Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 stycznia 2017 r.
13:05

Kraśnik już nie czuje bluesa. Dlaczego festiwal się nie odbędzie?

3 26 A A
Kraśnik Blues Meeting (fot. Piotr Jaruga / Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga)
Kraśnik Blues Meeting (fot. Piotr Jaruga / Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga)

Festiwal Kraśnik Blues Meeting właśnie został oficjalnie odwołany, zaledwie 3 lata po reaktywacji imprezy. A jeszcze niedawno impreza miała być jednym z elementów promocji miasta.

Jak napisał na Facebooku dyrektor festiwalu Ireneusz Muszyński, impreza została odwołana „z uwagi na niechęć współpracy i współorganizacji przez Dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz Burmistrza Miasta Kraśnik”.

Kraśnik Blues Meeting to festiwal, której celem jest promowanie młodych artystów – impreza ma charakter konkursowy. Promuje też muzykę bluesową w Polsce – podczas festiwalu występują gwiazdy, wśród nich był m.in. Dżem, Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Nocna Zmiana Bluesa, a rok temu Jacek Kawalec z repertuarem Joe Cockera. Festiwal był już organizowany w Kraśniku w latach 1999-2004. Po 10 latach przerwy ogólnopolską imprezę reaktywowali wspólnie kraśnicki zespół Pawkin, którego członkiem jest Ireneusz Muszyński i Urząd Miasta w Kraśniku.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 3 lutego 2017 o 07:54
Do krytyków: w d*pie byliście, g*wno widzieliście Cieszcie się, że w tym mieście są osoby, którym chce się coś robić, które poświęcają swój czas na różne inicjatywy Bo wy tylko siedzicie na d*pach, krytykujecie, ale do jakiejś pracy to już nikogo nie ma No ale ktoś musi robić za leniów i idiotów...
Avatar
kraśniczanka / 3 lutego 2017 o 01:31
Ludzie zastanówcie się co Wy piszecie... Najlepiej jest siedzieć, nic nie robić i tylko narzekać i krytykować gdy ktoś robi "coś" i jeszcze w dodatku odnosi sukces... no ale przecież tych "nie robiących nic" ZAZDROŚĆ zżera, a nawet nie mają pojęcia ile to pracy człowieka kosztuje... chore to jest :/ przekonajcie się jak to jest - weźcie się za robotę i sami zorganizujcie coś fajnego.. zobaczymy ile się nazarabiacie.. kto wie, może akurat Kraśnik nowych "milionerów" dzięki temu pozyska... :/
Avatar
freddy / 29 stycznia 2017 o 16:18
Taaa .... Blues miting ... Wystarczy przejechać po Starym Kraśniku o 17.00, by zobaczyć szczere pustki .... Wyludnianie się naszej miejscowości to jest problem nr 1 dla władz, a nie "być lub nie być" dla jakiegoś spędu wyjców, którzy w sumie mają góra 150 fanów ... :(
Avatar
Mike / 21 stycznia 2017 o 09:43
Z wielu wypowiedzi wynika, że piszący myśli "Kraśnik to JA i moje poglądy i moje gusta" Zapomina jednak, że Kraśnik to również ONI!. Zapomina, że Burmistrz ma obowiązek wspomagania wszystkich inicjatyw obywatelskich! Zapomina że SUWEREN, to nie tylko część społeczeństwa, tylko cała społeczność Kraśnika. Zapomina o zasadzie pomocniczości! Wskazanie winnych poprzedników za zadłużenie CKiP, bez podania osób, jest wybiegiem ciekawym. Bo czy czasem to nie Pan z Biłgoraja, zadłużenia poczynił? Wieloletni "opiekun" Władz Kraśnika?
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:37
miejscowy Polak... napisał:
W Kraśniku nie potrzebujemy jakiejś szemranej muzyki na buczeniu i pitoleniu polegającej. Kultura ma wnosić jakieś wartości rozpoznawalne, życiowe, bliżej wrażliwego człowieka i miłe dla wprawnego ucha charyzmatycznego melomana.  Nasza regionalna kultura opierająca się na pieśniach religijnych, gminnych i ludowych w pełni wystarcza jako nośnik poznawczy dla wszystkich zacnych ludzi!
Co za debil chcący się przebrać za intelektualistę? To pewnie ten durny A., bo on taki mundry, że aż idiota.
Co za debil chcący się przebrać za intelektualistę? To pewnie ten durny A., bo on taki mundry, że aż idiota. rozwiń
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:32
M.Jaroszek napisał:
Mozna przenieść Blues Meeting do innego miasta w regionie.  Jesli to rozpoznawalny brand. Czemu Nie
A przenoście sobie! Najlepiej niech go weźmie Owsiak do Kostrzynia, bo tam jest miejsce dla wszelkiego rodzaju leserów, obiboków i patologii.
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:27
miejscowy Polak... napisał:
W Kraśniku nie potrzebujemy jakiejś szemranej muzyki na buczeniu i pitoleniu polegającej. Kultura ma wnosić jakieś wartości rozpoznawalne, życiowe, bliżej wrażliwego człowieka i miłe dla wprawnego ucha charyzmatycznego melomana.  Nasza regionalna kultura opierająca się na pieśniach religijnych, gminnych i ludowych w pełni wystarcza jako nośnik poznawczy dla wszystkich zacnych ludzi!
miejscowy Polak... napisał:
No, nie! Co za buraczany szemrany religijno-gminno charyzmatyczny matoł? Jak można takie brednie wypisywać siląc się na intelektualny bełkot? Ty jesteś mały i głupi wieśniak, idź się popisywać wśród takich jak ty, a nie będziesz się nadymał i udawał kogoś mądrego! Nie dała ci Bozia rozumu, to siedź cicho i głosu nie zabieraj analfabeto i liżydu..!
rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 00:05
Uzdrowiciel wspomaga bluesa ?
Avatar
real / 15 stycznia 2017 o 11:08
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Opowieści Muszyńskiego byłyby prawdziwe, gdyby nie zapomniał dodać ile kasy za to przytulał i jakie były jego kolejne żądania. Chłop po prostu z dyrektorowania podrzędnym festiwalem się utrzymywał. Każdy by chciał zrobić jednodniową imprezę, gdzie wykonawców jest więcej niż widzów i przytulić ze 40 000 zł. Od starosty dostał z 8 tys. i teraz pieje peany na jego cześć. Niech sobie starosta bierze to spektakularne wydarzenie, bo przecież od bluesa do wsi tak blisko. Samozwaniec chyba nie będzie miał za co żyć, ale chociaż słoma z butów w końcu wyszła...
Nie da się ukryć, że w dużej części to prawda! Trochę zawyżyłeś honorarium ale poza tym nic dodać nic ująć :)
Nie da się ukryć, że w dużej części to prawda! Trochę zawyżyłeś honorarium ale poza tym nic dodać nic ująć :) rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 21:22
w 2014 wykorzystali politycznie i teraz nie potrzebują :) oby tak dalej. Największy propagandzista za burtą, promocja przez blues meeting za burtą, szef,vice szef i spin doktor na innych okrętach. Okręt PisKRaśnik tonieee.
Avatar
gość / 3 lutego 2017 o 07:54
Do krytyków: w d*pie byliście, g*wno widzieliście Cieszcie się, że w tym mieście są osoby, którym chce się coś robić, które poświęcają swój czas na różne inicjatywy Bo wy tylko siedzicie na d*pach, krytykujecie, ale do jakiejś pracy to już nikogo nie ma No ale ktoś musi robić za leniów i idiotów...
Avatar
kraśniczanka / 3 lutego 2017 o 01:31
Ludzie zastanówcie się co Wy piszecie... Najlepiej jest siedzieć, nic nie robić i tylko narzekać i krytykować gdy ktoś robi "coś" i jeszcze w dodatku odnosi sukces... no ale przecież tych "nie robiących nic" ZAZDROŚĆ zżera, a nawet nie mają pojęcia ile to pracy człowieka kosztuje... chore to jest :/ przekonajcie się jak to jest - weźcie się za robotę i sami zorganizujcie coś fajnego.. zobaczymy ile się nazarabiacie.. kto wie, może akurat Kraśnik nowych "milionerów" dzięki temu pozyska... :/
Avatar
freddy / 29 stycznia 2017 o 16:18
Taaa .... Blues miting ... Wystarczy przejechać po Starym Kraśniku o 17.00, by zobaczyć szczere pustki .... Wyludnianie się naszej miejscowości to jest problem nr 1 dla władz, a nie "być lub nie być" dla jakiegoś spędu wyjców, którzy w sumie mają góra 150 fanów ... :(
Avatar
Mike / 21 stycznia 2017 o 09:43
Z wielu wypowiedzi wynika, że piszący myśli "Kraśnik to JA i moje poglądy i moje gusta" Zapomina jednak, że Kraśnik to również ONI!. Zapomina, że Burmistrz ma obowiązek wspomagania wszystkich inicjatyw obywatelskich! Zapomina że SUWEREN, to nie tylko część społeczeństwa, tylko cała społeczność Kraśnika. Zapomina o zasadzie pomocniczości! Wskazanie winnych poprzedników za zadłużenie CKiP, bez podania osób, jest wybiegiem ciekawym. Bo czy czasem to nie Pan z Biłgoraja, zadłużenia poczynił? Wieloletni "opiekun" Władz Kraśnika?
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:37
miejscowy Polak... napisał:
W Kraśniku nie potrzebujemy jakiejś szemranej muzyki na buczeniu i pitoleniu polegającej. Kultura ma wnosić jakieś wartości rozpoznawalne, życiowe, bliżej wrażliwego człowieka i miłe dla wprawnego ucha charyzmatycznego melomana.  Nasza regionalna kultura opierająca się na pieśniach religijnych, gminnych i ludowych w pełni wystarcza jako nośnik poznawczy dla wszystkich zacnych ludzi!
Co za debil chcący się przebrać za intelektualistę? To pewnie ten durny A., bo on taki mundry, że aż idiota.
Co za debil chcący się przebrać za intelektualistę? To pewnie ten durny A., bo on taki mundry, że aż idiota. rozwiń
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:32
M.Jaroszek napisał:
Mozna przenieść Blues Meeting do innego miasta w regionie.  Jesli to rozpoznawalny brand. Czemu Nie
A przenoście sobie! Najlepiej niech go weźmie Owsiak do Kostrzynia, bo tam jest miejsce dla wszelkiego rodzaju leserów, obiboków i patologii.
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:27
miejscowy Polak... napisał:
W Kraśniku nie potrzebujemy jakiejś szemranej muzyki na buczeniu i pitoleniu polegającej. Kultura ma wnosić jakieś wartości rozpoznawalne, życiowe, bliżej wrażliwego człowieka i miłe dla wprawnego ucha charyzmatycznego melomana.  Nasza regionalna kultura opierająca się na pieśniach religijnych, gminnych i ludowych w pełni wystarcza jako nośnik poznawczy dla wszystkich zacnych ludzi!
miejscowy Polak... napisał:
No, nie! Co za buraczany szemrany religijno-gminno charyzmatyczny matoł? Jak można takie brednie wypisywać siląc się na intelektualny bełkot? Ty jesteś mały i głupi wieśniak, idź się popisywać wśród takich jak ty, a nie będziesz się nadymał i udawał kogoś mądrego! Nie dała ci Bozia rozumu, to siedź cicho i głosu nie zabieraj analfabeto i liżydu..!
rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 00:05
Uzdrowiciel wspomaga bluesa ?
Avatar
real / 15 stycznia 2017 o 11:08
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Opowieści Muszyńskiego byłyby prawdziwe, gdyby nie zapomniał dodać ile kasy za to przytulał i jakie były jego kolejne żądania. Chłop po prostu z dyrektorowania podrzędnym festiwalem się utrzymywał. Każdy by chciał zrobić jednodniową imprezę, gdzie wykonawców jest więcej niż widzów i przytulić ze 40 000 zł. Od starosty dostał z 8 tys. i teraz pieje peany na jego cześć. Niech sobie starosta bierze to spektakularne wydarzenie, bo przecież od bluesa do wsi tak blisko. Samozwaniec chyba nie będzie miał za co żyć, ale chociaż słoma z butów w końcu wyszła...
Nie da się ukryć, że w dużej części to prawda! Trochę zawyżyłeś honorarium ale poza tym nic dodać nic ująć :)
Nie da się ukryć, że w dużej części to prawda! Trochę zawyżyłeś honorarium ale poza tym nic dodać nic ująć :) rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 21:22
w 2014 wykorzystali politycznie i teraz nie potrzebują :) oby tak dalej. Największy propagandzista za burtą, promocja przez blues meeting za burtą, szef,vice szef i spin doktor na innych okrętach. Okręt PisKRaśnik tonieee.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 6

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 32 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!