niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Nowe boiska jeszcze w tym roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2009, 17:34

Będzie ścieżka rowerowa i plac zabaw dla dzieci. Do tego pierwszy w mieście skatepark. Kto za to zapłaci? Chętni już są.

Około 920 tysięcy euro. Tyle dostanie miasto od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To dofinansowanie do projektu o nazwie "Budowa ogólnodostępnych stref rekreacji dziecięcej w Krasnymstawie”. Dofinansowanie duże, bo stanowiące 85 procent wartości całego przedsięwzięcia. Resztę potrzebnych pieniędzy miasto wyłoży z własnego budżetu. Całość ma kosztować ponad milion euro.

Za taką sumę będzie można do końca roku stworzyć przy Zespole Szkół nr 5 obiekty sportowe z prawdziwego zdarzenia: boisko uniwersalne, boisko do siatkówki, boisko do koszykówki, boisko do wrotek, które zimą będzie przekształcane w lodowisko, bieżnię lekkoatletyczną, skocznię w dal i wzwyż, rzutnię do pchnięcia kulą oraz plac zabaw dla dzieci i ścieżkę rowerową. Wystarczy też na kupno pełnego wyposażenia, umożliwiającego uprawianie szeregu dyscyplin sportowych.

- W tych obiektach, w ramach projektu będziemy realizować do kwietnia 2011 roku program profilaktyki - tłumaczy Dariusz Turzyniecki, zastępca burmistrza Krasnegostawu. - Chodzi o zapobieganie wadom postawy wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do aktywności ruchowej.

To nie wszystko. Przy "piątce” powstaną także obiekty wspierające edukację ekologiczną: m.in. minielektrownia wodna i ścieżka przyrodnicza. A dla miłośników rolek i deskorolek pierwszy w mieście skatepark. Ten ostatni obiekt będzie ogólnodostępny, podobnie jak parking usytuowany już poza ogrodzeniem szkoły, przy ul. Lwowskiej.

Dlaczego na miejsce inwestycji wybrano właśnie teren ZS nr 5? - Bo tak naprawdę, to ostatnia szkoła w mieście, która nie ma takiego zaplecza - mówi burmistrz. - Teraz się go doczeka i to nawet w rozszerzonej wersji. Ale takie obiekty są w tym miejscu potrzebne ze względu na usytuowanie placówki. Po tej stronie rzeki brakuje boisk i placów zabaw. Czas to zmienić.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kri
brak
ajo
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kri
kri (14 kwietnia 2009 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
krasnystaw
Rozwiń
brak
brak (27 marca 2009 o 21:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kraśnik nie ma swoich sukcesów, to chwali się cudzymi...
Rozwiń
ajo
ajo (27 marca 2009 o 20:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to krasnik czy krasnystaw?
Rozwiń
Mieszkaniec Kraśnika
Mieszkaniec Kraśnika (27 marca 2009 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki związek ma budowa Orlika w Krasnymstawie z Kraśnikiem?
Rozwiń
grin
grin (26 marca 2009 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakaż była moja radość, że wreszcie Kraśnik dostanie jakieś pieniądze z zewnątrz a tu niemiłe zaskoczenie że to o Krasnystaw chodzi. Niestety, Kraśnik nadal będzie inwestował pieniądze z kredytów, ze sprzedaży działek, bo nie chce lub nie potrafi pozyskać nic z zewnątrz. Brawo Krasnystaw !!! Tak trzymać !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!