środa, 24 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik, Nałęczów. Kinomani mają o wiele lepiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2014, 09:30

Jest nie tylko komfortowo, ale też bezpieczniej. Mieszkańcy Kraśnika od piątku oglądają filmy w wyremontowanej sali.

- Dużo osób, które przychodzi do nas, bo np. odbiera z zajęć dzieci czy też wnuki chwali tę salę i przyznaje, że nie będą musieli już jeździć do kin w Lublinie - cieszy się Barbara Jaworska-Mazur, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. - Sala pełni nie tylko rolę sali kinowej, ale też widowiskowej. Zespoły już robiły próby w wyremontowanym wnętrzu. Po kilkumiesięcznej przerwie związanej z remontem sali kinowo-widowiskowej w CKiP w Kraśniku pracę wznawia kino "Metalowiec”. Pierwsi kinomani oglądali filmy już wczoraj. Na początek w programie - "Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” i "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. część 1”. - W związku z 6 grudnia projekcie wykupiły poszczególne szkoły - dodaje Jaworska-Mazur. Remont był w kinie konieczny m.in. dlatego, że zmieniły się przepisy pożarowe. - Różnica przed a po remoncie jest znacząca zarówno dla bezpieczeństwa jak i komfortu - tłumaczy Marcin Kloc z CKiP w Kraśniku. - Wykonaliśmy kompleksowy system sygnalizacji pożarowej oraz zmodernizowaliśmy system hydrantowy.

W sali jest też nowa podłoga. - Wcześniejsza - drewniana była dość antyczna, bo z lat 60-tych poprzedniego wieku - opisuje Kloc. - Poza tym była położona na niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia materiałach. Teraz jest wykładzina dywanowa zaś przy fotelach - PCV. Wymienione zostały też fotele. Po remoncie jest ich jednak mniej. Z 495 ich liczba spadła do 373. Zapewnione są dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. - Fotele są nie tylko większe ale też i wyższe. Ze względów bezpieczeństwa większa jest też odległość między rzędami - dodaje Kloc. - Dla najmłodszych widzów mamy też zamówione specjalne podkładki, tak aby dzieci siedziały wyżej. W ramach przeprowadzonych prac zostały wymienione też drzwi. - Są dużo lepsze od poprzednich. Mają izolację akustyczną - chwali Kloc. I dodaje: Projektor i nagłośnienie cyfrowe z jakością dźwięku w systemie dolby digital mamy już od 3 lat. Nie ustępujemy kinom lubelskim czy multipleksom. Także pod kątem cen biletów jesteśmy konkurencyjni. Do wymiany jest jeszcze okładzina ścienna i kotary.

"Cisy” już cyfrowe

- Gdybyśmy nie kupili nowego sprzętu kino zostałoby zamknięte. Już przez pół roku nie działało - przyznaje Jadwiga Sawa-Bednarczyk, dyrektor Nałęczowskiego Ośrodka Kultury. NOK, w którym działa kino "Cisy zakupiło m.in. projektor, nowy ekran wraz z oprogramowaniem. Projekcie filmów w technice cyfrowej już można oglądać. - Od 55 lat kino jest w Nałęczowie. Tradycyjne nie ma jednak racji bytu - dodaje dyrektor NOK. Do tej pory w kinie mogły być wyświetlane jedynie filmy na taśmie filmowej, a te są dostępne zaledwie w kilku kopiach. Po wymianie sprzętu w kinie "Cisy” na ekranie będą najnowsze produkcje. Nowe urządzenia kosztowały blisko 300 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jak też unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do zakupów dołożyło się też miasto.
  Edytuj ten wpis
Bojsieboga
Polo
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bojsieboga
Bojsieboga (15 grudnia 2014 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Kloc chyba już zapomniał, jak przed wyborami kłapał jęzorem na lewo i prawo, że nie będzie głosował na Włodarczyka, a po wyborach się zwolni? Bo jeśli zapomniał, to mu przypominam, że warto dotrzymywać słowa.

Rozwiń
Polo
Polo (13 grudnia 2014 o 06:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co za propaganda sukcesu. Lipa jak była tak jest a miało byc tak pięknie, oczywiście przed wyborami.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!