piątek, 23 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Szkoła się rozbudowuje. Zlikwidują korty przy ZS3

Dodano: 13 kwietnia 2017, 12:09
Autor: aa

W tym miejscu powstaną nowe budynki szkolne
W tym miejscu powstaną nowe budynki szkolne (fot. Starostwo Powiatowe w Kraśniku)

Korty ziemne, które obecnie znajdują się przy Zespole Szkół nr 3 zostaną przeniesione do Dzierzkowic. Trwa jeszcze dyskusja, kiedy to zrobić.

Problem czterech kortów pojawił się już w ubiegłym roku, kiedy powiat poinformował o swoich planach budowy w ich miejscu budynku nowych warsztatów szkolnych. – Szkoła jest główną bazą rozwoju szkolnictwa zawodowego w powiecie i budowa warsztatów jest absolutnym priorytetem dla władz samorządowych. Niestety, nie można ich zlokalizować w innym miejscu niż to, w którym obecnie znajdują się cztery korty ziemne – wyjaśnia Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

– Jeśli zostaną zlikwidowane, to zostaną już tylko te przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Dostanie się na nie będzie graniczyć z cudem – mówi nasz Czytelnik z Kraśnika. – Będzie można grać tylko na prywatnych kortach, jechać do Lublina lub Stalowej Woli, a to się wiąże z dużymi kosztami – dodaje.

Korty zostaną przeniesione do sąsiadujących z Kraśnikiem Dzierzkowic, gdzie działa Uczniowski Klub Tenisowy. Do uzgodnienia pozostaje jedynie termin, a zdania w tej sprawie są podzielone. Jedna grupa chce to zrobić już teraz, druga prosi, by stało się to za kilka miesięcy.

– Naszym zdaniem korty powinny funkcjonować w Kraśniku do końca sezonu – mówi dr Marian Szubstarski, jeden z amatorów tenisa. Podobnego zdania są też władze powiatu.

Termin będzie jeszcze uzgadniany. Dziś starosta kraśnicki Andrzej Maj ma spotkać się z przedstawicielami inwestorów i wójtem gminy Dzierzkowice Marcinem Gąsiorowskim. – Starosta będzie dążył do porozumienia między grupami zainteresowanych – dodaje Niedziałek. – W przyszłym roku planujemy też budowę dwóch nowych ziemnych kortów przy ZS nr 3 – dodaje. Byłaby to część nowej infrastruktury sportowej zlokalizowanej na obecnym boisku trawiastym. Powiat planuje zbudować w tym miejscu boisko wielofunkcyjne do gry i kort ze sztuczną nawierzchnią, jak też wspomniane dwa korty ziemne.

Czytaj więcej o: Kraśnik ZS3
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jasne! Wszystko zabrać z dzielnicy Fabrycznej: szpital, przychodnię,dializy, gimnazja, korty...w następnej kolejności mieszkańców tego wytworu PRL-u do obozu, a miasto zaorać. Panie Włodarczyk! W Fabrycznym PiS ma wielu zwolenników, więcej niż w Starym. Swoim Pan krzywdę robi?! A może zamiast likwidować, zajął by się Pan wraz ze Swoją Radą Miasta brudnymi ulicami, syfem wokół altanek śmietnikowych, dziurami w ulicach, itd.,itp.
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myśl a wykonawstwo, to jak powiadał Donald Tusk, całkiem inne sprawy:)
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2017 o 07:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czytaj uważnie, a potem komentuj. Nie będzie likwidacji, bo ci co protestowali sami teraz chcą, żeby korty przenieść do Dzierzkowic. A starostwo ma budować nowe korty w przyszłym roku, więc będą i korty i nowe warsztaty dla szkoły. A jak cię tak bardzo uwiera przeniesienie szpitala do starego, to zapytaj Włodarczyka kto to wymyślił. Powinien pamiętać. Kraśnik jest jeden - to złota myśl obecnego burmistrza.
Rozwiń
Gość
Gość (19 kwietnia 2017 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a tak starosta obiecywał, że nie będzie likwidacji kortów. Będziecie teraz do Dzierzkowic jeździć, bo w Kraśniku starostwo wszystko chce zlikwodować, fabryczny niedługo będzie gorszą dziurą od okolicznych wiosek, korty przeniesione, szpital przeniosą cały do starego, a tu zostaine wieś jak przed wojną. Dziękujemy starostwu za robienie wsi z miasta
Rozwiń
Gość
Gość (18 kwietnia 2017 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie w Dzierzkowicach jest kort, z którego można bez problemu korzystać? Ten przy szkole to jest chyba prywatny, więc czy to nie chodzi o to żeby zarobił prywatny inwestor i jego klub?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!