wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik dostanie pieniądze na dwie hale sportowe. Z oszczędności

Dodano: 21 kwietnia 2016, 10:11
Autor: aa

Hala sportowa przy przy ZS nr 3 w Kraśniku
Hala sportowa przy przy ZS nr 3 w Kraśniku

W sumie ponad 11 milionów złotych z oszczędności województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 otrzyma Kraśnik i powiat kraśnicki. Dodatkowe środki trafią również do innych samorządów w województwie lubelskim, które przeprowadziły inwestycje związane z modernizacją bazy sportowej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego dofinansowanie na kwotę ponad 56 mln zł otrzymało w sumie 29 samorządów. Wśród nich jest powiat kraśnicki – kwota 4 994 975,34 zł na Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji i miasto Kraśnik – 6 321 658,04 zł na halę przy Publicznym Gimnazjum nr 1. Obie inwestycje zostały zrealizowane kilka lat temu, jednak nie „załapały się” na dofinansowanie za pierwszym razem. Były na liście rezerwowej. Teraz dofinansowanie dostaną.

– Cieszę się, że nasze miasto i powiat będą się rozwijać. Jestem zadowolony, że moje działania i przekonywanie Zarządu Województwa, że warto dofinansować inwestycje w bazę szkolno-sportową, przyniosły efekt – mówi Marek Kos, radny sejmiku województwa.

– To bardzo dobra decyzja Zarządu Województwa Lubelskiego. Zabiegaliśmy o to zarówno jako miasto, ale też ja osobiście jako radny – podkreśla Michał Mulawa, radny sejmiku województwa oraz rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. I dodaje: Dopytywałem pana marszałka czy oddamy z RPO chociażby złotówkę, która nie została wykorzystana. Okazało się, że możliwa jest tzw. nadkontraktacja. Zrealizowane już inwestycje otrzymały dofinansowanie w wysokości 85 proc.. Ważne jest to również z tego powodu, że są to projekty, na które w nowym okresie unijnego finansowania środków już nie ma.

Hala sportowa przy PG nr 1 w Kraśniku została otwarta w 2010 r. Kosztowała ok. 10 mln zł. Natomiast hala sportowa przy ZS nr 3 za 13 mln zł została oddana do użytku w 2011 r.
Oba samorządy otrzymane pieniądze przeznaczą na wkład własny planowanych ze środków zewnętrznych inwestycji.

– Przede wszystkim nie będziemy zmuszeni kredytować wkładów własnych do inwestycji unijnych – mówi Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Dodatkowe środki przeznaczymy też na inwestycje drogowe. Poza tym te pieniądze stwarzają możliwość alternatywnego finansowania tych przedsięwzięć, które obiecaliśmy mieszkańcom, a na które nie uda nam się pozyskać środków zewnętrznych. Będziemy wydawać pozyskane miliony w racjonalny sposób, bez zbędnego pośpiechu i w zależności od potrzeb.

– Dzięki tym pieniądzom możemy spokojnie podejść do nowych inwestycji, nie martwiąc się o środki, które musimy mieć zabezpieczone w budżecie na ten cel – dodaje Mulawa.

Na początku maja burmistrz przedstawi założenia inwestycyjne miasta na najbliższe lata. Wśród planowanych inwestycji jest m.in. przebudowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przebudowa basenu jak też modernizacja Centrum Kultury i Promocji.

Hala sportowa przy PG nr 1 w Kraśniku
Hala sportowa przy PG nr 1 w Kraśniku
Gość
linka
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 kwietnia 2016 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 a może duża, ładna plaża z pięknymi palmami nad zalewem???

Rozwiń
linka
linka (24 kwietnia 2016 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak Aquapark zamiast jeździć do Janowa i wydawać kasę na to co Już jest?
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2016 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
utrzymanie hal. Podnieść podatki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!