Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 stycznia 2012 r.
15:48
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Interpelacje będą umieszczane na stronie urzędu?

Autor: Zdjęcie autora (aa)
1 20 A A
Radny postuluje, aby na stronie Urzędu Miasta zamieszczać interpelacje radnych (Jacek Świerczyński /
Radny postuluje, aby na stronie Urzędu Miasta zamieszczać interpelacje radnych (Jacek Świerczyński /

Radny Piotr Iwan (Lewica, Razem dla Kraśnika i Powiatu) postuluje, aby na stronie Urzędu Miasta zamieszczać interpelacje radnych i odpowiedzi na nie. Ma on nadzieję, że dzięki temu poprawi się ich jakość. Magistrat popiera pomysł. Ma jednak pewne zastrzeżenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Co innego jeśli odpowiedź przygotowuje się dla jednego radnego, a co innego kiedy będzie ona podana publicznie – przekonuje radny Iwan. – Poza tym wiele ciekawych pytań jest zadawanych, a odpowiedź na nie otrzymuje tylko radny, które je zadał. Poza tym z przekazu telewizyjnego (relacje z sesji przygotowuje lokalna telewizja-red.) czasem wynika, że jakaś sprawa zgłaszana przez radnego jest sensacyjna. Po uzyskaniu odpowiedzi okazuje się, że wcale taka nie była.

Umieszczanie tych informacji na stronie byłoby też zarchiwizowane. – Mieszkańcy mogliby w ten sposób ocenić działalność radnych – dodaje Iwan.

Urzędnicy pomysł popierają z pewnym jednak zastrzeżeniem. – Nikt nie chce ukrywać żadnych rzeczy – zapewnia Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Jeśli poruszany jest przez radnego istotny problem i odpowiedź na ta interpelację będzie sposobem na szybsze dotarcie do mieszkańców z tą informacją to jestem za. Jeśli jednak interpelacje, który na każdej sesji jest bardzo dużo są pytaniem retorycznym radnego i mają służyć stworzeniu pewnego "show” to mija się to z celem.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
grin / 19 stycznia 2012 o 18:17
Dlaczego my mieszkańcy Kraśnika mamy takiego pecha do władz? Poprzedni burmistrz jak działał widać teraz gdy zajęła się nim prokuratura, a ten miał być lepszy a jego działania transporentne a tymczasem.... ręce opadają! Panuje teraz niesamowita wprost niejawność informacji! Czy to ma związek z tym, że zlikwidowano ciepły stołek kierownika ds informacji niejawnych, który piastowała żona obecnego dyrektora FŁT i teraz wszystko ma być już niejawne? Po co miasto zatrudnia informatyka skoro nie potrafi aktualizować BIPu, a potrafił tylko szybko i sprawnie wykasować starą galerię zdjęć. To jest żałosne, że po ponad roku urzędowania nowej władzy panuje taki chaos, a mieszkańcy muszą się ze swoich podatków na tą niezorganizowaną grupę ludzi zrzucać, bo im się jeszcze nagrody należą! Pytanie tylko za co te nagrody? Za samo przychodzenie do pracy?
Dlaczego my mieszkańcy Kraśnika mamy takiego pecha do władz? Poprzedni burmistrz jak działał widać teraz gdy zajęła się nim prokuratura, a ten miał być lepszy a jego działania transporentne a tymczasem.... ręce opadają! Panuje teraz niesamowita wprost niejawność informacji! Czy to ma związek z tym, że zlikwidowano ciepły stołek kierownika ds informacji niejawnych, który piastowała żona obecnego dyrektora FŁT i teraz wszystko ma być już niejawne? Po co miasto zatrudnia informatyka skoro nie potrafi aktualizować BIPu, a potrafił tylko... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 o 13:11
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326957554' post='585391']
A to kto to tak chce polemizowac i walczyć w tym BIP? Bo z tego co zauwazyłam walka toczy sie o niego, a konkretnie o dostępność informacji w nim. A to kolosalna róznica, którą tobie trudno dostrzec.I w takiej sytuacji nie wazne staje się , że pod tym względem przepisy sa niejednoznaczne i że te BIPy różne wyglądają na stronach innych miast. Bo ten fakt pozwolił tylko panu burmistrzowi wykorzystywać okazję , żeby ograniczyć dostęp do informacji, zatajac ją przed mieszkancami. Nasz BIP za Czubinskiego był dobry, przejrzysty , czytelny. Wiec po co go było zmieniac na gorsze? Żeby pokazac, co władza może, a czego nie musi? Strona naszego BIPu w obecnych czasach jest dziadowska.Jest zaprzeczeniem spełnienia przedwyborczej obietnicy pana burmistrza o większej dostępności do informacji. A nawet poszedł jeszcze dalej w tym kierunku, pomniejszając stronę o wiele informacji , które były dostępne za jego poprzednika. Przy tym ujawnia się niebywała arogancja włodarza, który nic sobie nie robi ze wszelkich uwag na temat wyglądu obecnej strony BIPu.Jak to dziadostwo ma się do promocji urzędu, na które tez wydaje sie niemałe pieniądze, tworzy oddzielny wydział do tej promocji i trzyma sie w nim kilku dobrze opłacanych pracowników? Nasze strony stają się zaprzeczeniem dobrej promocji.No chyba że chodzi o to, żeby pokazac, że my tu rządzimy jak chcemy i ktokolwiek może nam naskoczyc.
A sam pan burmistrz może nie skusi sie na obrazeczek, dysk, łapówek jak na razie nie ma za co brac, bo musi sie wypłacac za wywindowanie go na najwyższy stołek, na którym przy wsparciu ludzi zaufanych wiele można.A przy naszym dziurawym prawie można rózne krętactwa robić mieszcząc sie w granicach tego prawa, tak jak w wielu sytuacjah wykorzystywał to Czubinski. I dlatego trzeba było szukać haków, rozliczac, zastraszac, żeby znależć na niego chociaz cokolwiek, bo na tyle krzyków to jedno wielkie gównomu muudowodniono i to na 14 lat rzadów, a do tego sprawy, które nie mają związku z sprzeniewierzeniem publicznych pieniędzy.Ale 14 lat pozwoliło mu sie poczuć zbyt pewnie, a przy 4 trzeba zachować dużo więcej ostrożności, a to dopiero trwa budowanie nowego układu. A poza tym, ktos nastepny nie musi być az do tego stopnia mściwy, i robić wszystko, żeby swoją marność zasłaniac ilością spraw zgłoszonych do sądu.I po co obecny pan burmistrz ma brac chociaz złotówkę dla siebie, jeśli bycie u władzy daje mozliwosć pokazywania sie i prowadzenie wystawnego życia na koszt podatników.W naszym urzędzie w dalszym ciagu mamy niezłą szkołę lansu i bansu, a tylko tub propagandowych znacznie więcej.
[/quote]
cccc
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326957554' post='585391']
A to kto to tak chce polemizowac i walczyć w tym BIP? Bo z tego co zauwazyłam walka toczy sie o niego, a konkretnie o dostępność informacji w nim. A to kolosalna róznica, którą tobie trudno dostrzec.I w takiej sytuacji nie wazne staje się , że pod tym względem przepisy sa niejednoznaczne i że te BIPy różne wyglądają na stronach innych miast. Bo ten fakt pozwolił tylko panu burmistrzowi wykorzystywać okazję , żeby ograniczyć dostęp do informacji, za... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 19 stycznia 2012 o 08:19
[quote name='jolo' timestamp='1325710012' post='578868']
BIP to nie miejsce walki politycznej i polemik radnych.A problem jest taki,że przepisy są niejednoznaczne w tym zakresie i dlatego każdy BIP wygląda inaczej i zawiera inne treści.Wystarczy wejść na kilka w różnych miejscowościach-paranoja!
A czy burmistrz działa zgodnie z prawem to się zapewne okaże po zakończeniu kadencji...oczywiście po ilości spraw w sądzie.Ale zapewne poprzednika nie przebije nawet za 100 lat.Ja mu wierzę, że działa dla dobra Kraśnika i że nigdy nie weźmie dla siebie nawet złotówki.Oby tak dalej...
[/quote]
A to kto to tak chce polemizowac i walczyć w tym BIP? Bo z tego co zauwazyłam walka toczy sie o niego, a konkretnie o dostępność informacji w nim. A to kolosalna róznica, którą tobie trudno dostrzec.I w takiej sytuacji nie wazne staje się , że pod tym względem przepisy sa niejednoznaczne i że te BIPy różne wyglądają na stronach innych miast. Bo ten fakt pozwolił tylko panu burmistrzowi wykorzystywać okazję , żeby ograniczyć dostęp do informacji, zatajac ją przed mieszkancami. Nasz BIP za Czubinskiego był dobry, przejrzysty , czytelny. Wiec po co go było zmieniac na gorsze? Żeby pokazac, co władza może, a czego nie musi? Strona naszego BIPu w obecnych czasach jest dziadowska.Jest zaprzeczeniem spełnienia przedwyborczej obietnicy pana burmistrza o większej dostępności do informacji. A nawet poszedł jeszcze dalej w tym kierunku, pomniejszając stronę o wiele informacji , które były dostępne za jego poprzednika. Przy tym ujawnia się niebywała arogancja włodarza, który nic sobie nie robi ze wszelkich uwag na temat wyglądu obecnej strony BIPu.Jak to dziadostwo ma się do promocji urzędu, na które tez wydaje sie niemałe pieniądze, tworzy oddzielny wydział do tej promocji i trzyma sie w nim kilku dobrze opłacanych pracowników? Nasze strony stają się zaprzeczeniem dobrej promocji.No chyba że chodzi o to, żeby pokazac, że my tu rządzimy jak chcemy i ktokolwiek może nam naskoczyc.
A sam pan burmistrz może nie skusi sie na obrazeczek, dysk, łapówek jak na razie nie ma za co brac, bo musi sie wypłacac za wywindowanie go na najwyższy stołek, na którym przy wsparciu ludzi zaufanych wiele można.A przy naszym dziurawym prawie można rózne krętactwa robić mieszcząc sie w granicach tego prawa, tak jak w wielu sytuacjah wykorzystywał to Czubinski. I dlatego trzeba było szukać haków, rozliczac, zastraszac, żeby znależć na niego chociaz cokolwiek, bo na tyle krzyków to jedno wielkie gównomu muudowodniono i to na 14 lat rzadów, a do tego sprawy, które nie mają związku z sprzeniewierzeniem publicznych pieniędzy.Ale 14 lat pozwoliło mu sie poczuć zbyt pewnie, a przy 4 trzeba zachować dużo więcej ostrożności, a to dopiero trwa budowanie nowego układu. A poza tym, ktos nastepny nie musi być az do tego stopnia mściwy, i robić wszystko, żeby swoją marność zasłaniac ilością spraw zgłoszonych do sądu.I po co obecny pan burmistrz ma brac chociaz złotówkę dla siebie, jeśli bycie u władzy daje mozliwosć pokazywania sie i prowadzenie wystawnego życia na koszt podatników.W naszym urzędzie w dalszym ciagu mamy niezłą szkołę lansu i bansu, a tylko tub propagandowych znacznie więcej.
[quote name='jolo' timestamp='1325710012' post='578868']
BIP to nie miejsce walki politycznej i polemik radnych.A problem jest taki,że przepisy są niejednoznaczne w tym zakresie i dlatego każdy BIP wygląda inaczej i zawiera inne treści.Wystarczy wejść na kilka w różnych miejscowościach-paranoja!
A czy burmistrz działa zgodnie z prawem to się zapewne okaże po zakończeniu kadencji...oczywiście po ilości spraw w sądzie.Ale zapewne poprzednika nie przebije nawet za 100 lat.Ja mu wierzę, że działa dla dobra... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 18 stycznia 2012 o 15:27
Prośba do wszystkich userów - proszę nie odpisywać na post umieszczony powyżej. Troll sam ze sobą długo nie podyskutuje, więc nie dokarmiajmy internetowego trolla !!!
Avatar
Marysieńka / 12 stycznia 2012 o 15:06
[quote name='AD' timestamp='1326367685' post='582698']
Poczekamy, zobaczymy. Może będą, a jak do tego dojdzie to Marysieńki i inne takie mam nadzieję odszczekają, to co tu napisali. A swoją drogą radny Iwan dopiero teraz przejrzał na oczy, a tyle lat już w Radzie zasiada. Za poprzednika nie miał takich pomysłów. Ciekawe.
[/quote]
A cóz tu takiego jest napisane, że trzeba by to odszczekiwac? Samo zamieszczanie interpelacji i być moze nie wszystkich nie jest żadnym dowodem z wywiązywania sie z obiecanej przed wyborami jawnosci informacji. Bo nawet tresc tych interpelacji powinniśmy miec mozliwosć przeczytania w protokołach z obrad sesji Rady Miasta, a sa tylko niektóre, a co do pozostałych mozemy tylko przeczytac, ze zostały złozone i stanowią załącznik, ale który jest niedostępny w internecie. Ale z drugiej strony chciało by sie zapytac w jaki sposób radni przyjmują te protokoły, które niby mają wiernie odzwierciedlać przebieg sesji, na tej sesji sa odczytywane, a mimo tego ich tresci brakuje, a im sie wszystko zgadza.? Dzwoniłam do Biura rady z zapytaniem dlaczego tych interpelacji nie ma protokołach, to usłyszałam, ze to nie od nich zalezy.Ale widocznie sprzątaczka dała im nakaz ich nie zamieszczania.
[quote name='AD' timestamp='1326367685' post='582698']
Poczekamy, zobaczymy. Może będą, a jak do tego dojdzie to Marysieńki i inne takie mam nadzieję odszczekają, to co tu napisali. A swoją drogą radny Iwan dopiero teraz przejrzał na oczy, a tyle lat już w Radzie zasiada. Za poprzednika nie miał takich pomysłów. Ciekawe.
[/quote]
A cóz tu takiego jest napisane, że trzeba by to odszczekiwac? Samo zamieszczanie interpelacji i być moze nie wszystkich nie jest żadnym dowodem z wywiązywania sie z obiecane... rozwiń
Avatar
AD / 12 stycznia 2012 o 12:28
Poczekamy, zobaczymy. Może będą, a jak do tego dojdzie to Marysieńki i inne takie mam nadzieję odszczekają, to co tu napisali. A swoją drogą radny Iwan dopiero teraz przejrzał na oczy, a tyle lat już w Radzie zasiada. Za poprzednika nie miał takich pomysłów. Ciekawe.
Avatar
Marysieńka / 12 stycznia 2012 o 11:38
To mamy już te interpelacje gdzies zamieszczane, a ja ich nie widzę, czy tylko informacja o ich zamieszczaniu to propaganda równa tej przedwyborczej, żeby tylko na trochę uciszyc głosy domagające sie jawnosci?
Avatar
urzędas / 9 stycznia 2012 o 00:38
[quote name='jolo' timestamp='1325710012' post='578868']
BIP to nie miejsce walki politycznej i polemik radnych.A problem jest taki,że przepisy są niejednoznaczne w tym zakresie i dlatego każdy BIP wygląda inaczej i zawiera inne treści.Wystarczy wejść na kilka w różnych miejscowościach-paranoja!
A czy burmistrz działa zgodnie z prawem to się zapewne okaże po zakończeniu kadencji...oczywiście po ilości spraw w sądzie.Ale zapewne poprzednika nie przebije nawet za 100 lat.Ja mu wierzę, że działa dla dobra Kraśnika i że nigdy nie weźmie dla siebie nawet złotówki.Oby tak dalej...
[/quote]
a w Urzędowie budynek to się buduje z czego? nie z oszczędności?, nie z kredytu?, to z czego? z powietrza? a poza tym nie Burmistrz i jego prawnicy przeczytają ustawę o dostępie do inf. publicznej i potem się wypowiadają na ten temat
:-) banda
[quote name='jolo' timestamp='1325710012' post='578868']
BIP to nie miejsce walki politycznej i polemik radnych.A problem jest taki,że przepisy są niejednoznaczne w tym zakresie i dlatego każdy BIP wygląda inaczej i zawiera inne treści.Wystarczy wejść na kilka w różnych miejscowościach-paranoja!
A czy burmistrz działa zgodnie z prawem to się zapewne okaże po zakończeniu kadencji...oczywiście po ilości spraw w sądzie.Ale zapewne poprzednika nie przebije nawet za 100 lat.Ja mu wierzę, że działa dla dobra... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 04:21
Most resistant to the letter [url=http://www.bagsmalltrade.com]wholesale designer bags[/url]
is to satisfy the searching desires [url=http://www.creditbagsstoretrade.com]coach outlet store[/url]
Fashion generous [url=http://www.nfljerseysmalltrade.com]authentic nfl jerseys[/url]
No substitute for beautiful [url=http://www.topmallhomebags.com]coach handbags on sale[/url]
Top fashion [url=http://www.topcreditbagsonline.com]coach bags outlet[/url]
Preferential new very low prices[url=http://www.topcoachmalltrade.com]coach outlet store online[/url]
Cheap and good-looking [url=http://www.topbagscredit.com]coach bags on sale[/url]
The most popular topic this yeare [url=http://www.topjerseysmalltrade.com]authentic jerseys suppliers[/url]
Fashion generous [url=http://www.topnfljerseysmalltrade.com]nfl jerseys from china[/url] Very glad that you buy
Most resistant to the letter [url=http://www.bagsmalltrade.com]wholesale designer bags[/url]
is to satisfy the searching desires [url=http://www.creditbagsstoretrade.com]coach outlet store[/url]
Fashion generous [url=http://www.nfljerseysmalltrade.com]authentic nfl jerseys[/url]
No substitute for beautiful [url=http://www.topmallhomebags.com]coach handbags on sale[/url]
Top fashion [url=http://www.topcreditbagsonline.com]coach bags outlet[/url]
Preferential new very low prices[url=http://www.topcoachmalltrade.co... rozwiń
Avatar
Antypis / 4 stycznia 2012 o 23:14
[quote name='jolo' timestamp='1325711522' post='578880']
aha i jeszcze o koleżkach...jakoś w urzędzie ostało się z 90% ludzi poprzedniego burmistrza czy to są czystki???
w rządzie Tuska po Kaczyńskim nie został NIKT to dopiero czystka i jakoś CISZA nikt nie komentuje...
[/quote]
Mylisz Rząd z Urzędem. A ludzie nie są niczyją własnością ani Czubińskiego ani Włodarczyka. Przestańcie z ludzi robić niewolników.
Avatar
grin / 19 stycznia 2012 o 18:17
Dlaczego my mieszkańcy Kraśnika mamy takiego pecha do władz? Poprzedni burmistrz jak działał widać teraz gdy zajęła się nim prokuratura, a ten miał być lepszy a jego działania transporentne a tymczasem.... ręce opadają! Panuje teraz niesamowita wprost niejawność informacji! Czy to ma związek z tym, że zlikwidowano ciepły stołek kierownika ds informacji niejawnych, który piastowała żona obecnego dyrektora FŁT i teraz wszystko ma być już niejawne? Po co miasto zatrudnia informatyka skoro nie potrafi aktualizować BIPu, a potrafił tylko szybko i sprawnie wykasować starą galerię zdjęć. To jest żałosne, że po ponad roku urzędowania nowej władzy panuje taki chaos, a mieszkańcy muszą się ze swoich podatków na tą niezorganizowaną grupę ludzi zrzucać, bo im się jeszcze nagrody należą! Pytanie tylko za co te nagrody? Za samo przychodzenie do pracy?
Dlaczego my mieszkańcy Kraśnika mamy takiego pecha do władz? Poprzedni burmistrz jak działał widać teraz gdy zajęła się nim prokuratura, a ten miał być lepszy a jego działania transporentne a tymczasem.... ręce opadają! Panuje teraz niesamowita wprost niejawność informacji! Czy to ma związek z tym, że zlikwidowano ciepły stołek kierownika ds informacji niejawnych, który piastowała żona obecnego dyrektora FŁT i teraz wszystko ma być już niejawne? Po co miasto zatrudnia informatyka skoro nie potrafi aktualizować BIPu, a potrafił tylko... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 o 13:11
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326957554' post='585391']
A to kto to tak chce polemizowac i walczyć w tym BIP? Bo z tego co zauwazyłam walka toczy sie o niego, a konkretnie o dostępność informacji w nim. A to kolosalna róznica, którą tobie trudno dostrzec.I w takiej sytuacji nie wazne staje się , że pod tym względem przepisy sa niejednoznaczne i że te BIPy różne wyglądają na stronach innych miast. Bo ten fakt pozwolił tylko panu burmistrzowi wykorzystywać okazję , żeby ograniczyć dostęp do informacji, zatajac ją przed mieszkancami. Nasz BIP za Czubinskiego był dobry, przejrzysty , czytelny. Wiec po co go było zmieniac na gorsze? Żeby pokazac, co władza może, a czego nie musi? Strona naszego BIPu w obecnych czasach jest dziadowska.Jest zaprzeczeniem spełnienia przedwyborczej obietnicy pana burmistrza o większej dostępności do informacji. A nawet poszedł jeszcze dalej w tym kierunku, pomniejszając stronę o wiele informacji , które były dostępne za jego poprzednika. Przy tym ujawnia się niebywała arogancja włodarza, który nic sobie nie robi ze wszelkich uwag na temat wyglądu obecnej strony BIPu.Jak to dziadostwo ma się do promocji urzędu, na które tez wydaje sie niemałe pieniądze, tworzy oddzielny wydział do tej promocji i trzyma sie w nim kilku dobrze opłacanych pracowników? Nasze strony stają się zaprzeczeniem dobrej promocji.No chyba że chodzi o to, żeby pokazac, że my tu rządzimy jak chcemy i ktokolwiek może nam naskoczyc.
A sam pan burmistrz może nie skusi sie na obrazeczek, dysk, łapówek jak na razie nie ma za co brac, bo musi sie wypłacac za wywindowanie go na najwyższy stołek, na którym przy wsparciu ludzi zaufanych wiele można.A przy naszym dziurawym prawie można rózne krętactwa robić mieszcząc sie w granicach tego prawa, tak jak w wielu sytuacjah wykorzystywał to Czubinski. I dlatego trzeba było szukać haków, rozliczac, zastraszac, żeby znależć na niego chociaz cokolwiek, bo na tyle krzyków to jedno wielkie gównomu muudowodniono i to na 14 lat rzadów, a do tego sprawy, które nie mają związku z sprzeniewierzeniem publicznych pieniędzy.Ale 14 lat pozwoliło mu sie poczuć zbyt pewnie, a przy 4 trzeba zachować dużo więcej ostrożności, a to dopiero trwa budowanie nowego układu. A poza tym, ktos nastepny nie musi być az do tego stopnia mściwy, i robić wszystko, żeby swoją marność zasłaniac ilością spraw zgłoszonych do sądu.I po co obecny pan burmistrz ma brac chociaz złotówkę dla siebie, jeśli bycie u władzy daje mozliwosć pokazywania sie i prowadzenie wystawnego życia na koszt podatników.W naszym urzędzie w dalszym ciagu mamy niezłą szkołę lansu i bansu, a tylko tub propagandowych znacznie więcej.
[/quote]
cccc
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326957554' post='585391']
A to kto to tak chce polemizowac i walczyć w tym BIP? Bo z tego co zauwazyłam walka toczy sie o niego, a konkretnie o dostępność informacji w nim. A to kolosalna róznica, którą tobie trudno dostrzec.I w takiej sytuacji nie wazne staje się , że pod tym względem przepisy sa niejednoznaczne i że te BIPy różne wyglądają na stronach innych miast. Bo ten fakt pozwolił tylko panu burmistrzowi wykorzystywać okazję , żeby ograniczyć dostęp do informacji, za... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 19 stycznia 2012 o 08:19
[quote name='jolo' timestamp='1325710012' post='578868']
BIP to nie miejsce walki politycznej i polemik radnych.A problem jest taki,że przepisy są niejednoznaczne w tym zakresie i dlatego każdy BIP wygląda inaczej i zawiera inne treści.Wystarczy wejść na kilka w różnych miejscowościach-paranoja!
A czy burmistrz działa zgodnie z prawem to się zapewne okaże po zakończeniu kadencji...oczywiście po ilości spraw w sądzie.Ale zapewne poprzednika nie przebije nawet za 100 lat.Ja mu wierzę, że działa dla dobra Kraśnika i że nigdy nie weźmie dla siebie nawet złotówki.Oby tak dalej...
[/quote]
A to kto to tak chce polemizowac i walczyć w tym BIP? Bo z tego co zauwazyłam walka toczy sie o niego, a konkretnie o dostępność informacji w nim. A to kolosalna róznica, którą tobie trudno dostrzec.I w takiej sytuacji nie wazne staje się , że pod tym względem przepisy sa niejednoznaczne i że te BIPy różne wyglądają na stronach innych miast. Bo ten fakt pozwolił tylko panu burmistrzowi wykorzystywać okazję , żeby ograniczyć dostęp do informacji, zatajac ją przed mieszkancami. Nasz BIP za Czubinskiego był dobry, przejrzysty , czytelny. Wiec po co go było zmieniac na gorsze? Żeby pokazac, co władza może, a czego nie musi? Strona naszego BIPu w obecnych czasach jest dziadowska.Jest zaprzeczeniem spełnienia przedwyborczej obietnicy pana burmistrza o większej dostępności do informacji. A nawet poszedł jeszcze dalej w tym kierunku, pomniejszając stronę o wiele informacji , które były dostępne za jego poprzednika. Przy tym ujawnia się niebywała arogancja włodarza, który nic sobie nie robi ze wszelkich uwag na temat wyglądu obecnej strony BIPu.Jak to dziadostwo ma się do promocji urzędu, na które tez wydaje sie niemałe pieniądze, tworzy oddzielny wydział do tej promocji i trzyma sie w nim kilku dobrze opłacanych pracowników? Nasze strony stają się zaprzeczeniem dobrej promocji.No chyba że chodzi o to, żeby pokazac, że my tu rządzimy jak chcemy i ktokolwiek może nam naskoczyc.
A sam pan burmistrz może nie skusi sie na obrazeczek, dysk, łapówek jak na razie nie ma za co brac, bo musi sie wypłacac za wywindowanie go na najwyższy stołek, na którym przy wsparciu ludzi zaufanych wiele można.A przy naszym dziurawym prawie można rózne krętactwa robić mieszcząc sie w granicach tego prawa, tak jak w wielu sytuacjah wykorzystywał to Czubinski. I dlatego trzeba było szukać haków, rozliczac, zastraszac, żeby znależć na niego chociaz cokolwiek, bo na tyle krzyków to jedno wielkie gównomu muudowodniono i to na 14 lat rzadów, a do tego sprawy, które nie mają związku z sprzeniewierzeniem publicznych pieniędzy.Ale 14 lat pozwoliło mu sie poczuć zbyt pewnie, a przy 4 trzeba zachować dużo więcej ostrożności, a to dopiero trwa budowanie nowego układu. A poza tym, ktos nastepny nie musi być az do tego stopnia mściwy, i robić wszystko, żeby swoją marność zasłaniac ilością spraw zgłoszonych do sądu.I po co obecny pan burmistrz ma brac chociaz złotówkę dla siebie, jeśli bycie u władzy daje mozliwosć pokazywania sie i prowadzenie wystawnego życia na koszt podatników.W naszym urzędzie w dalszym ciagu mamy niezłą szkołę lansu i bansu, a tylko tub propagandowych znacznie więcej.
[quote name='jolo' timestamp='1325710012' post='578868']
BIP to nie miejsce walki politycznej i polemik radnych.A problem jest taki,że przepisy są niejednoznaczne w tym zakresie i dlatego każdy BIP wygląda inaczej i zawiera inne treści.Wystarczy wejść na kilka w różnych miejscowościach-paranoja!
A czy burmistrz działa zgodnie z prawem to się zapewne okaże po zakończeniu kadencji...oczywiście po ilości spraw w sądzie.Ale zapewne poprzednika nie przebije nawet za 100 lat.Ja mu wierzę, że działa dla dobra... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 18 stycznia 2012 o 15:27
Prośba do wszystkich userów - proszę nie odpisywać na post umieszczony powyżej. Troll sam ze sobą długo nie podyskutuje, więc nie dokarmiajmy internetowego trolla !!!
Avatar
Marysieńka / 12 stycznia 2012 o 15:06
[quote name='AD' timestamp='1326367685' post='582698']
Poczekamy, zobaczymy. Może będą, a jak do tego dojdzie to Marysieńki i inne takie mam nadzieję odszczekają, to co tu napisali. A swoją drogą radny Iwan dopiero teraz przejrzał na oczy, a tyle lat już w Radzie zasiada. Za poprzednika nie miał takich pomysłów. Ciekawe.
[/quote]
A cóz tu takiego jest napisane, że trzeba by to odszczekiwac? Samo zamieszczanie interpelacji i być moze nie wszystkich nie jest żadnym dowodem z wywiązywania sie z obiecanej przed wyborami jawnosci informacji. Bo nawet tresc tych interpelacji powinniśmy miec mozliwosć przeczytania w protokołach z obrad sesji Rady Miasta, a sa tylko niektóre, a co do pozostałych mozemy tylko przeczytac, ze zostały złozone i stanowią załącznik, ale który jest niedostępny w internecie. Ale z drugiej strony chciało by sie zapytac w jaki sposób radni przyjmują te protokoły, które niby mają wiernie odzwierciedlać przebieg sesji, na tej sesji sa odczytywane, a mimo tego ich tresci brakuje, a im sie wszystko zgadza.? Dzwoniłam do Biura rady z zapytaniem dlaczego tych interpelacji nie ma protokołach, to usłyszałam, ze to nie od nich zalezy.Ale widocznie sprzątaczka dała im nakaz ich nie zamieszczania.
[quote name='AD' timestamp='1326367685' post='582698']
Poczekamy, zobaczymy. Może będą, a jak do tego dojdzie to Marysieńki i inne takie mam nadzieję odszczekają, to co tu napisali. A swoją drogą radny Iwan dopiero teraz przejrzał na oczy, a tyle lat już w Radzie zasiada. Za poprzednika nie miał takich pomysłów. Ciekawe.
[/quote]
A cóz tu takiego jest napisane, że trzeba by to odszczekiwac? Samo zamieszczanie interpelacji i być moze nie wszystkich nie jest żadnym dowodem z wywiązywania sie z obiecane... rozwiń
Avatar
AD / 12 stycznia 2012 o 12:28
Poczekamy, zobaczymy. Może będą, a jak do tego dojdzie to Marysieńki i inne takie mam nadzieję odszczekają, to co tu napisali. A swoją drogą radny Iwan dopiero teraz przejrzał na oczy, a tyle lat już w Radzie zasiada. Za poprzednika nie miał takich pomysłów. Ciekawe.
Avatar
Marysieńka / 12 stycznia 2012 o 11:38
To mamy już te interpelacje gdzies zamieszczane, a ja ich nie widzę, czy tylko informacja o ich zamieszczaniu to propaganda równa tej przedwyborczej, żeby tylko na trochę uciszyc głosy domagające sie jawnosci?
Avatar
urzędas / 9 stycznia 2012 o 00:38
[quote name='jolo' timestamp='1325710012' post='578868']
BIP to nie miejsce walki politycznej i polemik radnych.A problem jest taki,że przepisy są niejednoznaczne w tym zakresie i dlatego każdy BIP wygląda inaczej i zawiera inne treści.Wystarczy wejść na kilka w różnych miejscowościach-paranoja!
A czy burmistrz działa zgodnie z prawem to się zapewne okaże po zakończeniu kadencji...oczywiście po ilości spraw w sądzie.Ale zapewne poprzednika nie przebije nawet za 100 lat.Ja mu wierzę, że działa dla dobra Kraśnika i że nigdy nie weźmie dla siebie nawet złotówki.Oby tak dalej...
[/quote]
a w Urzędowie budynek to się buduje z czego? nie z oszczędności?, nie z kredytu?, to z czego? z powietrza? a poza tym nie Burmistrz i jego prawnicy przeczytają ustawę o dostępie do inf. publicznej i potem się wypowiadają na ten temat
:-) banda
[quote name='jolo' timestamp='1325710012' post='578868']
BIP to nie miejsce walki politycznej i polemik radnych.A problem jest taki,że przepisy są niejednoznaczne w tym zakresie i dlatego każdy BIP wygląda inaczej i zawiera inne treści.Wystarczy wejść na kilka w różnych miejscowościach-paranoja!
A czy burmistrz działa zgodnie z prawem to się zapewne okaże po zakończeniu kadencji...oczywiście po ilości spraw w sądzie.Ale zapewne poprzednika nie przebije nawet za 100 lat.Ja mu wierzę, że działa dla dobra... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 04:21
Most resistant to the letter [url=http://www.bagsmalltrade.com]wholesale designer bags[/url]
is to satisfy the searching desires [url=http://www.creditbagsstoretrade.com]coach outlet store[/url]
Fashion generous [url=http://www.nfljerseysmalltrade.com]authentic nfl jerseys[/url]
No substitute for beautiful [url=http://www.topmallhomebags.com]coach handbags on sale[/url]
Top fashion [url=http://www.topcreditbagsonline.com]coach bags outlet[/url]
Preferential new very low prices[url=http://www.topcoachmalltrade.com]coach outlet store online[/url]
Cheap and good-looking [url=http://www.topbagscredit.com]coach bags on sale[/url]
The most popular topic this yeare [url=http://www.topjerseysmalltrade.com]authentic jerseys suppliers[/url]
Fashion generous [url=http://www.topnfljerseysmalltrade.com]nfl jerseys from china[/url] Very glad that you buy
Most resistant to the letter [url=http://www.bagsmalltrade.com]wholesale designer bags[/url]
is to satisfy the searching desires [url=http://www.creditbagsstoretrade.com]coach outlet store[/url]
Fashion generous [url=http://www.nfljerseysmalltrade.com]authentic nfl jerseys[/url]
No substitute for beautiful [url=http://www.topmallhomebags.com]coach handbags on sale[/url]
Top fashion [url=http://www.topcreditbagsonline.com]coach bags outlet[/url]
Preferential new very low prices[url=http://www.topcoachmalltrade.co... rozwiń
Avatar
Antypis / 4 stycznia 2012 o 23:14
[quote name='jolo' timestamp='1325711522' post='578880']
aha i jeszcze o koleżkach...jakoś w urzędzie ostało się z 90% ludzi poprzedniego burmistrza czy to są czystki???
w rządzie Tuska po Kaczyńskim nie został NIKT to dopiero czystka i jakoś CISZA nikt nie komentuje...
[/quote]
Mylisz Rząd z Urzędem. A ludzie nie są niczyją własnością ani Czubińskiego ani Włodarczyka. Przestańcie z ludzi robić niewolników.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 0

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!