Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 sierpnia 2017 r.
8:27

Nagła śmierć młodej matki. "Chcę wiedzieć, dlaczego Halina umarła? Miała tylko 25 lat"

1028 56 A A

Nie chcę nikogo osądzać, bo nie wiem, co się dokładnie stało. Chcę tylko wiedzieć, dlaczego moja Halina umarła? Miała tylko 25 lat – Tomasz Lewandowski z Huty Józefów nie może pogodzić się z nagłą śmiercią żony w kraśnickim szpitalu. Kobieta osierociła dwójkę dzieci, w tym dwumiesięczne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– 25 marca tego roku wzięliśmy ślub – wspomina ze łzami w oczach pan Tomasz. – Nawet nie zdążyliśmy się pożegnać…

Halinie i Tomaszowi Lewandowskim dwa miesiące temu urodził się synek. – W domu jest jeszcze drugie, 2,5-letnie dziecko żony z pierwszego małżeństwa – mówi Lewandowski. – Halina na nic nie chorowała. Ciąża przebiegała prawidłowo. Nasz syn urodził się przez cesarskie cięcie 22 czerwca. Jest zdrowy. Żona została wypisana ze szpitala w Kraśniku Fabrycznym po 4 dniach od porodu. Po powrocie do domu była na kontroli u ginekologa w Ośrodku Zdrowia w Polichnie i wszystko było dobrze.

10 sierpnia pani Halina poczuła się źle. – Zadzwoniła do mnie, że boli ją brzuch. Wieczorem pojechaliśmy na SOR w Kraśniku. Zabraliśmy ze sobą dziecko, bo żona karmiła piersią – opowiada małżonek. – Stamtąd odesłali nas do szpitala w Kraśniku Fabrycznym. Pojechaliśmy własnym samochodem. Tam lekarz stwierdził jednak, że on nic nie poradzi i z Kraśnika Fabrycznego wróciliśmy na SOR do Kraśnika „starego”. Tam żona dostała dwie kroplówki. Około godz. 1 w nocy powiedziano nam, że albo żona zostaje w szpitalu, albo wraca do domu, aby nakarmić dziecko i następnego dnia, na godz. 8.30, wraca na badanie USG.

Małżeństwo wybrało drugą opcję. – Przywiozłem żonę rano do szpitala – kontynuuje pan Tomasz. – Lekarze zrobili jej USG. Okazało się, że w moczowodzie jest siedmiomilimetrowy kamień. Usłyszeliśmy, że trzeba podać żonie silniejsze leki, po których nie będzie mogła karmić syna.

Pan Tomasz wrócił do domu. Małżonkowie kontaktowali się ze sobą telefonicznie. – Żona mówiła, że czuje się dobrze – mówi mąż pani Haliny.

Tak było do czasu. – O godz. 14.14 dostałem ostatniego SMS-a od żony: „Ale się czujesz”. Zapewne nie była w stanie napisać prawidłowo. Próbowałem się z nią skontaktować, dzwoniłem, pisałem SMS-y, ale bez odzewu – mówi pan Tomasz.

Wtedy zadzwonił telefon ze szpitala. – Usłyszałem, że mam przyjechać jak najszybciej – mówi pan Tomasz. – Kiedy dotarłem na miejsce, usłyszałem, że żona nie żyje. Że w południe dostała jakiejś zapaści, że dwie godziny ją reanimowali. Tylko dlaczego nikt wcześniej mnie o tym nie poinformował?

To było w piątek, 11 sierpnia. – Kobieta zmarła na oddziale ratunkowym – potwierdza Marek Kos, dyrektor SPZOZ w Kraśniku, który przyznaje, że jest bardzo poruszony tą tragedią.

Dyrektor nie chce jednak informować, jakie było rozpoznanie u 25-latki, na co chorowała. Uważa, że lekarze zajmowali się pacjentką bardzo dobrze. – Nie widzę żadnego błędu w postępowaniu lekarzy i spokojnie czekam na informacje z prokuratury – podkreśla dyr. Kos. 

– Prowadziliśmy wstępne czynności – mówi Małgorzata Dziedzic, p.o. prokurator rejonowy w Kraśniku. – Sprawę przejęła Prokuratura Regionalna w Lublinie, która zajmuje się sprawami związanymi z błędami w sztuce lekarskiej. Oni już uczestniczyli w sekcji zwłok kobiety.

Sekcja zwłok została przeprowadzona w minioną środę. Wyniki będą za dwa tygodnie. Wtedy też można spodziewać się oficjalnego stanowiska prokuratury.

– W akcie zgonu jako przyczynę śmierci żony podano ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową – dodaje pan Tomasz. – Nie chcę nikogo osądzać, bo nie wiem, co się dokładnie stało. Chcę tylko wiedzieć, dlaczego moja żona umarła – podkreśla.

W miniony piątek odbył się pogrzeb 25-latki.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 26 sierpnia 2017 o 15:49
+1
Na jakim oddziale zmarła ta młoda kobieta? Żadnej taryfy ulgowej, od razu zwolnić winnych lekarzy i ordynatora.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 10:08
+1
Jak zwykle szpital nie ma sobie nic do zarzucenia... szok!!! USG odkladali do poniedzialku? zalosne
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 09:12
+1
Niewydolność krążeniowo-wydechowa to słowo wytrych. Przecież jak sie umiera, to zatrzymuje się oddech i krążenie. Ktoś powinien zająć się tym, co wpisuje się w akt zgonu, bo to tylko zwalnia lekarzy od odpowiedzialności za zdrowie i życie pacjenta.
Avatar
genji / 16 czerwca 2018 o 10:11
Pomijając opisany przypadek który jest faktycznie dramatem dla rodziny zastanawia mnie jedno, wyżej tu wypowiadają się ludzie że umieralnia, że ogólnie to nie szpital tylko jakiś zakład jawnej tortury ludzi. Zastanawia mnie tylko to skoro każdy tak narzeka czemu ile kroć się tam pojawię nawet na tym SORZE jest tam masę ludzi ? Wychwalacie Lublin to k*** jeździjcie do Lublina i basta ! NIe wiem jaki jest personel SORU ale jak byłem z raną dłoni to widziałem raptem 4 osoby które ganiały jak motorki od pacjenta do pacjenta od pomieszczenia do pomieszczenia. Więc może warto pomyśleć że te 4 osoby nie zbawią świata ? Znieczulica jest w każdym szpitalu no bo sorry - ale jak ludzie są na tyle tempi że zgłaszają się z bólem głowy a na pytanie co Pan/Pani wzieła od tego bólu odp - nic, to sam pewnie bym zwątpił jak ludzie są bezradni i cofnięci do epoki kamienia łupanego. Też płacę składki ale powiedzenie płacę - wymagam to trochę jak by pójść do sklepu spożywczego i mieć do sprzedawcy pretensje że nie mogę u niego kupić urządzenia RTV / AGD ! Bo SOR jest od nagłych stanów zagrożenia życia i zdrowia a nie robienia sztucznej kolejki dla ludzi naprawdę potrzebujących. 
Pomijając opisany przypadek który jest faktycznie dramatem dla rodziny zastanawia mnie jedno, wyżej tu wypowiadają się ludzie że umieralnia, że ogólnie to nie szpital tylko jakiś zakład jawnej tortury ludzi. Zastanawia mnie tylko to skoro każdy tak narzeka czemu ile kroć się tam pojawię nawet na tym SORZE jest tam masę ludzi ? Wychwalacie Lublin to k*** jeździjcie do Lublina i basta ! NIe wiem jaki jest personel SORU ale jak byłem z raną dłoni to widziałem raptem 4 osoby które ganiały jak motorki od pacjenta do pacjenta od pomieszczenia do p... rozwiń
Avatar
OPDNubbalk / 25 kwietnia 2018 o 06:50
Интернет-магазин "подарки.shop" – это лучший выбор подарков для детей и родителей. У нас вы можете подобрать игры, глобусы, подарочные наборы, книги, скатерти, подтарельники, пазлы, карты мира и многое другое. При этом в каждой из этих категорий есть множество подпунктов, которые могут удовлетворить любые потребности. Так, только в категории глобусы есть и глобусы на батарейках, и глобусы с двойной картой, и физические глобусы, и политические глобусы, и школьные глобусы, и рельефные глобусы, и детские глобусы, и глобусы с подсветкой. Кроме того, иногда у нас ищут глобус на деревянной подставке, такие тоже есть. В общем, как показывает практика, глобусы на подарки – это очень хороший вариант. Подобным вариантом являются и карты мира. У нас можно приобрести настенные карты, физическая карта мира, политическая карта мира, карты мира на рейках, карты в багете, особо популярные сейчас - скретч карты, и даже такой необычный вариант, как скатерти с картой мира. Также есть детская карта мира и детские атласы. Конечно же, говоря о подарках нельзя не упомянуть про книги. У нас вы можете подобрать книги различнейших направлений: книги для детей, развивающие книги, развлекательные и художественные книги. "Подарки.shop" – отличный помощник при поиске подарка по любому поводу и даже без него. Очень часто к нам обращаются, когда ищут подарки для детей в садик, особенно подарки в садик для детей на выпускной. Магазин для детей - настольные игры
Интернет-магазин "подарки.shop" – это лучший выбор подарков для детей и родителей. У нас вы можете подобрать игры, глобусы, подарочные наборы, книги, скатерти, подтарельники, пазлы, карты мира и многое другое. При этом в каждой из этих категорий есть множество подпунктов, которые могут удовлетворить любые потребности. Так, только в категории глобусы есть и глобусы на батарейках, и глобусы с двойной картой, и физические глобусы, и политические глобусы, и школьные глобусы, и рельефные глобусы, и детские глобусы, и глобусы с подсветко... rozwiń
Avatar
Jaś / 7 września 2017 o 10:52
Współczuję. Konowały nie lekarze, choć są wyjątki.
Avatar
gość / 31 sierpnia 2017 o 14:50
Anonim napisał:
Zmarla na SOR nie zostala przyjeta na oddzial
 No tak, na SOR-ze albo odesłanie do domu z kwitkiem, albo leżenie bez zbytniego zainteresowania kogokolwiek. Organizacja pracy tam to porażka, za mało personelu, a dyżurująca tam często taka mała lekarka w podkutych obcasach to chyba wcześniej pracowała w zakładzie karnym, bo takie "delikatne" ma podejście do pacjentów i nie fachowe. Ogólnie to na SOR-ze nikomu się nie spieszy, lekarze wołani z oddziałów też każą na siebie czekać bardzo długo, pacjent wymagający ratunku nie jest pod stałą opieką lekarską a nawet pielęgniarską, często zostawiony sam sobie. W Kraśniku nie zdarza się chyba przewiezienie pacjenta w poważnym stanie do kliniki, gdzie są lekarze specjaliści non-stop i lepsza aparatura do ratowania życia człowieka. Szkoda kasy na paliwo?
 No tak, na SOR-ze albo odesłanie do domu z kwitkiem, albo leżenie bez zbytniego zainteresowania kogokolwiek. Organizacja pracy tam to porażka, za mało personelu, a dyżurująca tam często taka mała lekarka w podkutych obcasach to chyba wcześniej pracowała w zakładzie karnym, bo takie "delikatne" ma podejście do pacjentów i nie fachowe. Ogólnie to na SOR-ze nikomu się nie spieszy, lekarze wołani z oddziałów też każą na siebie czekać bardzo długo, pacjent wymagający ratunku nie jest pod stałą opieką lekarską a nawet pie... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 21:12
A Pan Kos z Panem Majem w d... mają ludzi oraz ich tragedię i się lansuja na dożynkach śmiejąc się z przyklaskujacymi im przydupasami z PSL. Pierwszy to były z-ca wójta z Gościeradowa który teraz ma jeszcze cieplejsza posadke. Cały powiat to kolesiorstwo PSL więc o jakich my tu standardach mówimy?? Wystarczy dobrze się podlizac i kretyni bez pojęcia maja posady. Wstyd!!! 
Avatar
Anonim / 27 sierpnia 2017 o 01:36
Zmarla na SOR nie zostala przyjeta na oddzial
Avatar
gość / 26 sierpnia 2017 o 15:45
Na wewnętrzny kto trafi to faktycznie odrazu kolonoskopia i gastroskopia, trzeba czy nie trzeba. A sprzęt mają prymitywny, o umiejętnościach nic nie powiem dobrego. Mojego rodzica o mało tam nie wykończyli tymi badaniami, a w Lublinie zrobili tak, że było to mało męczące i przykre. Do zabiegów inwazyjnych ordynator nie używa znieczulenia, bo po co jak to nie jego boli. Zabieg powtarzał wielokrotnie, niestety nieskutecznie, a w innym szpitalu udał się za pierwszym podejściem. Nic dziwnego że na tym oddziale tyle jest zgonów. Z poważnymi chorobami pacjentów leczy się kilka dni, do weekendu, żeby w weekend był luz, a pacjentów nawet nie chodzących poucza się "leczyć się i robić badania w przychodni". Szpital ma problemy z robieniem USG, bo jest tylko 1 pracownia. Do wielu poradni kolejki kilkumiesieczne, więc jak pan dyrektor Kos zarządza tym ZOZ-em?
Na wewnętrzny kto trafi to faktycznie odrazu kolonoskopia i gastroskopia, trzeba czy nie trzeba. A sprzęt mają prymitywny, o umiejętnościach nic nie powiem dobrego. Mojego rodzica o mało tam nie wykończyli tymi badaniami, a w Lublinie zrobili tak, że było to mało męczące i przykre. Do zabiegów inwazyjnych ordynator nie używa znieczulenia, bo po co jak to nie jego boli. Zabieg powtarzał wielokrotnie, niestety nieskutecznie, a w innym szpitalu udał się za pierwszym podejściem. Nic dziwnego że na tym oddziale tyle jest zgonów. Z poważnymi choro... rozwiń
Avatar
genji / 16 czerwca 2018 o 10:11
Pomijając opisany przypadek który jest faktycznie dramatem dla rodziny zastanawia mnie jedno, wyżej tu wypowiadają się ludzie że umieralnia, że ogólnie to nie szpital tylko jakiś zakład jawnej tortury ludzi. Zastanawia mnie tylko to skoro każdy tak narzeka czemu ile kroć się tam pojawię nawet na tym SORZE jest tam masę ludzi ? Wychwalacie Lublin to k*** jeździjcie do Lublina i basta ! NIe wiem jaki jest personel SORU ale jak byłem z raną dłoni to widziałem raptem 4 osoby które ganiały jak motorki od pacjenta do pacjenta od pomieszczenia do pomieszczenia. Więc może warto pomyśleć że te 4 osoby nie zbawią świata ? Znieczulica jest w każdym szpitalu no bo sorry - ale jak ludzie są na tyle tempi że zgłaszają się z bólem głowy a na pytanie co Pan/Pani wzieła od tego bólu odp - nic, to sam pewnie bym zwątpił jak ludzie są bezradni i cofnięci do epoki kamienia łupanego. Też płacę składki ale powiedzenie płacę - wymagam to trochę jak by pójść do sklepu spożywczego i mieć do sprzedawcy pretensje że nie mogę u niego kupić urządzenia RTV / AGD ! Bo SOR jest od nagłych stanów zagrożenia życia i zdrowia a nie robienia sztucznej kolejki dla ludzi naprawdę potrzebujących. 
Pomijając opisany przypadek który jest faktycznie dramatem dla rodziny zastanawia mnie jedno, wyżej tu wypowiadają się ludzie że umieralnia, że ogólnie to nie szpital tylko jakiś zakład jawnej tortury ludzi. Zastanawia mnie tylko to skoro każdy tak narzeka czemu ile kroć się tam pojawię nawet na tym SORZE jest tam masę ludzi ? Wychwalacie Lublin to k*** jeździjcie do Lublina i basta ! NIe wiem jaki jest personel SORU ale jak byłem z raną dłoni to widziałem raptem 4 osoby które ganiały jak motorki od pacjenta do pacjenta od pomieszczenia do p... rozwiń
Avatar
OPDNubbalk / 25 kwietnia 2018 o 06:50
Интернет-магазин "подарки.shop" – это лучший выбор подарков для детей и родителей. У нас вы можете подобрать игры, глобусы, подарочные наборы, книги, скатерти, подтарельники, пазлы, карты мира и многое другое. При этом в каждой из этих категорий есть множество подпунктов, которые могут удовлетворить любые потребности. Так, только в категории глобусы есть и глобусы на батарейках, и глобусы с двойной картой, и физические глобусы, и политические глобусы, и школьные глобусы, и рельефные глобусы, и детские глобусы, и глобусы с подсветкой. Кроме того, иногда у нас ищут глобус на деревянной подставке, такие тоже есть. В общем, как показывает практика, глобусы на подарки – это очень хороший вариант. Подобным вариантом являются и карты мира. У нас можно приобрести настенные карты, физическая карта мира, политическая карта мира, карты мира на рейках, карты в багете, особо популярные сейчас - скретч карты, и даже такой необычный вариант, как скатерти с картой мира. Также есть детская карта мира и детские атласы. Конечно же, говоря о подарках нельзя не упомянуть про книги. У нас вы можете подобрать книги различнейших направлений: книги для детей, развивающие книги, развлекательные и художественные книги. "Подарки.shop" – отличный помощник при поиске подарка по любому поводу и даже без него. Очень часто к нам обращаются, когда ищут подарки для детей в садик, особенно подарки в садик для детей на выпускной. Магазин для детей - настольные игры
Интернет-магазин "подарки.shop" – это лучший выбор подарков для детей и родителей. У нас вы можете подобрать игры, глобусы, подарочные наборы, книги, скатерти, подтарельники, пазлы, карты мира и многое другое. При этом в каждой из этих категорий есть множество подпунктов, которые могут удовлетворить любые потребности. Так, только в категории глобусы есть и глобусы на батарейках, и глобусы с двойной картой, и физические глобусы, и политические глобусы, и школьные глобусы, и рельефные глобусы, и детские глобусы, и глобусы с подсветко... rozwiń
Avatar
Jaś / 7 września 2017 o 10:52
Współczuję. Konowały nie lekarze, choć są wyjątki.
Avatar
gość / 31 sierpnia 2017 o 14:50
Anonim napisał:
Zmarla na SOR nie zostala przyjeta na oddzial
 No tak, na SOR-ze albo odesłanie do domu z kwitkiem, albo leżenie bez zbytniego zainteresowania kogokolwiek. Organizacja pracy tam to porażka, za mało personelu, a dyżurująca tam często taka mała lekarka w podkutych obcasach to chyba wcześniej pracowała w zakładzie karnym, bo takie "delikatne" ma podejście do pacjentów i nie fachowe. Ogólnie to na SOR-ze nikomu się nie spieszy, lekarze wołani z oddziałów też każą na siebie czekać bardzo długo, pacjent wymagający ratunku nie jest pod stałą opieką lekarską a nawet pielęgniarską, często zostawiony sam sobie. W Kraśniku nie zdarza się chyba przewiezienie pacjenta w poważnym stanie do kliniki, gdzie są lekarze specjaliści non-stop i lepsza aparatura do ratowania życia człowieka. Szkoda kasy na paliwo?
 No tak, na SOR-ze albo odesłanie do domu z kwitkiem, albo leżenie bez zbytniego zainteresowania kogokolwiek. Organizacja pracy tam to porażka, za mało personelu, a dyżurująca tam często taka mała lekarka w podkutych obcasach to chyba wcześniej pracowała w zakładzie karnym, bo takie "delikatne" ma podejście do pacjentów i nie fachowe. Ogólnie to na SOR-ze nikomu się nie spieszy, lekarze wołani z oddziałów też każą na siebie czekać bardzo długo, pacjent wymagający ratunku nie jest pod stałą opieką lekarską a nawet pie... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 21:12
A Pan Kos z Panem Majem w d... mają ludzi oraz ich tragedię i się lansuja na dożynkach śmiejąc się z przyklaskujacymi im przydupasami z PSL. Pierwszy to były z-ca wójta z Gościeradowa który teraz ma jeszcze cieplejsza posadke. Cały powiat to kolesiorstwo PSL więc o jakich my tu standardach mówimy?? Wystarczy dobrze się podlizac i kretyni bez pojęcia maja posady. Wstyd!!! 
Avatar
Anonim / 27 sierpnia 2017 o 01:36
Zmarla na SOR nie zostala przyjeta na oddzial
Avatar
gość / 26 sierpnia 2017 o 15:49
+1
Na jakim oddziale zmarła ta młoda kobieta? Żadnej taryfy ulgowej, od razu zwolnić winnych lekarzy i ordynatora.
Avatar
gość / 26 sierpnia 2017 o 15:45
Na wewnętrzny kto trafi to faktycznie odrazu kolonoskopia i gastroskopia, trzeba czy nie trzeba. A sprzęt mają prymitywny, o umiejętnościach nic nie powiem dobrego. Mojego rodzica o mało tam nie wykończyli tymi badaniami, a w Lublinie zrobili tak, że było to mało męczące i przykre. Do zabiegów inwazyjnych ordynator nie używa znieczulenia, bo po co jak to nie jego boli. Zabieg powtarzał wielokrotnie, niestety nieskutecznie, a w innym szpitalu udał się za pierwszym podejściem. Nic dziwnego że na tym oddziale tyle jest zgonów. Z poważnymi chorobami pacjentów leczy się kilka dni, do weekendu, żeby w weekend był luz, a pacjentów nawet nie chodzących poucza się "leczyć się i robić badania w przychodni". Szpital ma problemy z robieniem USG, bo jest tylko 1 pracownia. Do wielu poradni kolejki kilkumiesieczne, więc jak pan dyrektor Kos zarządza tym ZOZ-em?
Na wewnętrzny kto trafi to faktycznie odrazu kolonoskopia i gastroskopia, trzeba czy nie trzeba. A sprzęt mają prymitywny, o umiejętnościach nic nie powiem dobrego. Mojego rodzica o mało tam nie wykończyli tymi badaniami, a w Lublinie zrobili tak, że było to mało męczące i przykre. Do zabiegów inwazyjnych ordynator nie używa znieczulenia, bo po co jak to nie jego boli. Zabieg powtarzał wielokrotnie, niestety nieskutecznie, a w innym szpitalu udał się za pierwszym podejściem. Nic dziwnego że na tym oddziale tyle jest zgonów. Z poważnymi choro... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 06:33
już czas najwyższy na ponoszenie odpowiedzialności za takie błędy, w normalnych krajach są za to utraty wykonywania zawodu i poważne wyroki, mamy dobrą zmianę więc czas na nietykalnych .
Avatar
w żałobie / 24 sierpnia 2017 o 10:22
Szczęśćciarz i po 7 dniach Cię nie uśmiercili i jeszcze jesteś zadowolony. Życzę Ci częstrzyh wizyt w umieralni. Życzę Ci byś trafił na wewnętrzny, gdzie na dzień dobry wsadzają Ci rurę w d.. bo za to badanie mają najwięcej kasy. Ja żayłuje jednego, że nie zgłosiłam również do Prokuratury śmierci mojego rodzica... 
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 0 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 1 0

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 0

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 4 2

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna 0 0

Uczniowie z Felina mogą być dowożeni na lekcje na Kośminek.

Sukces młodych mechaników z Zamościa

Sukces młodych mechaników z Zamościa 1 0

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz pucharu Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymali też nagrody rzeczowe.

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia] 14 3

Do przejechania było aż siedem wariantów tras. Najkrótsza miała 17 km, a najdłuższa 62 km. W Lubartowie już po raz 25. odbyło się się Święto Roweru.

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 3 2

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa
24 czerwca 2018, 19:00

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa 0 0

Galeria Klimaty w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz 5) zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Sąsiedzi Icka z Markuszowa. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.

ROW Rybnik - Speed Car Motor 43:47 [WYNIK KOŃCOWY]

ROW Rybnik - Speed Car Motor 43:47 [WYNIK KOŃCOWY] 8 0

O godzinie 16:15 lubelscy żużlowcy stoczą kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Speed Car powalczy o punkty w Rybniku z tamtejszym ROW. W Lublinie górą byli zawodnicy trenera Dariusza Śledzia. Powtórka na terenie rywala w hicie Nice 1 ligi żużlowej jest więc mile widziana

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia]
galeria

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia] 0 0

Już po raz czwarty gumowe kaczki popłynęły rzeką Krzną. Charytatywny wyścig zorganizowali rotarianie z Białej Podlaskiej.

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy 0 0

Reprezentacja Anglii odniosła drugie zwycięstwo w grupie pokonując Panamę 6:1, a trzy gole zdobył Harry Kane

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!