Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

8 kwietnia 2015 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Kraśnika zapłacą więcej za śmieci

42 57 A A

Było 6 i 9 złotych. Będzie 9, 10 i 15 złotych. W środę radni z Kraśnika podnieśli stawki dla mieszkańców za gospodarowanie odpadami. Mimo podwyżki miasto i tak do śmieci dopłaci. Miesięcznie ponad 50 tysięcy złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- 3 mln 823 tysiące 200 złotych - tyle trzeba zapłacić firmie, która wygrała przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadami - wyliczał Zbigniew Dżugaj, zastępca burmistrza Kraśnika. - Funkcjonowanie systemu kosztuje miasto miesięcznie ponad 318 tys. zł. Wniesione opłaty przez mieszkańców dają kwotę 170 tys. 127 zł. Miasto dopłaca więc ponad 148 tys. zł.

Urzędnicy wskazują, że podwyżka jest konieczna. - Niemożliwe jest dopłacanie do odpadów komunalnych. Miasta na to nie stać - mówił burmistrz Mirosław Włodarczyk.

Podczas środowej sesji nadzwyczajnej radni z Kraśnika poddali pod dyskusję kilka propozycji nowych stawek. Niektórzy z nich przekonywali, że cena za odbiór i zagospodarowanie śmieci powinna być zróżnicowana. Wskazywali, że wyższa stawka powinna być dla mieszkańców domów jednorodzinnych. Radny Tadeusz Członka zaproponował stawki: 9 zł dla mieszkańców bloków, 11,50 zł - dla osób z domków jednorodzinnych i 18 złotych - dla tych, którzy śmieci nie segregują.

- Jestem zwolennikiem tego, aby opłaty zróżnicować, jak to zrobił chociażby Lublin - przyznał radny Piotr Iwan. - Poza tym mieszkańcy domów dostają też worki na śmieci. Ja np. zużywam cztery worki, więc licząc, że jeden kosztuje 80 groszy, to ktoś "dodaje” mi 3,20 zł. Dlatego moim zdaniem różnica między opłatą w domach jednorodzinnych a blokach powinna być 20-procentowa.

- Jako mieszkaniec domu zdecydowałbym się więcej zapłacić, ale różnica ta nie może być duża - wskazywał z kolei radny Ryszard Iracki. - Nie byłbym za tym, aby karać mieszkańców domów różnicą w opłacie 2,5 zł od osoby.
Ostatecznie radni przegłosowali wniosek radnej Anny Bień, która zaproponowała, aby za śmieci posegregowane mieszkańcy budynków wielorodzinnych płacili 9 zł od osoby za miesiąc. Z kolei dla mieszkańców domów jednorodzinnych miesięczna opłata za śmierci posegregowane wyniesie 10 zł od osoby. Mieszkańcy Kraśnika, który nie segregują opadów, zapłacą od osoby 15 zł za miesiąc.

Od lipca 2013 roku po wejściu w życie tzw. ustawy śmieciowej w Kraśniku obowiązywały dwie stawki za odbiór, wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych. 6 zł za osobę miesięcznie płacili ci mieszkańcy, którzy śmieci segregowali, natomiast 9 zł ci, którzy tego nie robili.

Mimo podwyżki miasto i tak do "śmieci” będzie dopłacać. - W skali miesiąca to kwota 53 tys. 169 złotych - wylicza Agnieszka Szymula, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Kraśniku.

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 11:56
Iwan sam mieszka w domku i jeśli chce to niech płaci i 100zl od osoby miesięcznie. Ja mam tyle śmieci że byłby tego kosz na kwartał. Ale płacić taniej ani zmniejszyć ilości odbioru śmieci się nieda przynajmniej w Kraśniku mieście , bo już w gminie można. Jaki pan taki kram. Pod płaszczykiem ustwwy można grabić mieszkańców dowoli. Zrobili z nas niewolników w świetle niby prawa.
Avatar
polk / 8 czerwca 2015 o 11:36
Śmieci
Avatar
ja / 4 czerwca 2015 o 12:47

Iwan kiedys powiedział, ze na domkach mieszkaja bogaci ludzie to moga wiecej placic czas aby poszedł na bezrobocie i co powie wtedy?

nie obchodzą mnie koszty workow na smieci. ekologicznie byłoby gdyby byly segregowane odpady odbierane jak inne. 2 czy 4 kosze a nie folie i folie. widocznie firmie się to oplaci a Iwan niech sie o biznes innych nie martwi chyba, że mu za to placą?

Avatar
Gość / 17 kwietnia 2015 o 19:27

Moja rada, odpocznij człowieku. Bo jadem piszesz

Jadem? Jakim jadem? Toż to sama słodycz płynąca z ust Niesioła, Bredzisława i całej reszty przy korycie w Warszawce.

Avatar
Opanowany / 17 kwietnia 2015 o 12:15

A co ma Trzydnik do Kraśnika?

Różni się żyrandol w Pałacu Prezydenckim od żyrandola w twoim domu?

Moja rada, odpocznij człowieku. Bo jadem piszesz

Avatar
Myślący / 17 kwietnia 2015 o 12:12

Nie Włodarczyk podnosi, tylko RZĄD PO i PSL.

To rząd podnosi opłaty, a jak można przeczytać w internecie, będzie jeszcze drożej. Spytaj jutro Bronka, jak to działa i czy ustawy opublikowane w DU obowiązują w tym kraju, czy nie?

Żenada. Czyżby rząd upatrzył sobie Krasnik i podnosi tylko Kraśnikowi???, bo w gminach pozostało bez zmian.

Avatar
Gość / 17 kwietnia 2015 o 10:47

A co ma Trzydnik do Kraśnika?
Różni się żyrandol w Pałacu Prezydenckim od żyrandola w twoim domu?

. Pisałeś o uczciwości i przyzwoitości.To masz tego przykład.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2015 o 10:35

A co ma Trzydnik do Kraśnika?

Różni się żyrandol w Pałacu Prezydenckim od żyrandola w twoim domu?

Avatar
3214 / 17 kwietnia 2015 o 09:21

Nie kłam, albo udowodnij, że burmistrz umorzył sobie podatki.
Ten rząd, całe PO i PSL są winne upadkowi morale społeczeństwa, rozpadowi państwa polskiego, za upodlenie ludzi w pracy, za śmiertelność staruszków (przeczytaj, piszą o tym), chorych i dzieci. Ten rząd jest winien kradzieży pieniędzy z OFE, przedłużeniu obowiązkowej pracy kobiet o 7 lat, wtórny analfabetyzm i wiele, wiele innych grzechów, które powinny być rozliczone przed Temidą.

. A działka w Trzydniku????
. A działka w Trzydniku???? rozwiń
Avatar
Alek / 17 kwietnia 2015 o 08:36

Problem nie tkwi ani w rządzie ani w lokalnej władzy. 

Problem tkwi w mieszkancach, ktorzy oszukują.

Wkurza mnie to, ze musze placic za innych.

Problem nie tkwi ani w rządzie ani w lokalnej władzy. 

Problem tkwi w mieszkancach, ktorzy oszukują.

Wkurza mnie to, ze musze placic za innych.

tacy to powinni byc na liscie w urzedzie miasta wywieszenie, poprostu zlodzieje. Czym sie roznia od zlodzieja ktory ukradl torebke na ulicy lub samochod?

tacy to powinni byc na liscie w urzedzie miasta wywieszenie, poprostu zlodzieje. Czym sie roznia od zlodzieja ktory ukradl torebke na ulicy lub samochod?

rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 11:56
Iwan sam mieszka w domku i jeśli chce to niech płaci i 100zl od osoby miesięcznie. Ja mam tyle śmieci że byłby tego kosz na kwartał. Ale płacić taniej ani zmniejszyć ilości odbioru śmieci się nieda przynajmniej w Kraśniku mieście , bo już w gminie można. Jaki pan taki kram. Pod płaszczykiem ustwwy można grabić mieszkańców dowoli. Zrobili z nas niewolników w świetle niby prawa.
Avatar
polk / 8 czerwca 2015 o 11:36
Śmieci
Avatar
ja / 4 czerwca 2015 o 12:47

Iwan kiedys powiedział, ze na domkach mieszkaja bogaci ludzie to moga wiecej placic czas aby poszedł na bezrobocie i co powie wtedy?

nie obchodzą mnie koszty workow na smieci. ekologicznie byłoby gdyby byly segregowane odpady odbierane jak inne. 2 czy 4 kosze a nie folie i folie. widocznie firmie się to oplaci a Iwan niech sie o biznes innych nie martwi chyba, że mu za to placą?

Avatar
Gość / 17 kwietnia 2015 o 19:27

Moja rada, odpocznij człowieku. Bo jadem piszesz

Jadem? Jakim jadem? Toż to sama słodycz płynąca z ust Niesioła, Bredzisława i całej reszty przy korycie w Warszawce.

Avatar
Opanowany / 17 kwietnia 2015 o 12:15

A co ma Trzydnik do Kraśnika?

Różni się żyrandol w Pałacu Prezydenckim od żyrandola w twoim domu?

Moja rada, odpocznij człowieku. Bo jadem piszesz

Avatar
Myślący / 17 kwietnia 2015 o 12:12

Nie Włodarczyk podnosi, tylko RZĄD PO i PSL.

To rząd podnosi opłaty, a jak można przeczytać w internecie, będzie jeszcze drożej. Spytaj jutro Bronka, jak to działa i czy ustawy opublikowane w DU obowiązują w tym kraju, czy nie?

Żenada. Czyżby rząd upatrzył sobie Krasnik i podnosi tylko Kraśnikowi???, bo w gminach pozostało bez zmian.

Avatar
Gość / 17 kwietnia 2015 o 10:47

A co ma Trzydnik do Kraśnika?
Różni się żyrandol w Pałacu Prezydenckim od żyrandola w twoim domu?

. Pisałeś o uczciwości i przyzwoitości.To masz tego przykład.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2015 o 10:35

A co ma Trzydnik do Kraśnika?

Różni się żyrandol w Pałacu Prezydenckim od żyrandola w twoim domu?

Avatar
3214 / 17 kwietnia 2015 o 09:21

Nie kłam, albo udowodnij, że burmistrz umorzył sobie podatki.
Ten rząd, całe PO i PSL są winne upadkowi morale społeczeństwa, rozpadowi państwa polskiego, za upodlenie ludzi w pracy, za śmiertelność staruszków (przeczytaj, piszą o tym), chorych i dzieci. Ten rząd jest winien kradzieży pieniędzy z OFE, przedłużeniu obowiązkowej pracy kobiet o 7 lat, wtórny analfabetyzm i wiele, wiele innych grzechów, które powinny być rozliczone przed Temidą.

. A działka w Trzydniku????
. A działka w Trzydniku???? rozwiń
Avatar
Alek / 17 kwietnia 2015 o 08:36

Problem nie tkwi ani w rządzie ani w lokalnej władzy. 

Problem tkwi w mieszkancach, ktorzy oszukują.

Wkurza mnie to, ze musze placic za innych.

Problem nie tkwi ani w rządzie ani w lokalnej władzy. 

Problem tkwi w mieszkancach, ktorzy oszukują.

Wkurza mnie to, ze musze placic za innych.

tacy to powinni byc na liscie w urzedzie miasta wywieszenie, poprostu zlodzieje. Czym sie roznia od zlodzieja ktory ukradl torebke na ulicy lub samochod?

tacy to powinni byc na liscie w urzedzie miasta wywieszenie, poprostu zlodzieje. Czym sie roznia od zlodzieja ktory ukradl torebke na ulicy lub samochod?

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policjant złapał policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant złapał policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 0 0

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 0 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 0 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 2

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 5

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 2

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 5

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 7

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!