środa, 21 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Nie będzie asfaltu, ale będą lampy

Dodano: 8 kwietnia 2017, 15:35
Autor: aa

Magistrat wycofuje się z budowy łącznika ul. Granicznej i ul. Widok wraz z kanalizacją deszczową i wodociągową. Po przetargu okazało się, że zaplanowana na ten rok inwestycja kosztowałaby dużo więcej niż wstępnie planowano. Miasto nie zostawia jednak mieszkańców z niczym.

Zadanie dotyczące budowy przedłużenia ul. Wyszyńskiego – na odcinku od ul. Granicznej do ul. Widok zostało zarzucone z dwóch powodów. Miasto nie otrzymało dofinansowania do tej inwestycji z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Poza tym kwota po przetargu przekraczała zabezpieczoną na ten cel sumę w budżecie.

– Kwoty po przetargu rozstrzygniętym na początku roku zaczynały się od ok. 750 tys. zł – wyjaśniał podczas ostatniej sesji Rady Miasta Dariusz Lisek, zastępca burmistrza Kraśnika. – Zabezpieczone środki na ten cel wynosiły pół miliona złotych i były niewystarczające. Poza tym w ostatniej chwili została dołożona do tego zadania kanalizacja.

– Ale nie zostawiamy mieszkańców z niczym – zaznaczał Lisek. – Proponujemy wykonanie oświetlenia na tym odcinku, czyli od ul. Granicznej do ul. Widok. Dodatkowo, w okolicy trzech posesji gdzie tworzy się zlewisko zostanie wykonana studzienka. Chcemy też w znaczący sposób poprawić nawierzchnię drogi gruntowej. Te trzy elementy na pewno zostaną wykonane w tym roku, w naprawdę dobrym standardzie.

Zastępca burmistrza odniósł się również do planowanej wcześniej budowy wodociągu, przy tej ulicy gdzie stoją domki jednorodzinne. Zdaniem urzędników wodociąg w tym miejscu nie do końca byłby wykorzystywany.

– W 14 gospodarstwach są studnie głębinowe – podaje zastępca burmistrza Kraśnika.

W przypadku budowy kanalizacji deszczowej miasto zastanawia się nad kompleksowym rozwiązaniem.

Gość
peepe
Gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Igrzyska ważniejsze od chleba.
Rozwiń
peepe
peepe (23 kwietnia 2017 o 00:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tia... za to będziemy budować jakieś place zabaw i kolejne nikomu nie potrzebne siłownie na powietrzu... z których pies z kulawą łapą nie korzysta.
Rozwiń
Gość
Gość (11 kwietnia 2017 o 15:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kłamiesz
Rozwiń
Gość
Gość (11 kwietnia 2017 o 14:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli jesteś na Bóźnicznej co miesiąc, to chyba nie patrzysz pod nogi. Ulica została dawno temu podmyta przez deszcz tak, że pod kostką zrobiła się ogromna dziura, chodnik pamięta chyba głęboki komunizm, płytki połamane. A ulica już prawie jest skończona, i dobrze, wstyd, żeby obok rynku ulice były w takim stanie. Ale widzę że dla niektórych liczy się tylko fabryczny.
Rozwiń
sun
sun (11 kwietnia 2017 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać tam mieszka lepszy sort
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!