piątek, 23 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Takie inwestycje proponują mieszkańcy

Dodano: 6 marca 2017, 19:10
Autor: aa

Inwestycje drogowe, prozwierzęce jak też te związane ze sportem i rekreacją - w sumie 99 projektów zgłosili mieszkańcy do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Weryfikacja wniosków potrwa do połowy marca.

Przyjmowanie wniosków do budżetu obywatelskiego 2017 zakończyło się w lutym. – Zgłoszone wnioski dotyczą zarówno działań z zakresu kultury jak organizacja imprez kulturalno - rozrywkowych dla seniorów, zakup zestawu do stworzenia kina plenerowego, zakup mundurów i instrumentów dla orkiestry dętej OSP, jak i doposażenia miejskich placówek: biblioteka, szkoły, Centrum Kultury i Promocji – wylicza Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kraśnik. 

Mieszkańcy proponowali też inwestycje drogowe związane z remontem i budową parkingów, chodników, dróg czy też budowy oświetlenia. Było ich w sumie kilkanaście.

– Trzy projekty dotyczą placów zabaw – na osiedlu „Młodych” oraz przy szkołach – Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 2 – dodaje Łukasik. – Pojawiło się też dużo wniosków o stworzenie miejsc rekreacji sportowej – boiska do gry w bule – w parku św. Jana Pawła II i w parku w dzielnicy fabrycznej, remont nawierzchni istniejących boisk sportowych – przy ul. Koszarowej i Chopina).

Są też in. wnioski dotyczące budowy siłowni plenerowych. – Pojawiły się też pomysły budowy urządzeń do street workout – podaje Łukasik. – Są też wnioski o budowę toru do zabaw dla psów oraz sfinansowanie zakupu budek dla kotów. Jeden z wniosków został zgłoszony do realizacji w każdej dzielnicy. Jest to montaż gablot na rozkłady jazdy na przystankach komunikacji miejskiej.

Teraz komisja ds. budżetu obywatelskiego zajmie się weryfikacją wniosków m.in. pod względem prawnym. Ma na to czas do 15 marca. Po tym terminie zostanie opublikowana lista projektów zakwalifikowanych do głosowania.

Głosowanie zaplanowano między 4 a 8 kwietnia.

ABC
Użytkownik niezarejestrowany
ABC
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ABC
ABC (18 marca 2017 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A to gdzie wyczytałes o tym sukcesie?
Rozwiń
Gość
Gość (18 marca 2017 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to sukces!!!!! Inicjatywa z Kraśnika objęła całą Polskę! I ktoś mówi, że PiS w Kraśniku nie ma sukcesów! Łgaże!
Rozwiń
ABC
ABC (17 marca 2017 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Łżesz jak wszyscy z PO. Jak dla mnie to każdy polityk i to bez róznicy z prawa czy z lewa, to łgarz. A w łganiu dorównują im ci, którzy z nimi trzymają. I tak dla dla przykładu takim łgarzem jestes ty, gdyż pomysł ze stworzeniem budzetu obywatelskiego pojawił się w 2013/14 roku roku, kiedy to pisowski burmistrz rządził pełną gębą. Propozycja wyszła bodajże od Czerwa, co było mu zarzucane, że skradł pomysł Włodarczyka.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Idea budżetu obywatelskiego sama w sobie nie jest zła . Problemem jest niewłaściwy przydział środków przez władzę w jego ramach. Po prost niektóre inwestycje, pomimo, że zostały zgłoszone, nie powinny byc brane pod uwagę. Właśnie z tego powodu, ze dotyczą wąskich grup obywateli.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2017 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łżesz jak wszyscy z PO.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!