sobota, 20 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Miejskie przymiarki do nowego liceum

Dodano: 8 lutego 2017, 15:09
Autor: aa

W budynku gimnazjum przy ul. Popiełuszki może powstać liceum ogólnokształcące
W budynku gimnazjum przy ul. Popiełuszki może powstać liceum ogólnokształcące (fot. Google Street View)

W budynku gimnazjum przy ul. Popiełuszki może powstać liceum ogólnokształcące. Jego utworzeniem zainteresowane są władze miasta. Muszą się jednak porozumieć z władzami powiatu, a te nie są zachwycone pomysłem.

Uruchomienie liceum ma być sposobem na zagospodarowanie budynku po likwidowanym wskutek reformy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów. A także na zapewnienie dalszego zatrudnienia pracownikom tej szkoły.

– Jeśli na założenie i prowadzenie liceum wyraziliby zgodę nasi radni i zarząd powiatu, to liceum zaczęłoby działać od września 2018 r. – mówi Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. Nie chce jednak mówić o szczegółach. – Wszystko zostanie przedstawione na sesji Rady Miasta.

Na najbliższym posiedzeniu radni mają się zająć projektem uchwały upoważniającej prezydenta do zawarcia porozumienia z władzami powiatu. Bez takiego porozumienia plan się nie powiedzie, ponieważ zakładanie i prowadzenie szkół ponadgimnazjalnych jest rolą samorządu powiatowego.

Tyle, że starosta kraśnicki na takie rozwiązanie się nie zgadza. – Musimy dbać o interes powiatu i nauczycieli pracujących w naszych szkołach. Sami mamy problemy z zagospodarowaniem całej kadry. Nie chodzi o szkoły w samym Kraśniku tylko o powiat – tłumaczy Andrzej Maj.

Zdaniem starosty w mieście jest już wystarczająco dużo szkól średnich. – Mamy w Kraśniku trzy szkoły ponadgimnazjalne – podkreśla Maj i twierdzi, że kolejne liceum nie jest już potrzebne.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(47) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 lutego 2017 o 08:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Właśnie dlatego potrzebna jest konkurencja. I właśnie dlatego taki wrzask!
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2017 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skończyłem to gimnazjum kilka lat temu i zdecydowanie nie wspominam tego najcudowniej. Jedynie na kilku przedmiotach (fizyka, biologia, matematyka) można było się czegoś dowiedzieć, poza tym w tej szkole panował jeden wielki chaos organizacyjno - edukacyjny, nie wspominając już o tragicznym poziomie nauczania wielu przedmiotów i niesamowitego chamstwa niektórych nauczycieli wobec uczniów. Jeśli to właśnie oni mają prowadzić rozszerzenia w klasach profilowanych w liceum to życzę powodzenia w nauce przyszłym uczniom.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2017 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W podstawówkach uczą też nauczyciele przedmiotowcy z takim samym wykształceniem, jak uczący w gimnazjach i liceach. I często pracują z większym zaangażowaniem niż ci "profesorowie".
Rozwiń
gość
gość (11 lutego 2017 o 21:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta przecież do matury mogą przygotować też i panie od nauczania zintegrowanego
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2017 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja sądzę, że pomysł z miejskim ogólniakiem jest jak najbardziej trafiony i dzieci mogą na nim bardzo dużo zyskać: w podstawówkach uczy sporo bardzo dobrych nauczycieli, którzy z powodzeniem mogliby prowadzić wychowanków do matury. Tylko, że realizacja tego pomysłu zagraża błogiemu spokojowi nauczycieli szkół średnich, którym mogą urwać się "korki" i może okazać się, że konkurencja jest bardzo dobra.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (47)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!