Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

7 sierpnia 2013 r.
16:53
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Spotkanie z mieszkańcami ws. zwrotu milionów Norwegom

Autor: Zdjęcie autora aa
1 6 A A

Urzędnicy będą dziś tłumaczyć się mieszkańcom i miejskim radnym z działań, które podjęły w "norweskiej” sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W związku z przestępczą działalnością byłego burmistrza miasta Piotra Cz. Norwegowie żądają od miasta zwrotu dotacji – blisko 4 mln zł. Chodzi o projekt realizowany przez kraśnicki samorząd w latach 2009–2011 – "Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

W tym czasie m.in. urzędnicy z Ratusza mieli płatne wykłady. Były też wyjazdy studyjne i rajd rowerowy Kraśnik–Lwów. Nie cały projekt był zrealizowany zgodnie z prawem. W ub. r. były burmistrz Kraśnika Piotr Cz. został skazany prawomocnym wyrokiem. Większość zarzutów dotyczyła przestępstw korupcyjnych. Piotr Cz. przyjmował łapówki od trenerów i koordynatora projektu.

W zeszłym miesiącu Norwegowie wystąpili o zwrot całej dotacji – 686 802 euro. Miasto do końca sierpnia ma też zapłacić też odsetki. – Cały czas walczymy, aby tej kwoty nie spłacać, tylko tą część o której mowa jest w wyroku sądu – to 100 tys. zł. na taką sumę jesteśmy przygotowani – zaznacza Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Na zwrot całej dotacji – blisko 4 mln zł miasta nie stać. – Nie mamy takie sumy w kasie – rozkłada ręce Włodarczyk. – Nie możemy też zaciągnąć kredytu na taką sumę.

Spotkanie w Centrum Kultury i Promocji, podczas którego urzędnicy opowiedzą też o działaniach naprawczych rozpocznie się o godz. 17.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mirabel / 12 sierpnia 2013 o 11:02

a ja jestem zadania, że trzeba to towarzystwo wzajemnej adoracji pogonić i niech się sami sobą cieszą, ale nie za nasze pieniądze :-)

Avatar
gosc / 11 sierpnia 2013 o 21:49

Bardzo dobrze, każde długi trzeba spłacić ! Sprawy załatwia się w białych rękawiczkach w Kraśniku, jacy ludzie, takie urzędy. Kompetentni i odpowiedzialni, hehe. Wszyscy magistrzy i doktorzy.

Masz rację pisząc o długach, ale chyba nie w tym temacie wstawiony tekst.

Avatar
Barbórka / 9 sierpnia 2013 o 13:24

Bardzo dobrze, każde długi trzeba spłacić ! Sprawy załatwia się w białych rękawiczkach w Kraśniku, jacy ludzie, takie urzędy. Kompetentni i odpowiedzialni, hehe. Wszyscy magistrzy i doktorzy.

Avatar
Pracuś / 9 sierpnia 2013 o 13:08

kolejne spotkanie, gdzie gdyby nie Radni i urzednicy to by nikogo nie było, widać gdzie mieszkańcy mają sprawy Miasta, którym nie wiadomo kto rządzi!!!

Avatar
Seba / 9 sierpnia 2013 o 08:51

Burmistrzu dlaczego nie rozliczyłeś tych co dawali łapówki, czy na to będzie przyzwolenie, czy ludzie którzy dawali robili to nieświadomie????

Precz z łapownikami!!!

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2013 o 17:03

Nauczcie się poprawnie pisać pod względem językowym i gramatycznym!

Avatar
Mirabel / 12 sierpnia 2013 o 11:02

a ja jestem zadania, że trzeba to towarzystwo wzajemnej adoracji pogonić i niech się sami sobą cieszą, ale nie za nasze pieniądze :-)

Avatar
gosc / 11 sierpnia 2013 o 21:49

Bardzo dobrze, każde długi trzeba spłacić ! Sprawy załatwia się w białych rękawiczkach w Kraśniku, jacy ludzie, takie urzędy. Kompetentni i odpowiedzialni, hehe. Wszyscy magistrzy i doktorzy.

Masz rację pisząc o długach, ale chyba nie w tym temacie wstawiony tekst.

Avatar
Barbórka / 9 sierpnia 2013 o 13:24

Bardzo dobrze, każde długi trzeba spłacić ! Sprawy załatwia się w białych rękawiczkach w Kraśniku, jacy ludzie, takie urzędy. Kompetentni i odpowiedzialni, hehe. Wszyscy magistrzy i doktorzy.

Avatar
Pracuś / 9 sierpnia 2013 o 13:08

kolejne spotkanie, gdzie gdyby nie Radni i urzednicy to by nikogo nie było, widać gdzie mieszkańcy mają sprawy Miasta, którym nie wiadomo kto rządzi!!!

Avatar
Seba / 9 sierpnia 2013 o 08:51

Burmistrzu dlaczego nie rozliczyłeś tych co dawali łapówki, czy na to będzie przyzwolenie, czy ludzie którzy dawali robili to nieświadomie????

Precz z łapownikami!!!

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2013 o 17:03

Nauczcie się poprawnie pisać pod względem językowym i gramatycznym!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra