sobota, 24 marca 2018 r.

Kraśnik

Od 8 lat czeka na kanalizację. Sprawa trafiła do sądu

  Edytuj ten wpis

Dariusz Bednarski z Zakrzówka chciałby żyć, jak inni z jego ulicy, ale od 8 lat nie może doczekać się przyłączenia swojej posesji do sieci kanalizacyjnej. Sprawa trafiła do sądu.

Codziennie widziałem, jak ulicą, przy której mieszkam jeżdżą maszyny, a mój dom omijają. A chodziło tylko o wykonanie 20 metrów sieci kanalizacyjnej do mojej działki - żali się Dariusz Bednarski, właściciel posesji przy ul. Sienkiewicza w Zakrzówku w pow. kraśnickim.

- Na ulicy, przy której mam dom są tylko dwie działki z budynkami mieszkalnymi, których nie podłączono do sieci - moja i mojego sąsiada. Reszta ma kanalizację, o którą ja walczę od lat.

W 2006 r. Bednarski złożył wniosek w Urzędzie Gminy w Zakrzówku o wykonanie studzienki kanalizacyjnej do jego nieruchomości. Pisemnej odpowiedzi nie otrzymał.

- Wójt odpowiedział mi ustnie, że nie ma pieniędzy w ramach I etapu budowy sieci kanalizacyjnej, realizowanej z unijnych funduszy. Jednak obiecał, że wniosek zostanie uwzględniony przy kolejnym etapie robót - odpowiada Bednarski.

Niestety i tym razem inwestycja ominęła posesję Bednarskiego, choć mężczyzna swoją prośbę ponowił w 2011 r. Okazało się, że wniosek naszego bohatera sprzed kilku lat w gminie zaginął. Mimo kolejnego pisma problemy się nie skończyły. Nawet po wizycie projektanta.

- Po ok. 10 miesiącach od jego wizyty i po moich interwencjach w gminie otrzymałem informację, że projekt dotyczący mojej posesji nie został jednak wykonany - opowiada Bednarski. - Rzekomo się na niego nie zgodziłem, co nie jest prawdą.

Później były kolejne pisma do gminy, skargi na działania urzędników i szukanie pomocy u radnych. Druga strona tłumaczyła, że to posesja jest niezamieszkała, albo że uzyskanie zgody innych właścicieli działek na rozbudowę sieci stanowi wyłącznie problem Bednarskiego.

- Posesja mieszkańca nie została podłączona do sieci ani w I, ani w II etapie budowy kanalizacji. Władza jest ciągła, a wójtowi przez 4 lata nie udało się tej sprawy zakończyć - komentuje Józef Potocki, radny z gminy Zakrzówek.

Pod koniec ubiegłego roku pan Dariusz skierował sprawę do sądu. Powód? "Dotychczasowe działanie Gminy Zakrzówek, która z nieuzasadnionych przyczyn nie wyraża zgody na doprowadzenie sieci kanalizacyjnej do przedmiotowej nieruchomości, pozostaje w ewidentnej sprzeczności z przepisami prawa” - czytamy w pozwie.

"Z uwagi na to, iż nie byłem Wójtem w 2006 roku, nie wiem, z jakich przyczyn mój poprzednik nie dokonał podłączenia Pana Dariusza Bednarskiego do sieci kanalizacyjnej” - odpisuje na nasze pytania Grzegorz Lemiecha, wójt gminy Zakrzówek (pisownia oryginalna). "W okresie od kiedy piastuję stanowisko Wójta, wyłącznie kwestie finansowe i techniczne uniemożliwiały podłączenie Pana Dariusza Bednarskiego do sieci kanalizacyjnej. Obecnie zostały przezwyciężone kwestie techniczne, a sprawa była na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę odcinka sieci kanalizacyjnej umożliwiającego podłączenie Pana Dariusza Bednarskiego do sieci kanalizacyjnej. W ostatnich dniach września br. decyzja o pozwoleniu na budowę stała się ostateczna”.

Zapewnia też, że jeśli koszt budowy tego odcinka sieci nie przewyższy zabezpieczonych środków w budżecie, to prace rozpoczną się "niezwłocznie”.

Postępowanie przed kraśnickim sądem we wrześniu br. zostało zawieszone, aby strony mogły podjąć rozmowy ugodowe. Te jeszcze się nie rozpoczęły.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Zakrzówek
Gość
Mieszkanka
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 listopada 2014 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kim Dzong Un też tak ma: radosne dzieci i on radosny.

Rozwiń
Mieszkanka
Mieszkanka (5 listopada 2014 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A to oni tak sami na tych zdjęciach? Z ciekawości przejrzałam zdjęcia z galerii strony gminy i nie znalazłam ani jednego zdjęcia na którym były sam  pan wójt bądź też sam  pan przewodniczący,  za to zobaczyłam roześmiane twarze mieszkańców , dzieci, seniorów, strażaków itd. Czyżby Kogoś zazdrość zżerała?

Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2014 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No pewnie:

W jedności siła.

Czyny nie słowa.

Z ludźmi i dla ludzi.

Gęba pełna, głowa pusta. Imprezy, wywiady, hucpa. Na każdym zdjęciu wójt albo przewodniczący.

Jeszcze 11 listopada przed nami. Się będzie działo!

Rozwiń
wyborca
wyborca (3 listopada 2014 o 22:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Lemiecha wstydzi się swojej partii i nigdzie nie przedstawia się jako gwiazda PO w Zakrzówku. Kandyduje na wójta i do powiatu z pierwszego miejsca. Murowane zwycięstwo...

Rozwiń
Gość
Gość (29 października 2014 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co na to Pan Kierownik Infrstruktury ?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!