niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kto sprząta ulice, nie musi kasować biletów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 kwietnia 2010, 21:07
Autor: Fabian Plapis

Ponad dwieście osób biorących udział w programie „Czyste Miasto” bezpłatnie jeździ miejską komunikacją. Podobne udogodnienia mają bezrobotni.

W dni robocze między godziną 7 a 15 osoby, które biorą udział w programie „Czyste Miasto” i pracują na rzecz Kraśnika, nie muszą kasować biletów w autobusach MPK.

– Bezrobotni, wykonujący prace społecznie użyteczne objęte tym programem, mogą łatwiej przemieszczać się po mieście i wykonywać zlecone zadania. Po drugie mogą bezpłatnie wrócić po pracy do domu albo dostać się do urzędu pracy, by sprawdzić ewentualne oferty – wyjaśnia Zbigniew Nita, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Grupa „Czyste Miasto” została powołana na mocy porozumienia między starostą kraśnickim Tadeuszem Wojtakiem i burmistrzem Piotrem Czubińskim, który wymyślił całą akację.

– Ludzie chwalą naszą pracę, widać, że jesteśmy potrzebni. Robota nie jest ciężka i parę groszy można zarobić – mówi pan Marian, jeden z członków grupy, dbającej o estetykę Kraśnika, który jest zadowolony z tego, że nie musi kasować biletów. – Gdy kończę pracę około godz. 13, to staram się jak najwięcej załatwić, bo mogę skorzystać z darmowych przejazdów. W naszej sytuacji to też się przyda – dodaje.

W programie „Czyste Miasto” biorą udział (i korzystają z darmowych przejazdów) bezrobotni bez prawa do zasiłku i osoby pobierające świadczenia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, który koordynuje realizację tego zadania. Miasto pokrywa 40proc. jego kosztów, a Powiatowy Urząd Pracy – resztę. Bezrobotni pracują po 10 godzin w tygodniu i za każdą przepracowaną godzinę otrzymują po 6,80 zł.

– Chcieliśmy w ten sposób zaktywizować grupę osób, które są w bardzo ciężkiej sytuacji – wyjaśnia rzecznik prasowy UM.

Jak jechać za darmo?
Do darmowego przejazdu uprawnia legitymacja bezrobotnego, wydana przez Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku. Należy ją okazać kierowcy przy wsiadaniu oraz podczas kontroli biletów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 kwietnia 2010 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kampania wyborcza trwa. O takim dziennikarstwie, polegającym na pisaniu i mówieniu tylko o tym, co podrzucą politycy, dużo mówi się w ostatnich godzinach! Panie Fabianie, proszę spłodzić coś od siebie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!