wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Kraśnik

O zalewie w Kraśniku na sesji miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2013, 17:11
Autor: (aa)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Stan techniczny zalewu będzie tematem jutrzejszej nadzwyczajnej sesji rady miasta. Radni chcą poznać zleconą przez urzędników ekspertyzę. Zastanawiają się również, czy prace przy uszkodzonym wale muszą być prowadzone przy spuszczonej wodzie.

– Według naszym informacji prace przy naprawie zalewu mogą potrwać od kilku do kilkunastu dni – podaje Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Muszą być jednak prowadzone przy spuszczonej wodzie.

W ub. roku urzędnicy z magistratu zlecili wykonanie ekspertyzy, która dotyczyła uszkodzonego wału. W dokumencie warszawskiej firmy Geoteko czytamy, że nachylenie tej skarpy nie spełnia założeń projektowych i może świadczyć o błędach podczas budowy.

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Lublinie na początku listopada wydał decyzję nakazującą usunięcie usterek do końca maja 2013 r. Prace się jeszcze nie rozpoczęły.

– Projektant przedstawił plan naprawy, ale został od odrzucony przez inspektorów – dodaje Mulawa. – Teraz jest przygotowywany kolejny.

Kiedy ruszą naprawcze? – Termin nie został jeszcze wyznaczony. Określona jest tylko data końcowa – dodaje Dariusz Kalinowski, menadżer kraśnickiego zalewu.

Radni nie czekają na dalszy bieg zdarzeń. Na środę, na ich wniosek została zwołana sesja nadzwyczajna. Jednym z tematów będzie właśnie stan techniczny zbiornika wodnego.

– Radni nie znają zleconej przez urząd miasta ekspertyzy – wyjaśnia Zbigniew Marcinkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kraśnik.

– Obawiają się, że zalew może zostać na pewien czas wyłączony z użytkowania. O to martwią się też wędkarze. Poza tym trzeba zapoznać mieszkańców Kraśnika z planami miasta. Sesja w Urzędzie Stanu Cywilnego rozpocznie się o godz. 9.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tomek
super bike
LKR
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tomek
tomek (28 kwietnia 2013 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co zrybą kturą trzeba odłowić przeciesz ta ryba jusz nie wruci około 20t.podziękujemy przy wyborach
Rozwiń
super bike
super bike (27 kwietnia 2013 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='LKR' timestamp='1367066203' post='763483']
Ten burmistrz jak narazie nic ludziom/krasniczanom nie zaserwowal! oprócz oczywiscie podwyżek!
[/quote]

Obecny burmistrz dał przecież pracę wielu ludziom ... swoim np. menadżerowi od zalewu, dyrektor CKiP, dyrektor MOPS, pomocy administracyjnej w wydziale sportu wraz z rodziną i zapewne wielu innym mniej rzucającym się w oczy. A zaserwowane mieszkańcom podwyżki miały dla burmistrza i jego ludzi sens, bo mogli dzięki temu więcej przekazać na konto kościoła. Na drogi brakuje, na sensowne inwestycje brakuje, ale co to kogo obchodzi...
Rozwiń
LKR
LKR (27 kwietnia 2013 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pierdu pierdu, narzekacie na zalew! a zobaczcie ile ludzi jest tam jak sa upały!Nie ma się gdzie ruszyc, aby umiecie krytykowac, bluzgac na ludzi. Ten burmistrz jak narazie nic ludziom/krasniczanom nie zaserwowal! oprócz oczywiscie podwyżek!
Rozwiń
hymen
hymen (24 kwietnia 2013 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zalew taki powinien powstać na Stróży - woda tam czystsza,biją źródła i 4 gotowe stawy czekały na połączenie - wystarczyło wykupić grunty, i do roboty - 1/3 kosztów zostawała w kieszeni ...
Rozwiń
gość
gość (24 kwietnia 2013 o 07:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cały ten zalew to jedna wielka pomyłka, położenie tak fatalne że tylko możliwe w Kraśniku aby powstał taki badziew
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!