niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Niebawem zmieni się właściciel Fabryki Łożysk Tocznych?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2012, 16:47
Autor: (aa)

FŁT w Kraśniku zatrudnia obecnie ponad 2 tys. osób i może produkować ok. 16 mln szt. łożysk kulkowyc
FŁT w Kraśniku zatrudnia obecnie ponad 2 tys. osób i może produkować ok. 16 mln szt. łożysk kulkowyc

Firmy zainteresowanie kupnem Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku do piątku mogły składać swoje oferty. Nie wiadomo, kto jest zainteresowany przejęciem tego zakładu.

– Żadne informacje na ten temat nie będą udzielane, bo w takich sytuacjach nigdy ich nie podajemy – ucina Roma Sarzyńska-Przeciechowska, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu. – Będziemy się na ten temat wypowiadać dopiero po sprzedaży fabryki.

Teraz rozpoczną się negocjacje z firmami zainteresowanymi kupnem FŁT. Nie wiadomo jak długo trwają. – Nic nie wiemy, może w poniedziałek uda nam się uzyskać jakieś informacje na ten temat – mówi Ryszard Bodziuch, przewodniczący KM NSZZ "Solidarność” FŁT Kraśnik. – Ale złożenie oferty wcale jeszcze nie świadczy o zakupie zakładu.

ARP jest głównym właścicielem FŁT. Od kilku lat jest zaangażowana w jej restrukturyzację i oddłużenie. Dwukrotnie udzielała zakładowi wsparcia finansowego. W połowie 2010 r. pożyczyła Fabryce 12,5 mln zł na prowadzenie działalności podstawowej, zaś pod koniec 2011 r. 34 mln zł na restrukturyzację.

W kwietniu b.r. ARP poinformowała, że kraśnicką fabrykę chcą kupić Chińczycy. Chodzi o grupę Tri-Ring Group Corporation of China, która produkuje komponenty do przemysłu motoryzacyjnego. Kilka tygodniu później przedstawiciele inwestora odwiedzili również największy zakład w Kraśniku.

FTŁ działa w branży metalowej. To pierwsza firma w Polsce, która rozpoczęła produkcję łożysk w Polsce, wytwarza je od 1948 r. Spółka zatrudnia obecnie ponad 2 tys. osób i może produkować ok. 16 mln szt. łożysk kulkowych, stożkowych i walcowych.

Kapitał zakładowy Fabryki to ponad 72 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mietek
Gość
antypis
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mietek
Mietek (12 lipca 2012 o 22:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oto prawda o fabryce:
[url="http://www.zzprckrasnik.strefa.pl/aktualnosci_2012.html"]http://www.zzprckrasnik.strefa.pl/aktualnosci_2012.html[/url]
kołchoz...
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2012 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Rozwiń
antypis
antypis (5 lipca 2012 o 14:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie będę się spierał ale Stawiarski nigdy nie był członkiem PIS. Czepił się PIS bo tylko tam miał szansę po konflikcie z mafią CZu. załapać się dalej na miękkie życie. No i mu się udało Nawet nie był członkiem Solidarności choć ostro działał by go tam przyjęto. Wyszukiwał w rodzinie choć skrawek solidarnościowych korzeni by mieć argumenty.
Włodarczyk też nie jest członkiem PIS.
Rozwiń
antyanty
antyanty (3 lipca 2012 o 22:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda nawet komentować ten wpis. Gro dawnych członków PC, ZCHN, Solidarności siedzi w PO, PIS, SLD czy Zielonych. Towarzycho by załapać się na stołki skakało jak na trampolinie z jednej partyjki do drugiej. A ilu się przemalowało z czerwonego na barwy kościelne czy prawicowe.


Postawiłeś śmiałą tezę:

W Kraśniku PIS nigdy nie rządził

I ja ci ją obalam: do 1996r. rządziło w Kraśniku PC w koalicji z ZChN (przy wsparciu czerwonych). Burmistrzem został wybrany działacz Porozumienia Centrum (partii braci Kaczyńskich, poprzedniczki PiS) Piotr Czubiński. Barwy zmienił dopiero w 1998r., kiedy to przeszedł do AWS (od 2001 - do PO) W 2001r. PC przekształca się w PiS. Od grudnia 2002 r. do lutego 2006 r. członek PiS, Jarosław Stawiarski pełni funkcję starosty powiatu krasnickiego. W 2010r. PiS wygrywa wybory w mieście, burmistrzem zostaje Mirosław Włodarczyk.
Rozwiń
antypis
antypis (3 lipca 2012 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='antyanty' timestamp='1341261264' post='645038']
Jasne. A kto np. od grudnia 2002 r. do lutego 2006 r. pełnił funkcję starosty powiatu kraśnickiego ? Poza tym - w czerwcu 1994 r. do Rady Miasta wszedł pewien polityk (baaardzo dobrze później znany), przewodniczacy klubu Porozumienia Centrum (Partii braci K.), który wraz z innym lokalnymi politykami ZChN wyasygnował na burmistrza Antoniego Pyzika. Zanim zaczniesz pieprzyć głupoty, to najpierw przemyśl to, co chcesz napisać, i nie strzelaj słowotokiem, jak niejaka Marysieńka

Szkoda nawet komentować ten wpis. Gro dawnych członków PC, ZCHN, Solidarności siedzi w PO, PIS, SLD czy Zielonych. Towarzycho by załapać się na stołki skakało jak na trampolinie z jednej partyjki do drugiej. A ilu się przemalowało z czerwonego na barwy kościelne czy prawicowe.

Czerwone szmaty i tow. szmaciaki miały się dobrze (i mają się dobrze) za każdej kraśnickiej władzy. Zapomniałeś wymienić koalicję PC - ZChN, która rządziła Kraśnikiem do 1996r. A PC, jak wspominałem, to była partia braci K., czyli dzisiejszy PiS.

Z tej koalicji wyszedł znawca dołka na północnej w Lublinie, miłośnik miękkiego życia, wyjazdów w Alpy na cudzy koszt i urodziwych stażystek.

Wiesz - mieszkańców Kraśnika jakoś gówno obchodzi, z jakim kolejnym krajem arabskim (oddalonym od nas o tysiące kilometrów) będzie wojować koalicja USA - Izrael i reszta świata. Dla Kraśniczan bardziej istotniejsza jest praca (a także tworzenie nowych jej miejsc), brak podwyżek komunalno - czynszowych, czytelna polityka włodarzy, transparentna władza. Rozliczyć oczywiście trzeba Wielkiego Ptaka, jednak ciekawi mnie jedno - masz sensownego kandydata na jego miejsce ?
[/quote]

Obecnie trudno kogoś znaleźć. Jak by i był to gdy lokalne elyty go nie namaszczą to zostanie zdmuchnięty jak świeczka. Większość chętnych co ma chrapkę na ten stołek jest ubabranych w lokalnych układach towarzysko-biznesowych których celem jest jedno władza, kasa i miękkie życie dla siebie i swoich zauszników a reszta to barany których trzeba strzyc.
Co do wojny. O ile by wybuchnie tam konflikt zbrojny to w 100% przemieni się w globalny.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!