sobota, 24 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Masz kartę, masz zniżki

  Edytuj ten wpis

Bezpłatne kino i pływalnia w niedzielę – z takich przywilejów mogą już korzystać rodziny wielodzietne. Warunek: Karta rodzinna

Kraśnik realizuje program wspierania rodzin wielodzietnych. Skorzystać z niego mogą rodzice co najmniej trójki dzieci w wieku do 18, a nawet 25 lat w przypadku, kiedy wciąż uczą się lub studiują. Program ma na celu zwiększenie dostępności do dóbr kultury i sportu.

W Kraśniku chodzi o ok. 150-200 rodzin, które po złożeniu wniosku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w ciągu siedmiu dni otrzymają Kraśnicką Kartę Rodzinną.

– Jeszcze nie złożyłam wniosku, ale na pewno to zrobię – zaznacza pani Anna z Kraśnika, mama trójki dzieci. – Może będzie dodatkowa okazja, żeby wybrać się w niedzielę całą rodziną do kina.

Karty można odbierać już od 1 października. – Do wczoraj zostało wydanych kilkanaście kart i są już drukowane następne – podaje Michał Mulawa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. – Złożono już kilkadziesiąt wniosków.

Karta uprawnia do ulg w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji i Centrum Kultury i Promocji. – W tych miejscach karty są już honorowane – zapewnia Jarosław Stawiarski, zastępca burmistrza Kraśnika. – Problem może być z MPK, ponieważ potrzebujemy uchwały Rady Miasta dotyczącej zmiany cennika biletów.

Plany zakładają, że posiadacze kart będą mogli kupić miesięczny karnet na przejazdy autobusami za 10 zł. Władze Kraśnika chcą włączyć do programu również handlowców i przedsiębiorców.

– W zamian za ewentualne zniżki dla rodzin mieliby możliwość promowania swoich produktów i usług w miejskich serwisach i wydawnictwach. Są już pierwsi chętni. – dodaje Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Do czego uprawnia Karta

• bezpłatne wejście na jeden niedzielny seans filmowy
• zniżka 50 proc. na wejście na seans w pozostałe dni tygodnia
• nieodpłatne uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez instruktorów CKiP
• bezpłatne wejście na krytą pływalnię w niedzielę w godz. 13 – 13.45
• opłata 1 zł za godzinę na krytej pływalni w pozostałych wolnych terminach
• zniżkę 50 proc. na odkrytą pływalnię w sezonie letnim
• zwolnienie z opłat na imprezy miejskie
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mama
Marysieńka
mama
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mama
mama (12 października 2012 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a może burmistrza poiprosić o pomoc...
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (11 października 2012 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja myślałam, że niepełnosprawność jest tą niepełnosprawnością i nie musi być sprzężona.
Ale jakbyś miała układy, znajomości z kim trzeba, to i o pomoc nie musiałabys sie martwić, i może byś jej miała więcej niż bys jej potrzebowała. Tak jak rodzina z Piask zagrożona wykluczeniem cyfrowym kupuje teraz w Lublinie mieszkanie zamężnej córce. A to jak widac na pomocy dla niepełnosprawnych dzieci mozna duzo zaoszczędzic.
Ale mozesz spróbować napisac odwołanie do SKO na decyzje MOPS , a jeśli to nic nie da skargę do WSA. Nic na tym nie tracisz, a mozesz zyskac.
Rozwiń
mama
mama (11 października 2012 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mam tego dość, moje dziecko ma orzeczenie o kształceniu specjalnym, ale nie ma niepełnosprawności sprzężonej więc wyprawka szkolna się nie należy, zaden dodatek z mops również ze względu na dochodowość, która przy jednej pensji jest przekroczona, za wszystkie zajęcia muszę płacić, a mam 2 dzieci, więc, zeby coś zyskać to najlepiej się fikcyjnie rozwiezć i łapać wszystkie dodatki z mops, bo wtedy będą mi się należeć, ponieważ będę bezrobotną samotną matką, albo dorobić sobie trzecie dziecko, żeby placić mniej...
i taka karta nalezy się burmistrzowi, bo ma 3 zdrowych dzieci, a mi nie bo co z tego, że jedno potrzebuje ciągłej pomocy, ale jest ich tylko dwoje...
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (8 października 2012 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1349533275' post='681225']
I znowu doopa boli zrytego łba z Piask, że karty nie dostała, a zazdrość ją zżera Niestety - zamiast chodzić na zebrania PZPR , partyjne wiece i inne parteitagi trzeba było rodzić dzieci - teraz i tobie Wielki Ptak kopsnąłby kartę z grantami !
[/quote]
Dla takiego ograniczonego intelektualnie prostaka, broniącego działań władzy mające na celu kupowanie sobie poparcia wsród niektórych grup ze srodków publicznych, zawsze jedynym wytłumaczeniem będzie zazdrość.
Ten dziki program pomocy rodzinom wielodzietnym bez względu na ich sytuację materialną jest widocznym przejawem dyskryminowania przez władze wielu rodzin, w tym ich dzieci. Jest karą wymierzoną w nich przez władzę, za to, ze wiele z tych rodzin nie robi z siebie jeszcze wiekszych dziadów płodzac większą ilośc dzieci, których nie będa mieli jak utrzymac i wykształcić. Jest dzieleniem krasnickich dzieci na lepszych i gorszych. Lepszych , którym sie więcej nalezy z racji posiadania odpowiedniej ilości rodzenstwa i tych gorszych, którym sie od miasta nic nie nalezy, tylko bez względu na to, czy mają czy tez nie mają z czego, jesli chcą z czegokolwiek skorzystac, muszą sobie za wszystko
zapłacić.
Jeszcze władze miasta o talonach na beznzynę zapomniały, bo to przeciez nie jedna wspomagana przez nią rodzina ma samochód i to niejeden, to zawsze wygodniej wpakować sie do niego pod domem, niz całą gromadką wlec sie na mpk.
Rozwiń
troska
troska (7 października 2012 o 08:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
już się szykują na władze kraśnickie. Ale władz się nie boi, władza zatrudnia kryminalistów jak ten były wójt z zakrzówka i ona sobie poradzi. wiem jedno krasnikiem rządzą ludzie bęzwględni..........................
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!