Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

1 czerwca 2010 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Nie ma pieniędzy na dalsze prowadzenie schroniska w Rachowie

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 9 A A

Stanisława Olszewska mieszka w Rachowie pod Annopolem. Od kilkunastu lat prowadzi nieformalnie schronisko dla psów. Ale jak sama przyznaje nie ma już pieniędzy i sił na opiekę nad zwierzętami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– A niemal codziennie ktoś podrzuca mi kolejne pieski – mówi ze łzami w oczach.

Pod opieką pani Stanisławy jest 251 psów i kilkadziesiąt kotów. Wszystkie ciężko doświadczone przez los. Większość zwierzaków mieszka w budach i boksach ustawionych na półtorahektarowej działce, ogrodzonej działce.

– Mam zaledwie 470 zł emerytury. W całości wydaję ją na pożywienie dla psiaków – mówi pani Stanisława. Ale zwierząt jest tak dużo, że tego jedzenia ciągle brakuje.

Kobieta na sąsiadów liczyć nie może. Częściej się skarżą niż pomagają. Od czasu do czasu wspierają ją władze Annopola.

– Nie mamy prawnych możliwości, żeby jej pomóc – mówi Wiesław Liwiński, burmistrz Annopola. – Gdyby założyła stowarzyszenie wówczas moglibyśmy przekazywać jakieś celowe dotacje na jej działalność. Kilka razy próbowaliśmy z panią Stanisławą na ten temat rozmawiać, ale te rozmowy są dość trudne.

Burmistrz obiecuje, że spróbuje jeszcze raz. – Zdaję sobie sprawę, że jeżeli pani Olszewska nie będzie dawała sobie rady, to na nas spadnie konieczność przejęcia opieki nad tymi zwierzakami – mówi. – Wyślę tam pracownika z wydziału ochrony środowiska, żeby porozmawiał o możliwościach udzielenie pomocy i namówił ją do zawiązania jakiegoś stowarzyszenia – dodaje burmistrz Liwiński.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lipca 2010 o 16:08
NA TYM ZDJĘCIU SĄ PSY ZE SCHRONISKA W KRZESIMOWIE, A NIE Z TEGO OPISANEGO TUTAJ!!!!
Avatar
gośc / 12 czerwca 2010 o 18:36
...pan burmistrz nie powinien byc na tym stanowisku
dziwie sie mieszkańcom że maja takiego burmistrza ,którego nic nie interesuje
Avatar
Anne / 11 czerwca 2010 o 20:46
~asia~ napisał:
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła nas bardzo serdecznie, rozmawiała z nami i oprowadzała po posesji. I mówiła całkiem do rzeczy, a miałam pewne obawy przed wyjazdem jak naczytałam się tych waszych bzdur krytykujących ją. O stowarzyszeniach ona wie sporo i kiedyś miała, ale stowarzyszeni nie byli OK. Teraz mówi że chce tylko jedzenia, bo ciągle brakuje, a psów przybywa co dzień, bo ludzie przywożą znalezione po powodzi pieski.

Chocjaz niewiele bylo tej karmy dla tych niewinnych zwierzatek , to jednak przepiekne z Pana stony . Ciekawi mnie jednak , czy zadal Pan pytanie p. Olszewskiej czy zechcialaby oddac Panu chocjaz jednego pieska ? Bo mnie za zadne pieniadze nie chciala sprzedac zadnego . Nie satysfakcjonowaly ja pieniadze , nie zadowolnila opowiesc , ze mam ladny dom z duzym ogrodem , wysmienite warunki dla dwoch pieskow nie oszczedzajac na wyzywieniu , w sumie byloby to wyzwolenie dla tej kobiety , a dla pieskow raj . Zaczela plakac i klamac , ze wszystkie pieski sa wlasnie w trakcie leczenia , po czym wpadla w furie i juz nie bylo o czym z nia rozmawiac . Uwazam , ze to wlasnie ta pani powinna byc poddana leczeniu , ciesze sie , ze zwierzeta sa porozdzielane po boksach nie mnozac sie wiecej . Zatem prosze , nie obrazac internautow mowic , ze pisza " bzdury " bo rozumiem , ze ja znaja byc moze osobiscie . Z powazaniem Anne .

Chocjaz niewiele bylo tej karmy dla tych niewinnych zwierzatek , to jednak przepiekne z Pana stony . Ciekawi mnie jednak , czy zadal Pan pytanie p. Olszewskiej czy zechcialaby oddac Panu chocjaz jednego pieska ? Bo mnie za zadne pieniadze nie chciala sprzedac zadnego . Nie satysfakcjonowaly ja pieniadze , nie zadowolnila opowiesc , ze mam ladny dom z duzym ogrodem , wysmienite warunki dla dwoch pieskow nie oszczedzajac na wyzywieniu , w sumie byloby to wyzwolenie dla tej kobiety , a dla pieskow raj . Zaczela plakac i klam... rozwiń
Avatar
~asia~ / 5 czerwca 2010 o 19:57
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła nas bardzo serdecznie, rozmawiała z nami i oprowadzała po posesji. I mówiła całkiem do rzeczy, a miałam pewne obawy przed wyjazdem jak naczytałam się tych waszych bzdur krytykujących ją. O stowarzyszeniach ona wie sporo i kiedyś miała, ale stowarzyszeni nie byli OK. Teraz mówi że chce tylko jedzenia, bo ciągle brakuje, a psów przybywa co dzień, bo ludzie przywożą znalezione po powodzi pieski.
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła n... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 12:22
~gość~ napisał:
To wina władz Annopola i Lubelskiego Animalsa.
Głaskali Olszewską po główce i zachwycali sie jakie to ona ma dobre serce. A trzeba bylo zabrać psy a babę na leczenie wysłać do Abramowic.
Olszewska nie dawała sterylizowac suk, szczeniaki umierały z głodu albo od wirusówek.
Wystarczy zajrzeć do archwium dogomanii żeby przeczytac o Olszewskiej to, od czego włos deba staje.



I to jest prawdziwy problem tzw miłośnikow - rozmnażaczy. Mając problemy finansowe i sporą gromadę zwierząt do wykarmienia oraz co jakiś czas przybywające nowe nie można pozwolić sobie na zaniedbanie w sterylizacji zwierząt które zyjąc w stadzie dodatkowo będą się rozmnażać powodując dalsze obciążenia pieniężne. To błędne koło. Ta pani sama swoją nieporadnością i głupim uporem doprowadziła do skrajnej sytuacji, gdzie zwierzęta albo zostaną uśpione albo poumierają z głodu. Nie na tym polega pomoc bo łatwo jest nazbierać bezpańskich psów i kotów ale znaczie trudniej jest się później nimi zaopiekować, żywić, leczyć. Gdyby pani sterylizowała samice i kastrowała samce wówczas miałyby one szansę na adopcję, gdyż tylko w ten sposób można pomagać zwierzętom.



I to jest prawdziwy problem tzw miłośnikow - rozmnażaczy. Mając problemy finansowe i sporą gromadę zwierząt do wykarmienia oraz co jakiś czas przybywające nowe nie można pozwolić sobie na zaniedbanie w sterylizacji zwierząt które zyjąc w stadzie dodatkowo będą się rozmnażać powodując dalsze obciążenia pieniężne. To błędne koło. Ta pani sama swoją nieporadnością i głupim uporem doprowadziła do skrajnej sytuacji, gdzie zwierzęta albo zostaną uśpione albo poumierają z głodu. Nie na tym polega pomoc bo łatwo je... rozwiń
Avatar
jan / 2 czerwca 2010 o 09:11
"– A niemal codziennie ktoś podrzuca mi kolejne pieski – mówi ze łzami w oczach."
Chyba ze łzami szczęścia? Nie???? To wytruć w cholerę całe to psiarstwo i będzie po kłopocie. Bezbronne nienarodzone dzieci można w majestacie prawa wyskrobywać, a na rozpłodowe kundle to mają się jeszcze znaleźć pieniądze, tak???? Koniec świata po prostu
Avatar
~gość~ / 1 czerwca 2010 o 23:07
To wina władz Annopola i Lubelskiego Animalsa.
Głaskali Olszewską po główce i zachwycali sie jakie to ona ma dobre serce. A trzeba bylo zabrać psy a babę na leczenie wysłać do Abramowic.
Olszewska nie dawała sterylizowac suk, szczeniaki umierały z głodu albo od wirusówek.
Wystarczy zajrzeć do archwium dogomanii żeby przeczytac o Olszewskiej to, od czego włos deba staje.
Avatar
emka / 1 czerwca 2010 o 22:14
może wypadało by napisać w artykule jak można pomóc..gdzie ewentualnie przekazać środki finansowe albo żywnościowe..itp itd.....
Avatar
robocop / 1 czerwca 2010 o 22:00
Problem poważny, ale prawda jest taka że nikt nie kiwnie palcem żeby ratować te psy bo taka ilość to spore koszty. Jeśli ta pani się podda czy zrezygnuje to cały ten inwentarz czeka przysłowiowa egzekucja. Część (tą mniejszą oczywiście) z nich przeniosą do innego schroniska, a resztę po cichu (+). Schroniska to nie kończące się koszty utrzymania które nie generują żadnych zysków więc nikt tak naprawdę nie będzie pchał kasy w błoto. Zrobią mały gest aby uspokoić kilku miejscowych krzykaczy, a potem po cichu i poczekają aż sprawa przyschnie.
Avatar
Gość / 8 lipca 2010 o 16:08
NA TYM ZDJĘCIU SĄ PSY ZE SCHRONISKA W KRZESIMOWIE, A NIE Z TEGO OPISANEGO TUTAJ!!!!
Avatar
gośc / 12 czerwca 2010 o 18:36
...pan burmistrz nie powinien byc na tym stanowisku
dziwie sie mieszkańcom że maja takiego burmistrza ,którego nic nie interesuje
Avatar
Anne / 11 czerwca 2010 o 20:46
~asia~ napisał:
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła nas bardzo serdecznie, rozmawiała z nami i oprowadzała po posesji. I mówiła całkiem do rzeczy, a miałam pewne obawy przed wyjazdem jak naczytałam się tych waszych bzdur krytykujących ją. O stowarzyszeniach ona wie sporo i kiedyś miała, ale stowarzyszeni nie byli OK. Teraz mówi że chce tylko jedzenia, bo ciągle brakuje, a psów przybywa co dzień, bo ludzie przywożą znalezione po powodzi pieski.

Chocjaz niewiele bylo tej karmy dla tych niewinnych zwierzatek , to jednak przepiekne z Pana stony . Ciekawi mnie jednak , czy zadal Pan pytanie p. Olszewskiej czy zechcialaby oddac Panu chocjaz jednego pieska ? Bo mnie za zadne pieniadze nie chciala sprzedac zadnego . Nie satysfakcjonowaly ja pieniadze , nie zadowolnila opowiesc , ze mam ladny dom z duzym ogrodem , wysmienite warunki dla dwoch pieskow nie oszczedzajac na wyzywieniu , w sumie byloby to wyzwolenie dla tej kobiety , a dla pieskow raj . Zaczela plakac i klamac , ze wszystkie pieski sa wlasnie w trakcie leczenia , po czym wpadla w furie i juz nie bylo o czym z nia rozmawiac . Uwazam , ze to wlasnie ta pani powinna byc poddana leczeniu , ciesze sie , ze zwierzeta sa porozdzielane po boksach nie mnozac sie wiecej . Zatem prosze , nie obrazac internautow mowic , ze pisza " bzdury " bo rozumiem , ze ja znaja byc moze osobiscie . Z powazaniem Anne .

Chocjaz niewiele bylo tej karmy dla tych niewinnych zwierzatek , to jednak przepiekne z Pana stony . Ciekawi mnie jednak , czy zadal Pan pytanie p. Olszewskiej czy zechcialaby oddac Panu chocjaz jednego pieska ? Bo mnie za zadne pieniadze nie chciala sprzedac zadnego . Nie satysfakcjonowaly ja pieniadze , nie zadowolnila opowiesc , ze mam ladny dom z duzym ogrodem , wysmienite warunki dla dwoch pieskow nie oszczedzajac na wyzywieniu , w sumie byloby to wyzwolenie dla tej kobiety , a dla pieskow raj . Zaczela plakac i klam... rozwiń
Avatar
~asia~ / 5 czerwca 2010 o 19:57
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła nas bardzo serdecznie, rozmawiała z nami i oprowadzała po posesji. I mówiła całkiem do rzeczy, a miałam pewne obawy przed wyjazdem jak naczytałam się tych waszych bzdur krytykujących ją. O stowarzyszeniach ona wie sporo i kiedyś miała, ale stowarzyszeni nie byli OK. Teraz mówi że chce tylko jedzenia, bo ciągle brakuje, a psów przybywa co dzień, bo ludzie przywożą znalezione po powodzi pieski.
Komentatorzy, którzy potrafią tylko gadać zamiast zrobić coś dobrego ... Dziś byłam u pani Olszewskiej bo mieszkam w Kraśniku tj. niedaleko. Nakupiśmy karmy dla psów i kotów za ok 200zł .i zawieźliśmy. Może to niezbyt dużo,wystarczy pewnie na 1 raz ale zawsze to pieski nie będą głodne. Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne. Zwierzątka są zadbane i porozdzielane w boksach z budami według płci i charakteru. Żadne zwierzęta tam się nie namnażają i nie kopulują ze sobą jak to ktoś pisał. Wszędzie czyściutko, ładnie. A pani przyjęła n... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 12:22
~gość~ napisał:
To wina władz Annopola i Lubelskiego Animalsa.
Głaskali Olszewską po główce i zachwycali sie jakie to ona ma dobre serce. A trzeba bylo zabrać psy a babę na leczenie wysłać do Abramowic.
Olszewska nie dawała sterylizowac suk, szczeniaki umierały z głodu albo od wirusówek.
Wystarczy zajrzeć do archwium dogomanii żeby przeczytac o Olszewskiej to, od czego włos deba staje.



I to jest prawdziwy problem tzw miłośnikow - rozmnażaczy. Mając problemy finansowe i sporą gromadę zwierząt do wykarmienia oraz co jakiś czas przybywające nowe nie można pozwolić sobie na zaniedbanie w sterylizacji zwierząt które zyjąc w stadzie dodatkowo będą się rozmnażać powodując dalsze obciążenia pieniężne. To błędne koło. Ta pani sama swoją nieporadnością i głupim uporem doprowadziła do skrajnej sytuacji, gdzie zwierzęta albo zostaną uśpione albo poumierają z głodu. Nie na tym polega pomoc bo łatwo jest nazbierać bezpańskich psów i kotów ale znaczie trudniej jest się później nimi zaopiekować, żywić, leczyć. Gdyby pani sterylizowała samice i kastrowała samce wówczas miałyby one szansę na adopcję, gdyż tylko w ten sposób można pomagać zwierzętom.



I to jest prawdziwy problem tzw miłośnikow - rozmnażaczy. Mając problemy finansowe i sporą gromadę zwierząt do wykarmienia oraz co jakiś czas przybywające nowe nie można pozwolić sobie na zaniedbanie w sterylizacji zwierząt które zyjąc w stadzie dodatkowo będą się rozmnażać powodując dalsze obciążenia pieniężne. To błędne koło. Ta pani sama swoją nieporadnością i głupim uporem doprowadziła do skrajnej sytuacji, gdzie zwierzęta albo zostaną uśpione albo poumierają z głodu. Nie na tym polega pomoc bo łatwo je... rozwiń
Avatar
jan / 2 czerwca 2010 o 09:11
"– A niemal codziennie ktoś podrzuca mi kolejne pieski – mówi ze łzami w oczach."
Chyba ze łzami szczęścia? Nie???? To wytruć w cholerę całe to psiarstwo i będzie po kłopocie. Bezbronne nienarodzone dzieci można w majestacie prawa wyskrobywać, a na rozpłodowe kundle to mają się jeszcze znaleźć pieniądze, tak???? Koniec świata po prostu
Avatar
~gość~ / 1 czerwca 2010 o 23:07
To wina władz Annopola i Lubelskiego Animalsa.
Głaskali Olszewską po główce i zachwycali sie jakie to ona ma dobre serce. A trzeba bylo zabrać psy a babę na leczenie wysłać do Abramowic.
Olszewska nie dawała sterylizowac suk, szczeniaki umierały z głodu albo od wirusówek.
Wystarczy zajrzeć do archwium dogomanii żeby przeczytac o Olszewskiej to, od czego włos deba staje.
Avatar
emka / 1 czerwca 2010 o 22:14
może wypadało by napisać w artykule jak można pomóc..gdzie ewentualnie przekazać środki finansowe albo żywnościowe..itp itd.....
Avatar
robocop / 1 czerwca 2010 o 22:00
Problem poważny, ale prawda jest taka że nikt nie kiwnie palcem żeby ratować te psy bo taka ilość to spore koszty. Jeśli ta pani się podda czy zrezygnuje to cały ten inwentarz czeka przysłowiowa egzekucja. Część (tą mniejszą oczywiście) z nich przeniosą do innego schroniska, a resztę po cichu (+). Schroniska to nie kończące się koszty utrzymania które nie generują żadnych zysków więc nikt tak naprawdę nie będzie pchał kasy w błoto. Zrobią mały gest aby uspokoić kilku miejscowych krzykaczy, a potem po cichu i poczekają aż sprawa przyschnie.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzeczywiście niezła sztuka. Po festiwalu w Chełmie
galeria

Rzeczywiście niezła sztuka. Po festiwalu w Chełmie 1 0

Koncerty, wystawy fotografii i malarstwa, street art., popisy taneczne, body painting i fire show połączony z występem „Słomy” Słonimskiego i bębniarzy. To tylko fragment tegorocznej oferty zakończonego w niedzielę trzydniowego II Festiwalu Niezła Sztuka.

Gigant z branży spożywczej inwestuje w Lubelskiem

Gigant z branży spożywczej inwestuje w Lubelskiem 1 0

50 milionów złotych zainwestuje w Łukowie gigant z branży spożywczej firma SuperDrob. Znajdzie tam pracę 40–50 osób. Będzie to jeden z trzech zakładów tej firmy działających w Lubelskiem

Lublin: Plac zabaw zniknął z dnia na dzień. Mieszkańcy są oburzeni

Lublin: Plac zabaw zniknął z dnia na dzień. Mieszkańcy są oburzeni 0 3

Rozebrany został miejski plac zabaw stojący w wąwozie obok osiedla Konopnickiej. – Nie było innego wyjścia – mówią urzędnicy, którzy zlecili rozbiórkę i tłumaczą, że urządzenia były zniszczone przez wandali i stwarzały zagrożenie dla dzieci. Mieszkańcy są oburzeni, a rada dzielnicy twierdzi, że wystarczyłaby naprawa.

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 4

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 7 9

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 9 2

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 15 13

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 35

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!