam prawo wyboru z nimi kontaktu. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i udał się wszystko, co było o mnie i dano mi kwotę pożyczki w wysokości € 35.000 przez tego wielkiego Spółki (Trimark Financial Services} zarządzanej przez Panią Jenny Kim i tu dzisiaj jestem zadowolony z mojej rodziny, ponieważ pani Jenny Kim Trimark Usługi finansowe dał mi kredyt tak zrobiłem ślub mojej jaźni, że będę potwierdzającego w internecie o tym, jak dostałem pożyczkę. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? uprzejmie i szybko skontaktować się z panią Jenny Kim Trimark Financial Services teraz kredytu za pośrednictwem poczty elektronicznej: (jkim007042@gmail.com) wierzę, że inni ludzie też daje świadectwo o tym samym uczciwego pożyczkodawcę
Dzień dobry, Nazywam się James Lil jestem obywatelem Słowacji, chcę zeznawać dobrej pożyczki Pożyczkodawcy który pokazał światło do mnie po został oszukany przez 2 różnych Internet międzynarodowego pożyczkodawcy, wszyscy obiecują dać mi kredytu po dokonaniu mnie zapłacić dużo opłat, które dają nic i wyniosły bez pozytywnego rezultatu. Ja straciłem dysk zarabiać pieniądze i to w sumie € 2.150 Euro. Pewnego dnia, gdy byłem przeglądania internetu szuka forsterated, gdy natknąłem się na zeznania człowieka, który był również oszukany i ostateczni... rozwiń
Avatar
Ja / 27 września 2016 o 08:30
Ile jest na dziś z tego zadłużenia ??
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 01:33
Cześć. Jestem prywatnym finansowej. Robię pożyczek między szczególności i osób w trudnej sytuacji finansowej może być w stanie dokonać zwrotu pożyczonej kwoty. Moje warunki kredytu są proste i dobrze zdefiniowane. € 10,000 do € 500 mln, przy oprocentowaniu w wysokości 2% bardzo prostych warunkach. Jestem wielkim biznesmenem, którzy oferują pożyczki dla osób w potrzebie. Oferuję punktowe krótko-, średnio- i długoterminowej. Nie wiemy, swój cel i nasze przesyłki są ubezpieczone przez bank za bezpieczeństwo transakcji. Dla wszystkich Twoich zgłoszeń propozycji dotyczących organizacji płatności i pomogę. A my nie necessitation wiele dokumentów, ale następnie potwierdzenia poświadczoną przez notariusza lub advocate.Just uczciwy i wiarygodny długu. Skontaktuj się ze mną już dziś i daj mi znać kwotę, którą chcesz pożyczyć. Jesteśmy gotowi do spełnienia naszych kandydatów w ciągu 6 godzin od otrzymania aplikacji sformułowane. Jeśli jesteś zainteresowany, prosimy o kontakt poprzez e-mail: E-mail: alexburnt07@gmail.com
Cześć. Jestem prywatnym finansowej. Robię pożyczek między szczególności i osób w trudnej sytuacji finansowej może być w stanie dokonać zwrotu pożyczonej kwoty. Moje warunki kredytu są proste i dobrze zdefiniowane. € 10,000 do € 500 mln, przy oprocentowaniu w wysokości 2% bardzo prostych warunkach. Jestem wielkim biznesmenem, którzy oferują pożyczki dla osób w potrzebie. Oferuję punktowe krótko-, średnio- i długoterminowej. Nie wiemy, swój cel i nasze przesyłki są ubezpieczone przez bank za bezpieczeństwo transakcji. Dla wszystkich Twoich zgł... rozwiń
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 01:29
Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: larryfox2016@hotmail.com
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:02
PiS na pewno nie skontroluje, bo nie ma czym - wszystkie narzędzia do inwigilowania są w rękach postkomuny z SLD, PO i PSL.
Avatar
don-perdro / 28 grudnia 2015 o 18:24

Lepiej nic nie pisać niewiadomo czy PIS nas nie "kontroluje"

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:20
jak się buduje na krechę park JP II well dr Jordana za wielkie miliony na bagnie-łąkach? jak się szkół nie dociepla ? jak się mówi , że się wie jak uzdrowić Kraśnik ? to mamy co mamy?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 21:58
tak trzymać !
Avatar
Żeglarz / 23 grudnia 2015 o 19:51

Troszeczkę przesadziłeś, Sam zalew kosztował nieco powyżej 6 milionów plus do tego infrastruktura jakieś 8 mln zł.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:51
Jest bardzo proste rozwiązanie problemów finansowych Kraśnika: wystarczy pogrzebać w dokumentach i wyłowić z nich nazwiska ludzi, którzy poparli budowę na kredyt największej kałuży na świecie. Ta kałuża kosztowała nas sporo ponad 22 miliony. I niech ci, którzy się pod tym podpisali wykupią sobie toto na własność. Proste?
Avatar
James / 14 października 2016 o 10:24
Dzień dobry, Nazywam się James Lil jestem obywatelem Słowacji, chcę zeznawać dobrej pożyczki Pożyczkodawcy który pokazał światło do mnie po został oszukany przez 2 różnych Internet międzynarodowego pożyczkodawcy, wszyscy obiecują dać mi kredytu po dokonaniu mnie zapłacić dużo opłat, które dają nic i wyniosły bez pozytywnego rezultatu. Ja straciłem dysk zarabiać pieniądze i to w sumie € 2.150 Euro. Pewnego dnia, gdy byłem przeglądania internetu szuka forsterated, gdy natknąłem się na zeznania człowieka, który był również oszukany i ostatecznie został połączony z legit firmy pożyczki nazywa panią Jenny Kim Trimark Usługi finansowe (jkim007042@gmail.com), gdzie w końcu dostał swoją pożyczka, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmę kredytową, a następnie opowiedział im swoją historię o tym, jak ja zostały oszukany przez 2 różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic lecz oczywiście mi więcej bólu. Wyjaśnię do firmy za pośrednictwem poczty i wszyscy powiedzieli mi było płakać nie więcej, bo dostanie pożyczkę w ich towarzystwie, a także mam prawo wyboru z nimi kontaktu. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i udał się wszystko, co było o mnie i dano mi kwotę pożyczki w wysokości € 35.000 przez tego wielkiego Spółki (Trimark Financial Services} zarządzanej przez Panią Jenny Kim i tu dzisiaj jestem zadowolony z mojej rodziny, ponieważ pani Jenny Kim Trimark Usługi finansowe dał mi kredyt tak zrobiłem ślub mojej jaźni, że będę potwierdzającego w internecie o tym, jak dostałem pożyczkę. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? uprzejmie i szybko skontaktować się z panią Jenny Kim Trimark Financial Services teraz kredytu za pośrednictwem poczty elektronicznej: (jkim007042@gmail.com) wierzę, że inni ludzie też daje świadectwo o tym samym uczciwego pożyczkodawcę
Dzień dobry, Nazywam się James Lil jestem obywatelem Słowacji, chcę zeznawać dobrej pożyczki Pożyczkodawcy który pokazał światło do mnie po został oszukany przez 2 różnych Internet międzynarodowego pożyczkodawcy, wszyscy obiecują dać mi kredytu po dokonaniu mnie zapłacić dużo opłat, które dają nic i wyniosły bez pozytywnego rezultatu. Ja straciłem dysk zarabiać pieniądze i to w sumie € 2.150 Euro. Pewnego dnia, gdy byłem przeglądania internetu szuka forsterated, gdy natknąłem się na zeznania człowieka, który był również oszukany i ostateczni... rozwiń
Avatar
Ja / 27 września 2016 o 08:30
Ile jest na dziś z tego zadłużenia ??
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 01:33
Cześć. Jestem prywatnym finansowej. Robię pożyczek między szczególności i osób w trudnej sytuacji finansowej może być w stanie dokonać zwrotu pożyczonej kwoty. Moje warunki kredytu są proste i dobrze zdefiniowane. € 10,000 do € 500 mln, przy oprocentowaniu w wysokości 2% bardzo prostych warunkach. Jestem wielkim biznesmenem, którzy oferują pożyczki dla osób w potrzebie. Oferuję punktowe krótko-, średnio- i długoterminowej. Nie wiemy, swój cel i nasze przesyłki są ubezpieczone przez bank za bezpieczeństwo transakcji. Dla wszystkich Twoich zgłoszeń propozycji dotyczących organizacji płatności i pomogę. A my nie necessitation wiele dokumentów, ale następnie potwierdzenia poświadczoną przez notariusza lub advocate.Just uczciwy i wiarygodny długu. Skontaktuj się ze mną już dziś i daj mi znać kwotę, którą chcesz pożyczyć. Jesteśmy gotowi do spełnienia naszych kandydatów w ciągu 6 godzin od otrzymania aplikacji sformułowane. Jeśli jesteś zainteresowany, prosimy o kontakt poprzez e-mail: E-mail: alexburnt07@gmail.com
Cześć. Jestem prywatnym finansowej. Robię pożyczek między szczególności i osób w trudnej sytuacji finansowej może być w stanie dokonać zwrotu pożyczonej kwoty. Moje warunki kredytu są proste i dobrze zdefiniowane. € 10,000 do € 500 mln, przy oprocentowaniu w wysokości 2% bardzo prostych warunkach. Jestem wielkim biznesmenem, którzy oferują pożyczki dla osób w potrzebie. Oferuję punktowe krótko-, średnio- i długoterminowej. Nie wiemy, swój cel i nasze przesyłki są ubezpieczone przez bank za bezpieczeństwo transakcji. Dla wszystkich Twoich zgł... rozwiń
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 01:29
Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: larryfox2016@hotmail.com
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:02
PiS na pewno nie skontroluje, bo nie ma czym - wszystkie narzędzia do inwigilowania są w rękach postkomuny z SLD, PO i PSL.
Avatar
don-perdro / 28 grudnia 2015 o 18:24

Lepiej nic nie pisać niewiadomo czy PIS nas nie "kontroluje"

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 18:20
jak się buduje na krechę park JP II well dr Jordana za wielkie miliony na bagnie-łąkach? jak się szkół nie dociepla ? jak się mówi , że się wie jak uzdrowić Kraśnik ? to mamy co mamy?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 21:58
tak trzymać !
Avatar
Żeglarz / 23 grudnia 2015 o 19:51

Troszeczkę przesadziłeś, Sam zalew kosztował nieco powyżej 6 milionów plus do tego infrastruktura jakieś 8 mln zł.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:51
Jest bardzo proste rozwiązanie problemów finansowych Kraśnika: wystarczy pogrzebać w dokumentach i wyłowić z nich nazwiska ludzi, którzy poparli budowę na kredyt największej kałuży na świecie. Ta kałuża kosztowała nas sporo ponad 22 miliony. I niech ci, którzy się pod tym podpisali wykupią sobie toto na własność. Proste?
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 61 15

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 5

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 8

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 1

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 6 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 37 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!