Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 marca 2013 r.
21:46
Edytuj ten wpis

O śmieciach w Kraśniku po raz kolejny. Sesja na żywo w internecie

Autor: Zdjęcie autora (aa)
1 17 A A
Czwartkową sesję nadzwyczajną Rady Miasta Kraśnik, poświęconą sprawom śmieci będzie można oglądać na
Czwartkową sesję nadzwyczajną Rady Miasta Kraśnik, poświęconą sprawom śmieci będzie można oglądać na

W czwartek radni z Kraśnika ponownie zajmą się pakietem projektów "uchwał śmieciowych”. Swoje propozycje przedstawią burmistrz i radni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urzędnicy z Kraśnika opracowali pakiet uchwał już jesienią ub. r. Początkowo proponowali stawki za osobę w wysokości 12,50 zł za osobę przy selektywnej zbiórce i 20 zł za osobę, kiedy śmieci nie będą segregowane. Później stawki te były obniżane. Ostatecznie radni żadnej ze śmieciowych uchwał nie podjęli.

Obecna propozycja burmistrza to 8 zł za osobę za miesiąc (śmieci segregowane) i 12 zł za osobę (śmieci niesegregowane).– Intencją burmistrza było to, aby mieszkańcy miasta płacili za śmieci jak najmniej. Dlatego zaproponował najprostszy system segregacji odpadów z podziałem na frakcję suchą i mokrą – tłumaczy Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku.

Urzędnicy proponują też zniżki. – 25 procent mniej płaciłyby osoby, które ukończyły 75 lat. 25-procentową zniżkę miałyby też rodziny objęte programem "Kraśnik wspiera Rodziny 3 plus” – wylicza Mulawa.

Na dzisiejszą sesję zmiany do projektów uchwał przygotowali radni z Platformy Obywatelskiej. – Nie będzie ich dużo – zapowiada Paweł Świderski, radny PO. – Będziemy składać m.in. wniosek dotyczący obniżenia stawek zaproponowanych przez burmistrza. O ile? Nasza propozycja zostanie przedstawiona na radzie.
W ubiegłym roku jeden mieszkaniec Kraśnika wyprodukował średnio ok. 250 kg śmieci.

Obrady na żywo

Czwartkową sesję nadzwyczajną Rady Miasta Kraśnik, poświęconą sprawom śmieci będzie można oglądać na żywo w Internecie, na stronie kraśnickiego magistratu. Będzie to druga transmisja z budynku Urzędu Stanu Cywilnego, w którym obradują radni. – W tej chwili robimy testy – mówi January Pawlos, kierownik Wydziału Promocji UM Kraśnik– Będzie lepsza jakość niż ostatnio.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysieńka / 11 marca 2013 o 08:02
[quote name='Gość' timestamp='1362858625' post='743035']
Na szczęście ty za zamknięcia altanek nie płaciłaś i nie powinnaś się w tym temacie wypowiadać.
[/quote]

A co to temat dla płacących za zamknięcia dla altanek?
A nawet gdyby był, to swoje zdanie tez mogłabym wyrazić.
Avatar
Gość / 9 marca 2013 o 20:50
[quote name='Marysieńka' timestamp='1362748396' post='742614']


Swoich śmieci, to ja nie muszę wyrzucac do lasu, a tym bardziej podrzucac je innym. Od kiedy doszła mi segregacja śmieci, miejsca w pojemniku na smieci mam az nadto, ze nawet nie potrzebowałam bym, żeby je zabierali dwa razy w miesiący, tylko wystarczyło by mi opróznianie pojemnika raz w miesiącu.
Mieszkancy bloków za smieci płacą od osoby, stałą stawkę i to bez róznicy ile tych śmieci wyprodukują, a których może być w jednym miesiącu więcej w innym mniej. Tym samym płacą wg zasad jakie będa obowiązywac wszystkich po zmianie przepisów, stała opłata bez żadnych limitów i bez róznicy czy maja ich mało czy tez duzo. To skąd te tłumaczenia o dodatkowych kosztach za śmieci? Tylko dlatego, że ktos tam podrzucił poza altanką? Bardziej wychodzi, ze szybciej szkoda poniesienia dodatkowych kosztów na zamknięcia altanek i ich monitoring, gdyz nie pozdawały egzaminu.
[/quote]Na szczęście ty za zamknięcia altanek nie płaciłaś i nie powinnaś się w tym temacie wypowiadać.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1362748396' post='742614']


Swoich śmieci, to ja nie muszę wyrzucac do lasu, a tym bardziej podrzucac je innym. Od kiedy doszła mi segregacja śmieci, miejsca w pojemniku na smieci mam az nadto, ze nawet nie potrzebowałam bym, żeby je zabierali dwa razy w miesiący, tylko wystarczyło by mi opróznianie pojemnika raz w miesiącu.
Mieszkancy bloków za smieci płacą od osoby, stałą stawkę i to bez róznicy ile tych śmieci wyprodukują, a których może być w jednym ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 8 marca 2013 o 14:13
[quote name='ahsjh' timestamp='1362662465' post='742216']
Jak to NIE PONOSIMY DODATKOWYCH KOSZTÓW? Są śmieci - są koszty. Najlepiej wyrzucać je do lasu i nie płacić za nie wogóle. Ty chyba tak robisz skoro w taki sposób kalkulujesz. Brawo!
[/quote]

Swoich śmieci, to ja nie muszę wyrzucac do lasu, a tym bardziej podrzucac je innym. Od kiedy doszła mi segregacja śmieci, miejsca w pojemniku na smieci mam az nadto, ze nawet nie potrzebowałam bym, żeby je zabierali dwa razy w miesiący, tylko wystarczyło by mi opróznianie pojemnika raz w miesiącu.
Mieszkancy bloków za smieci płacą od osoby, stałą stawkę i to bez róznicy ile tych śmieci wyprodukują, a których może być w jednym miesiącu więcej w innym mniej. Tym samym płacą wg zasad jakie będa obowiązywac wszystkich po zmianie przepisów, stała opłata bez żadnych limitów i bez róznicy czy maja ich mało czy tez duzo. To skąd te tłumaczenia o dodatkowych kosztach za śmieci? Tylko dlatego, że ktos tam podrzucił poza altanką? Bardziej wychodzi, ze szybciej szkoda poniesienia dodatkowych kosztów na zamknięcia altanek i ich monitoring, gdyz nie pozdawały egzaminu.
[quote name='ahsjh' timestamp='1362662465' post='742216']
Jak to NIE PONOSIMY DODATKOWYCH KOSZTÓW? Są śmieci - są koszty. Najlepiej wyrzucać je do lasu i nie płacić za nie wogóle. Ty chyba tak robisz skoro w taki sposób kalkulujesz. Brawo!
[/quote]

Swoich śmieci, to ja nie muszę wyrzucac do lasu, a tym bardziej podrzucac je innym. Od kiedy doszła mi segregacja śmieci, miejsca w pojemniku na smieci mam az nadto, ze nawet nie potrzebowałam bym, żeby je zabierali dwa razy w miesiący, tylk... rozwiń
Avatar
Maximus Ekonomikus / 7 marca 2013 o 16:32
[size=5]Mieszkańcy wielorodzinnych bloków spółdzielczych zamiast wynosić śmieci do zazwyczaj śmierdzących altan śmietnikowych – mogą zanosić odpady do minisortowni postawionej w miejsce altan śmietnikowych - patrzeć [url="https://www.youtube.com/watch?v=ygC9jCDlUrM"]tutaj[/url]. Pracują ona na dwie zmiany i pracownik przyniesione śmieci domowe wstępnie podzielone przez mieszkańca na trzy grupy (kuchenne-kompostowalne, łazienkowe-sanitarne i pozostałe) - segreguje w minisortowni aż na 23 czyste frakcje znajdujące łatwo nabywców, dlatego mieszkańcy mają niewygórowane opłaty za usuwanie odpadów – patrzeć [url="https://www.youtube.com/watch?v=ygC9jCDlUrM"]tutaj. [/url][/size]
[size=5]System jest fantastycznie ekologiczny, samofinansujący się i tworzący „zielone” miejsca pracy. Przetestowany od sześciu lat w Płocku. Wiele osób zadaje sobie pytanie - dlaczego skoro jest to najlepsze a jednocześnie najtańsze rozwiązanie - to poza Płockiem nie ma innych przykładów zastosowania Systemu EKO AB? Odpowiedź jest trywialna ale i przerażająca - małe opłaty za usuwanie odpadów - to zarazem brak odpowiednich "prowizji" dla tych co trzymają władzę w gminach i spółdzielniach... Ale jeśli rząd będzie konsekwentny w zapowiadanych karach dla gmin, które nie wypełniają nałożonych ustawą "śmieciową" poziomów odzysku - to samorządowcy będą w wkrótce poszukiwali sposobu na tanie śmieci - [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=120584&data=&_CheckSum=786242346"]czytać tutaj[/url].[/size]
[size=5]Mieszkańcy wielorodzinnych bloków spółdzielczych zamiast wynosić śmieci do zazwyczaj śmierdzących altan śmietnikowych – mogą zanosić odpady do minisortowni postawionej w miejsce altan śmietnikowych - patrzeć [url="https://www.youtube.com/watch?v=ygC9jCDlUrM"]tutaj[/url]. Pracują ona na dwie zmiany i pracownik przyniesione śmieci domowe wstępnie podzielone przez mieszkańca na trzy grupy (kuchenne-kompostowalne, łazienkowe-sanitarne i pozostałe) - segreguje w minisortowni aż na 23 czyste frakcje znajdujące łatwo nabywców, dlate... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2013 o 16:24
[quote name='emerytka' timestamp='1362640986' post='742053']
Jeden mieszkaniec Kraśnika wyprodukował 250 kg śmieci ok. tylko wreszcie może domki jednorodzinne przestaną podrzucać śmieci do śmietników spółdzielczych.To plaga podjeżdrzają samochodami pod altany smietnikowe teraz częściej w nocy bo altanki sa zamykane.Nie jeden raz zgłaszane były nr. rejestracyjne i co ? i nic w tej sprawie a my mieszkańcy bloków za to płacimy.Bogacze z domków oszczędzają.Wreszcie zrobić z tym porządek.
[/quote]

Co wy babciu bredzicie ? Np. na Al. Niepodległości altanki są zamknięte non - stop, i bardziej strzeżone przez emerytów, niż Fort Knox w Kentucky ! A płacicie ryczałt za korzystanie z kontenera, a nie od ilości wyprodukowanych śmieci, w przeciwnym wypadku opłaty byłyby zróżnicowane u twoich sąsiadów, w zaleźności od ilości śmieci, a takowymi nie są.

bogata nie jestem. to ludzie w blokach sa bogaci bo stac ich na oplaty za mieszkanie i maja temperature w domu ponad 20 stopni a u mnie norma to 13-15 a zeszlej zimy 9-11 (fatalny opal kupilam, ciagle przy piecu stalam a ciepla nie dawal)


Otóż to. Zimą w blokach jest takie ciepełko, że niektórzy lokatorzy muszą otwierać okna. Natomiast w domu jednorodzinnym uzyskanie w zimie takiej temperatury (+20C i więcej) wygenerowałoby koszty rzędu 1200 - 1400 zł / miesiąc. Ciekawe, czy dyskutująca tu emerytka ma chociaż blade pojęcia o rocznych kosztach utrzymania domu jednorodzinnego, w porównaniu z mieszkaniem w bloku ?
Natomiast w domu jednorodzinnym uzyskanie w zimie takiej temperatury (+20C i więcej) wygenerowałoby koszty rzędu 1200 - 1400 zł / miesiąc. Ciekawe, czy dyskutująca tu emerytka ma chociaż blade pojęcia o rocznych kosztach utrzymania domu jednorodzinnego, w porównaniu z mieszkaniem w bloku ? rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2013 o 15:01
[quote name='Gość' timestamp='1362645105' post='742094']
Kolejna ściema, bo przecież altanki są zamykane i monitorowane. Proszę sobie przypomnieć kto i ile wydał na ten cel pieniędzy, zapewniając że jest to doskonałe rozwiązanie.
[/quote]
Ktoś wziął pieniądze za sporządzenie zamknięć do altanek, ktoś wziął pieniądze za zamontowanie kamer przy śmietnikach. czy ktoś wziął pieniądze, żeby namówić ludzi na te wydatki, które, jak się okazuje, są niepotrzebne?
A przecież bardzo prosto zrobić z tym porządek, jak chociażby w Puławach: tam każdy dom musi mieć podpisaną umowę na wywóz śmieci. A u nas? Przecież mam Straż Miejską, więc to nie problem...
A może właśnie w tym problem, że to zbyt łatwe?
[quote name='Gość' timestamp='1362645105' post='742094']
Kolejna ściema, bo przecież altanki są zamykane i monitorowane. Proszę sobie przypomnieć kto i ile wydał na ten cel pieniędzy, zapewniając że jest to doskonałe rozwiązanie.
[/quote]
Ktoś wziął pieniądze za sporządzenie zamknięć do altanek, ktoś wziął pieniądze za zamontowanie kamer przy śmietnikach. czy ktoś wziął pieniądze, żeby namówić ludzi na te wydatki, które, jak się okazuje, są niepotrzebne?
A przecież bardzo prosto zrobić z tym po... rozwiń
Avatar
ahsjh / 7 marca 2013 o 14:21
[quote name='Marysieńka' timestamp='1362661795' post='742212']
Emerytko, przeciez i tak nie ponosicie dodatkowych kosztów za te smieci, to w czym problem. Tyle, że sprzataczka musi je dodatkowo sprzątnąć. Ale tez nie wiadomo, czy to nie lokator z lenistwa zamiast otwierać altankę nie rzucił ich przed nią.
[/quote]Jak to NIE PONOSIMY DODATKOWYCH KOSZTÓW? Są śmieci - są koszty. Najlepiej wyrzucać je do lasu i nie płacić za nie wogóle. Ty chyba tak robisz skoro w taki sposób kalkulujesz. Brawo!
Avatar
Marysieńka / 7 marca 2013 o 14:09
Emerytko, przeciez i tak nie ponosicie dodatkowych kosztów za te smieci, to w czym problem. Tyle, że sprzataczka musi je dodatkowo sprzątnąć. Ale tez nie wiadomo, czy to nie lokator z lenistwa zamiast otwierać altankę nie rzucił ich przed nią.
Avatar
emerytka / 7 marca 2013 o 13:29
DO marysieńka : TY chyba nie myślisz bo wieczór podrzucą śmieci pod altankę a rano p.sprzątaczka z konieczności wrzuci do altanki co ma z nimi zrobić?? Ty nie myślisz a nie ja ,zresztą dużo Twoich wypowiedzi czyta się i są bez sensu!!! a pani ,która jest zameldowana w bloku a mieszka w domku to na zimę niech przyjdzie do bloku i będzie miała ciepełko chya,że w bloku wynajmuje Ha ha
Avatar
lkr / 7 marca 2013 o 11:41
http://www.mos.gov.pl/g2/big/2013_02/3b1e749999c3fece2716fa808395d614.pdf nie widzę sensu dalszej debaty
Avatar
Marysieńka / 11 marca 2013 o 08:02
[quote name='Gość' timestamp='1362858625' post='743035']
Na szczęście ty za zamknięcia altanek nie płaciłaś i nie powinnaś się w tym temacie wypowiadać.
[/quote]

A co to temat dla płacących za zamknięcia dla altanek?
A nawet gdyby był, to swoje zdanie tez mogłabym wyrazić.
Avatar
Gość / 9 marca 2013 o 20:50
[quote name='Marysieńka' timestamp='1362748396' post='742614']


Swoich śmieci, to ja nie muszę wyrzucac do lasu, a tym bardziej podrzucac je innym. Od kiedy doszła mi segregacja śmieci, miejsca w pojemniku na smieci mam az nadto, ze nawet nie potrzebowałam bym, żeby je zabierali dwa razy w miesiący, tylko wystarczyło by mi opróznianie pojemnika raz w miesiącu.
Mieszkancy bloków za smieci płacą od osoby, stałą stawkę i to bez róznicy ile tych śmieci wyprodukują, a których może być w jednym miesiącu więcej w innym mniej. Tym samym płacą wg zasad jakie będa obowiązywac wszystkich po zmianie przepisów, stała opłata bez żadnych limitów i bez róznicy czy maja ich mało czy tez duzo. To skąd te tłumaczenia o dodatkowych kosztach za śmieci? Tylko dlatego, że ktos tam podrzucił poza altanką? Bardziej wychodzi, ze szybciej szkoda poniesienia dodatkowych kosztów na zamknięcia altanek i ich monitoring, gdyz nie pozdawały egzaminu.
[/quote]Na szczęście ty za zamknięcia altanek nie płaciłaś i nie powinnaś się w tym temacie wypowiadać.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1362748396' post='742614']


Swoich śmieci, to ja nie muszę wyrzucac do lasu, a tym bardziej podrzucac je innym. Od kiedy doszła mi segregacja śmieci, miejsca w pojemniku na smieci mam az nadto, ze nawet nie potrzebowałam bym, żeby je zabierali dwa razy w miesiący, tylko wystarczyło by mi opróznianie pojemnika raz w miesiącu.
Mieszkancy bloków za smieci płacą od osoby, stałą stawkę i to bez róznicy ile tych śmieci wyprodukują, a których może być w jednym ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 8 marca 2013 o 14:13
[quote name='ahsjh' timestamp='1362662465' post='742216']
Jak to NIE PONOSIMY DODATKOWYCH KOSZTÓW? Są śmieci - są koszty. Najlepiej wyrzucać je do lasu i nie płacić za nie wogóle. Ty chyba tak robisz skoro w taki sposób kalkulujesz. Brawo!
[/quote]

Swoich śmieci, to ja nie muszę wyrzucac do lasu, a tym bardziej podrzucac je innym. Od kiedy doszła mi segregacja śmieci, miejsca w pojemniku na smieci mam az nadto, ze nawet nie potrzebowałam bym, żeby je zabierali dwa razy w miesiący, tylko wystarczyło by mi opróznianie pojemnika raz w miesiącu.
Mieszkancy bloków za smieci płacą od osoby, stałą stawkę i to bez róznicy ile tych śmieci wyprodukują, a których może być w jednym miesiącu więcej w innym mniej. Tym samym płacą wg zasad jakie będa obowiązywac wszystkich po zmianie przepisów, stała opłata bez żadnych limitów i bez róznicy czy maja ich mało czy tez duzo. To skąd te tłumaczenia o dodatkowych kosztach za śmieci? Tylko dlatego, że ktos tam podrzucił poza altanką? Bardziej wychodzi, ze szybciej szkoda poniesienia dodatkowych kosztów na zamknięcia altanek i ich monitoring, gdyz nie pozdawały egzaminu.
[quote name='ahsjh' timestamp='1362662465' post='742216']
Jak to NIE PONOSIMY DODATKOWYCH KOSZTÓW? Są śmieci - są koszty. Najlepiej wyrzucać je do lasu i nie płacić za nie wogóle. Ty chyba tak robisz skoro w taki sposób kalkulujesz. Brawo!
[/quote]

Swoich śmieci, to ja nie muszę wyrzucac do lasu, a tym bardziej podrzucac je innym. Od kiedy doszła mi segregacja śmieci, miejsca w pojemniku na smieci mam az nadto, ze nawet nie potrzebowałam bym, żeby je zabierali dwa razy w miesiący, tylk... rozwiń
Avatar
Maximus Ekonomikus / 7 marca 2013 o 16:32
[size=5]Mieszkańcy wielorodzinnych bloków spółdzielczych zamiast wynosić śmieci do zazwyczaj śmierdzących altan śmietnikowych – mogą zanosić odpady do minisortowni postawionej w miejsce altan śmietnikowych - patrzeć [url="https://www.youtube.com/watch?v=ygC9jCDlUrM"]tutaj[/url]. Pracują ona na dwie zmiany i pracownik przyniesione śmieci domowe wstępnie podzielone przez mieszkańca na trzy grupy (kuchenne-kompostowalne, łazienkowe-sanitarne i pozostałe) - segreguje w minisortowni aż na 23 czyste frakcje znajdujące łatwo nabywców, dlatego mieszkańcy mają niewygórowane opłaty za usuwanie odpadów – patrzeć [url="https://www.youtube.com/watch?v=ygC9jCDlUrM"]tutaj. [/url][/size]
[size=5]System jest fantastycznie ekologiczny, samofinansujący się i tworzący „zielone” miejsca pracy. Przetestowany od sześciu lat w Płocku. Wiele osób zadaje sobie pytanie - dlaczego skoro jest to najlepsze a jednocześnie najtańsze rozwiązanie - to poza Płockiem nie ma innych przykładów zastosowania Systemu EKO AB? Odpowiedź jest trywialna ale i przerażająca - małe opłaty za usuwanie odpadów - to zarazem brak odpowiednich "prowizji" dla tych co trzymają władzę w gminach i spółdzielniach... Ale jeśli rząd będzie konsekwentny w zapowiadanych karach dla gmin, które nie wypełniają nałożonych ustawą "śmieciową" poziomów odzysku - to samorządowcy będą w wkrótce poszukiwali sposobu na tanie śmieci - [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=120584&data=&_CheckSum=786242346"]czytać tutaj[/url].[/size]
[size=5]Mieszkańcy wielorodzinnych bloków spółdzielczych zamiast wynosić śmieci do zazwyczaj śmierdzących altan śmietnikowych – mogą zanosić odpady do minisortowni postawionej w miejsce altan śmietnikowych - patrzeć [url="https://www.youtube.com/watch?v=ygC9jCDlUrM"]tutaj[/url]. Pracują ona na dwie zmiany i pracownik przyniesione śmieci domowe wstępnie podzielone przez mieszkańca na trzy grupy (kuchenne-kompostowalne, łazienkowe-sanitarne i pozostałe) - segreguje w minisortowni aż na 23 czyste frakcje znajdujące łatwo nabywców, dlate... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2013 o 16:24
[quote name='emerytka' timestamp='1362640986' post='742053']
Jeden mieszkaniec Kraśnika wyprodukował 250 kg śmieci ok. tylko wreszcie może domki jednorodzinne przestaną podrzucać śmieci do śmietników spółdzielczych.To plaga podjeżdrzają samochodami pod altany smietnikowe teraz częściej w nocy bo altanki sa zamykane.Nie jeden raz zgłaszane były nr. rejestracyjne i co ? i nic w tej sprawie a my mieszkańcy bloków za to płacimy.Bogacze z domków oszczędzają.Wreszcie zrobić z tym porządek.
[/quote]

Co wy babciu bredzicie ? Np. na Al. Niepodległości altanki są zamknięte non - stop, i bardziej strzeżone przez emerytów, niż Fort Knox w Kentucky ! A płacicie ryczałt za korzystanie z kontenera, a nie od ilości wyprodukowanych śmieci, w przeciwnym wypadku opłaty byłyby zróżnicowane u twoich sąsiadów, w zaleźności od ilości śmieci, a takowymi nie są.

bogata nie jestem. to ludzie w blokach sa bogaci bo stac ich na oplaty za mieszkanie i maja temperature w domu ponad 20 stopni a u mnie norma to 13-15 a zeszlej zimy 9-11 (fatalny opal kupilam, ciagle przy piecu stalam a ciepla nie dawal)


Otóż to. Zimą w blokach jest takie ciepełko, że niektórzy lokatorzy muszą otwierać okna. Natomiast w domu jednorodzinnym uzyskanie w zimie takiej temperatury (+20C i więcej) wygenerowałoby koszty rzędu 1200 - 1400 zł / miesiąc. Ciekawe, czy dyskutująca tu emerytka ma chociaż blade pojęcia o rocznych kosztach utrzymania domu jednorodzinnego, w porównaniu z mieszkaniem w bloku ?
Natomiast w domu jednorodzinnym uzyskanie w zimie takiej temperatury (+20C i więcej) wygenerowałoby koszty rzędu 1200 - 1400 zł / miesiąc. Ciekawe, czy dyskutująca tu emerytka ma chociaż blade pojęcia o rocznych kosztach utrzymania domu jednorodzinnego, w porównaniu z mieszkaniem w bloku ? rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2013 o 15:01
[quote name='Gość' timestamp='1362645105' post='742094']
Kolejna ściema, bo przecież altanki są zamykane i monitorowane. Proszę sobie przypomnieć kto i ile wydał na ten cel pieniędzy, zapewniając że jest to doskonałe rozwiązanie.
[/quote]
Ktoś wziął pieniądze za sporządzenie zamknięć do altanek, ktoś wziął pieniądze za zamontowanie kamer przy śmietnikach. czy ktoś wziął pieniądze, żeby namówić ludzi na te wydatki, które, jak się okazuje, są niepotrzebne?
A przecież bardzo prosto zrobić z tym porządek, jak chociażby w Puławach: tam każdy dom musi mieć podpisaną umowę na wywóz śmieci. A u nas? Przecież mam Straż Miejską, więc to nie problem...
A może właśnie w tym problem, że to zbyt łatwe?
[quote name='Gość' timestamp='1362645105' post='742094']
Kolejna ściema, bo przecież altanki są zamykane i monitorowane. Proszę sobie przypomnieć kto i ile wydał na ten cel pieniędzy, zapewniając że jest to doskonałe rozwiązanie.
[/quote]
Ktoś wziął pieniądze za sporządzenie zamknięć do altanek, ktoś wziął pieniądze za zamontowanie kamer przy śmietnikach. czy ktoś wziął pieniądze, żeby namówić ludzi na te wydatki, które, jak się okazuje, są niepotrzebne?
A przecież bardzo prosto zrobić z tym po... rozwiń
Avatar
ahsjh / 7 marca 2013 o 14:21
[quote name='Marysieńka' timestamp='1362661795' post='742212']
Emerytko, przeciez i tak nie ponosicie dodatkowych kosztów za te smieci, to w czym problem. Tyle, że sprzataczka musi je dodatkowo sprzątnąć. Ale tez nie wiadomo, czy to nie lokator z lenistwa zamiast otwierać altankę nie rzucił ich przed nią.
[/quote]Jak to NIE PONOSIMY DODATKOWYCH KOSZTÓW? Są śmieci - są koszty. Najlepiej wyrzucać je do lasu i nie płacić za nie wogóle. Ty chyba tak robisz skoro w taki sposób kalkulujesz. Brawo!
Avatar
Marysieńka / 7 marca 2013 o 14:09
Emerytko, przeciez i tak nie ponosicie dodatkowych kosztów za te smieci, to w czym problem. Tyle, że sprzataczka musi je dodatkowo sprzątnąć. Ale tez nie wiadomo, czy to nie lokator z lenistwa zamiast otwierać altankę nie rzucił ich przed nią.
Avatar
emerytka / 7 marca 2013 o 13:29
DO marysieńka : TY chyba nie myślisz bo wieczór podrzucą śmieci pod altankę a rano p.sprzątaczka z konieczności wrzuci do altanki co ma z nimi zrobić?? Ty nie myślisz a nie ja ,zresztą dużo Twoich wypowiedzi czyta się i są bez sensu!!! a pani ,która jest zameldowana w bloku a mieszka w domku to na zimę niech przyjdzie do bloku i będzie miała ciepełko chya,że w bloku wynajmuje Ha ha
Avatar
lkr / 7 marca 2013 o 11:41
http://www.mos.gov.pl/g2/big/2013_02/3b1e749999c3fece2716fa808395d614.pdf nie widzę sensu dalszej debaty
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 398 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!