Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

12 kwietnia 2012 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Łożyska made in China? W Kraśniku się nie cieszą

4 22 A A
Fabryka w Kraśniku jest jednym z większych producentów łożysk tocznych w Polsce. Może produkować roc
Fabryka w Kraśniku jest jednym z większych producentów łożysk tocznych w Polsce. Może produkować roc

Chińczycy chcą kupić Fabrykę Łożysk Tocznych w Kraśniku. Burmistrz miasta odnosi się do tych informacji z rezerwą, pracownicy są zdziwieni i zdezorientowani.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o możliwości sprzedaży zatrudniającego 2 tysiące pracowników zakładu podała Agencja Rozwoju Przemysłu. To większościowy udziałowiec firmy z Kraśnika. Jej przejęciem jest zainteresowana grupa Tri-Ring Group Corporation of China (prowincja Hubei). Specjalizuje się w produkcji część do samochodów. Zatrudnia ponad 2 tys. osób.

O planach Chińczyków na razie niewiele wiadomo. Prezes Zarządu ARP i prezes FŁT wracali dzisiaj samolotem z Chin i nie odbierali telefonów.

– Rozmowy o współpracy gospodarczej Agencja prowadzi od dawna – napisał w oświadczeniu zamieszonym na stronie internetowej ARP jej prezes Wojciech Dąbrowski. – Mam nadzieję, że inwestorzy z Tri-Ring Group Corporation jak najszybciej złożą wizytę w Kraśniku.

Władze Kraśnika decyzji Agencji nie przyjmują z entuzjazmem. – Czy jest to najlepsze rozwiązanie dla zakładu, który ma swoją tradycję, dobre produkty i który zatrudnia jeszcze ponad 2 tys. osób? – zastanawia się Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Myślę, że odpowiedzialność leży na osobach, które będą chciały ten zakład prywatyzować. Życzę im jak najlepiej, ale informacją o tym, że kupnem zakładu są zainteresowani Chińczycy, nie jestem zachwycony.

Zdaniem burmistrza lepszym inwestorem byłaby firma z Europy.

Przedstawiciele organizacji związkowych z kraśnickiej FŁT czekają na więcej informacji. – Nie ma co się pieklić – podkreśla Ryszard Bodziach, przewodniczący zakładowej "Solidarności”. – Wróci prezes, będziemy z nim na ten temat rozmawiać. Inwestor jest potrzebny. Poza tym każdy pracownik liczy się z tym, że Agencja nas przejęła po to, aby nas sprzedać. Nie stanie się to jednak z dnia na dzień.

– My jesteśmy odcięci od informacji na ten temat – zaznacza Krzysztof Pawłowski, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w FŁT w Kraśniku. – Zdecydowana większość załogi też o tym nic nie wie. Ludzie są zdziwieni i zdezorientowani. Teraz interesują się akcjami zakładu, które mogą dostać.

Chińczycy także w Lublinie

Chińscy przedsiębiorcy chcą inwestować również w Lublinie. Władze tego miasta i dystryktu Jiading podpisały list intencyjny w tej sprawie. Miasto nawiązało współpracę z tamtejszą firmą NucTech, która produkuje skanery rentgenowskie, stosowane na lotniskach i przejściach granicznych. To jeden ze światowych liderów w tej dziedzinie. Przedstawiciele NucTech mają za sobą wizytę w Lublinie. Są zainteresowani strefą ekonomiczną oraz terenami po dawnej fabryce Daewoo. W dystrykcie Jiading działa wiele firm z sektora motoryzacyjnego. Według Ratusza, przedstawiciele tej branży również są zainteresowani inwestowaniem w Lublinie.

(jsz)

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
grazka / 18 maja 2013 o 15:01
Sprowadzą swoich pracowników,a nasi na bruk.
Avatar
lol / 17 kwietnia 2012 o 12:46
[quote name='lech' timestamp='1334297571' post='620624']
bodziuch ile zarobisz, że bez negocjacji i jednoosobowo podejmujesz decyzję o sprzedaniu takieij firmy.
[/quote]
Musi dużo zarobić by córci dzieci mógł utrzymywać!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2012 o 20:50
[size="7"][font="Impact"][/font][/size]kurde to już zupek nie bedą robić w Radomiu ?
Avatar
Master of Univers / 16 kwietnia 2012 o 20:14
Może nauczą Was sadzić ryż bo potraficie się sadzić na cały świat i nic z tego nie wynika! Oczy Wam wyłażą jak Tuskowi ze strachu przed najbardziej pracowitym narodem na tej planecie. Nie jesteście pempkiem świata i nie wyprodukowano takiego oleju który by wypełnił głowy nieprzytomnych z zacietrzewienia .Chińczycy to też ludzie ! A może jest wam do nich za daleko ? Polskiego eksportu też się tak obawiano w Europie przed laty a teraz jest dobrze ograniczony .Zacznijcie myśleć ,myślenie ma przyszłość szczególnie w obecnej sytuacji gdy wasz idol UE pada jak mucha.
Może nauczą Was sadzić ryż bo potraficie się sadzić na cały świat i nic z tego nie wynika! Oczy Wam wyłażą jak Tuskowi ze strachu przed najbardziej pracowitym narodem na tej planecie. Nie jesteście pempkiem świata i nie wyprodukowano takiego oleju który by wypełnił głowy nieprzytomnych z zacietrzewienia .Chińczycy to też ludzie ! A może jest wam do nich za daleko ? Polskiego eksportu też się tak obawiano w Europie przed laty a teraz jest dobrze ograniczony .Zacznijcie myśleć ,myślenie ma przyszłość szczególnie w obecnej sytuacji gdy ... rozwiń
Avatar
Antywszystko / 16 kwietnia 2012 o 18:27
A kwiatki rosły rosną i będą rosły
Avatar
Awas / 16 kwietnia 2012 o 02:33
[quote name='!!' timestamp='1334441537' post='621400']
Rodzina zawsze swoich chroni i teraz też tak jest więc ameryki nie odkryłeś kiedyś mieli lepiej za poprzedniego guru bo go soldaruchy ochraniali a teraz platwormersy ich kryją spółka była jest i będzi chyba że im ktoś skrzydełka przytnie, ale nie liczyłbym na to
[/quote]
Niestety w FŁT jest kilka "rodzin", których istnienie od wielu lat hamuje wszelkie pozytywne zmiany w zakładzie.
Sprawia, że znający się na rzeczy i sumienni pracownicy są przytłaczani, albo zastępowani rodzinnymi ... lub odsuwani na drugi plan poza obszary działania związane z zarządzaniem oraz wizją przyszłości przedsiębiorstwa.
Dlatego zmienić tu coś może jedynie nowy właściciel z zewnątrz, napewno nie związany z żadną "rodziną".
[quote name='!!' timestamp='1334441537' post='621400']
Rodzina zawsze swoich chroni i teraz też tak jest więc ameryki nie odkryłeś kiedyś mieli lepiej za poprzedniego guru bo go soldaruchy ochraniali a teraz platwormersy ich kryją spółka była jest i będzi chyba że im ktoś skrzydełka przytnie, ale nie liczyłbym na to
[/quote]
Niestety w FŁT jest kilka "rodzin", których istnienie od wielu lat hamuje wszelkie pozytywne zmiany w zakładzie.
Sprawia, że znający się na rzeczy i sumi... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2012 o 00:18
To co nie ma siły na takich? jest w terminologii takie slowo jak NEPOTYZM, ale robol jest biedny i zastraszony więc idzie i robi a lepiej się nie wychylać b o można oberwać
Avatar
!! / 15 kwietnia 2012 o 00:12
Rodzina zawsze swoich chroni i teraz też tak jest więc ameryki nie odkryłeś kiedyś mieli lepiej za poprzedniego guru bo go soldaruchy ochraniali a teraz platwormersy ich kryją spółka była jest i będzi chyba że im ktoś skrzydełka przytnie, ale nie liczyłbym na to
Avatar
bartek / 14 kwietnia 2012 o 14:27
made in china? chyba jednak ciągle made in Kraśnik tyle że właściciel inny, gratuluję tytułu
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2012 o 22:26
Spółki rodzinne prężnie działały i działają, szczególnie jeden obrotny specjalista jest znany przedsiębiorcom w okolicy zawsze doradzi, pomoże i pokieruje jak trzeba w części fabryczki
Avatar
grazka / 18 maja 2013 o 15:01
Sprowadzą swoich pracowników,a nasi na bruk.
Avatar
lol / 17 kwietnia 2012 o 12:46
[quote name='lech' timestamp='1334297571' post='620624']
bodziuch ile zarobisz, że bez negocjacji i jednoosobowo podejmujesz decyzję o sprzedaniu takieij firmy.
[/quote]
Musi dużo zarobić by córci dzieci mógł utrzymywać!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2012 o 20:50
[size="7"][font="Impact"][/font][/size]kurde to już zupek nie bedą robić w Radomiu ?
Avatar
Master of Univers / 16 kwietnia 2012 o 20:14
Może nauczą Was sadzić ryż bo potraficie się sadzić na cały świat i nic z tego nie wynika! Oczy Wam wyłażą jak Tuskowi ze strachu przed najbardziej pracowitym narodem na tej planecie. Nie jesteście pempkiem świata i nie wyprodukowano takiego oleju który by wypełnił głowy nieprzytomnych z zacietrzewienia .Chińczycy to też ludzie ! A może jest wam do nich za daleko ? Polskiego eksportu też się tak obawiano w Europie przed laty a teraz jest dobrze ograniczony .Zacznijcie myśleć ,myślenie ma przyszłość szczególnie w obecnej sytuacji gdy wasz idol UE pada jak mucha.
Może nauczą Was sadzić ryż bo potraficie się sadzić na cały świat i nic z tego nie wynika! Oczy Wam wyłażą jak Tuskowi ze strachu przed najbardziej pracowitym narodem na tej planecie. Nie jesteście pempkiem świata i nie wyprodukowano takiego oleju który by wypełnił głowy nieprzytomnych z zacietrzewienia .Chińczycy to też ludzie ! A może jest wam do nich za daleko ? Polskiego eksportu też się tak obawiano w Europie przed laty a teraz jest dobrze ograniczony .Zacznijcie myśleć ,myślenie ma przyszłość szczególnie w obecnej sytuacji gdy ... rozwiń
Avatar
Antywszystko / 16 kwietnia 2012 o 18:27
A kwiatki rosły rosną i będą rosły
Avatar
Awas / 16 kwietnia 2012 o 02:33
[quote name='!!' timestamp='1334441537' post='621400']
Rodzina zawsze swoich chroni i teraz też tak jest więc ameryki nie odkryłeś kiedyś mieli lepiej za poprzedniego guru bo go soldaruchy ochraniali a teraz platwormersy ich kryją spółka była jest i będzi chyba że im ktoś skrzydełka przytnie, ale nie liczyłbym na to
[/quote]
Niestety w FŁT jest kilka "rodzin", których istnienie od wielu lat hamuje wszelkie pozytywne zmiany w zakładzie.
Sprawia, że znający się na rzeczy i sumienni pracownicy są przytłaczani, albo zastępowani rodzinnymi ... lub odsuwani na drugi plan poza obszary działania związane z zarządzaniem oraz wizją przyszłości przedsiębiorstwa.
Dlatego zmienić tu coś może jedynie nowy właściciel z zewnątrz, napewno nie związany z żadną "rodziną".
[quote name='!!' timestamp='1334441537' post='621400']
Rodzina zawsze swoich chroni i teraz też tak jest więc ameryki nie odkryłeś kiedyś mieli lepiej za poprzedniego guru bo go soldaruchy ochraniali a teraz platwormersy ich kryją spółka była jest i będzi chyba że im ktoś skrzydełka przytnie, ale nie liczyłbym na to
[/quote]
Niestety w FŁT jest kilka "rodzin", których istnienie od wielu lat hamuje wszelkie pozytywne zmiany w zakładzie.
Sprawia, że znający się na rzeczy i sumi... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2012 o 00:18
To co nie ma siły na takich? jest w terminologii takie slowo jak NEPOTYZM, ale robol jest biedny i zastraszony więc idzie i robi a lepiej się nie wychylać b o można oberwać
Avatar
!! / 15 kwietnia 2012 o 00:12
Rodzina zawsze swoich chroni i teraz też tak jest więc ameryki nie odkryłeś kiedyś mieli lepiej za poprzedniego guru bo go soldaruchy ochraniali a teraz platwormersy ich kryją spółka była jest i będzi chyba że im ktoś skrzydełka przytnie, ale nie liczyłbym na to
Avatar
bartek / 14 kwietnia 2012 o 14:27
made in china? chyba jednak ciągle made in Kraśnik tyle że właściciel inny, gratuluję tytułu
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2012 o 22:26
Spółki rodzinne prężnie działały i działają, szczególnie jeden obrotny specjalista jest znany przedsiębiorcom w okolicy zawsze doradzi, pomoże i pokieruje jak trzeba w części fabryczki
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty 0 0

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 2 9

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 56 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.