poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik zabezpiecza się przed korupcją na przyszłość. W razie czego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lipca 2013, 16:58

 (Archiwum)
(Archiwum)

Władze chcą wprowadzić w mieście program antykorupcyjny. Ma to związek ze sprawą blisko 4 mln zł, które miasto musi oddać Norwegom przez przestępczą działalność poprzedniego burmistrza.

Program "Zero tolerancji dla korupcji” byłby wdrażany w urzędzie i jednostkach podległych – wyjaśnia Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Wzorowalibyśmy się na tego typu dokumencie opracowanym przez Norwegów jak też przez organizacje pozarządowe. Chodzi o to, aby w przyszłości nie dochodziło do sytuacji, z jaką mieliśmy do czynienia w przeszłości. Będziemy reagować na każdy sygnał dotyczący korupcji.

– Ale przecież do przestrzegania takiego "norweskiego” dokumentu antykorupcyjnego urząd był zobowiązany korzystając ze wsparcia? – I nie wyciągnął z tego żadnych wniosków – przyznaje przedstawiciel kraśnickiego urzędu miasta.

Zapowiedzi urzędu mają związek z wyrokiem sądu wobec byłego burmistrza Kraśnika. Piotr Cz. w ub. r. został skazany na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 6 lat. Większość zarzutów dotyczyła przestępstw korupcyjnych związanych z projektem "Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej” finansowanym z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Miasto realizowało go w latach 2009–2011.

Na początku lipca burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk poinformował, że miasto ma oddać do końca sierpnia ponad 3,7 mln zł Norwegom. Takich pieniędzy nie ma w kasie miasta. Rozpatrywane są różne warianty wyjścia z tej sytuacji. Urzędnicy liczą m.in., że kwota ta może zostać rozłożona na raty, pod uwagę jest brany również kredyt.

Wcześniej jednak władze Kraśnika chcą jeszcze spotkać się w tej sprawie m.in. z ambasadorem Norwegii, ministrem i wiceministrem rozwoju regionalnego jak też ambasadorem Polski w Norwegii.|
– Wysłaliśmy również pisma m.in. wojewody, marszałka i parlamentarzystów pochodzących z naszego województwa z prośbą o pomoc – dodaje Mulawa.

– O problemach Kraśnika wiemy tylko z nieoficjalnych informacji. Nikt z Urzędu Miasta w Kraśniku nie spotkał się w tej sprawie z marszałkiem – informuje Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Iwonicz Zdroj
pacjent
poszkodowany 2x
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Iwonicz Zdroj
Iwonicz Zdroj (30 lipca 2013 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sprawdzic jeszcze pasuje Spoldzielnie Mieszkaniowe i ich prezesow za jaka kwote "oddaja" mieszkania  "z odzysku"!!!

Rozwiń
pacjent
pacjent (22 lipca 2013 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a znacie kawał o lekarzu , " do której pan przyjmuje , a do le....." ?

Rozwiń
poszkodowany 2x
poszkodowany 2x (22 lipca 2013 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może Najpierw donieśli Norwegom , że nie chcą tych pieniędzy - bo to CZ. , a teraz niby zdziwko , że trzeba oddać, niech Burmistrz i jego świta najlepiej odda ze swoich ?

Rozwiń
lechu
lechu (19 lipca 2013 o 07:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Współczuję wszystkim POwiązanym z Czu. Kiepskie prognozy na jakikolwiek wybór w przyszłości. Chyba, że take mamy standarty, y POlske, jak mawia Wielki Bolek. Poza tym, PISowi w Krasniku na każde wybory wystarczy hasło "4 balony za Czu." i nikt nie wybierze innych.

Rozwiń
Uścim
Uścim (19 lipca 2013 o 06:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Proponuję szczególnie zwrócić uwagę na pobieranie w ramach wdzięczności pierwszych pensji po zatrudnieniu nowych pracowników albo inne koszyczki.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!