Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 marca 2017 r.
12:00

Kraśnik: Okaleczone ręce uczennicy. To gra "Niebieski wieloryb"

198 13 A A

Oświadczenie Urzędu Miasta Kraśnik w sprawie wystąpienia przypadku gry „Niebieski wieloryb” w jednej ze szkół na terenie Kraśnika:

Aktualizacja artykułu: 21 marca 2017 r. 14:22
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek, 17 marca, nauczyciel jednej ze szkół podstawowych zauważył okaleczenia na rękach uczennicy. O sprawie natychmiast poinformowana została dyrekcja szkoły, uczennica trafiła pod opiekę szkolnego pedagoga oraz została jej udzielona pomoc pielęgniarki.

W rozmowie uczennicy z pedagogiem potwierdziły się obawy nauczyciela, że bierze ona udział w niebezpiecznej internetowej grze „Niebieski wieloryb”. Szkoła natychmiast nawiązała kontakt z opiekunami dziecka, którzy zostali poinformowani o niebezpieczeństwie i konieczności obserwacji dziecka. Rodzina jest obecnie pod opieką psychologiczną, może liczyć na pomoc psychologa oraz szkoły.

Szkoła poprosiła też o pomoc psychologa policyjnego oraz zainicjowała współpracę z psychologami z pozostałych szkół w mieście. Z uczniami tego samego dnia zostały przeprowadzone wstępne rozmowy o niebezpieczeństwach płynących z internetu, jak też czeka ich cykl spotkań z psychologiem, pedagogiem i informatykiem. Spotkania takie odbędą się też z rodzicami we wszystkich placówkach na terenie miasta. Rodzice otrzymają wskazówki na temat niebezpiecznych sygnałów, na jakie powinni zwrócić uwagę, sposobu przeprowadzania rozmów z dziećmi jak też sposobów bezpiecznego korzystania z internetu i nadzorowania tego, jak dzieci korzystają z internetu i spędzają czas wolny.

Źródło: UM Kraśnik

>>>

Dzisiaj odbyła się też konferencja Kuratorium Oświaty na temat gry "Niebieski Wieloryb":

Zobacz także: "Niebieski wieloryb" w Lubelskiem. Są pierwsze przypadki morderczej gry

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ser / 24 marca 2017 o 10:01
Wycieczkę do Moskwy w jedną stronę ,pajacu.
Avatar
gracz / 23 marca 2017 o 18:14
a co można wygrać?
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 20:00
w calej Polsce powinny odbyc sie takie spotkania w szkolach dla rodzicow i nauczycieli,zeby tez uprzedzic dzieci....a nie czekac do momentu az cos sie stanie...
Avatar
ja / 21 marca 2017 o 22:45
Rodzic napisał:
Bydła.... To są dzieci ty durniu.... Które są podatne na manipulacje Im więcej przeszły tym bardziej
To są dzieci durnych rodziców (którzy nawet nie zasługują na miano bydła). I to co przeszły mogą zawdzieczać swoim rodzicom... Może więc pora zacząć pozbawiać praw rodzicielskich taką patologię co tylko się rozmnaża zamiast dbać o swoje dzieci i je wychowywać.
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 19:39
to dzialanie typowo sektowe tak jak pis
Avatar
Rodzic / 21 marca 2017 o 19:31
Bydła.... To są dzieci ty durniu.... Które są podatne na manipulacje Im więcej przeszły tym bardziej
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 16:45
Hej, jak można wziąć udział w tej grze? Bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć :-(
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 15:30
"Bardzo dobrze,niech się kaleczą bydła mniej. " - ty chyba też chcesz zobaczyc jak takich zwyrodnialcow traktuja "koledzy" z wiezienia!!!!!
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 14:20
To ile było tych przypadków? Miasto pisze o jednym, kuratorium mówiło o 3.
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 14:16
Skąd się biorą tacy debile? Ciekawe co by było gdyby "gra" kazała jej się zabić:)))
Avatar
ser / 24 marca 2017 o 10:01
Wycieczkę do Moskwy w jedną stronę ,pajacu.
Avatar
gracz / 23 marca 2017 o 18:14
a co można wygrać?
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 20:00
w calej Polsce powinny odbyc sie takie spotkania w szkolach dla rodzicow i nauczycieli,zeby tez uprzedzic dzieci....a nie czekac do momentu az cos sie stanie...
Avatar
ja / 21 marca 2017 o 22:45
Rodzic napisał:
Bydła.... To są dzieci ty durniu.... Które są podatne na manipulacje Im więcej przeszły tym bardziej
To są dzieci durnych rodziców (którzy nawet nie zasługują na miano bydła). I to co przeszły mogą zawdzieczać swoim rodzicom... Może więc pora zacząć pozbawiać praw rodzicielskich taką patologię co tylko się rozmnaża zamiast dbać o swoje dzieci i je wychowywać.
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 19:39
to dzialanie typowo sektowe tak jak pis
Avatar
Rodzic / 21 marca 2017 o 19:31
Bydła.... To są dzieci ty durniu.... Które są podatne na manipulacje Im więcej przeszły tym bardziej
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 16:45
Hej, jak można wziąć udział w tej grze? Bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć :-(
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 15:30
"Bardzo dobrze,niech się kaleczą bydła mniej. " - ty chyba też chcesz zobaczyc jak takich zwyrodnialcow traktuja "koledzy" z wiezienia!!!!!
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 14:20
To ile było tych przypadków? Miasto pisze o jednym, kuratorium mówiło o 3.
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 14:16
Skąd się biorą tacy debile? Ciekawe co by było gdyby "gra" kazała jej się zabić:)))
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 1

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!