czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Oni będą opiniować wnioski ws. nowych pomników w mieście

Dodano: 9 listopada 2017, 09:33
Autor: aa

Pomnik partyzanta w Kraśniku
Pomnik partyzanta w Kraśniku (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Dwóch radnych, trzech urzędników, dwóch przedstawicieli Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej i dwóch przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej tworzy kraśnicki Zespół ds. Pomników.

Powołany przez burmistrza Kraśnika zespół opiniuje wnioski dotyczące wznoszenia nowych pomników, jak też przenoszenia czy też likwidacji istniejących monumentów.

W skład powołanego Zespołu ds. Pomników wchodzą radni miejscy – Ryszard Iracki i Zbigniew Bartysiak, pracownicy Urzędu Miasta w Kraśniku – Anna Szmit, Wojciech Wieczorek i Beata Kuś. W składzie komisji są również przedstawiciele Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej – Robert Rudnicki i Irena Wierzbicka jak też dwaj przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Jarosław Cybulak i Czarosław Dembowczyk.

Zespół zbiera się co najmniej raz na kwartał. Jeśli nie ma żadnych wniosków członkowie zespołu nie obradują. Zespół ds. Pomników opiniuje zaproponowaną przez wnioskodawcę formę i lokalizację pomnika. Na razie żaden wniosek dotyczący budowy nowego pomnika czy też likwidacji któregoś z istniejących nie został złożony do burmistrza miasta. Ostateczna decyzję dotyczącą wzniesienia pomnik czy też likwidacji monumentu należy do Rady Miasta. Wznoszenie monumentów podlega też pod przepisy prawa budowlanego jak też ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

Użytkownik niezarejestrowany
brr
Gość
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 listopada 2017 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a dlaczego nie ma przedstawiciela Zwiazku Żołnierzy NSZ którego członkiem ponpoc jest burmistrz
Rozwiń
brr
brr (13 listopada 2017 o 06:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No, nie ! Komisja jak talala !Wszyscy na smyczy burmistrza z wdzięczności za różności. I Pisiaki  i urzędnicy zatrudnieni bez konkursów i ci kumbatanci! A burmistrza wiadomo kto instruuje. Coraz lepiej !Cholerna zmiana. 
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomnik Partyzanta razem z budynkiem kina do zburzenia. Pilnie potrzebyny wolny plac w dobrej lokalizacji.
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tych dwóch to tacy Akowcy jak z Bartoszewskiego profesor był. Prawdziwi AKowcy to się w grobach przewracają, że w świecie obłudy i zakłamania tak łatwo sie pod nich podszyć. Takich fałszywych piłsudczyków tez mamy?
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2017 o 23:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Cokoły się przydadzą ? C ....... lud to kupi ? " "Jak miś wytarł sobie d...... zajączkiem to był wstyd , a teraz ? gdzie sie wyprowadzic ?"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!