piątek, 19 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik z uregulowanymi symbolami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 kwietnia 2013, 18:31
Autor: (aa)

Pieczęć uroczysta i herb Kraśnika (UM Kraśnik)
Pieczęć uroczysta i herb Kraśnika (UM Kraśnik)

Mieszkańcy Kraśnika akceptują opracowane i zaprezentowane przez urzędników wzory symboli miasta. Wczoraj zakończyły się konsultacje w tej sprawie.

Aktualny herb Kraśnika i zasady jego użytkowania nie były uregulowane stosownymi przepisami. Miasto nie miało też swojej oficjalnej flagi ani pieczęci. Władze miasta postanowiły to zmienić. Prace urzędników od początku były konsultowane z prof. Janem Ptakiem, kierownikiem Katedry Historii Średniowiecznej KUL.

– Pod względem formalnym proces ten rozpoczął się w lutym ub. roku – tłumaczy Paweł Bańka, asystent burmistrza Kraśnika. – Wtedy też wysłaliśmy nasz wniosek o zaopiniowanie zgłoszonych projektów przez Komisję Heraldyczną działająca przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Rok później otrzymaliśmy pozytywną decyzję.

Dzięki pracy urzędników i naukowców Kraśnik będzie jednym z nielicznych miast w Polsce, który ma tak dużo używanych oficjalnie symboli. – Mamy trzy różne układy flag – podkreśla przedstawiciel kraśnickiego ratusza.

Proces legalizacji symboli miasta się jeszcze nie zakończył. Rada Miasta Kraśnik zdecydowała, że przygotowane projekty ocenią również mieszkańcy miasta. Urzędnicy przygotowali w tym celu specjalną ankietę, w której pytali mieszkańców czy akceptują nowe wzory herbu, pieczęci i flag. Wczoraj konsultacje społeczne się zakończyły.

– Łącznie odpowiedziało na ankiety 242 osób, z czego 241 było odpowiedzi pozytywnych – podlicza Bańka.

Teraz nad tym tematem pochyla się ponownie radni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 kwietnia 2013 o 22:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest na sali lekarz ?
Rozwiń
Gość
Gość (18 kwietnia 2013 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te pajace od PO zawsze będą szczekać. Im pasował Czubek, Depta i inne wspaniałe "kryształy" z Bizancjum Czuba. Ale jak kogoś wylewano z roboty za damski ... to było ok. Żaden mordy nie otworzył. A teraz chojraki.
Rozwiń
Gość
Gość (18 kwietnia 2013 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te komentarze to takie trucie dupy, że aż was żal !
Rozwiń
Gość
Gość (18 kwietnia 2013 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście, że ma i nie zamierza się tłumaczyć, że staż jakiś taki długi?... Po wtóre: ile osób było na spotkaniu w CKiP? Bo ten niby-sondaż, to pic na wodę: z wyjątkiem internetu, nigdzie w mieście ani słowa o konsultacjach. Asystencikowi nie chciało się nawet poinformować plakatami o konsultacjach, bo i po co? Przecież 100% populacji Kraśnika to internauci?! Żenada! Teraz będą gronostaje, tron i berło dla władzy.
Etat nadwornego błazna już zajęty...
Rozwiń
Mirosław
Mirosław (18 kwietnia 2013 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To burmistrz nadal ma teczkowego tzn asystenta?
Czy ten herb jest aż tak ważny, skoro w mieście brud i ogólna bieda?
Lepiej niech się burmistrz wytłumaczy jakie kryteria spełniły wysokopostawione działaczki PIS, że otrzymały od miasta komputery i darmowy dostęp do internetu na 8 lat, podczas gdy bardzo wiele rzeczywiście potrzebujących tradycyjnie zostało mówiąc wprost olanych. Link do artykułu [url="http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/202-aktualnoci/1419-miasto-rozdalo-65-kopmuterow-z-internetem-sa-w-tej-sprawie-niejasnosci"]http://krasnik24.pl/...wie-niejasnosci[/url]
Trzeba przyznać, że w dziedzinie urzędniczego kolesiostwa jesteście na poziomie poprzedniego burmistrza, a przecież miało być inaczej. Ale ludzie w wyborach z całą pewnością to ocenią. I nie pomogą ogromne datki na kościół, dzięki którym spodziewacie się wsparcia ze strony kleru.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!