poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Nowy sprzęt dla szkół z funduszy UE

Autor: aa

Szkoły podstawowe będą mieć nowy sprzęt komputerowy. Urząd Miasta dzięki unijnemu wsparciu kupi nie tylko komputery, ale też programy do nauczania oraz sprzęt do pracowni chemicznych

– Ogromnie się cieszymy, że projekt, który złożyliśmy w ubiegłym roku szkolnym do Urzędu Marszałkowskiego został przydzielony do dofinansowania – mówi Marzena Pomykalska, zastępca burmistrza Kraśnika, która przekazała tę informację radnym podczas ostatniej sesji. I dodała: Jest to dla nas projekt ogromnie ważny, ponieważ dotyczy zakupu szeroko pojętego sprzętu informatycznego. Są to nie tylko np. pracownie komputerowe, ale też tablice interaktywne.

Projekt dotyczy wszystkich szkół podstawowych w Kraśniku. – W ramach projektu kupimy sprzęt komputerowy i programy do nauczania jak też sprzęt do pracowni chemicznych – wylicza Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku.

W przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg na zakup tego sprzętu i dostarczony do szkół.
Być może miastu uda się również zdobyć dofinansowanie do organizacji zajęć pozalekcyjnych o charakterze matematyczno-przyrodniczym. Takie zajęcia odbywałyby się w trzech szkołach w mieście. 

Czytaj więcej o: Kraśnik
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 października 2017 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głupiś. Nie pozamykać, a urządzić tak, żeby przynajmniej w kawałku przypominały wyposażeniem XXI w., a nie XIX. Przejdź po salach, a zobaczysz. I jak przy tym sie ma oszczędność 1 miliona zł?
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2017 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pozamykać wszystkie szpitale. Ludzkie zycie powinno byc w rękach Boga.
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2017 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech miasto pozyska chociaż porównywalnie tyle na doposażenie uczniów ile powiat pozyskał środków unijnych w ciągu ostatnich kilku lat na stypendia i praktyki zawodowe dla uczniów oraz wyposażenie warsztatów szkolnych, wtedy pogadamy. Nie dziwię się, że w artykule nie podano kwoty zdobytych środków. Musi być wstrząsająca.
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2017 o 14:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powiaty w całej Polsce należy zlikwidować. To nikomu niepotrzebne twory generujące wydatki, bez żadnego pożytku dla mieszkańców. Przykład? Bardzo proszę: drogi i szpital. Żenada na skalę światową.
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2017 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Inwestowanie w edukację, to świetny pomysł i tylko się cieszyć, że Kraśnik dostanie na ten cel tak duże dofinansowanie. Mam nadzieję, że nauczyciele podołają nowym wyzwaniom i szybko nasze szkoły będę się chwalić nowoczesnością niespotykaną gdzie indziej. Szkoda mi tylko uczniów, którzy kończą miejskie podstawówki i idą do kompletnie nieprzygotowanych szkół powiatowych. Klasy ponad 30-osobowe, brak klasopracowni, WF po 5 klas na małej sali, to dla uczniów jak zderzenie się ze ścianą. Brawo Miasto, Powiat do szybkiej poprawy!!! :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!