Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

10 grudnia 2008 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Odpowiedzą za "Strefę Usług Koleżeńskich”

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 16 A A

Prokuratura przygotowała zarzuty wobec pięciu członków władz Związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych z Kraśnika z lat 2004-2006. Wśród nich jest Piotr Cz., burmistrz Kraśnika, wiceszef lubelskiej PO i przewodniczący zarządu związku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aferę opisujemy od dwóch lat. Ustaliliśmy, że związek, który miał promować ekologię i prowadzić wysypisko śmieci dla Kraśnika i kilku ościennych gmin, działał wbrew wszelkim zasadom.

Fatalną sytuację w SUK szczegółowo opisała kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej. W styczniu 2007 r. lubelska prokuratura wszczęła śledztwo. Właśnie się zakończyło.

Śledczy przygotowali zarzuty wobec pięciu członków ówczesnego zarządu SUK. - Wszystkie dotyczą złamania ustawy o księgowości, m.in. prowadzenia ksiąg wbrew prawu i podawaniu w nich nieprawdziwych danych - mówi Beata Syk-Jankowska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Trzech byłych szefów SUK usłyszało zarzuty we wtorek. Stanisław W. i Waldemar T. nie przyznali się do winy. Tylko były skarbnik Jacek Cz. potwierdził zarzuty i zadeklarował wstępnie, że podda się karze.

- Pewnym faktom trudno zaprzeczyć - mówi nam Jacek Cz. Jest dziś księgowym Kuratorium Oświaty w Lublinie. Zatrudnił go kurator Krzysztof Babisz (też działał w SUK).

Zarzuty usłyszy dwóch pozostałych, wśród nich, burmistrz Piotr Cz. W jego przypadku dotyczą nie tylko fatalnie prowadzonej w SUK księgowości - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

- Burmistrz jest w delegacji poza Kraśnikiem. Nie odebrał prokuratorskiego wezwania. W czwartek powinien być w pracy - mówi Daniel Niedziałek, rzecznik kraśnickiego magistratu.

Dawnym członkom władz SUK grozi do dwóch lat więzienia.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2009 o 07:34
nieprorok napisał:
ON nie przyjął wezwania bo był na nartach - tak się boi prokuratury. Jest bezkarny bo ma mocodawców (obecnie Paligłupo).Jego świta panoszy się w Kraśniku, są poobsadzani na najwyższych stanowiskach . Te miernoty przycisnąć i zaczną sypać swojego w o d z a wszyscy są umoczeni w różne aferki bo taki jest styl działania Czubińskiego,w ó d z ma na każdego swojego sługusa haka i tak wymusza posłuszeństwo.Czas rozwalić ten układ !


Kłamiesz kolego, burmistrz nie był na nartach, ale na szkoleniu:
szczegóły
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/burmistrz-podroznik-%e2%80%93-6809/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/b...%e2%80%93-6809/[/url]


Kłamiesz kolego, burmistrz nie był na nartach, ale na szkoleniu:
szczegóły
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/burmistrz-podroznik-%e2%80%93-6809/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/b...%e2%80%93-6809/[/url] rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2008 o 16:12
Myślę, że państwo na P. Palikot i Pitera zręcznie się wykręcą i będzie tak jak wielu forumowiczów sygnalizowało, złota wolność POlityków.
Avatar
obojętny polit. / 13 grudnia 2008 o 11:12
Panie Palikot zrób Pan porządek z tym Czubińskim. W Kraśniku jest takie szambo , że jak p*****nie bomba to smród dojdzie nie tylko do Lublina.Chyba, że na Pana też ma haka ?
Avatar
obojętny polit. / 13 grudnia 2008 o 11:10
Panie Palikot zrób Pan porządek z tym Czubińskim. W Kraśniku jest takie szambo , że jak p*****nie bomba to smród dojdzie nie tylko do Lublina.Chyba, że na Pana też ma haka ?
Avatar
nieprorok / 12 grudnia 2008 o 13:22
ON nie przyjął wezwania bo był na nartach - tak się boi prokuratury. Jest bezkarny bo ma mocodawców (obecnie Paligłupo).Jego świta panoszy się w Kraśniku, są poobsadzani na najwyższych stanowiskach . Te miernoty przycisnąć i zaczną sypać swojego w o d z a wszyscy są umoczeni w różne aferki bo taki jest styl działania Czubińskiego,w ó d z ma na każdego swojego sługusa haka i tak wymusza posłuszeństwo.Czas rozwalić ten układ !
Avatar
kaka / 11 grudnia 2008 o 20:03
No i co z tego......
Przecież ten gość się z tego śmieje, wie że nikt mu nic nie zrobi, tak jest od lat i tak będzie, on zawsze spada na cztery łapy....
A już wkrótce wzorem Piskorskiego dostanie kopa w górę i usiądzie w mięciutkim fotelu europalamentu......
Avatar
Gość / 11 grudnia 2008 o 15:20
Przydałby się ktoś na wzór Hitlera czy Stalina to wtedy sprawa skończyła by się bardzo szybko.A tak to tylko pomarzyć.........................
Avatar
Stefan / 11 grudnia 2008 o 14:40
Nie sądze aby coś z tego wynikło.Polityk z PO nie będzie ruszony przez służebną prokuraturę.Po prostu zajeli sie jedną z kilkudziesięciu spraw które w Kraśniku powinne być wyjaśnione.Bezczynność prokuratury była zastanawiająca.teraz pokażą ,ze coś robią ale oprócz umozenia albo przeciągania tematu nic z tego nie wyniknie.Ponizej przykladowy link wyjaśniający jak to działa w prokuraturze.
[url="http://www.aferyprawa.com/index2.php?dzial=prokuratura&id=235&p=teksty/show"]http://www.aferyprawa.com/index2.php?dzial...p;p=teksty/show[/url]
Avatar
laki / 11 grudnia 2008 o 12:26
Nie bądźcie naiwni, przecież sądownie otrzymał przywrócenie stosunku pracy za tamten okres. Przedstawi to w sądzie i nie będzie nawet aktu oskarżenia. Oczyszcza się przed następnymi wyborami i wystąpi jeszcze w roli ofiary. A prokuratura działa ... . Obym się mylił. Wszak ,,Kraśnik to Platformy paśnik,,...
Avatar
wiesmak / 11 grudnia 2008 o 09:35
Gdyby tak Julia Pitera pomogła prokuratorze. To mielibyśmy wreszcie sprawiedliwość. Bo na tą sprawiedliwość, za te przekręty, za to ogłupianie wyborców czekam ja, czekasz ty, czeka on - ba CZEKAMY WSZYSCY.
Avatar
Gość / 26 lutego 2009 o 07:34
nieprorok napisał:
ON nie przyjął wezwania bo był na nartach - tak się boi prokuratury. Jest bezkarny bo ma mocodawców (obecnie Paligłupo).Jego świta panoszy się w Kraśniku, są poobsadzani na najwyższych stanowiskach . Te miernoty przycisnąć i zaczną sypać swojego w o d z a wszyscy są umoczeni w różne aferki bo taki jest styl działania Czubińskiego,w ó d z ma na każdego swojego sługusa haka i tak wymusza posłuszeństwo.Czas rozwalić ten układ !


Kłamiesz kolego, burmistrz nie był na nartach, ale na szkoleniu:
szczegóły
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/burmistrz-podroznik-%e2%80%93-6809/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/b...%e2%80%93-6809/[/url]


Kłamiesz kolego, burmistrz nie był na nartach, ale na szkoleniu:
szczegóły
[url="http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/burmistrz-podroznik-%e2%80%93-6809/"]http://dziamber.wordpress.com/2009/02/25/b...%e2%80%93-6809/[/url] rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2008 o 16:12
Myślę, że państwo na P. Palikot i Pitera zręcznie się wykręcą i będzie tak jak wielu forumowiczów sygnalizowało, złota wolność POlityków.
Avatar
obojętny polit. / 13 grudnia 2008 o 11:12
Panie Palikot zrób Pan porządek z tym Czubińskim. W Kraśniku jest takie szambo , że jak p*****nie bomba to smród dojdzie nie tylko do Lublina.Chyba, że na Pana też ma haka ?
Avatar
obojętny polit. / 13 grudnia 2008 o 11:10
Panie Palikot zrób Pan porządek z tym Czubińskim. W Kraśniku jest takie szambo , że jak p*****nie bomba to smród dojdzie nie tylko do Lublina.Chyba, że na Pana też ma haka ?
Avatar
nieprorok / 12 grudnia 2008 o 13:22
ON nie przyjął wezwania bo był na nartach - tak się boi prokuratury. Jest bezkarny bo ma mocodawców (obecnie Paligłupo).Jego świta panoszy się w Kraśniku, są poobsadzani na najwyższych stanowiskach . Te miernoty przycisnąć i zaczną sypać swojego w o d z a wszyscy są umoczeni w różne aferki bo taki jest styl działania Czubińskiego,w ó d z ma na każdego swojego sługusa haka i tak wymusza posłuszeństwo.Czas rozwalić ten układ !
Avatar
kaka / 11 grudnia 2008 o 20:03
No i co z tego......
Przecież ten gość się z tego śmieje, wie że nikt mu nic nie zrobi, tak jest od lat i tak będzie, on zawsze spada na cztery łapy....
A już wkrótce wzorem Piskorskiego dostanie kopa w górę i usiądzie w mięciutkim fotelu europalamentu......
Avatar
Gość / 11 grudnia 2008 o 15:20
Przydałby się ktoś na wzór Hitlera czy Stalina to wtedy sprawa skończyła by się bardzo szybko.A tak to tylko pomarzyć.........................
Avatar
Stefan / 11 grudnia 2008 o 14:40
Nie sądze aby coś z tego wynikło.Polityk z PO nie będzie ruszony przez służebną prokuraturę.Po prostu zajeli sie jedną z kilkudziesięciu spraw które w Kraśniku powinne być wyjaśnione.Bezczynność prokuratury była zastanawiająca.teraz pokażą ,ze coś robią ale oprócz umozenia albo przeciągania tematu nic z tego nie wyniknie.Ponizej przykladowy link wyjaśniający jak to działa w prokuraturze.
[url="http://www.aferyprawa.com/index2.php?dzial=prokuratura&id=235&p=teksty/show"]http://www.aferyprawa.com/index2.php?dzial...p;p=teksty/show[/url]
Avatar
laki / 11 grudnia 2008 o 12:26
Nie bądźcie naiwni, przecież sądownie otrzymał przywrócenie stosunku pracy za tamten okres. Przedstawi to w sądzie i nie będzie nawet aktu oskarżenia. Oczyszcza się przed następnymi wyborami i wystąpi jeszcze w roli ofiary. A prokuratura działa ... . Obym się mylił. Wszak ,,Kraśnik to Platformy paśnik,,...
Avatar
wiesmak / 11 grudnia 2008 o 09:35
Gdyby tak Julia Pitera pomogła prokuratorze. To mielibyśmy wreszcie sprawiedliwość. Bo na tą sprawiedliwość, za te przekręty, za to ogłupianie wyborców czekam ja, czekasz ty, czeka on - ba CZEKAMY WSZYSCY.