środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Szpital na plusie, ale ciągle z długiem. Prawie nie ma młodych lekarzy

Dodano: 24 czerwca 2017, 15:24
Autor: aa

Choć wynik finansowy za 2016 r. jest dodatni, to dług wciąż pozostaje. To ponad 20 mln zł. W szpitalu powiatowym w Kraśniku zaczynają się też problemy kadrowe. Niewielu jest młodych lekarzy.

W minioną środę, podczas ostatniej sesji rady powiatu, Marek Kos, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku, omówił sytuację finansową i realizację zadań statutowych. 

– Rok 2016 był dobrym rokiem dla SP ZOZ-u – mówił dyrektor Kos. – Liczba świadczeń, które wykonaliśmy była zbliżona do tej z lat poprzednich. Od kilku lat liczba hospitalizacji w szpitalu utrzymuje się na podobnym poziomie, tj. ok. 12,7 tys., 12,8 tys. hospitalizacji. Oznacza to, że pacjentów opieka zadawala.

Mimo że wynik finansowy za 2016 rok jest dodatni (ponad 1,8 mln zł), to w dalszym ciągu problemem jest dług, który kraśnicki SP ZOZ ma do spłaty. – Mamy stratę z lat ubiegłych. Jest ona bardzo wysoka. To prawie 23,5 mln zł – wyliczał dyrektor Kos.

Zmartwień jest więcej. Wzrasta konkurencja. – W Lublinie jest jedenaście szpitali, w ciągu najbliższych 2–3 lat w mieście tym będą przeprowadzone inwestycje na ponad 800 mln zł. Szpitale są remontowane, rozbudowują m.in. szpital przy ul. Staszica i centrum onkologii – zwracał uwagę dyrektor Kos. – Jak te wszystkie pieniądze zostaną zainwestowane w lubelską służbę zdrowia, to będzie trudno z tymi szpitalami konkurować. Będą mieć bardzo wysoki poziom zarówno infrastruktury technicznej, jak i sprzętu. Będą mieć też najlepszych specjalistów.

Dyrektor SP ZOZ w Kraśniku przyznał, że już zaczęły się problemy kadrowe – chodzi o pielęgniarki i lekarzy. – W przypadku lekarzy ratuję się tym, że zatrudniam emerytów – przyznał dyrektor Kos.

Nie ma zaś praktycznie w ogóle młodych lekarzy. – W SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie mają 250 rezydentów – 250 młodych lekarzy, którzy robią specjalizację – wyliczał dyrektor SP ZOZ w Kraśniku. – W szpitalu przy al. Kraśnickiej jest ich 150. A ja mam 6 rezydentów. Nie ma takiego obowiązku, że te osoby ktoś do nas skieruje, to jest wyłącznie ich decyzja.

Czytaj więcej o: zdrowie szpital Kraśnik
Gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 czerwca 2017 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak jak i pozostałych pewnie.
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2017 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziadostwo i przekréty to wizytówka tego szpitala
Rozwiń
Gość
Gość (25 czerwca 2017 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
89% mieszkańców Polski nie chce muzułmańskich migrantów. Schetyna i PO-PSLchcą... kto za nimi stoi ??
Rozwiń
Gość
Gość (24 czerwca 2017 o 23:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Same polityczne mądrole. a czy ktos wam broni leczyc sie po wielkich miastach? Przecież możecie i za granicami, jak macie takie zyczenie, ale innych do tego nie zmuszajcie.
Rozwiń
Gość
Gość (24 czerwca 2017 o 23:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lekarze w lublinie mają 'specyficzne' podejście do chorego, ogólnie lublin omijać, wybierać, w leczeniu, Kraków, Rzeszów, Warszawę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!