sobota, 24 marca 2018 r.

Kraśnik

Mieszkańcy skarżą się na solary. Firma która je montowała wnioskuje o upadłość

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lutego 2015, 13:15

Rośnie liczba usterek zgłaszanych przez mieszkańców regionu dotyczących kolektorów słonecznych, które montowała firma Solver. Problem w tym, że firma z Tarnowskich Gór wystąpiła do sądu z wnioskiem o upadłość

Kraśnik jest jednym z miast, które dostało unijne dofinansowanie do zakupu i montażu instalacji solarnych na prywatnych domach. W sumie solary mają być na blisko 900 nieruchomościach. Część z nich montowała właśnie firma z Tarnowskich Gór. Wszystkich zadań jednak nie wykonała.

- Firma Solver miała podpisaną z nami umowę na ostatni etap montażu instalacji solarnych w trzech rejonach Kraśnika m.in. przy ulicy Przemysłowej, Jagiellońskiej, Janowskiej i Urzędowskiej - wylicza Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku.

- Montaż miał zakończyć się jeszcze w ubiegłym roku - przyznaje Robert Miazga, koordynator projektu "Nowa energia dla Kraśnika”.

Tymczasem, jeszcze w grudniu ubiegłego roku kraśnicki ratusz dostał informację z sądu. - Sąd poinformował nas, że firma Solver złożyła wniosek o upadłość - mówi Mulawa. - 29 stycznia rozwiązaliśmy z firmą umowę. W tym tygodniu chcemy wysłać pismo do mieszkańców, gdzie jeszcze instalacje solarne miały być montowane z informacją o zaistniałej sytuacji.

Urząd będzie szukać nowego wykonawcy. - Najpóźniej w poniedziałek rozpiszemy nowy przetarg na to zadanie - zapowiada rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. I zapewnia: Realizacja projektu z żaden sposób nie jest zagrożona.

Tymczasem coraz więcej osób zgłasza usterki. - Najprawdopodobniej urządzenie jest zapowietrzone - przypuszcza Janusz Majewski, mieszkaniec Kraśnika, któremu solary montowała właśnie firma z Tarnowskich Gór. - Przez trzy dni kilkanaście razy w ciągu doby próbowałem się z nimi skontaktować. Wysłałem też faks i podałem swój numer telefonu. To również pozostało bez echa. W końcu skontaktowałem się z urzędem miasta.

- Usterki pojawiają się tam, gdzie Solver montował ostatnie solary - przyznaje Miazga. - Od jakiś 2-3 tygodni jest problem. Infolinia firmy jest głucha. Nie można się z nimi skontaktować.

Podobny kłopot ma też Tarnogród, gdzie ta sama firma montowała ponad 480 instalacji solarnych, głównie na prywatnych domach. - Mamy problem z serwisem. Telefony tej firmy są głuche - przyznaje Eugeniusz Stróż, burmistrz Tarnogrodu.

Niestety liczba usterek rośnie. - Otrzymaliśmy już kilkanaście różnego rodzaju zgłoszeń począwszy od przecieków do niesprawnie działających wyświetlaczy - wylicza burmistrz Tarnogrodu. - Zapisujemy każdy problem i wysyłamy informacje do firmy. Problem, który pojawił się około tygodnia temu niestety narasta.

Podobne doświadczenia mają też mieszkańcy powiatu suskiego w Małopolsce. Paweł Dyrcz ze Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej wybierał się w sprawie Solvera do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Nam też nie udało się skontaktować się z przedstawicielem firmy Solver.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: solary
Kanaletto
Gość
Festinger
(39) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kanaletto
Kanaletto (2 listopada 2017 o 15:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Robert napisał:
Kumpel mi mówił, że co tydzień trzeba te szyby spirytusem przecierać, bo ciepła nie dają jak kurz się zbierze.
 I klepać koniecznie! Bo odleżyn dostaną!
Rozwiń
Gość
Gość (28 marca 2016 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mam też solary firmy Solver i stłukł się jeden panel na dach i nie wiem co mam zrobić skoro firma nie istnieje może ktoś ma radę jak załatwić reklamację
Rozwiń
Festinger
Festinger (9 lutego 2015 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Komplikacja instalacji,  montaż taki jak ludzie napisali, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej, problem z przegrzaną instalacją latem kiedy nie ma odbioru ciepłej wody bo jesteś na urlopie, a słońce o tym nie wie, niska skuteczność skuteczność  w okresie grudzień-luty....

To masz w pakiecie  :D

A ja się tam nie dziwię takim opiniom. Po prostu ktoś się wcześniej nie zdecydował na udział w projekcie - nie mogł, nie chciał - a teraz musi to sam sobie jakoś racjonalnie uzasadnić. A najprościej to zrobić przekonującwszystkich na około, że to nie opłacalne, nie działa, szkodliwe itp itd...

Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2015 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Komplikacja instalacji,  montaż taki jak ludzie napisali, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej, problem z przegrzaną instalacją latem kiedy nie ma odbioru ciepłej wody bo jesteś na urlopie, a słońce o tym nie wie, niska skuteczność skuteczność  w okresie grudzień-luty....

To masz w pakiecie  :D

komplikacji instalacji nie było, firma wymieniła niesprawny element zaraz po instalacji - zero kosztów z moje strony, okresowa konieczność wymiany cieczy grzewczej - 300 zł raz na 5 lat przeboleję, lato i urlop - funkcja "urlopowa".
Wystarczy poczytać instrukcję obsługi, poszukać w internecie i nie siać paniki. Ale do tego trzeba trochę obiektywizmu, a nie szukania na siłę argumentów dla swoich wątpliwych teorii.

Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2015 o 07:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A kiedy będzie montowana fotowoltanika? To jest o wiele korzystniejsze niż jakieś solary.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (39)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!