niedziela, 18 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Cięcia drzew potrzebne, czy oszpecające?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2015, 07:00

Urząd sprawdza czy drzewa przy al. Niepodległości i w rejonie ul. Popiełuszki zostały prawidłowo przycięte. Mieszkaniec miasta, który wysłał nam zdjęcia uważa, że drzewa oszpecono.

- To wygląda fatalnie - wskazuje nasz Czytelnik. - Niektóre z drzew zostały niemal całkowicie pozbawione konarów. Dla mnie taka pielęgnacja jest zupełnie niepojęta - wskazuje mieszkaniec Kraśnika, który poskarżył się do magistratu na nieprawidłowe przycięcie drzew.

Innego zdania są zarządcy, na terenie których rosną drzewa. - Zostały dobrze przycięte - zapewnia Małgorzata Szwed, zast. prezesa SM "Metalowiec” w Kraśniku. - Nie jest to tylko nasza opinia, ale też urzędu i dendrologa.

Potwierdzają to urzędnicy. Przycięcie drzew w rejonie ul. Popiełuszki, czyli na terenie zarządzanym przez spółdzielnię, uznano za zasadne i słuszne. Co z drzewami przy al. Niepodległości? - Została przeprowadzona wizja w terenie, w trakcie której został ustalony termin ponownych oględzin na okres wiosna-lato. Obecnie drzewa są w stanie spoczynku i trudno jest stwierdzić czy przedmiotowe zabiegi doprowadziły do ich zniszczenia - informuje Michał Mulawa, rzecznik UM w Kraśniku.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku wyjaśnia, że przy al. Niepodległości wykonano przycięcia pielęgnacyjne. - To stare jabłonie posadzone co najmniej 40 lat temu na całej długości około dwóch kilometrów. Sporo drzew już nie ma. Te, które pozostały są w kiepskim stanie - wyjaśnia Krzysztof Jargiło, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku.

Są plany, aby drzewa owocowe w ogóle stąd wyciąć, a w ich miejsce posadzić inne gatunki. - Chodzi o drzewa niskopienne, nieowocowe, które byłyby jak najmniej uciążliwe w utrzymaniu - dodaje Jargiło.

Jeśli pomysł doszedłby do skutku, zarząd powiatu chciałby wykonać prace w porozumieniu z miastem.
  Edytuj ten wpis
QQRQ
krasniczanin
G
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

QQRQ
QQRQ (26 lutego 2015 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ta aleja drzew owocowych (jabłoni) to z tego co wiem jest pod ochroną konserwatora zabytków. Oj Panowie nie da rady tego "wyharatać do zera"....

Rozwiń
krasniczanin
krasniczanin (26 lutego 2015 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech ci miłośnicy przyrody za swojego życia posadzą drzewko ,a nie tylko krytykują jak ktoś coś zrobi dobrze

Rozwiń
G
G (26 lutego 2015 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no proszę Was... to jest prawidłowe przecięcie drzewa? to jest zmasakrowanie drzewa, chyba po to aby SM miała mniej liści do sprzątania jesienią
Rozwiń
pani Basia
pani Basia (26 lutego 2015 o 08:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Urzędnicy mówią, że drzewa przycieto prawidłowo... Tak, bo w urzędzie, SM, zarządzie dróg sami dendrolodzy pracują, wszyscy są przeszkoleni i mają laaaata praktyki przy pielęgnowaniu drzew... szczególnie przeszkoleni są nietrzeźwi panowie z piłami charatającymi te drzewa jak leci, bez nadzoru kogoś, kto faktycznie się na rzeczy zna! Jakaś młoda siksa zza biurka, albo kierowca przemianowany na urzędasa mówi że jest dobrze i tyle profesjonalizmu w tym zakresie.

Rozwiń
mewo
mewo (26 lutego 2015 o 07:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po zdjęciach widać że usunięto kilkuletnie odrosty a to jest dozwolone.Drzewa zniszczyli wiele lat temu co też widać po zdjęciu.Ustawa o och.przyrody dokładnie określa co należy ciąć i oglądanie drzew w lecie jest zupełnie zbędne. To co widać to tylko formowanie wcześniej zniszczonego drzewa i nie podlega 3 letnie karze.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!