Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 maja 2011 r.
16:36
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Związkowcy z FŁT czują się szykanowani

0 16 A A
Zakład zapewnia, że stosuje się do zaleceń inspekcji pracy (Dorota Awiorko-Klimek / Archiwum)
Zakład zapewnia, że stosuje się do zaleceń inspekcji pracy (Dorota Awiorko-Klimek / Archiwum)

Członkowie Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego twierdzą, że są szykanowani przez pracodawcę. – Związkowcy są traktowani tak samo jak inni pracownicy – odpowiada szefostwo fabryki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Związek działa od czerwca ub. roku. Jest najmniejszym z czterech w FŁT. Związkowcy założyli stronę internetową, gdzie informują o swoich działaniach i zarzutach wobec pracodawcy. Dotyczą one m.in. warunków pracy i wynagrodzenia za pracę w dni wolne. – Nasze działania są solą w oku pracodawcy – twierdzi Krzysztof Pawłowski, przewodniczący związku. – Wytykamy nieprawidłowości i za to ponosimy konsekwencje. W tym roku już dwa razy na nasz wniosek odbyły się kontrole inspekcji pracy. Potwierdziły nasze przypuszczenia.

– Nie było konsultacji z organizacją związkową w sprawie zwolnienia z pracy jednego z członków związku – mówi Krzysztof Sudoł, z-ca okręgowego inspektora pracy w Lublinie. – A pracownice na stanowisku pakowaczy podczas transportu ręcznego przenosiły ciężary ponad normę określoną przepisami.

Druga wizyta w fabryce wykazała nieprawidłowości w ewidencji czasu pracy. Wystąpiła różnica w wypłacanych kwotach na niekorzyść pracowników.

Na czym miałyby polegać szykany, na które żalą się związkowcy? Jeden z nich został oddelegowały do pracy do innego wydziału. – Będzie redukcja etatów na hartowni, gdzie do tej pory pracowałem. Tak brzmiało tłumaczenie – mówi Grzegorz Gawlik, członek zarządu ZZPRC. – Ale na razie tylko ja zostałem przeniesiony. Potem otrzymałem do podpisania umowę na pracę jako tokarz, bez wypowiedzenia wcześniejszej umowy. Nie podpisałem, więc zostałem oddelegowany na kolejne 2 miesiące.

Szykanowana czuje się również inna członkini związku. – W drugiej połowie lutego związki zawodowe otrzymały informację o rozwiązaniu umowy o pracę ze mną za wypowiedzeniem – opowiada Alfreda Bryła, przewodnicząca komisji rewizyjnej związku. – Powodem miały być częste i krótkotrwałe nieobecności, dezorganizujące pracę.

Kobieta od lat choruje. – Mam drugi stopień niepełnosprawności. Jestem po 4 operacjach, mam problemy z kręgosłupem. Do tej pory to nikomu nie przeszkadzało.

W fabryce zapewniają, że nikt nikogo nie nęka. – Osoby ze związku pracowników ruchu ciągłego są traktowane tak samo jak każdy inny nasz pracownik – zapewnia Wiesław Wołoszyn, dyrektor ds. pracowniczych. – Żadne szykany nie mają miejsca. Co do pani Bryły to obecnie nie zajmujemy się jej sprawą, bo jest na zwolnieniu. Zaś pan Gawlik nie jest jedyną osobą oddelegowaną na inny wydział. W tak dużym zakładzie pracy jak nasz, takie decyzje są na porządku dziennym.

W zakładzie zapewniają też, że stosują się do zaleceń inspekcji pracy.

Kraśnik - wiadomości, artykuły, forum

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GUPI / 27 maja 2011 o 21:49
ci z zzprc nie maja pensji jak bodziuchy i paluchy ani telefonów służbowych. Mieli odwage sprzeciwic sie traktowniu roboli jak deb***i. Pracuja na halach jak my, Sprowadzili PIP bo łamany był kodeks pracy (tamci mieli to gdzies). W fabryce powstała nowa szlachta - dyrektorki kierowniki i stare wypasione zwiazkowce, reszte traktuja jak głupków, Dyr. W. zwalcza nowych choc sam był związkowcem, przenosiny pana G. to tylko jego zemsta i chamstwo,Po co chcecie barany ratowac te fabryke? dla nich? Zarabiaja tysiące was maja w d.... . i miec bedą zawsze. Piszę do roboli takich jak ja, wg mnie ten co płaci skladki do tych dwóch duzych związków to imbecyl bez mózgu, wolałbym dać pijanemu rumunowi na wino niż im składke, otwórzcie oczy wiesniaki, bo wam wmówią że lepiej robić za 900zł, niz siedziec w chałupie, żal mi was, barany, sami sobie tworzycie getto.
ci z zzprc nie maja pensji jak bodziuchy i paluchy ani telefonów służbowych. Mieli odwage sprzeciwic sie traktowniu roboli jak deb***i. Pracuja na halach jak my, Sprowadzili PIP bo łamany był kodeks pracy (tamci mieli to gdzies). W fabryce powstała nowa szlachta - dyrektorki kierowniki i stare wypasione zwiazkowce, reszte traktuja jak głupków, Dyr. W. zwalcza nowych choc sam był związkowcem, przenosiny pana G. to tylko jego zemsta i chamstwo,Po co chcecie barany ratowac te fabryke? dla nich? Zarabiaja tysiące was maja w d.... . i miec bedą z... rozwiń
Avatar
Krzyś / 26 maja 2011 o 18:51
Niech się do roboty pasożyty jedne wezmą, a nie... w D. im się poprzewracało, kasę chcą brać za pierdzenie w stołki a do tego być ważniejsi niż wszyscy. Chorzy ludzie, którzy wciąż nie rozumieją iż żyją w kapitaliźmie od 20 lat.
Avatar
nemo / 22 maja 2011 o 13:08
[quote name='gość' timestamp='1305820512' post='480303']
Przeczytałem artykuł kilka raz i mimo iż jestem pracownikiem FŁT nie bardzo rozumiem wątek o szykanach. Wiadomo że oddelegowania na produkcję były są i będą.Ale odnoszę wrażenie że nie chodzi o zakład i dobro wszystkich ale o interes pewnej niewielkiej grupy zawodowej tzw zzprc. Przed problemami finansowymi firmy to właśnie grupa ruchu ciągłego miała jedne z lepszych warunków pracy. 100% sobota , 100% niedziela oczywiscie czas pracy 40 h tygodniowo. Zdaję sobie sprawę że jak wynikał dyżur w świeta to trzeba było iść do pracy , ale z tego tytułu była kasa. Teraz jak wszystko się urwało to panowie utworzyli zwiazek i może tak da sie załatwić przywileje z powrotem - ale zarząd nie ugięty to nasyłamy PIP. Jak nie ma kasy dla nas to niech chociaż zapłacą kare - takie mam wrażenie co do tego zwiazku.
[/quote]
[quote name='gość' timestamp='1305820512' post='480303']
Przeczytałem artykuł kilka raz i mimo iż jestem pracownikiem FŁT nie bardzo rozumiem wątek o szykanach. Wiadomo że oddelegowania na produkcję były są i będą.Ale odnoszę wrażenie że nie chodzi o zakład i dobro wszystkich ale o interes pewnej niewielkiej grupy zawodowej tzw zzprc. Przed problemami finansowymi firmy to właśnie grupa ruchu ciągłego miała jedne z lepszych warunków pracy. 100% sobota , 100% niedziela oczywiscie czas pracy 40 h tygodniowo. Zdaję ... rozwiń
Avatar
nemo / 22 maja 2011 o 13:06
[quote name='Lublinianin' timestamp='1305832897' post='480356']
Im mniejszy związek tym bardziej chce dorównać tym większym, czym można zabłysnąć? najlepiej jakimś spektakularnym posunięciem nie jest ważne czy zrobili coś pożytecznego ważne że się o nich mówi. Z treści wpisów i artykułu wynika że parę osób najlepiej nic by nie robiło ale chcieli by żeby wszyscy kłaniali im się w pas i jeśli nie będziecie nas słuchać to dopiero popamiętacie, naślemy na was wszystkie inspekcje jakie tylko są. Byli już tacy którzy próbowali zbić kapitał na populistycznych hasłach ale jak pokazuje historia marnie skończyli.
[/quote]
[quote name='Lublinianin' timestamp='1305832897' post='480356']
Im mniejszy związek tym bardziej chce dorównać tym większym, czym można zabłysnąć? najlepiej jakimś spektakularnym posunięciem nie jest ważne czy zrobili coś pożytecznego ważne że się o nich mówi. Z treści wpisów i artykułu wynika że parę osób najlepiej nic by nie robiło ale chcieli by żeby wszyscy kłaniali im się w pas i jeśli nie będziecie nas słuchać to dopiero popamiętacie, naślemy na was wszystkie inspekcje jakie tylko są. Byli już tacy którzy ... rozwiń
Avatar
Wolf vc Kozak / 21 maja 2011 o 22:32
WYje***E MAM NA FABRYKE i tych cwaniaczków z zarzadu i solidarności czy metalowców.Fabrzka powinna byc sprywatyzowana!lub zlikwidowana!!
Avatar
cccccccccccccccc / 20 maja 2011 o 20:59
Jednego zona juz poleciala ze szkoly,ponoć nastepna osoba to M.........hihi8hiohiohihi.......................
Avatar
Gość / 20 maja 2011 o 08:25
Z artykułu wynika raczej że to zwykły kompleks związkowców
Avatar
duży Kazio / 19 maja 2011 o 21:57
Do ,, robola,, proponuję popracować w pierwszym z brzegu prywatnym przedsiębiorstwie to przekonasz się jak respektowany jest kodeksowy dzień, tydzień, miesiąc pracy. Nikt się nie liczy z pracownikiem który marudzi a odpowiedz pracodawcy jest jedna, nie pasuje to się zwolnij a ja na twoje miejsce mam kilkunastu następnych. Ci co pracują w FŁT mają wielkie szczęście że mają takie tylko problemy, u mnie w zakładzie mamy inne umowy o pracę a co tydzień każdy z nas co innego robi.
Avatar
Lublinianin / 19 maja 2011 o 21:21
Im mniejszy związek tym bardziej chce dorównać tym większym, czym można zabłysnąć? najlepiej jakimś spektakularnym posunięciem nie jest ważne czy zrobili coś pożytecznego ważne że się o nich mówi. Z treści wpisów i artykułu wynika że parę osób najlepiej nic by nie robiło ale chcieli by żeby wszyscy kłaniali im się w pas i jeśli nie będziecie nas słuchać to dopiero popamiętacie, naślemy na was wszystkie inspekcje jakie tylko są. Byli już tacy którzy próbowali zbić kapitał na populistycznych hasłach ale jak pokazuje historia marnie skończyli.
Avatar
gość / 19 maja 2011 o 17:55
Przeczytałem artykuł kilka raz i mimo iż jestem pracownikiem FŁT nie bardzo rozumiem wątek o szykanach. Wiadomo że oddelegowania na produkcję były są i będą.Ale odnoszę wrażenie że nie chodzi o zakład i dobro wszystkich ale o interes pewnej niewielkiej grupy zawodowej tzw zzprc. Przed problemami finansowymi firmy to właśnie grupa ruchu ciągłego miała jedne z lepszych warunków pracy. 100% sobota , 100% niedziela oczywiscie czas pracy 40 h tygodniowo. Zdaję sobie sprawę że jak wynikał dyżur w świeta to trzeba było iść do pracy , ale z tego tytułu była kasa. Teraz jak wszystko się urwało to panowie utworzyli zwiazek i może tak da sie załatwić przywileje z powrotem - ale zarząd nie ugięty to nasyłamy PIP. Jak nie ma kasy dla nas to niech chociaż zapłacą kare - takie mam wrażenie co do tego zwiazku.
Przeczytałem artykuł kilka raz i mimo iż jestem pracownikiem FŁT nie bardzo rozumiem wątek o szykanach. Wiadomo że oddelegowania na produkcję były są i będą.Ale odnoszę wrażenie że nie chodzi o zakład i dobro wszystkich ale o interes pewnej niewielkiej grupy zawodowej tzw zzprc. Przed problemami finansowymi firmy to właśnie grupa ruchu ciągłego miała jedne z lepszych warunków pracy. 100% sobota , 100% niedziela oczywiscie czas pracy 40 h tygodniowo. Zdaję sobie sprawę że jak wynikał dyżur w świeta to trzeba było iść do pracy , ale z tego tyt... rozwiń
Avatar
GUPI / 27 maja 2011 o 21:49
ci z zzprc nie maja pensji jak bodziuchy i paluchy ani telefonów służbowych. Mieli odwage sprzeciwic sie traktowniu roboli jak deb***i. Pracuja na halach jak my, Sprowadzili PIP bo łamany był kodeks pracy (tamci mieli to gdzies). W fabryce powstała nowa szlachta - dyrektorki kierowniki i stare wypasione zwiazkowce, reszte traktuja jak głupków, Dyr. W. zwalcza nowych choc sam był związkowcem, przenosiny pana G. to tylko jego zemsta i chamstwo,Po co chcecie barany ratowac te fabryke? dla nich? Zarabiaja tysiące was maja w d.... . i miec bedą zawsze. Piszę do roboli takich jak ja, wg mnie ten co płaci skladki do tych dwóch duzych związków to imbecyl bez mózgu, wolałbym dać pijanemu rumunowi na wino niż im składke, otwórzcie oczy wiesniaki, bo wam wmówią że lepiej robić za 900zł, niz siedziec w chałupie, żal mi was, barany, sami sobie tworzycie getto.
ci z zzprc nie maja pensji jak bodziuchy i paluchy ani telefonów służbowych. Mieli odwage sprzeciwic sie traktowniu roboli jak deb***i. Pracuja na halach jak my, Sprowadzili PIP bo łamany był kodeks pracy (tamci mieli to gdzies). W fabryce powstała nowa szlachta - dyrektorki kierowniki i stare wypasione zwiazkowce, reszte traktuja jak głupków, Dyr. W. zwalcza nowych choc sam był związkowcem, przenosiny pana G. to tylko jego zemsta i chamstwo,Po co chcecie barany ratowac te fabryke? dla nich? Zarabiaja tysiące was maja w d.... . i miec bedą z... rozwiń
Avatar
Krzyś / 26 maja 2011 o 18:51
Niech się do roboty pasożyty jedne wezmą, a nie... w D. im się poprzewracało, kasę chcą brać za pierdzenie w stołki a do tego być ważniejsi niż wszyscy. Chorzy ludzie, którzy wciąż nie rozumieją iż żyją w kapitaliźmie od 20 lat.
Avatar
nemo / 22 maja 2011 o 13:08
[quote name='gość' timestamp='1305820512' post='480303']
Przeczytałem artykuł kilka raz i mimo iż jestem pracownikiem FŁT nie bardzo rozumiem wątek o szykanach. Wiadomo że oddelegowania na produkcję były są i będą.Ale odnoszę wrażenie że nie chodzi o zakład i dobro wszystkich ale o interes pewnej niewielkiej grupy zawodowej tzw zzprc. Przed problemami finansowymi firmy to właśnie grupa ruchu ciągłego miała jedne z lepszych warunków pracy. 100% sobota , 100% niedziela oczywiscie czas pracy 40 h tygodniowo. Zdaję sobie sprawę że jak wynikał dyżur w świeta to trzeba było iść do pracy , ale z tego tytułu była kasa. Teraz jak wszystko się urwało to panowie utworzyli zwiazek i może tak da sie załatwić przywileje z powrotem - ale zarząd nie ugięty to nasyłamy PIP. Jak nie ma kasy dla nas to niech chociaż zapłacą kare - takie mam wrażenie co do tego zwiazku.
[/quote]
[quote name='gość' timestamp='1305820512' post='480303']
Przeczytałem artykuł kilka raz i mimo iż jestem pracownikiem FŁT nie bardzo rozumiem wątek o szykanach. Wiadomo że oddelegowania na produkcję były są i będą.Ale odnoszę wrażenie że nie chodzi o zakład i dobro wszystkich ale o interes pewnej niewielkiej grupy zawodowej tzw zzprc. Przed problemami finansowymi firmy to właśnie grupa ruchu ciągłego miała jedne z lepszych warunków pracy. 100% sobota , 100% niedziela oczywiscie czas pracy 40 h tygodniowo. Zdaję ... rozwiń
Avatar
nemo / 22 maja 2011 o 13:06
[quote name='Lublinianin' timestamp='1305832897' post='480356']
Im mniejszy związek tym bardziej chce dorównać tym większym, czym można zabłysnąć? najlepiej jakimś spektakularnym posunięciem nie jest ważne czy zrobili coś pożytecznego ważne że się o nich mówi. Z treści wpisów i artykułu wynika że parę osób najlepiej nic by nie robiło ale chcieli by żeby wszyscy kłaniali im się w pas i jeśli nie będziecie nas słuchać to dopiero popamiętacie, naślemy na was wszystkie inspekcje jakie tylko są. Byli już tacy którzy próbowali zbić kapitał na populistycznych hasłach ale jak pokazuje historia marnie skończyli.
[/quote]
[quote name='Lublinianin' timestamp='1305832897' post='480356']
Im mniejszy związek tym bardziej chce dorównać tym większym, czym można zabłysnąć? najlepiej jakimś spektakularnym posunięciem nie jest ważne czy zrobili coś pożytecznego ważne że się o nich mówi. Z treści wpisów i artykułu wynika że parę osób najlepiej nic by nie robiło ale chcieli by żeby wszyscy kłaniali im się w pas i jeśli nie będziecie nas słuchać to dopiero popamiętacie, naślemy na was wszystkie inspekcje jakie tylko są. Byli już tacy którzy ... rozwiń
Avatar
Wolf vc Kozak / 21 maja 2011 o 22:32
WYje***E MAM NA FABRYKE i tych cwaniaczków z zarzadu i solidarności czy metalowców.Fabrzka powinna byc sprywatyzowana!lub zlikwidowana!!
Avatar
cccccccccccccccc / 20 maja 2011 o 20:59
Jednego zona juz poleciala ze szkoly,ponoć nastepna osoba to M.........hihi8hiohiohihi.......................
Avatar
Gość / 20 maja 2011 o 08:25
Z artykułu wynika raczej że to zwykły kompleks związkowców
Avatar
duży Kazio / 19 maja 2011 o 21:57
Do ,, robola,, proponuję popracować w pierwszym z brzegu prywatnym przedsiębiorstwie to przekonasz się jak respektowany jest kodeksowy dzień, tydzień, miesiąc pracy. Nikt się nie liczy z pracownikiem który marudzi a odpowiedz pracodawcy jest jedna, nie pasuje to się zwolnij a ja na twoje miejsce mam kilkunastu następnych. Ci co pracują w FŁT mają wielkie szczęście że mają takie tylko problemy, u mnie w zakładzie mamy inne umowy o pracę a co tydzień każdy z nas co innego robi.
Avatar
Lublinianin / 19 maja 2011 o 21:21
Im mniejszy związek tym bardziej chce dorównać tym większym, czym można zabłysnąć? najlepiej jakimś spektakularnym posunięciem nie jest ważne czy zrobili coś pożytecznego ważne że się o nich mówi. Z treści wpisów i artykułu wynika że parę osób najlepiej nic by nie robiło ale chcieli by żeby wszyscy kłaniali im się w pas i jeśli nie będziecie nas słuchać to dopiero popamiętacie, naślemy na was wszystkie inspekcje jakie tylko są. Byli już tacy którzy próbowali zbić kapitał na populistycznych hasłach ale jak pokazuje historia marnie skończyli.
Avatar
gość / 19 maja 2011 o 17:55
Przeczytałem artykuł kilka raz i mimo iż jestem pracownikiem FŁT nie bardzo rozumiem wątek o szykanach. Wiadomo że oddelegowania na produkcję były są i będą.Ale odnoszę wrażenie że nie chodzi o zakład i dobro wszystkich ale o interes pewnej niewielkiej grupy zawodowej tzw zzprc. Przed problemami finansowymi firmy to właśnie grupa ruchu ciągłego miała jedne z lepszych warunków pracy. 100% sobota , 100% niedziela oczywiscie czas pracy 40 h tygodniowo. Zdaję sobie sprawę że jak wynikał dyżur w świeta to trzeba było iść do pracy , ale z tego tytułu była kasa. Teraz jak wszystko się urwało to panowie utworzyli zwiazek i może tak da sie załatwić przywileje z powrotem - ale zarząd nie ugięty to nasyłamy PIP. Jak nie ma kasy dla nas to niech chociaż zapłacą kare - takie mam wrażenie co do tego zwiazku.
Przeczytałem artykuł kilka raz i mimo iż jestem pracownikiem FŁT nie bardzo rozumiem wątek o szykanach. Wiadomo że oddelegowania na produkcję były są i będą.Ale odnoszę wrażenie że nie chodzi o zakład i dobro wszystkich ale o interes pewnej niewielkiej grupy zawodowej tzw zzprc. Przed problemami finansowymi firmy to właśnie grupa ruchu ciągłego miała jedne z lepszych warunków pracy. 100% sobota , 100% niedziela oczywiscie czas pracy 40 h tygodniowo. Zdaję sobie sprawę że jak wynikał dyżur w świeta to trzeba było iść do pracy , ale z tego tyt... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 1

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 9 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 39 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 19 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 38 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 333 12

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!