sobota, 17 lutego 2018 r.

Kraśnik

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Kraśniku za 50 mln zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 stycznia 2014, 07:45

Ponad 50 mln zł pochłonie modernizacja oczyszczalni ścieków. Na szczęście Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji otrzymało ok. 32 mln zł dofinansowania.

- Jest to szalenie ważna inwestycja. Kosztorys naszego projektu opiewa na kwotę ponad 50 mln zł - podkreśla Tadeusz Fijałka, prezes Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kraśniku. - Laguny gdzie są osady składowe wystarczą jeszcze tylko na jakieś pół roku. Jeśli tej inwestycji nie przeprowadzimy grozi nam niewyobrażalna katastrofa ekologiczna związana z możliwością przepełnienia laguny, w której zdeponowano ponad 400 tysięcy ton odpadów a to doprowadzi do zanieczyszczenia rzeki Wyżnicy - prawego dopływu Wisły. Na projekt "Przebudowa - modernizacja komunalnej oczyszczalni ścieków w Kraśniku” KPWiK otrzymał dofinansowanie w kwocie blisko 32 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. - To jest jedna z większych inwestycji związanych z ochroną środowiska realizowanych w województwie lubelskim - przyznaje Jerzy Kuliński, zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, która wstępnie ocenia projekty oraz jest instytucją wdrażającą. - Na podobnym poziomie były projekty odpadowe, czy wodno-ściekowe jedynie w Chełmie. Dzięki temu projektowi w Kraśniku wzrośnie bezpieczeństwo ekologiczne. Mieszkańcy nie będą się musieli obawiać awarii przestarzałej instalacji.

Urządzenia w KPWiK wymagają naprawy lub wymiany. - Przez ostatnie 14 lat nie były ani odnawiane, ani remontowane ani utrzymywane w należytym stanie technicznym - dodaje prezes Fijałka. W ramach projektu zostanie nie tylko przebudowana oczyszczalnia ścieków. Zaplanowano również budowę kanalizacji sanitarnej i modernizację sieci kanalizacyjnej. KPWiK wybuduje też sieć wodociągową oraz zmodernizuje ujęcia i stacje wodociągowe. W miniony piątek w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego potwierdzono przyznanie dofinansowania dla KPWiK. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana w pierwszych dniach lutego. Prace mają ruszyć wiosną. Potrwają do końca 2015 r. - Przed nami niezwykle trudne zadanie, ale jest pełna mobilizacja w firmie - zapewnia prezes KPWiK.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Kraśnik
piotr
qwerek
Mieszkaniec
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

piotr
piotr (21 lutego 2015 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Cena wody i ścieków musi być podnoszona co roku bo tak stanowi prawo. Nie ma tu co manipulować i mącić ludziom w głowach. Przeczytaj sobie ustawę wod.-kan.


Doucz się i nie pleć głupot. Taryfy przedstawiać to i owszem ,ale niekoniecznie trzeba podwyższać

Rozwiń
qwerek
qwerek (21 lutego 2015 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

oczyszczalnie ścieków przemysłowych to chyba najlepiej szukać w Primeko  :)

Rozwiń
Mieszkaniec
Mieszkaniec (30 stycznia 2014 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

DLACZEGO TAK WAŻNE WYDARZENIE DLA KRAŚNIKA I JEGO MIESZKAŃCÓW,  JAK POZYSKANIE ŚRODKÓW Z UNII NA MODERNIZACJĘ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW NIE ZOSTAŁO ZAMIESZCZONE NA STRONIE NASZE MIASTO KRAŚNIK. CZYŻBY ZAZDROŚĆ ??? TO BARDZO NIE W PORZĄDKU, ŻE NIE INFORMUJECIE MIESZKAŃCÓW KRAŚNIKA O TAK WAŻNYM W HISTORII KRAŚNIKA WYDARZENIU !!!!

Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (30 stycznia 2014 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Cena wody i ścieków musi być podnoszona co roku bo tak stanowi prawo. Nie ma tu co manipulować i mącić ludziom w głowach. Przeczytaj sobie ustawę wod.-kan.

Zmień pracę, albo zrób jeszcze magistra, Może wtedy pojmiesz co czytasz

Rozwiń
Gość
Gość (30 stycznia 2014 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

http://dolarek.ulinks.net   Zadbaj sam o siebie i zgarnij prawdziwe pieniądze$

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!