poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik ratuje Fabrykę Łożysk Tocznych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2009, 18:50
Autor: Fabian Plapis

Władze Kraśnika zaproponowały FTŁ że przejmą od niej niepotrzebne grunty. Miasto chce je włączyć do tworzonej Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Wisło San.

FŁT jest jednym z tych podmiotów gospodarczych na Lubelszczyźnie, które najciężej doświadczyły skutków kryzysu gospodarczego. Umowy z bankami na opcje walutowe doprowadziły firmę do dużego zadłużenia, które z tego tytułu - nieoficjalnie - wynosi ponad 20 milionów zł. I nie są to wszystkie zobowiązania finansowe fabryki.

W ostatnim czasie pracę straciło 275 pracowników. Władze firmy nie zapowiadają dalszych zwolnień, ale zarządzają przymusowe przestoje. Załoga otrzymuje wówczas tylko 60 proc. wynagrodzenia.

W środę w Kraśniku gościł wiceminister skarbu Krzysztof Żuk. Spotkał się z posłami, władzami miasta i zarządem FŁT. Miasto zaproponowało przejęcie części gruntów od zakładu. Firma zyskałaby dzięki temu możliwość działania na bardziej korzystnych warunkach podatkowych. Łatwiej też byłoby znaleźć dla niej w przyszłości inwestora.

Propozycja została dobrze przyjęta przez wiceministra oraz zarząd fabryki. Kierujący spółką chcą również pozbyć się udziałów w grupie Bumar. Wykupić je mogłaby np. Agencja Rozwoju Przemysłu. Fabryka zyskałaby dzięki temu kilka milionów złotych.

- W przyszłym tygodniu będziemy w tej sprawie rozmawiali z prezesem ARP - deklaruje Wojciech Wilk, poseł z Kraśnika.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
ej
XX
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 marca 2009 o 05:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tym ratowaniem to chyba bujda na resorach
[url="http://www.krasnik.info.pl/index.php?act=news&step=wiecej&id=45"]http://www.krasnik.info.pl/index.php?act=n...iecej&id=45[/url]
Rozwiń
ej
ej (28 lutego 2009 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ratowanie fabryki przez urzędników wygląda jak prowadzenie konia trojańskiego: ubrany w ładne słowa desant nieudaczników z jedynie słusznej opcji politycznej, której zadaniem jest doprowadzenie do ruiny największej żywicielki Kraśnika w celu wrogiego przejęcia. W najbliższym czasie nastąpi to z chlubą polskiego przemysłu łożyskowego: wydziałem łożysk wielkogabarytowych.
Rozwiń
XX
XX (27 lutego 2009 o 23:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może ja też chcę uratować fabrykę dlatego przyjmę grunty od nie za darmo
Rozwiń
PEŁO
PEŁO (27 lutego 2009 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
grin napisał:
Nie pracują robotnicy, a pracownicy biur przychodzą normalnie do pracy i mają 100% płatne, a przecież to oni zarabiają znacznie większe pieniądze i są większym ciężarem dla zakładu. Widać są równi i równiejsi.

Jest czego zazdrościć. Jeżeli ktoś nie bierze żadnych dodatków funkcyjnych i mało za wysługę to różnica netto między tym czy przychodzi, a tym czy nie przychodzi wynosi kilkadziesiąt złotych. Gdy dodać dojazd wychodzi jeszcze mniej lub zero. Jakieś 70% procent z pocałowaniem ręki zamieniła by się z tobą i siedziała w domu lub dorobiła na boku. Większość roboli się z nich śmieje że przychodzą za 5zł/dzień do pracy.
Inna sprawa po co przychodzą. W większości by walczyć z "cudownym" systemem IFS za grube mln. Za wdrożenie ktoś odpowiadał i brał za to pieniądze.
Rozwiń
kraśniczanin
kraśniczanin (27 lutego 2009 o 08:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę, ale czy w ostatnim czasie miasto przypadkiem nie podniosło podatków od gruntów ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!