czwartek, 22 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Targ przy FŁT będzie większy

Dodano: 11 maja 2016, 07:31
Autor: aa

Obecnie targowisko „Mój rynek” funkcjonuje jedynie w weekendy
Obecnie targowisko „Mój rynek” funkcjonuje jedynie w weekendy

14 pawilonów handlowych stanie na działce przy targowisku „Mój Rynek” przy ul. Fabrycznej. Miasto planuje przenieść w to miejsce kupców handlujących przy ul. Balladyny, wcześniej jednak chce istniejące targowisko w sąsiedztwie Fabryki Łożysk Tocznych nieco zmodyfikować.

Podczas ostatniej sesji radni zgodzili się przeznaczyć 400 tys. zł na zakup pawilonów na targowisko przy ul. Fabrycznej. Wiadomo już, że do zakupów „dołożą się” zainteresowani nimi kupcy.

– Nie będzie to ich wkład własny tylko raczej kredytowanie – wyjaśnia Łukasz Wyka, kierownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta w Kraśniku. – Te pieniądze – w sumie ok. 7,5 tys. zł – będą wliczone w koszt dzierżawy, czyli później osoby handlujące będą sobie te wniesione koszty odliczać.

Na działce sąsiadującej z targowiskiem „Mój rynek”, który powstał przy wsparciu środków unijnych, ma stanąć w sumie 14 pawilonów handlowych. – Zgłosiło się bardzo dużo osób zainteresowanych prowadzeniem działalności w tych pawilonach – przyznaje kierownik Wyka. – Nie uwzględnialiśmy tych osób, które handlują artykułami spożywczymi. Będą handlować w dotychczasowych pawilonach (powstały wcześniej w ramach rządowego programu „Mój rynek” – red.), które zostaną nieco przebudowane.

Miasto planuje zakup 10 pawilonów o powierzchni 15 mkw. Mają być też 4 pawilony o powierzchni 20 mkw. Staną na utwardzonej działce sąsiadującej z wybudowanym w 2013 r. targowiskiem.
Powiększone targowisko razem z nowymi pawilonami ma być gotowe do końca października br. – Obecnie jesteśmy na etapie projektowania – dodaje Wyka.

Po przeniesieniu kupców na targ przy ul. Fabrycznej targowisko przy ul. Balladyny zostanie zlikwidowane. Co stanie się z działką? – Jeszcze nie ma w tej sprawie decyzji. Będziemy na ten temat rozmawiać z radnymi – odpowiada Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Na razie skupiamy się na przeniesieniu drobnego handlu na targowisko przy ul. Fabrycznej. (aa)

Czytaj więcej o: targ Kraśnik
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Cezar
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 maja 2016 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać sprawą zajmuje się "KUKUŁCZE JAJKO". To dobrze. Trzeba będzie patrzeć na realizację. A może nie? To w końcu Burmistrz nie wytrzyma i tak jak po modernizacji kina w CKiP, z "gniazda" wypadnie to "KUKUŁCZE JAJO".
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2016 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak dziala wladza aby postawic 14 kontenery wyrzuci sie 40 handlujacych brawo burmistrz brwao urzad miejski
Rozwiń
Cezar
Cezar (11 maja 2016 o 14:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A światła na tym skrzyżowaniu przy fabryce kiedy, bo teraz to koszmar a co dopiero jak ruszy targowisko pełną parą.

A o tym to już kiedyś wspominałem, również jeszcze za poprzedniej władzy. Masz rację, ale przemyślaną regulacją trzeba objąć cały ruch począwszy już od skrzyżowania ul. Urzędowskiej i ul. Słowackiego, a skończywszy na drodze wyjazdowej od FŁT i Nabora w lesie. Niestety FŁT wciąż nie wyciąga wniosków z obserwacji i trwa przy niewłaściwym wymuszonym jednym kierunku ruchu na odcinku ul. Fabrycznej. Po drugie na wspomnianym odcinku są skrzyżowania dróg wojewódzkiej, powiatowych i gminnych oraz wewnętrznych, a jak zarządzające ruchem na tych poszczególnych drogach organy potrafią współpracować to wiadomo. Każdy chwali się zawsze tylko sukcesami na swoim własnym podwórku, ponieważ budowa skrzyżowań drogi wyższej kategorii (tu najwyższa woj. potem powiatowa i dalej gminna) z drogą niższej kategorii zawsze należy do organu zarządzającego drogą wyższej kategorii. Nie trzeba z nikim współpracować, o nic starać i niczym wykazywać, trzeba tylko znaleźć środki finansowe na budowę.

Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2016 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A światła na tym skrzyżowaniu przy fabryce kiedy, bo teraz to koszmar a co dopiero jak ruszy targowisko pełną parą.
Rozwiń
Pastylka
Pastylka (11 maja 2016 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Trzeba zacząć przede wszystkim od utrzymania porządku wokół już istniejącego placu targowego przy ulicy Fabrycznej. Sprzątanie samego placu nie wystarczy. Wiatr roznosi śmieci wszędzie wokół.

Czy FŁT, THP, Biedronce i PSS nie wstyd za totalny śmietnik, brud i syf panujący na przyległych działkach?. Gdzie jest Straż Miejska i Policja, które dopuszczają do pozostawiania przez handlujących i niestety kupujących również góry śmieci, które wiatr roznosi wszędzie wokół.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!