niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraśnik

Nawierzchnia drogi na moście w Annopolu to bubel. Będzie naprawa

Dodano: 3 lipca 2015, 12:14
Autor: Paweł Puzio

Jak są wakacje, to znaczy że jest remont mostu na Wiśle w Annopolu. I tak będzie także tego lata, od 13 lipca. Drogowcy raz na zawsze chcą rozwiązać problem nietrwałej, naprawianej co roku nawierzchni.

Prace na moście rozpoczną się do 13 lipca. Roboty będą się odbywać połówkami jezdni, by zapewnić przejezdność w ruchu wahadłowym. Fot. GDDKiA Lublin
Prace na moście rozpoczną się do 13 lipca. Roboty będą się odbywać połówkami jezdni, by zapewnić przejezdność w ruchu wahadłowym. Fot. GDDKiA Lublin

Wybudowany w 1967 roku most w Annopolu jest ewenementem na skalę krajową. W 2001 roku na środkowej części mostu zawieszonej nad Wisłą, położono, jako rozwiązanie eksperymentalne, cienkowarstwową nawierzchnię. Miało to odciążyć konstrukcję mostu.

– Rozwiązanie to jednak nie zdało egzaminu. Po kilkuletnim okresie użytkowania okazało się, że nawierzchnia odspaja się i wymaga corocznych napraw – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– My już jesteśmy przyzwyczajeni, że jak przychodzą wakacje, to zaczyna się remont na moście – mówi Roman Wiśniewski, zastępca burmistrza Annopola. – Trzeba jednak przyznać, że drogowcy nabrali dużej wprawy, sprawnie kierują ruchem, rozładowując korki. Kolejka samochodów nigdy nie sięgnęła centrum miasta, czyli ok. 1,5 km od początku mostu.

Tym razem jednak drogowcy zapowiadają, że remont zakończy coroczne równanie nawierzchni. – Na nasze zlecenie opracowano ekspertyzę techniczną, by przeliczyć wytrzymałość konstrukcji z tradycyjną nawierzchnią bitumiczną. Taka metoda naprawy pozwoli na długi czas rozwiązać problem z przejazdem – dodaje Nalewajko.

Remont obejmie przęsła od 6 do 10. Prace będą polegały na usunięciu istniejącej nawierzchni na przęsłach 7-9 wraz ze skorodowanym betonem płyty pomostu. Następnie zostanie odtworzona płyta betonowa, ułożone warstwy izolacyjne oraz nawierzchnia bitumiczna.

– Odbiór planujemy na 30 września. Wartość robót to ok. 1,5 mln zł – dodaje Nalewajko.

Niestety w tym czasie nie uda się uniknąć korków. Dla pojazdów ciężarowych nie ma alternatywy. Będą musiały stać w korkach przed mostem. Natomiast kierowcy aut osobowych mogą skorzystać z przeprawy promowej w Zawichoście. Za kilka złotych można przepłynąć Wisłę. - Jest to także spora atrakcja turystyczna – dodaje zastępca burmistrza. Na przeprawę trzeba skręcić w Annopolu, w kierunku Sandomierza. Do przystani jest ok. 10 km.

Gość
swet
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 lipca 2015 o 15:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla wice burmistzra wszystko wydaje się takie proste, przezywczailiśmy się do korków, przeprawa przez Wisłę promem taka atrakcja...może dla pana Wiśniewskiego bo on ma czas i pieniążki na wszystko ale nie dla ludzi którzy pracują i musza być na czas.Wypowiedz wice jest typowa i na miarę jego osoby...ehhhhhhhhhhhhhhhh brak słów
Rozwiń
swet
swet (4 lipca 2015 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak się dzieje gdy wieśniacy kończą studia !!!!!!

Pewnie  jesteś po podstawówce ..ba a  nawet  to pewne.:) nie   chciało sie   uczyc. :)

Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak się dzieje gdy wieśniacy kończą studia !!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A propos jazdy w tamtym kierunku. Co się dzieje na drodze 777, że jest zamknięta?
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy na pewno most w Kamieniu zostanie oddany za miesiąc? A jeśli za dwa? To wtedy na wykonanie remontu w Annopolu nie będzie odpowiednich warunków atmosferycznych i jeszcze przez rok będziemy jeździć po uszkodzonej nawierzchni... 

Ciekawe kto rządził w 2001 roku gdy wykonywano remont...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!