piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Kraśnik

Naukowcy: Sinice kwitną przez azot i fosfor

Dodano: 4 stycznia 2009, 20:29

Wiadomo już dlaczego na zbiorniku retencyjnym w Suchyni koło Kraśnika latem zakwitają sinice.

Specjalistyczne badania na zlecenie Urzędu Miasta w Kraśniku przeprowadzili naukowcy z Katedry Hydrobiologii i Ichtiobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Główną przyczyną zanieczyszczenia wody w zbiorniku jest zbyt duże nagromadzenie azotu i fosforu. Takie środowisko bardzo odpowiada sinicom.

Głównym źródłem tych związków w rzece są ścieki z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kraśniku - stwierdzają w swoim raporcie naukowcy. I zalecają władzom miasta zatrzymanie fosforu na etapie oczyszczania ścieków w spółdzielni albo podłączenie jej do kanalizacji sanitarnej Kraśnika.

Kolejną przyczyną gromadzenia się fosforu i azotu w zalewie jest spuszczanie nieczyszczonych ścieków bezpośrednio do rzeki przez okolicznych mieszkańców.
Miasto zamierza postawić na oczyszczanie wpadającej do zalewu Wyżlicy, tak aby z czasem woda w niej płynąca osiągnęła II klasę czystości.
(FP)
Czytaj więcej o:
emul
cuś
fui
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

emul
emul (10 stycznia 2009 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam dość ujadania jednych na drugich!!!! Ludzie róbcie swoje, a Złego czasy kiedyś miną.... tak jak szlak trafił komunę. I wtedy się okaże, czy dzisiejsi radykalni recenzenci nie popełnią grzechu poprzedników. Największy to chyba pycha...
Jeszcze mam przed oczami plakaty świętej trójcy (świadomie z małych liter)o laniu wody do wielkiej zbawczej wanny, a dziś pada pytanie - po co to wszystko było??? Ile jest w Kraśniku nieszczelnych szamb, ile osób wylewa ich zawartość bezpośrednio do ziemi, czy Spółdzielnia Mleczarska -bomba ekologiczna, pomimo oczyszczalni-w Kraśniku powstała rok temu, tuż przed otwarciem zalewu??? Zalew jest swoistym zwierciadłem zgnilizny i głupoty, za który już zapłacili emeryci utratą prawa do 50% zniżki w podatkach lokalnych. Zapłacą za niego też i inni-nieświadomi. Tylko nie chce mi się wierzyć, że ci nowi-"partyjni" będą lepsi. Po prostu pora na prawdziwych społeczników, ludzi uczciwych spoza wszelkich układów towarzysko-partyjnych. Tylko jak ich znaleźć? Oj niewielu jest ich u tych co rządzą (smakują konfitury???) i tych co przebierają nóżkami do władzy(są wygłodniali, niespełnieni....)
Rozwiń
cuś
cuś (9 stycznia 2009 o 16:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Siedzą cicho, bo grunt pali im się pod nogami...
Rozwiń
fui
fui (8 stycznia 2009 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tam napisał:
Do Ktoś : Zwracam się z prośbą o rozwinięcie swojej wypowiedzi w celu wyjaśnienia o co właściwie chodzi z tymi sinicami w Kraśniku? I czyja to sprawka, jeśli nie Czabańskiego?

Dlaczego jakaś dziwna cisza w obozie zwolenników kąpieli w szambie? Nie sądzę, żeby przejrzeli na oczy?
Rozwiń
tam
tam (7 stycznia 2009 o 22:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Ktoś : Zwracam się z prośbą o rozwinięcie swojej wypowiedzi w celu wyjaśnienia o co właściwie chodzi z tymi sinicami w Kraśniku? I czyja to sprawka, jeśli nie Czabańskiego?
Rozwiń
coś
coś (7 stycznia 2009 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to ja teraz czekam na informację, że burmistrz z "przytakiewiczami" oddał 32000zł. Bo po co było płacić za coś, o czym było głośno odpowiednio wcześniej? Kładę akcent na słowo "odpowiednio". Tylko ludzie głupi i narcystyczni nie biorą pod uwagę zdania fachowców mądrzejszych od siebie. I gdyby nie te braki w charakterze głównego autora POronionych POmysłów - Kraśnik nie miał by długów idących w dziesiątki milionów zł. Te też powinny być zwrócone przez POmysłodawcę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!