niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Radni będą rozwozić posiłki dla bezdomnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2012, 19:09

Pomysłodawcy "Gorącego Patrolu” liczą, na pomoc MOPS-u, burmistrza i innych radnych (Jacek Świerczy
Pomysłodawcy \"Gorącego Patrolu” liczą, na pomoc MOPS-u, burmistrza i innych radnych (Jacek Świerczy

Dwóch radnych z Kraśnika będzie rozwozić gorący posiłek dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy. Pierwszy patrol wyjedzie na ulice już w najbliższą sobotę.

– Nie robimy tego jako radni, tylko jako zwykli mieszkańcy naszego miasta – podkreśla Paweł Świderski, który razem ze swoim kolegą z Rady Tadeuszem Bartosiem organizuje "Gorący patrol”. – Liczy się tylko to, że zrobimy jakiś dobry uczynek i w te siarczyste mrozy pomożemy osobom potrzebującym. A wiem, że takich osób jest wiele.

Inicjatywa zrodziła się podczas rozmowy. – Ponieważ obaj podejmowaliśmy już wcześniej podobne inicjatywy – dodaje Świderski. – Najpierw myśleliśmy jednak o ustawieniu w mieście koksowników.

Dopiero później pojawiła się koncepcja "Gorącego patrolu” i rozwożenia posiłków osobom bezdomnym.
A takich nie brakuje. O ich bezpieczeństwo dbają m.in. strażnicy miejscy. – W największe mrozy sprawdzamy miejsca, w których przebywają bezdomni – zapewnia Jakub Bącal, komendant Straży Miejskiej w Kraśniku.

Od poniedziałku do piątku m.in. osoby bezdomne mogą korzystać z posiłków przygotowanych w stołówce "Kromka Chleba”. – W weekend nie ma takiej możliwości. Dlatego właśnie w soboty chcemy rozwozić zupę dla tych osób – tłumaczy Tadeusz Bartoś, drugi z radnych zaangażowany w akcję. Pierwszy patrol ruszy w najbliższą sobotę. – Będziemy odwiedzać miejsca zarówno w starej jak i nowej części miasta, w godzinach między 11 a 14. Zamówiliśmy ok. 100 litrów zupy.

– Będzie to grochówka z kiełbaską i pieczywem – zapowiada Świderski. – Postaraliśmy się zdobyć pieniądze na ten cel, od ludzi, którzy chcą pomóc. Na razie mamy zabezpieczone środki na jakiś miesiąc. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza akcja nie rozwiąże problemu biedy i bezdomności. Nasze działania są jednak doraźne. Będziemy odwiedzać miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Wiemy gdzie ich szukać. Na zupę zapraszamy również osoby, które są w trudnej sytuacji finansowej, straciły pracę.

Inicjatorzy liczą, że akcja się rozszerzy. – Może uda się zebrać np. konserwy, które potem można byłoby rozdawać potrzebującym – podkreślają pomysłodawcy "Gorącego patrolu”.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wkurzony bezrobotny
Marysieńka
Ktoś z gdzieś
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wkurzony bezrobotny
wkurzony bezrobotny (16 lutego 2012 o 17:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zupka zupką a polityka polityką p. Bartoś!!!
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (16 lutego 2012 o 08:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwazniejsze, że wasze nieomylne mądrosci sa do tego stopnia dobre dla wszystkich, że az boicie sie pod nimi imiennie podpisać, żeby przypadkiem nikt sie nie dowiedział od jakich to mądrych głów pochodzą.
Rozwiń
Ktoś z gdzieś
Ktoś z gdzieś (15 lutego 2012 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
madra inaczej, niech se używa babsko - jedyne co na świecie dla niej odpowiada to ona sama - i tyle!!!
Rozwiń
antymarysieńka
antymarysieńka (15 lutego 2012 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie prowadźccie jakichkolwiek dyskusji z tym wieśniackim, przekwitłym trollem, bo to obciach - czy nie widziecie, jak, i co toto pisze ? Ignorujcie troglodytkę !
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (15 lutego 2012 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Sądiadka Marysieńki' timestamp='1329222824' post='596506']
Dziwi? Weź kobieto podnieś swoje cztery litery i weź się do robowy, zawsze możesz sobie ugotować gar zupy i rozwieść, Radni nie zastąpią MOPSu i innych instytucji, pomagają jak mogą i potrafią a ty jak zwykle jesteś najmądrzejsza ze wszystkich! Jak zwykle!!!
[/quote]

[quote name='MAły' timestamp='1329222914' post='596507']
ha, ha dobre - mądra inaczej się odezwała - u mnie na termometrze cieplej było w niedzielę, niż w sobotę, więc chwała im za to - a ty weź się do roboty!!!
[/quote]

Co takiego chcecie udowodnić swoimi złośliwosciami?
Ma mnie co dziwic, gdyz "gorace patrole" zostały zorganizowane i nie tylko w naszym mieście w celu podania gorącego posiłku, byc może tego jedynego w ciągu całego dnia ze względu na przejmujące mrozy zimowej aury,podczas której szybciej dochodzi do wychładzania organizmu, a nie są ogólnym nastawieniem na dozywianie. I w takim przypadku bardziej zasadne wydaje sie podanie go chociażby w mroźna niedziele, pomimo, że była cieplejsza od poprzedzającej ją soboty niz np. w nadchodzącą i kolejne soboty, które moze i pewnie będą cieplejsze niż niedziela podczas której zaniechano przeprowadzenia akcji.
Nikt nie zmusza tych radnych do niesienia takiej pomocy, sami sie podjęli, ale nawet fakt, że jest to z ich strony pomoc oparta na dobrowolnosci nie znaczy, że nie mozna widzieć minusów w sposobie ich działania. Gdzie mając środki zabezpieczone na miesiąc, a wiec na kilka kolejnych sobót decydują sie na podawanie rozgrzewających posiłków w cieplejsze soboty niz w mroźna niedzielę.Całkiem tak jakby bardziej chodziło o rozłozenie akcji w czasie, żeby dłużej trawała, żeby mogła byc bardziej zauwazalna, niz wazniejszy był cel jakiemu miała posłużyć i jaka była jej większa potrzeba.
Ja w przeciwienstwie do ludzi korzystających z tej formy pomocy nie muszę wyrażać samej radości, ze w ogóle zostało mi coś rzucone i z tej wdzieczności,przemilczać, że cos mi sie w takim sposobie niesienia pomocy nie podoba.I w przeciwienstwie do radnych nie musze łapać punków, żeby sie obnosic ze swoją dobrocią.
I jakby co, nie wydaje mi sie, żeby cos robili za taki MOPS, który świadczy rózne formy pomocy na okrągło, a nie musi byc obliczony na takie sporadyczne akcje. Poza tyn w swoich formach pomocy związany jest ustawowo, a nie niesieniem pomocy z nastającą chwilą i to dla wszystkich chętnych chcących korzystac z tej pomocy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!