Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

17 kwietnia 2013 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Kraśnik z uregulowanymi symbolami

Autor: Zdjęcie autora (aa)
1 6 A A
Pieczęć uroczysta i herb Kraśnika (UM Kraśnik)
Pieczęć uroczysta i herb Kraśnika (UM Kraśnik)

Mieszkańcy Kraśnika akceptują opracowane i zaprezentowane przez urzędników wzory symboli miasta. Wczoraj zakończyły się konsultacje w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aktualny herb Kraśnika i zasady jego użytkowania nie były uregulowane stosownymi przepisami. Miasto nie miało też swojej oficjalnej flagi ani pieczęci. Władze miasta postanowiły to zmienić. Prace urzędników od początku były konsultowane z prof. Janem Ptakiem, kierownikiem Katedry Historii Średniowiecznej KUL.

– Pod względem formalnym proces ten rozpoczął się w lutym ub. roku – tłumaczy Paweł Bańka, asystent burmistrza Kraśnika. – Wtedy też wysłaliśmy nasz wniosek o zaopiniowanie zgłoszonych projektów przez Komisję Heraldyczną działająca przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Rok później otrzymaliśmy pozytywną decyzję.

Dzięki pracy urzędników i naukowców Kraśnik będzie jednym z nielicznych miast w Polsce, który ma tak dużo używanych oficjalnie symboli. – Mamy trzy różne układy flag – podkreśla przedstawiciel kraśnickiego ratusza.
Proces legalizacji symboli miasta się jeszcze nie zakończył. Rada Miasta Kraśnik zdecydowała, że przygotowane projekty ocenią również mieszkańcy miasta. Urzędnicy przygotowali w tym celu specjalną ankietę, w której pytali mieszkańców czy akceptują nowe wzory herbu, pieczęci i flag. Wczoraj konsultacje społeczne się zakończyły.

– Łącznie odpowiedziało na ankiety 242 osób, z czego 241 było odpowiedzi pozytywnych – podlicza Bańka.

Teraz nad tym tematem pochyla się ponownie radni.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 22:15
Jest na sali lekarz ?
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 22:14
Te pajace od PO zawsze będą szczekać. Im pasował Czubek, Depta i inne wspaniałe "kryształy" z Bizancjum Czuba. Ale jak kogoś wylewano z roboty za damski ... to było ok. Żaden mordy nie otworzył. A teraz chojraki.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 22:11
Te komentarze to takie trucie dupy, że aż was żal !
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 20:52
Oczywiście, że ma i nie zamierza się tłumaczyć, że staż jakiś taki długi?... Po wtóre: ile osób było na spotkaniu w CKiP? Bo ten niby-sondaż, to pic na wodę: z wyjątkiem internetu, nigdzie w mieście ani słowa o konsultacjach. Asystencikowi nie chciało się nawet poinformować plakatami o konsultacjach, bo i po co? Przecież 100% populacji Kraśnika to internauci?! Żenada! Teraz będą gronostaje, tron i berło dla władzy.
Etat nadwornego błazna już zajęty...
Avatar
Mirosław / 18 kwietnia 2013 o 18:25
To burmistrz nadal ma teczkowego tzn asystenta?
Czy ten herb jest aż tak ważny, skoro w mieście brud i ogólna bieda?
Lepiej niech się burmistrz wytłumaczy jakie kryteria spełniły wysokopostawione działaczki PIS, że otrzymały od miasta komputery i darmowy dostęp do internetu na 8 lat, podczas gdy bardzo wiele rzeczywiście potrzebujących tradycyjnie zostało mówiąc wprost olanych. Link do artykułu [url="http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/202-aktualnoci/1419-miasto-rozdalo-65-kopmuterow-z-internetem-sa-w-tej-sprawie-niejasnosci"]http://krasnik24.pl/...wie-niejasnosci[/url]
Trzeba przyznać, że w dziedzinie urzędniczego kolesiostwa jesteście na poziomie poprzedniego burmistrza, a przecież miało być inaczej. Ale ludzie w wyborach z całą pewnością to ocenią. I nie pomogą ogromne datki na kościół, dzięki którym spodziewacie się wsparcia ze strony kleru.
To burmistrz nadal ma teczkowego tzn asystenta?
Czy ten herb jest aż tak ważny, skoro w mieście brud i ogólna bieda?
Lepiej niech się burmistrz wytłumaczy jakie kryteria spełniły wysokopostawione działaczki PIS, że otrzymały od miasta komputery i darmowy dostęp do internetu na 8 lat, podczas gdy bardzo wiele rzeczywiście potrzebujących tradycyjnie zostało mówiąc wprost olanych. Link do artykułu [url="http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/202-aktualnoci/1419-miasto-rozdalo-65-kopmuterow-z-internetem-sa-w-tej-sprawie-nie... rozwiń
Avatar
BB / 18 kwietnia 2013 o 18:04
po co wymyślać coś od nowa? nie wystarczyło sięgnąć do przeszłości?
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 22:15
Jest na sali lekarz ?
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 22:14
Te pajace od PO zawsze będą szczekać. Im pasował Czubek, Depta i inne wspaniałe "kryształy" z Bizancjum Czuba. Ale jak kogoś wylewano z roboty za damski ... to było ok. Żaden mordy nie otworzył. A teraz chojraki.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 22:11
Te komentarze to takie trucie dupy, że aż was żal !
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 20:52
Oczywiście, że ma i nie zamierza się tłumaczyć, że staż jakiś taki długi?... Po wtóre: ile osób było na spotkaniu w CKiP? Bo ten niby-sondaż, to pic na wodę: z wyjątkiem internetu, nigdzie w mieście ani słowa o konsultacjach. Asystencikowi nie chciało się nawet poinformować plakatami o konsultacjach, bo i po co? Przecież 100% populacji Kraśnika to internauci?! Żenada! Teraz będą gronostaje, tron i berło dla władzy.
Etat nadwornego błazna już zajęty...
Avatar
Mirosław / 18 kwietnia 2013 o 18:25
To burmistrz nadal ma teczkowego tzn asystenta?
Czy ten herb jest aż tak ważny, skoro w mieście brud i ogólna bieda?
Lepiej niech się burmistrz wytłumaczy jakie kryteria spełniły wysokopostawione działaczki PIS, że otrzymały od miasta komputery i darmowy dostęp do internetu na 8 lat, podczas gdy bardzo wiele rzeczywiście potrzebujących tradycyjnie zostało mówiąc wprost olanych. Link do artykułu [url="http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/202-aktualnoci/1419-miasto-rozdalo-65-kopmuterow-z-internetem-sa-w-tej-sprawie-niejasnosci"]http://krasnik24.pl/...wie-niejasnosci[/url]
Trzeba przyznać, że w dziedzinie urzędniczego kolesiostwa jesteście na poziomie poprzedniego burmistrza, a przecież miało być inaczej. Ale ludzie w wyborach z całą pewnością to ocenią. I nie pomogą ogromne datki na kościół, dzięki którym spodziewacie się wsparcia ze strony kleru.
To burmistrz nadal ma teczkowego tzn asystenta?
Czy ten herb jest aż tak ważny, skoro w mieście brud i ogólna bieda?
Lepiej niech się burmistrz wytłumaczy jakie kryteria spełniły wysokopostawione działaczki PIS, że otrzymały od miasta komputery i darmowy dostęp do internetu na 8 lat, podczas gdy bardzo wiele rzeczywiście potrzebujących tradycyjnie zostało mówiąc wprost olanych. Link do artykułu [url="http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/202-aktualnoci/1419-miasto-rozdalo-65-kopmuterow-z-internetem-sa-w-tej-sprawie-nie... rozwiń
Avatar
BB / 18 kwietnia 2013 o 18:04
po co wymyślać coś od nowa? nie wystarczyło sięgnąć do przeszłości?

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 10 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 6

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 24 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!