Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 kwietnia 2014 r.
16:15
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Radni nie wykreślili dachu kościoła z inwestycji w budżecie

Autor: Zdjęcie autora (aa)
37 16 A A

Dach kościoła przy ul. Słowackiego w Kraśniku nie został wykreślony z budżetu miasta. Tak w czwartek zdecydowali radni, mimo, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie wnosiła o zmianę tego punktu. Na sesji apelowali o to również radni z Platformy Obywatelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O pomyśle na sfinansowanie dachu budowanego kościoła w dzielnicy fabrycznej w Kraśniku pisaliśmy już kiedy inwestycja znalazła się wśród projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na 2014 r. Chociaż inwestycja nie mieści się w zadaniach gminy radni zgodzili się poddać ten wniosek pod głosowanie mieszkańców. Projekt uzyskał największą liczbę głosów - 1130. Ostatecznie radni pod koniec marca przegłosowali zmiany w budżecie miasta i zgodzili się, aby 500 tys. zł otrzymała parafia pw. Matki Bożej Bolesnej. Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie wstrzymała realizację tych wydatków, bo dachu budowanego kościoła nie można sfinansować z publicznych pieniędzy. Radni mieli ten punkt poprawić. Zdania w radzie były jednak podzielone. - Niech to rozwiąże RIO - przekonywał radny Piotr Iwan. I argumentował: Ludzie nie chcą słyszeć tego, że nie możemy sfinansować tej inwestycji. Radny Krzysztof Ślusarz, który pełnił funkcję przewodniczącego komisji ds. budżetu obywatelskiego proponował aby pół miliona przeznaczyć na sześć kolejnych inwestycji, które zdobyły największe poparcie w rejonie II. - Powinniśmy uszanować decyzję instytucji, która nas kontroluje - argumentował Ślusarz. - Nie pozostawiajmy swoich decyzji komuś. Z kolei Tadeusz Członka, przewodniczący RM Kraśnik proponował, aby pieniądze przenieść do rezerwy ogólnej. Żaden z wniosków nie uzyskał jednak poparcia większości radnych. Ostatecznie inwestycja nie została wykreślona z budżetu miasta.
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 maja 2014 o 11:36

Paranoja. Za te piniądze lepiej było wybudować szpital ,ale po co jak lepiej  jest pomodlić się o z drowie.Chory kraj.

Jednostką odpowiedzialną za szpitale jest POwiat kierowany parą z PSL i PO. /dokładnie tak samo, jak w rządzie/. To ich zasługa, że szpital w Kraśniku wygląda tak, a nie inaczej.

Ale masz rację: to chory kraj, w którym o najważniejszych sprawach decydują odmóżdżeni ludzie.

Avatar
kraśniczanin / 12 maja 2014 o 11:14

Paranoja. Za te piniądze lepiej było wybudować szpital ,ale po co jak lepiej  jest pomodlić się o z drowie.Chory kraj.

Avatar
seba / 26 kwietnia 2014 o 11:38
Ale w naszym kochanym Kraśniku władza w rękach zaj...ego PiS i to trzeba zmieniać
Avatar
kosa janek / 25 kwietnia 2014 o 15:44

W tym krasniku do władzy się porwali bezmozgowce.ludzie nie mają za co żyć a oni będą sponsorowali dachy dla batmanów ,niech dach zakupią za pieniądze ,które pobierają za pogrzeby ,śluby itp.

Dlatego tusk musi odejść !!!  to są nas wszystkich,publiczne pijądze !!!

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2014 o 15:38
W tym krasniku do władzy się porwali bezmozgowce.ludzie nie mają za co żyć a oni będą sponsorowali dachy dla batmanów ,niech dach zakupią za pieniądze ,które pobierają za pogrzeby ,śluby itp.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2014 o 15:32

Palikmioty do budy!
Zły stan dróg to efekt pracy rządu i jego przedstawicieli w terenie. Jeżeli budżet w nazwie ma "obywatelski", to obywatele, a nie agendy rządowe, powinni decydować, na co przeznaczyć SWOJE pieniądze.
Jak widać, partia znowu mówi obywatelom, co dla nich lepsze?

Avatar
Bolec / 25 kwietnia 2014 o 08:57

Te wszystkie Iwany i Saje niech może zapłacą ze swoich. Paranoja do kwadratu.

"Wiemy że łamiemy prawo, ale boimy się, że nas jesienią nie wybiorą" - tak należy odczytać te głupawe teksty radnego Iwana na sesji. Całe to brnięcie w niezgodne z prawem uchwały należy rozumieć "jakby co, to zgonimy na RIO".

Czy oni sądzą, że mieszkańcy są tacy tępi jak im się wydaje?

Gdzie są miejscy prawnicy, którzy powinni występować na każdej sesji i tłumaczyć, tym nierozumnym karierowiczom, że walą sobie samobója! Gdzie jest burmistrz? Wszyscy siedzą cichusieńko na sesjach, żeby mohery nie wskazały palcem "ten jest winny". Jest opinia RIO, jest opinia Biura Analiz Sejmowych. W gazetkach - w tym za publiczne pieniądze - za to chętnie obrzucają się błotem i wykazują prawnie to, co wszystkim wiadomo. Radny Iwan radnym spółdzielczym już zapowiedział, że ten dach to kit do kwadratu i wejdą do budżetu inne inwestycje, m in. na terenach spółdzielni. Tymczasem na sesjach rady miasta opowiada, że on taki... za ludźmi.

Tymczasem czas leci... zanim to wszystko się rozstrzygnie, to będzie jesień i kiedy budżet obywatelski zostanie zrealizowany? Trwa walka o stolce!!! My na Was dziady głosować już nie będziemy Panowie Iwan, Saj i inni, którzy mają nas za idiotów!!!

Te wszystkie Iwany i Saje niech może zapłacą ze swoich. Paranoja do kwadratu.

"Wiemy że łamiemy prawo, ale boimy się, że nas jesienią nie wybiorą" - tak należy odczytać te głupawe teksty radnego Iwana na sesji. Całe to brnięcie w niezgodne z prawem uchwały należy rozumieć "jakby co, to zgonimy na RIO".

Czy oni sądzą, że mieszkańcy są tacy tępi jak im się wydaje?

Gdzie są miejscy prawnicy, którzy powinni występować na każdej sesji i tłumaczyć, tym nierozumnym karierowiczom, że walą sobie samobója! Gdzie jest... rozwiń

Avatar
januszek softmann / 25 kwietnia 2014 o 00:10

Palikotowcy - wasz czas w polityce dobiega końca. Won.

Avatar
Gość / 24 kwietnia 2014 o 23:18

Oczywiście drogi będą o wiele lepsze, gdy pieniądze przeznaczymy na dach kościoła. Stanie się cud. Od razu dziury znikną. A ja jestem przeciwny. Po prostu przekażmy pieniądze bezpośrednio na drogi i cud nie będzie potrzebny. Ciekawe co w tej sytuacji powiedziałby Chrystus...?


Popieram w 120%. A w kwestii kanonizacji. Jan Paweł II świętym? A niby za co? Co zrobił w kwestii pedofilii w Kościele? NIC! Zresztą - czcijmy Boga a nie "świątków"...


Popieram w 120%. A w kwestii kanonizacji. Jan Paweł II świętym? A niby za co? Co zrobił w kwestii pedofilii w Kościele? NIC! Zresztą - czcijmy Boga a nie "świątków"...

rozwiń
Avatar
darek / 24 kwietnia 2014 o 23:13

Oczywiście drogi będą o wiele lepsze, gdy pieniądze przeznaczymy na dach kościoła. Stanie się cud. Od razu dziury znikną. A ja jestem przeciwny. Po prostu przekażmy pieniądze bezpośrednio na drogi i cud nie będzie potrzebny. Ciekawe co w tej sytuacji powiedziałby Chrystus...?

Avatar
Gość / 12 maja 2014 o 11:36

Paranoja. Za te piniądze lepiej było wybudować szpital ,ale po co jak lepiej  jest pomodlić się o z drowie.Chory kraj.

Jednostką odpowiedzialną za szpitale jest POwiat kierowany parą z PSL i PO. /dokładnie tak samo, jak w rządzie/. To ich zasługa, że szpital w Kraśniku wygląda tak, a nie inaczej.

Ale masz rację: to chory kraj, w którym o najważniejszych sprawach decydują odmóżdżeni ludzie.

Avatar
kraśniczanin / 12 maja 2014 o 11:14

Paranoja. Za te piniądze lepiej było wybudować szpital ,ale po co jak lepiej  jest pomodlić się o z drowie.Chory kraj.

Avatar
seba / 26 kwietnia 2014 o 11:38
Ale w naszym kochanym Kraśniku władza w rękach zaj...ego PiS i to trzeba zmieniać
Avatar
kosa janek / 25 kwietnia 2014 o 15:44

W tym krasniku do władzy się porwali bezmozgowce.ludzie nie mają za co żyć a oni będą sponsorowali dachy dla batmanów ,niech dach zakupią za pieniądze ,które pobierają za pogrzeby ,śluby itp.

Dlatego tusk musi odejść !!!  to są nas wszystkich,publiczne pijądze !!!

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2014 o 15:38
W tym krasniku do władzy się porwali bezmozgowce.ludzie nie mają za co żyć a oni będą sponsorowali dachy dla batmanów ,niech dach zakupią za pieniądze ,które pobierają za pogrzeby ,śluby itp.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2014 o 15:32

Palikmioty do budy!
Zły stan dróg to efekt pracy rządu i jego przedstawicieli w terenie. Jeżeli budżet w nazwie ma "obywatelski", to obywatele, a nie agendy rządowe, powinni decydować, na co przeznaczyć SWOJE pieniądze.
Jak widać, partia znowu mówi obywatelom, co dla nich lepsze?

Avatar
Bolec / 25 kwietnia 2014 o 08:57

Te wszystkie Iwany i Saje niech może zapłacą ze swoich. Paranoja do kwadratu.

"Wiemy że łamiemy prawo, ale boimy się, że nas jesienią nie wybiorą" - tak należy odczytać te głupawe teksty radnego Iwana na sesji. Całe to brnięcie w niezgodne z prawem uchwały należy rozumieć "jakby co, to zgonimy na RIO".

Czy oni sądzą, że mieszkańcy są tacy tępi jak im się wydaje?

Gdzie są miejscy prawnicy, którzy powinni występować na każdej sesji i tłumaczyć, tym nierozumnym karierowiczom, że walą sobie samobója! Gdzie jest burmistrz? Wszyscy siedzą cichusieńko na sesjach, żeby mohery nie wskazały palcem "ten jest winny". Jest opinia RIO, jest opinia Biura Analiz Sejmowych. W gazetkach - w tym za publiczne pieniądze - za to chętnie obrzucają się błotem i wykazują prawnie to, co wszystkim wiadomo. Radny Iwan radnym spółdzielczym już zapowiedział, że ten dach to kit do kwadratu i wejdą do budżetu inne inwestycje, m in. na terenach spółdzielni. Tymczasem na sesjach rady miasta opowiada, że on taki... za ludźmi.

Tymczasem czas leci... zanim to wszystko się rozstrzygnie, to będzie jesień i kiedy budżet obywatelski zostanie zrealizowany? Trwa walka o stolce!!! My na Was dziady głosować już nie będziemy Panowie Iwan, Saj i inni, którzy mają nas za idiotów!!!

Te wszystkie Iwany i Saje niech może zapłacą ze swoich. Paranoja do kwadratu.

"Wiemy że łamiemy prawo, ale boimy się, że nas jesienią nie wybiorą" - tak należy odczytać te głupawe teksty radnego Iwana na sesji. Całe to brnięcie w niezgodne z prawem uchwały należy rozumieć "jakby co, to zgonimy na RIO".

Czy oni sądzą, że mieszkańcy są tacy tępi jak im się wydaje?

Gdzie są miejscy prawnicy, którzy powinni występować na każdej sesji i tłumaczyć, tym nierozumnym karierowiczom, że walą sobie samobója! Gdzie jest... rozwiń

Avatar
januszek softmann / 25 kwietnia 2014 o 00:10

Palikotowcy - wasz czas w polityce dobiega końca. Won.

Avatar
Gość / 24 kwietnia 2014 o 23:18

Oczywiście drogi będą o wiele lepsze, gdy pieniądze przeznaczymy na dach kościoła. Stanie się cud. Od razu dziury znikną. A ja jestem przeciwny. Po prostu przekażmy pieniądze bezpośrednio na drogi i cud nie będzie potrzebny. Ciekawe co w tej sytuacji powiedziałby Chrystus...?


Popieram w 120%. A w kwestii kanonizacji. Jan Paweł II świętym? A niby za co? Co zrobił w kwestii pedofilii w Kościele? NIC! Zresztą - czcijmy Boga a nie "świątków"...


Popieram w 120%. A w kwestii kanonizacji. Jan Paweł II świętym? A niby za co? Co zrobił w kwestii pedofilii w Kościele? NIC! Zresztą - czcijmy Boga a nie "świątków"...

rozwiń
Avatar
darek / 24 kwietnia 2014 o 23:13

Oczywiście drogi będą o wiele lepsze, gdy pieniądze przeznaczymy na dach kościoła. Stanie się cud. Od razu dziury znikną. A ja jestem przeciwny. Po prostu przekażmy pieniądze bezpośrednio na drogi i cud nie będzie potrzebny. Ciekawe co w tej sytuacji powiedziałby Chrystus...?

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!