wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik marzy o aquaparku i... inwestorze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 stycznia 2008, 18:56
Autor: FABIAN PLAPIS

Kryty basen już jest, na nowo uruchomiono odkrytą pływalnię, działa też nowy zalew. Teraz władze Kraśnika poszły krok dalej: chcą mieć park wodny.

W tegorocznym budżecie zaplanowano nawet pieniądze na opracowanie jego dokumentacji.

Aquapark to jak na razie marzenia jedynie na papierze i w projekcie budżetu. Włodarze miasta najchętniej widzieliby bogatego inwestora. Na tyle bogatego, by na działce należącej do miasta - obok obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - wybudował kilka basenów, zjeżdżalni wodnych, sauny z hydromasażami.

- Budowa aquaparku jest w planach burmistrza jedną z głównych inwestycji tej kadencji samorządu. W tym roku powstanie plan użytkowo-funkcjonalny obiektu oraz dokumentacja techniczna. Pieniądze na ten cel zabezpieczono już w budżecie miasta. Jesienią 2008 r. chcemy być gotowi do ubiegania się o środki unijne na budowę aquaparku. Ich pozyskanie będzie miało kluczowe znaczenie dla realizacji tej inwestycji - podkreśla Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kraśnik.

Miasto ma jednak problem. Działka, którą dysponuje MOSiR jest zbyt mała na pomieszczenie takiego obiektu. Urzędnicy więc badają możliwość pozyskania - na zasadzie wymiany - sąsiednich działek należących do Spółdzielni Mieszkaniowej "Metalowiec”. Chodzi o czternastoarową działkę pomiędzy MOSiR a blokiem przy ulicy Dekutowskiego 7. Urzędnicy już w sierpniu ubiegłego roku zwrócili się w tej sprawie do zarządu spółdzielni.

Jak podkreśla Piotr Iwan, prezes SM "Metalowiec” spółdzielnia nie widzi przeszkód, żeby pozbyć się tych gruntów.

- Nie zamierzamy ich jednak oddać za darmo. Nie robiliśmy jeszcze wyceny, ale będziemy chcieli uzyskać jak najlepszą cenę, bo miasto przeznaczy te grunty na działalność komercyjną - dodaje Iwan.

Jeżeli nie dojdzie do sprzedaży, to w grę może jeszcze wchodzić wymiana gruntów. Jednak w obydwu przypadkach zgodę muszą jeszcze wyrazić przedstawiciele spółdzielni.

Plany zawarte w budżecie i grunty to nie wszystko. Trzeba znaleźć i zachęcić inwestora, który dostrzeże opłacalność takiej inwestycji w Kraśniku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
elemelek
podatnik
zMz
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

elemelek
elemelek (20 lutego 2008 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem z Kraśnika. Coś nasz burmistrz bardzo lubi wodę. Najpierw basen (obecnie słabo wykorzystany), potem zalew (3 miesiące w roku korzystania, a potem paru z wędkami). Teraz aquapark. A kto tam przyjdzie jak nawet basen słabo wykorzystany. To wygląda jakby chciano wydać jak największą kasę, bez zastanowienia czy to potrzebne i konieczne. A może by tak sztuczne (lub syntetyczne) lodowisko. Zimą dzieciarnia nie ma co robić. Narty to wyjazd i wydatek, na którego stać nielicznych. Warynków narciarskich Kraśnik i okolice nie mają (Batorz to namiastka i możliwość zarobku dla zaradnych). A wystarczy przyjść i zobaczyć ile osób przychodzi na lodowisko koło stadionu na Fabrycznym. I mogłoby być wykorzystane prze 6 miesięcy w roku.
Rozwiń
podatnik
podatnik (8 stycznia 2008 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To dobre pytanie, tylko kłopotliwe...
Po co martwić się długami? Sprzeda się wszystko, co jest wartościowe w Kraśniku, z tych pieniędzy pospłaca się trochę, żeby móc zaciągnąć więcej kredytów i do chwili awansu w objęcia partii jakoś się będzie toczyło.... A potem niech się martwią następcy i mieszkańcy
Rozwiń
zMz
zMz (7 stycznia 2008 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przepraszam bardzo, ale dawno nie byłem w Kraśniku. Na jaką kwotę jest zadłużone miasto? Jaki jest harmonogram poprawy sytuacji finansowej miasta?
Rozwiń
chłop ze wsi
chłop ze wsi (7 stycznia 2008 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prezes Iwan nie widzi problemów od czasu jak jego zona dostała pracę u wszechmogącego
Rozwiń
chłop ze wsi
chłop ze wsi (7 stycznia 2008 o 12:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zwłaszcza mieszkańcy bloku Dek.7 ucieszą się z basenów i zjeżdżalni tuz przy oknie.Ale tu zapewne chodzi aby zarobił autor koncepcji i planu oraz firma drukująca banery .Przecież nikt rozsądny nie postawi aquaparku w takim małym mieście i do tego nie turystycznym
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!