Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

27 stycznia 2014 r.
7:45
Edytuj ten wpis

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Kraśniku za 50 mln zł

17 29 A A

Ponad 50 mln zł pochłonie modernizacja oczyszczalni ścieków. Na szczęście Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji otrzymało ok. 32 mln zł dofinansowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jest to szalenie ważna inwestycja. Kosztorys naszego projektu opiewa na kwotę ponad 50 mln zł - podkreśla Tadeusz Fijałka, prezes Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kraśniku. - Laguny gdzie są osady składowe wystarczą jeszcze tylko na jakieś pół roku. Jeśli tej inwestycji nie przeprowadzimy grozi nam niewyobrażalna katastrofa ekologiczna związana z możliwością przepełnienia laguny, w której zdeponowano ponad 400 tysięcy ton odpadów a to doprowadzi do zanieczyszczenia rzeki Wyżnicy - prawego dopływu Wisły. Na projekt "Przebudowa - modernizacja komunalnej oczyszczalni ścieków w Kraśniku” KPWiK otrzymał dofinansowanie w kwocie blisko 32 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. - To jest jedna z większych inwestycji związanych z ochroną środowiska realizowanych w województwie lubelskim - przyznaje Jerzy Kuliński, zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, która wstępnie ocenia projekty oraz jest instytucją wdrażającą. - Na podobnym poziomie były projekty odpadowe, czy wodno-ściekowe jedynie w Chełmie. Dzięki temu projektowi w Kraśniku wzrośnie bezpieczeństwo ekologiczne. Mieszkańcy nie będą się musieli obawiać awarii przestarzałej instalacji.
Urządzenia w KPWiK wymagają naprawy lub wymiany. - Przez ostatnie 14 lat nie były ani odnawiane, ani remontowane ani utrzymywane w należytym stanie technicznym - dodaje prezes Fijałka. W ramach projektu zostanie nie tylko przebudowana oczyszczalnia ścieków. Zaplanowano również budowę kanalizacji sanitarnej i modernizację sieci kanalizacyjnej. KPWiK wybuduje też sieć wodociągową oraz zmodernizuje ujęcia i stacje wodociągowe. W miniony piątek w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego potwierdzono przyznanie dofinansowania dla KPWiK. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana w pierwszych dniach lutego. Prace mają ruszyć wiosną. Potrwają do końca 2015 r. - Przed nami niezwykle trudne zadanie, ale jest pełna mobilizacja w firmie - zapewnia prezes KPWiK.
Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotr / 21 lutego 2015 o 16:38

Cena wody i ścieków musi być podnoszona co roku bo tak stanowi prawo. Nie ma tu co manipulować i mącić ludziom w głowach. Przeczytaj sobie ustawę wod.-kan.


Doucz się i nie pleć głupot. Taryfy przedstawiać to i owszem ,ale niekoniecznie trzeba podwyższać

Avatar
qwerek / 21 lutego 2015 o 13:12

oczyszczalnie ścieków przemysłowych to chyba najlepiej szukać w Primeko  :)

Avatar
Mieszkaniec / 30 stycznia 2014 o 12:48

DLACZEGO TAK WAŻNE WYDARZENIE DLA KRAŚNIKA I JEGO MIESZKAŃCÓW,  JAK POZYSKANIE ŚRODKÓW Z UNII NA MODERNIZACJĘ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW NIE ZOSTAŁO ZAMIESZCZONE NA STRONIE NASZE MIASTO KRAŚNIK. CZYŻBY ZAZDROŚĆ ??? TO BARDZO NIE W PORZĄDKU, ŻE NIE INFORMUJECIE MIESZKAŃCÓW KRAŚNIKA O TAK WAŻNYM W HISTORII KRAŚNIKA WYDARZENIU !!!!

Avatar
mieszkaniec / 30 stycznia 2014 o 11:11

Cena wody i ścieków musi być podnoszona co roku bo tak stanowi prawo. Nie ma tu co manipulować i mącić ludziom w głowach. Przeczytaj sobie ustawę wod.-kan.

Zmień pracę, albo zrób jeszcze magistra, Może wtedy pojmiesz co czytasz

Avatar
Gość / 30 stycznia 2014 o 10:13

http://dolarek.ulinks.net   Zadbaj sam o siebie i zgarnij prawdziwe pieniądze$

Avatar
gosc / 28 stycznia 2014 o 21:57
Panie hydraulik,moze nas pan oswieci który artykuł i jakiej ustawy mówi o obowiązkowych podwyżkach cen.
Avatar
inż. hydraulik / 28 stycznia 2014 o 20:58

Ludzie piszecie, że woda i ściki pójdą w górę. Ale one już zosały podniesione od 1 sierpnia 2013 i to na wyraźny wniosek Fijałki - doczytajcie sobie artykuły:

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/od-1-sierpnia-zdrozeja-woda-i-scieki-w-krasniku,1471717,t,id.html

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/sesja-rady-miasta-w-krasniku-radni-zajma-sie-taryfa-za-wode,1934760,t,id.html

http://www.krasnik24.pl/index.php/component/content/article/1650-krasnik-bedzie-podwyzka-cen-wody-i-sciekow-we-wtorek-sesja-nadzwyczajna-w-tej-sprawie

Tu pisze kto i dlaczego podnosi ceny wody i na co kasa z podwyżek jest potrzebna !

Więc pytam jeżeli ta podwyżka była potrzebana na inwestycje ale teraz się okazuje, że kasa będzie z dotacji to czy nie wypadało by odciążyć ludzi i obniżyć cenę wody i ścieków bo kasa na medernizację już jest (lub będzie) i tej od ludzi w takim razie nie trzeba !

Cena wody i ścieków musi być podnoszona co roku bo tak stanowi prawo. Nie ma tu co manipulować i mącić ludziom w głowach. Przeczytaj sobie ustawę wod.-kan.

rozwiń
Avatar
xyz / 28 stycznia 2014 o 19:38

Ludzie piszecie, że woda i ściki pójdą w górę. Ale one już zosały podniesione od 1 sierpnia 2013 i to na wyraźny wniosek Fijałki - doczytajcie sobie artykuły:

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/od-1-sierpnia-zdrozeja-woda-i-scieki-w-krasniku,1471717,t,id.html

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/sesja-rady-miasta-w-krasniku-radni-zajma-sie-taryfa-za-wode,1934760,t,id.html

http://www.krasnik24.pl/index.php/component/content/article/1650-krasnik-bedzie-podwyzka-cen-wody-i-sciekow-we-wtorek-sesja-nadzwyczajna-w-tej-sprawie

Tu pisze kto i dlaczego podnosi ceny wody i na co kasa z podwyżek jest potrzebna !

Więc pytam jeżeli ta podwyżka była potrzebana na inwestycje ale teraz się okazuje, że kasa będzie z dotacji to czy nie wypadało by odciążyć ludzi i obniżyć cenę wody i ścieków bo kasa na medernizację już jest (lub będzie) i tej od ludzi w takim razie nie trzeba !

Ludzie piszecie, że woda i ściki pójdą w górę. Ale one już zosały podniesione od 1 sierpnia 2013 i to na wyraźny wniosek Fijałki - doczytajcie sobie artykuły:

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/od-1-sierpnia-zdrozeja-woda-i-scieki-w-krasniku,1471717,t,id.html

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/sesja-rady-miasta-w-krasniku-radni-zajma-sie-taryfa-za-wode,1934760,t,id.html

http://www.krasnik24.pl/index.php/component/content/article/1650-krasnik-bedzie-podwyzka-cen-wody-i-sciekow-we-wtorek-sesja-nadzwyczaj... rozwiń

Avatar
KPWiK_od środka / 28 stycznia 2014 o 17:36

I nie zapominaj o katastrofie ekologicznej którą chciał zgotować wieloletni prezes przez grzech (albo celowo?) zaniechania. Jak przepełniona laguna by poszła do rzeki Wyżnianki to trzeba by było podnieść ceny wody i ścieków o 20 złoty, żeby ratować Kraśnik i okoliczne wsie przed zatonieciem w gównie!!!

PEOWSCy spece chcieli zafundować mieszkańcom zagazowanie kwasem musztarodowym (patrz afera ze składowaniem chlorowodru) i zatopienie w fekaliach.

Brawo Prezes Fijałka!!!! To był ostatni dzwonek. Teraz przynajmniej będzie nowoczesna kanalizacja i cała gospodarka osadowa. Dlatego mieszkańcy BĘDĄ PŁACIĆ RELATYWNIE MNIEJ ZA WODĘ I ŚCIEKI bo zmodernizowana sieć zapewni lepszą i wydajniejszą produkcję bez strat. Podziękujcie więc Fijałce ci co tak jęczeli, że specjalista z Lublina. Gdyby rządzili w KPWiK nadal specjaliści z Kraśnika (buraczek i krakowiaczek) to byscie mieli w domach szamba - dosłownie.

I nie zapominaj o katastrofie ekologicznej którą chciał zgotować wieloletni prezes przez grzech (albo celowo?) zaniechania. Jak przepełniona laguna by poszła do rzeki Wyżnianki to trzeba by było podnieść ceny wody i ścieków o 20 złoty, żeby ratować Kraśnik i okoliczne wsie przed zatonieciem w gównie!!!

PEOWSCy spece chcieli zafundować mieszkańcom zagazowanie kwasem musztarodowym (patrz afera ze składowaniem chlorowodru) i zatopienie w fekaliach.

Brawo Prezes Fijałka!!!! To był ostatni dzwonek. Teraz przynajmniej będzie nowoc... rozwiń

Avatar
inż. hydraulik / 28 stycznia 2014 o 17:27

KPWiK ściągnął mega dotację z UE, a czubisie lamentują, że woda podrożeje. A jak czubisie szykowały spółeczkę do prywatyzacji gromadząc na koncie miliony i przez naście lat nie wydając na rozbudowę i modernizacje kanalizacji to co??? Wtedy by dopiero podrożała ale o kilkaset procent. Przyjdzie jeszcze na was czas darmozjady i przekęciarze. Pamieajcie, że w 2015 r. może zmienić się władza, a wtedy stracicie przychylność wojewody, prokuratorów, sądów...Bez pleców już nie bedziecie tacy mocni.

Avatar
piotr / 21 lutego 2015 o 16:38

Cena wody i ścieków musi być podnoszona co roku bo tak stanowi prawo. Nie ma tu co manipulować i mącić ludziom w głowach. Przeczytaj sobie ustawę wod.-kan.


Doucz się i nie pleć głupot. Taryfy przedstawiać to i owszem ,ale niekoniecznie trzeba podwyższać

Avatar
qwerek / 21 lutego 2015 o 13:12

oczyszczalnie ścieków przemysłowych to chyba najlepiej szukać w Primeko  :)

Avatar
Mieszkaniec / 30 stycznia 2014 o 12:48

DLACZEGO TAK WAŻNE WYDARZENIE DLA KRAŚNIKA I JEGO MIESZKAŃCÓW,  JAK POZYSKANIE ŚRODKÓW Z UNII NA MODERNIZACJĘ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW NIE ZOSTAŁO ZAMIESZCZONE NA STRONIE NASZE MIASTO KRAŚNIK. CZYŻBY ZAZDROŚĆ ??? TO BARDZO NIE W PORZĄDKU, ŻE NIE INFORMUJECIE MIESZKAŃCÓW KRAŚNIKA O TAK WAŻNYM W HISTORII KRAŚNIKA WYDARZENIU !!!!

Avatar
mieszkaniec / 30 stycznia 2014 o 11:11

Cena wody i ścieków musi być podnoszona co roku bo tak stanowi prawo. Nie ma tu co manipulować i mącić ludziom w głowach. Przeczytaj sobie ustawę wod.-kan.

Zmień pracę, albo zrób jeszcze magistra, Może wtedy pojmiesz co czytasz

Avatar
Gość / 30 stycznia 2014 o 10:13

http://dolarek.ulinks.net   Zadbaj sam o siebie i zgarnij prawdziwe pieniądze$

Avatar
gosc / 28 stycznia 2014 o 21:57
Panie hydraulik,moze nas pan oswieci który artykuł i jakiej ustawy mówi o obowiązkowych podwyżkach cen.
Avatar
inż. hydraulik / 28 stycznia 2014 o 20:58

Ludzie piszecie, że woda i ściki pójdą w górę. Ale one już zosały podniesione od 1 sierpnia 2013 i to na wyraźny wniosek Fijałki - doczytajcie sobie artykuły:

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/od-1-sierpnia-zdrozeja-woda-i-scieki-w-krasniku,1471717,t,id.html

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/sesja-rady-miasta-w-krasniku-radni-zajma-sie-taryfa-za-wode,1934760,t,id.html

http://www.krasnik24.pl/index.php/component/content/article/1650-krasnik-bedzie-podwyzka-cen-wody-i-sciekow-we-wtorek-sesja-nadzwyczajna-w-tej-sprawie

Tu pisze kto i dlaczego podnosi ceny wody i na co kasa z podwyżek jest potrzebna !

Więc pytam jeżeli ta podwyżka była potrzebana na inwestycje ale teraz się okazuje, że kasa będzie z dotacji to czy nie wypadało by odciążyć ludzi i obniżyć cenę wody i ścieków bo kasa na medernizację już jest (lub będzie) i tej od ludzi w takim razie nie trzeba !

Cena wody i ścieków musi być podnoszona co roku bo tak stanowi prawo. Nie ma tu co manipulować i mącić ludziom w głowach. Przeczytaj sobie ustawę wod.-kan.

rozwiń
Avatar
xyz / 28 stycznia 2014 o 19:38

Ludzie piszecie, że woda i ściki pójdą w górę. Ale one już zosały podniesione od 1 sierpnia 2013 i to na wyraźny wniosek Fijałki - doczytajcie sobie artykuły:

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/od-1-sierpnia-zdrozeja-woda-i-scieki-w-krasniku,1471717,t,id.html

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/sesja-rady-miasta-w-krasniku-radni-zajma-sie-taryfa-za-wode,1934760,t,id.html

http://www.krasnik24.pl/index.php/component/content/article/1650-krasnik-bedzie-podwyzka-cen-wody-i-sciekow-we-wtorek-sesja-nadzwyczajna-w-tej-sprawie

Tu pisze kto i dlaczego podnosi ceny wody i na co kasa z podwyżek jest potrzebna !

Więc pytam jeżeli ta podwyżka była potrzebana na inwestycje ale teraz się okazuje, że kasa będzie z dotacji to czy nie wypadało by odciążyć ludzi i obniżyć cenę wody i ścieków bo kasa na medernizację już jest (lub będzie) i tej od ludzi w takim razie nie trzeba !

Ludzie piszecie, że woda i ściki pójdą w górę. Ale one już zosały podniesione od 1 sierpnia 2013 i to na wyraźny wniosek Fijałki - doczytajcie sobie artykuły:

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/od-1-sierpnia-zdrozeja-woda-i-scieki-w-krasniku,1471717,t,id.html

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/sesja-rady-miasta-w-krasniku-radni-zajma-sie-taryfa-za-wode,1934760,t,id.html

http://www.krasnik24.pl/index.php/component/content/article/1650-krasnik-bedzie-podwyzka-cen-wody-i-sciekow-we-wtorek-sesja-nadzwyczaj... rozwiń

Avatar
KPWiK_od środka / 28 stycznia 2014 o 17:36

I nie zapominaj o katastrofie ekologicznej którą chciał zgotować wieloletni prezes przez grzech (albo celowo?) zaniechania. Jak przepełniona laguna by poszła do rzeki Wyżnianki to trzeba by było podnieść ceny wody i ścieków o 20 złoty, żeby ratować Kraśnik i okoliczne wsie przed zatonieciem w gównie!!!

PEOWSCy spece chcieli zafundować mieszkańcom zagazowanie kwasem musztarodowym (patrz afera ze składowaniem chlorowodru) i zatopienie w fekaliach.

Brawo Prezes Fijałka!!!! To był ostatni dzwonek. Teraz przynajmniej będzie nowoczesna kanalizacja i cała gospodarka osadowa. Dlatego mieszkańcy BĘDĄ PŁACIĆ RELATYWNIE MNIEJ ZA WODĘ I ŚCIEKI bo zmodernizowana sieć zapewni lepszą i wydajniejszą produkcję bez strat. Podziękujcie więc Fijałce ci co tak jęczeli, że specjalista z Lublina. Gdyby rządzili w KPWiK nadal specjaliści z Kraśnika (buraczek i krakowiaczek) to byscie mieli w domach szamba - dosłownie.

I nie zapominaj o katastrofie ekologicznej którą chciał zgotować wieloletni prezes przez grzech (albo celowo?) zaniechania. Jak przepełniona laguna by poszła do rzeki Wyżnianki to trzeba by było podnieść ceny wody i ścieków o 20 złoty, żeby ratować Kraśnik i okoliczne wsie przed zatonieciem w gównie!!!

PEOWSCy spece chcieli zafundować mieszkańcom zagazowanie kwasem musztarodowym (patrz afera ze składowaniem chlorowodru) i zatopienie w fekaliach.

Brawo Prezes Fijałka!!!! To był ostatni dzwonek. Teraz przynajmniej będzie nowoc... rozwiń

Avatar
inż. hydraulik / 28 stycznia 2014 o 17:27

KPWiK ściągnął mega dotację z UE, a czubisie lamentują, że woda podrożeje. A jak czubisie szykowały spółeczkę do prywatyzacji gromadząc na koncie miliony i przez naście lat nie wydając na rozbudowę i modernizacje kanalizacji to co??? Wtedy by dopiero podrożała ale o kilkaset procent. Przyjdzie jeszcze na was czas darmozjady i przekęciarze. Pamieajcie, że w 2015 r. może zmienić się władza, a wtedy stracicie przychylność wojewody, prokuratorów, sądów...Bez pleców już nie bedziecie tacy mocni.

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 3

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 17

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 27