Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 lipca 2016 r.
8:24

Kraśnik: Szpital ma plan naprawczy. Zlikwidują niektóre oddziały?

0 15 A A
Szpital w Kraśniku
Szpital w Kraśniku

Centralizacja oddziałów szpitalnych - to jedna z wytycznych planu naprawczego szpitala powiatowego. Z części fabrycznej do starego Kraśnika ma zostać przeniesiony m.in. oddział kardiologiczny. Tyle, że nie wiadomo czy kardiologia w ogóle będzie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Opisałem to co robię i to co chcę zrobić na przestrzenni kilku lat aby sytuacja szpitala stabilnie się poprawiała – wyjaśnia Marek Kos, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku.

Podczas sesji Rady Powiatu w Kraśniku dyrektor omówił przygotowaną do 2018 r. strategię i plan naprawczy placówki.

– Na pewno chcę utrzymywać przychód z NFZ, aby też aby nowe umowy realizowane i opłacane przez NFZ się nie obniżały. Aby zadania te były realizowane, z tendencją do zwiększania umów – tłumaczył Kos.

Niektóre z omówionych na sesji działań są już zrealizowane – w tym remont pomieszczeń dla potrzeb Oddziału Chorób Dzieci i Młodzieży, inne są w trakcie realizacji – jak budowa lądowiska dla śmigłowców sanitarnych. Są też takie, do których szpital się przygotowuje i liczy, że pewne inwestycje uda się zrealizować przy unijnym dofinansowaniu.

– Wykazałem pewne potencjalne przychody, które obecnie trudno będzie zrealizować – podkreśla dyrektor Kos. – Jest to związane z tym, że przygotowany materiał (plan naprawczy-red.) jest datowany na wrzesień 2015 r. zaś powstała mapa potrzeb zdrowotnych województwa lubelskiego, może całkowicie się z moimi pomysłami nie zgadzać.

W obszernym dokumencie, z analiz dotyczących naszego regionu wynika, że konieczna jest redukcja łóżek m.in. na oddziałach chirurgii ogólnej czy też ginekologiczno-położniczych.

– Nie ma tam jednak żadnych konkretów co do szpitali – wskazuje dyrektor Kos.

Zarówno dyrektor jak też niektórzy radni obawiają się, że może to przełożyć się nawet na likwidację niektórych oddziałów. – Niepewna sytuacja jest np. w przypadku kardiologii, ortopedii czy też neurologii – zaznacza dyrektor.

Tymczasem przygotowany plan naprawczy kraśnickiego szpitala zakłada m.in. przeniesienie oddziału kardiologicznego z Kraśnika fabrycznego do Kraśnika starego – do głównego budynku szpitala. Podobne plany dotyczą też innych oddziałów, które funkcjonują w części fabrycznej miasta.

Zdaniem wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Kraśniku Tadeusza Wojtaka (PSL), zanim nie będzie konkretów, co do zapowiedzi zmiany finansowania szpitali jak też planowanych ograniczeń, żadnych modernizacji w szpitalu nie należy przeprowadzać. – Bo może się okazać, że to będą pieniądze wyrzucone w błoto – ostrzega radny Wojtak.

Innego zdania jest radny Jerzy Misiak (PiS). – Nie można się wahać. Jakieś kroki trzeba podjąć. Najgorsza jest stagnacja – przekonywał.

– Na razie nie ma decyzji, które oddziały i gdzie miałby być zlikwidowane – wyjaśnia Marek Wieczerzak z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Mapa nie daje odpowiedzi na to pytanie. Z mapy wynika jednak, że organy prowadzące szpitale będą musiały rozważyć potrzebę zweryfikowania obecnej liczby łóżek na oddziałach, na których obłożenie nie przekracza 50 procent.

Dyrektor SP ZOZ w Kraśnika zapewnił, że niektóre inwestycje i tak być muszą zostać zrealizowane, ponieważ wynika to chociażby z przepisów epidemiologicznych.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 maja 2017 o 19:12
Szybciej wykończeniowy niz naprawczy.
Avatar
J / 2 maja 2017 o 07:02
A ja mam lepszy plan naprawczy...zamknac wreszcie ten szpital szkoda kasy na tych wszystkich krasnickich pseudolekarzy... dla ktorych liczy sie kasa a nie pacjent
Avatar
gość / 25 lipca 2016 o 00:18
Praca dyrektora polega przedewszystkim na uczestnictwie we wszystkich imprezach i odpustach w lubelskim. Nie wiem, czy wie gdzie jest jego biuro. - cytat Recepta na naprawę szpitala: wy...lić nieudacznika Klosa, wybrać w drodze konkursu nowego Dyrektora, który zrobi porządek z "wybitnymi" kraśnickimi lekarzami.- też cytat Nic dodać, nic ująć, bo sama prawda. Kos wszędzie, gdziekolwiek jakaś imprezka, jest wszędzie na zdjęciach, przede wszystkim tych z Kuriera, plus wyjazdy do Lublina i faktycznie chyba w szpitalu to się dziwią jak go zobaczą. Ale czy można go wywalić, skoro jest radnym w województwie, czy nie jest chroniony jakimś paragrafem i dlatego olewa równo dyrektorowanie szpitalem? I jaki pan, taki kram, nie dziwota. Olewa personel, olewa chorych, likwiduje co się da, w imię swegojakiegoś tam planu. Podpiera się radnym "olaboga". O co tu chodzi z tym kimś? Ani z niego dobry lekarz, ani manager, żona panoszy się jako dyrektorowa, PSL już nie trzęsie polską polityką, więc czy nie czas powiedzieć mu wreszcie, żeby poszukał sobie jakiejś pracy na własną rękę? Niechby nowy dyrektor powymieniał ordynatorów i przyjrzał się efektom pracy lekarzy i warunków w jakich muszą egzystować chorzy. Trzeba przywrócić 3 zmianową pracę, zatrudnić więcej pielęgniarek i salowych, oraz młodych lekarzy, żeby to przestała być wykańczalnia. Kos musi odejść nieodwołalnie. Przenoszenie kardiologii to paranoja, a jeszcze większa to likwidacja, do której ktoś usilnie prze. Ortopedia jest na wysokim poziomie, ale skazana na pracę w piwnicach. Nie, jakieś lody się kręci, ale ukrywa to przed ludźmi. Inaczej tego nazwać nie można.
Praca dyrektora polega przedewszystkim na uczestnictwie we wszystkich imprezach i odpustach w lubelskim. Nie wiem, czy wie gdzie jest jego biuro. - cytat Recepta na naprawę szpitala: wy...lić nieudacznika Klosa, wybrać w drodze konkursu nowego Dyrektora, który zrobi porządek z "wybitnymi" kraśnickimi lekarzami.- też cytat Nic dodać, nic ująć, bo sama prawda. Kos wszędzie, gdziekolwiek jakaś imprezka, jest wszędzie na zdjęciach, przede wszystkim tych z Kuriera, plus wyjazdy do Lublina i faktycznie chyba w szp... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 17:52
To z tym zakazem spania dla lekarzy na dyżurach to świetny pomysł. Proponuję pójść za ciosem i wprowadzić też zakaz jedzenia. Co się będą konowały obżerać - Od razu będą chętniej pracować. Na dtraży zakazu stać będzie nowo powołany Urząd Kontroli Zaangażowania Lekarzy. I kara za zajrzenie do lodówki podczas dyżuru, proste a jakie genialne!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 15:42
ale w SPZOZ nie ma 13-tek, od wielu lat.
Avatar
gość / 6 lipca 2016 o 21:11
"Napisano dzisiaj o 18:24 PROGRAM NAPRAWCZY POWINIEN ROZPOCZĄĆ SIĘ OD ZWOLNIENIA DYREKTORA SZPITALA.POTEM OBNIŻENIA PENSJI LEKARZOM WSZYSTKICH SPECJALNOŚCI,POZBAWIENIA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZPITALA PRZYWILEI,TAKICH JAK NAGRODA JUBILEUSZOWA,13- PENSJE,NAGRODY,WCZASOWE DODATKI,ORAZ LIKWIDACJA DYŻURÓW DLA LEKARZY,A WPROWADZENIE 3-ZMIANOWEJ PRACY PO 8-GODZIN.ZAKAZ SPANIA W PRACY DLA LEKARZY." w odpowiedzi na powyższą wiadomość: - nagroda jubileuszowa raz na 20 lat 70% pensji (to ok 700 - 800 zł dla personelu średniego i niższego) jasne zabierzmy im!!! - 13 pensja?? a co to jest?? blisko 20 lat tam pracuję i nigdy czegoś takiego nie dostałam!!! - wczasowe - cóż, to jest ze środków Gwarantowanego Funduszu Świadczeń Socjalnych który jest dla pracownika, w Fabryce czy innych zakładach pracydostają paczki na święta, talony i inne gratyfikacje z tego Funduszu - my mamy wczasowe; a dla mniej zorientowanych już nie raz zrzekaliśmy się tego wczasowego żeby "ratować zakład pracy" -trzyzmianowy tryb pracy w służbie zdrowia to porażka... za duży chaos 
"Napisano dzisiaj o 18:24 PROGRAM NAPRAWCZY POWINIEN ROZPOCZĄĆ SIĘ OD ZWOLNIENIA DYREKTORA SZPITALA.POTEM OBNIŻENIA PENSJI LEKARZOM WSZYSTKICH SPECJALNOŚCI,POZBAWIENIA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZPITALA PRZYWILEI,TAKICH JAK NAGRODA JUBILEUSZOWA,13- PENSJE,NAGRODY,WCZASOWE DODATKI,ORAZ LIKWIDACJA DYŻURÓW DLA LEKARZY,A WPROWADZENIE 3-ZMIANOWEJ PRACY PO 8-GODZIN.ZAKAZ SPANIA W PRACY DLA LEKARZY." w odpowiedzi na powyższą wiadomość: - nagroda jubileuszowa raz na 20 lat 70% pensji (to ok 700 - 800... rozwiń
Avatar
Edmundbed / 6 lipca 2016 o 19:54
hey ridicule….i was reading you forum and searching in search something in point of fact interesting in different aspects someone is concerned my relevancy essay, and i was actually chuffed of a beefy billion of questions with answers here. i spent a allotment of time again reading this forum, and wrote an nonpareil appointment essay. tender thanks you guys. ***essayswriter.top ***customessaywritinghelp.top ***thesiswritingservice.top ***opessaywriters.top ***buyessaysonline.top everyone of this milieu is really chilling and helps me a lot.
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 18:24
PROGRAM NAPRAWCZY POWINIEN ROZPOCZĄĆ SIĘ OD ZWOLNIENIA DYREKTORA SZPITALA.POTEM OBNIŻENIA PENSJI LEKARZOM WSZYSTKICH SPECJALNOŚCI,POZBAWIENIA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZPITALA PRZYWILEI,TAKICH JAK NAGRODA JUBILEUSZOWA,13- PENSJE,NAGRODY,WCZASOWE DODATKI,ORAZ LIKWIDACJA DYŻURÓW DLA LEKARZY,A WPROWADZENIE 3-ZMIANOWEJ PRACY PO 8-GODZIN.ZAKAZ SPANIA W PRACY DLA LEKARZY.
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 07:52
Uzdrowiciela trza tam wpuścić, zrobi to co z Miastem :-) a Pan Misiak będzie klaskał:-) a potem na mieszkańców się zwalić winę i ja poprzedników:-)
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 19:19
Recepta na naprawę szpitala: wy...lić nieudacznika Klosa, wybrać w drodze konkursu nowego Dyrektora, który zrobi porządek z "wybitnymi" kraśnickimi lekarzami.
Avatar
Gość / 2 maja 2017 o 19:12
Szybciej wykończeniowy niz naprawczy.
Avatar
J / 2 maja 2017 o 07:02
A ja mam lepszy plan naprawczy...zamknac wreszcie ten szpital szkoda kasy na tych wszystkich krasnickich pseudolekarzy... dla ktorych liczy sie kasa a nie pacjent
Avatar
gość / 25 lipca 2016 o 00:18
Praca dyrektora polega przedewszystkim na uczestnictwie we wszystkich imprezach i odpustach w lubelskim. Nie wiem, czy wie gdzie jest jego biuro. - cytat Recepta na naprawę szpitala: wy...lić nieudacznika Klosa, wybrać w drodze konkursu nowego Dyrektora, który zrobi porządek z "wybitnymi" kraśnickimi lekarzami.- też cytat Nic dodać, nic ująć, bo sama prawda. Kos wszędzie, gdziekolwiek jakaś imprezka, jest wszędzie na zdjęciach, przede wszystkim tych z Kuriera, plus wyjazdy do Lublina i faktycznie chyba w szpitalu to się dziwią jak go zobaczą. Ale czy można go wywalić, skoro jest radnym w województwie, czy nie jest chroniony jakimś paragrafem i dlatego olewa równo dyrektorowanie szpitalem? I jaki pan, taki kram, nie dziwota. Olewa personel, olewa chorych, likwiduje co się da, w imię swegojakiegoś tam planu. Podpiera się radnym "olaboga". O co tu chodzi z tym kimś? Ani z niego dobry lekarz, ani manager, żona panoszy się jako dyrektorowa, PSL już nie trzęsie polską polityką, więc czy nie czas powiedzieć mu wreszcie, żeby poszukał sobie jakiejś pracy na własną rękę? Niechby nowy dyrektor powymieniał ordynatorów i przyjrzał się efektom pracy lekarzy i warunków w jakich muszą egzystować chorzy. Trzeba przywrócić 3 zmianową pracę, zatrudnić więcej pielęgniarek i salowych, oraz młodych lekarzy, żeby to przestała być wykańczalnia. Kos musi odejść nieodwołalnie. Przenoszenie kardiologii to paranoja, a jeszcze większa to likwidacja, do której ktoś usilnie prze. Ortopedia jest na wysokim poziomie, ale skazana na pracę w piwnicach. Nie, jakieś lody się kręci, ale ukrywa to przed ludźmi. Inaczej tego nazwać nie można.
Praca dyrektora polega przedewszystkim na uczestnictwie we wszystkich imprezach i odpustach w lubelskim. Nie wiem, czy wie gdzie jest jego biuro. - cytat Recepta na naprawę szpitala: wy...lić nieudacznika Klosa, wybrać w drodze konkursu nowego Dyrektora, który zrobi porządek z "wybitnymi" kraśnickimi lekarzami.- też cytat Nic dodać, nic ująć, bo sama prawda. Kos wszędzie, gdziekolwiek jakaś imprezka, jest wszędzie na zdjęciach, przede wszystkim tych z Kuriera, plus wyjazdy do Lublina i faktycznie chyba w szp... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 17:52
To z tym zakazem spania dla lekarzy na dyżurach to świetny pomysł. Proponuję pójść za ciosem i wprowadzić też zakaz jedzenia. Co się będą konowały obżerać - Od razu będą chętniej pracować. Na dtraży zakazu stać będzie nowo powołany Urząd Kontroli Zaangażowania Lekarzy. I kara za zajrzenie do lodówki podczas dyżuru, proste a jakie genialne!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 15:42
ale w SPZOZ nie ma 13-tek, od wielu lat.
Avatar
gość / 6 lipca 2016 o 21:11
"Napisano dzisiaj o 18:24 PROGRAM NAPRAWCZY POWINIEN ROZPOCZĄĆ SIĘ OD ZWOLNIENIA DYREKTORA SZPITALA.POTEM OBNIŻENIA PENSJI LEKARZOM WSZYSTKICH SPECJALNOŚCI,POZBAWIENIA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZPITALA PRZYWILEI,TAKICH JAK NAGRODA JUBILEUSZOWA,13- PENSJE,NAGRODY,WCZASOWE DODATKI,ORAZ LIKWIDACJA DYŻURÓW DLA LEKARZY,A WPROWADZENIE 3-ZMIANOWEJ PRACY PO 8-GODZIN.ZAKAZ SPANIA W PRACY DLA LEKARZY." w odpowiedzi na powyższą wiadomość: - nagroda jubileuszowa raz na 20 lat 70% pensji (to ok 700 - 800 zł dla personelu średniego i niższego) jasne zabierzmy im!!! - 13 pensja?? a co to jest?? blisko 20 lat tam pracuję i nigdy czegoś takiego nie dostałam!!! - wczasowe - cóż, to jest ze środków Gwarantowanego Funduszu Świadczeń Socjalnych który jest dla pracownika, w Fabryce czy innych zakładach pracydostają paczki na święta, talony i inne gratyfikacje z tego Funduszu - my mamy wczasowe; a dla mniej zorientowanych już nie raz zrzekaliśmy się tego wczasowego żeby "ratować zakład pracy" -trzyzmianowy tryb pracy w służbie zdrowia to porażka... za duży chaos 
"Napisano dzisiaj o 18:24 PROGRAM NAPRAWCZY POWINIEN ROZPOCZĄĆ SIĘ OD ZWOLNIENIA DYREKTORA SZPITALA.POTEM OBNIŻENIA PENSJI LEKARZOM WSZYSTKICH SPECJALNOŚCI,POZBAWIENIA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZPITALA PRZYWILEI,TAKICH JAK NAGRODA JUBILEUSZOWA,13- PENSJE,NAGRODY,WCZASOWE DODATKI,ORAZ LIKWIDACJA DYŻURÓW DLA LEKARZY,A WPROWADZENIE 3-ZMIANOWEJ PRACY PO 8-GODZIN.ZAKAZ SPANIA W PRACY DLA LEKARZY." w odpowiedzi na powyższą wiadomość: - nagroda jubileuszowa raz na 20 lat 70% pensji (to ok 700 - 800... rozwiń
Avatar
Edmundbed / 6 lipca 2016 o 19:54
hey ridicule….i was reading you forum and searching in search something in point of fact interesting in different aspects someone is concerned my relevancy essay, and i was actually chuffed of a beefy billion of questions with answers here. i spent a allotment of time again reading this forum, and wrote an nonpareil appointment essay. tender thanks you guys. ***essayswriter.top ***customessaywritinghelp.top ***thesiswritingservice.top ***opessaywriters.top ***buyessaysonline.top everyone of this milieu is really chilling and helps me a lot.
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 18:24
PROGRAM NAPRAWCZY POWINIEN ROZPOCZĄĆ SIĘ OD ZWOLNIENIA DYREKTORA SZPITALA.POTEM OBNIŻENIA PENSJI LEKARZOM WSZYSTKICH SPECJALNOŚCI,POZBAWIENIA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZPITALA PRZYWILEI,TAKICH JAK NAGRODA JUBILEUSZOWA,13- PENSJE,NAGRODY,WCZASOWE DODATKI,ORAZ LIKWIDACJA DYŻURÓW DLA LEKARZY,A WPROWADZENIE 3-ZMIANOWEJ PRACY PO 8-GODZIN.ZAKAZ SPANIA W PRACY DLA LEKARZY.
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 07:52
Uzdrowiciela trza tam wpuścić, zrobi to co z Miastem :-) a Pan Misiak będzie klaskał:-) a potem na mieszkańców się zwalić winę i ja poprzedników:-)
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 19:19
Recepta na naprawę szpitala: wy...lić nieudacznika Klosa, wybrać w drodze konkursu nowego Dyrektora, który zrobi porządek z "wybitnymi" kraśnickimi lekarzami.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 1

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 11

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!