niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Chore dzieci w lepszych warunkach. Remont w szpitalu

Dodano: 13 stycznia 2016, 21:32

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia wyremontowane pomieszczenia gdzie zostaną przeniesieni mali pacjenci oglądali starosta kraśnicki – Andrzej Maj (na zdjęciu pierwszy z prawej) i wicestarosta Mariusz Socha (na zdjęciu z lewej strony). Towarzyszył im dyrektor szpitala Marek Kos / Fot. Starostwo Powiatowe w Kraśniku
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia wyremontowane pomieszczenia gdzie zostaną przeniesieni mali pacjenci oglądali starosta kraśnicki – Andrzej Maj (na zdjęciu pierwszy z prawej) i wicestarosta Mariusz Socha (na zdjęciu z lewej strony). Towarzyszył im dyrektor szpitala Marek Kos / Fot. Starostwo Powiatowe w Kraśniku

Oddział dziecięcy będzie w nowym miejscu – w wyremontowanych pomieszczeniach szpitala przy ul. Chopina. Przenosiny być może będą już w przyszłym tygodniu

Obecnie oddział dziecięcy mieści się w dzielnicy fabrycznej Kraśnika, w budynku przy al. Niepodległości. Lada chwila rozpoczną się przenosiny hospitalizowanych dzieci i młodzieży do nowego miejsca – głównego budynku szpitala przy ul. Chopina, gdzie zostały wyremontowane pomieszczenia na II piętrze.

– Na koniec tego tygodnia jest umówiony odbiór ze strony stacji sanitarno-epidemiologicznej – mówi Marek Kos, dyrektor SPZOZ w Kraśniku.

Jeśli sanepid stwierdzi, że wszystko jest w porządku rozpocznie się przeprowadzka. Szpital planuje ją już w przyszłym tygodniu. – Jeśli okaże się, że dzieci mogą być leczone w dobrych warunkach już w przyszłym tygodniu to nie widzę powodów, aby te przenosimy wstrzymywać – zaznacza dyrektor Kos. – Im szybciej się to stanie tym lepiej. 

Mali pacjenci zostaną przewiezieni do szpitala przy ul. Chopina karetkami. Warunki w wyremontowanych pomieszczeniach w budynku szpitala są dużo lepsze od tych obecnych. Po przeprowadzce ilość miejsc się nie zmieni.

– Ilość łóżek będzie podobna jak na al. Niepodległości, czyli 21–22 – dodaje dyrektor Kos. – Na wyremontowanym oddziale będą też dwie izolatki i sale dla niemowląt.

Budynek po oddziale dziecięcym nie będzie już wykorzystywany do celów medycznych. – Zostanie przekazana starostwu, który jest jego właścicielem – mówi dyrektor Kos.

– Po przeniesieniu oddziału dziecięcego zarząd powiatu chce zagospodarować budynek przy al. Niepodległości na potrzeby administracji powiatowej – zapowiada Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kraśniku. – Rozważana jest możliwość zlokalizowania tam urzędu pracy lub wydziału geodezji, który teraz jest na drugim końcu miasta.

Tymczasem w drugim, większym budynku przy al. Niepodległości w dalszym ciągu będą działać oddziały kardiologiczny, położniczo-noworodkowy jak też ginekologia. Szpital nie ma pieniędzy aby i te oddziały przenieść do starej części Kraśnika. Szacunkowy koszt takiej inwestycji to około 2–3 milionów złotych.
– Nie mamy takich środków – dodaje dyrektor Kos. – Czekam albo na unijny projekt, albo możliwość dofinansowania z innych źródeł.

Szpital ma zaś zarezerwowane pieniądze na remont specjalistycznej przychodni w starej części miasta. Chodzi o budynek, gdzie działała przychodnia pulmonologiczna. – Obecnie jest zamknięta bo nie spełniała wymogów zaś pulmonolodzy przyjmują pacjentów gdzie indziej – dodaje dyrektor Kos.
Pomieszczenia w tym budynku mają być remontowane jeszcze w tym roku. – Jesteśmy na etapie projektowania – wskazuje dyrektor Kos. – Myślę, że w marcu będą mógł ogłosić przetargi i zaraz po ich rozstrzygnięciu przystąpić do prac.

Koszt planowanego remontu szpital pokryje z 5 milionowego kredytu, który zaciągnął w zeszłym roku. Część z tych pieniędzy poszła już na spłatę zobowiązań i remont oddziału dziecięcego.

Czytaj więcej o: szpital remont Kraśnik
Gość
Gość
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2016 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie rozumiem z czego się tu cieszyć??? Miasto ekstra zadłużone, szpital zadłużony, co się dało sprzedać w Kraśniku jest już sprzedane a niektórzy wciąż się bawią we władzę i biorą ekstra pensje za udawanie że robią coś dobrego dla mieszkańców... To istna paranoja a nie rządy!!!
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2016 o 17:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To racja lanserzy , ja powiem inaczej wilki w owczych skórach
Rozwiń
Gość
Gość (15 stycznia 2016 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trzech peselowskich lanserów
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2016 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do puki pacjenci nie zaczną szanować wspólnego dobra to nie ma co liczyć na lepsze warunki a zwłaszcza tam gdzie korzystają z ubikacji czy łazienki panowie. Jeśli chodzi o nowy oddział to chyba dobrze ze coś robią.
Rozwiń
pacjent
pacjent (14 stycznia 2016 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak tak dyrekcja szaleje z inwestycjami to może wreszcie w toaletach dla pacjentów (chirurgia, pulmonologia)  będą deski sedesowe i normalne spłuczki! Hurra

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!