środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Pacjenci odejdą z kwitkiem

  Edytuj ten wpis
Autor: FABIAN PLAPIS

Już od stycznia mieszkańcy Gościeradowa mogą zostać pozbawieni bezpłatnej opieki stomatologicznej.

Wójt po remoncie ośrodka zdrowia nie widzi już w nim miejsca dla dentysty.
Dziś ma się rozstrzygnąć przetarg na remont ośrodka zdrowia. Sprawa wzbudziła wiele kontrowersji wśród radnych, samorządowców oraz lekarzy. Planami jego przebudowy najbardziej zaskoczona jest pani stomatolog. Po remoncie nie ma będzie już bowiem miejsca w budynku dla jej gabinetu. Mimo, że znajdował się tam od piętnastu lat. Za to znajdą się tam dwie placówki, które świadczą takie same usługi, podstawowej opieki zdrowotnej.
- Zbliża się konkurs ofert w Narodowym Funduszu Zdrowia, więc muszę wiedzieć, gdzie mam siedzibę i gdzie będę przyjmowała pacjentów. Ale wójt nie odpowiada na moje żadne pisma - irytuje się Edyta Kossowska-Idler, stomatolog z Ośrodka Zdrowia w Gościeradowie.
Sprawą zajęli się wnikliwie radni. - Nie możemy zostać bez gabinetu dentystycznego - argumentował podczas sesji radny Szymon Tomczyk. Jednak po konsultacjach z wójtem radni doszli do wniosku, że gabinet nie musi znajdować się w tym samym miejscu, gdzie dotychczas.
- Zastanawiamy się nad innym miejscem dla stomatologa. Być może będzie przyjmował w dotychczasowym budynku, ale na piętrze lub w piwnicy - wyjaśnia Jan Filipczak, wójt gminy Gościeradów. Dodaje, że teraz nie ma już możliwości zmiany projektu, bo to zmusiłoby władze do przełożenia przetargu. - Przecież pani doktor może podpisać umowę z NFZ jako prywatny gabinet - kwituje wójt.
- Mam umowę wynajmu do końca roku i na razie czekam na rozwój wypadków. Oficjalnie nikt mnie nie poinformował o likwidacji gabinetu - ubolewa Kossowska-Idler. - Wójta nie obchodzi to, że nie będę miała gdzie przyjmować pacjentów. Przecież w piwnicy bez odpowiedniej wentylacji i światła dziennego to nie jest możliwe.
Zdaniem Kossowskiej-Idler, wójt chce ją zmusić do otwarcia gabinetu w domu. - Taki gabinet nie spełniłby warunków Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Mogę wprawdzie starać się o otworzenie prywatnej praktyki, ale wtedy będę leczyła pacjentów za pieniądze, a bezpłatnej opieki w gminie już nie będzie - podkreśla Kossowska-Idler.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ja
(Anonimowy)
SPOSTRZEGAWCZY
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja
ja (8 listopada 2007 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z(dez)orientowany! Nie każdy myśli, tak jak ty. Co do autorstwa, to zupełnie chybiłeś. Raczej twój tok rozumowania i argumenty przypominają otoczenie dra Rzeszutka.
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (5 listopada 2007 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pragnę zauważyć, że na stronie Gminy Gościeradów umieszczona jest również ulotka Pana Rzeszutka.
Rozwiń
SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY (2 listopada 2007 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przecież jest przytoczona wypowiedż p. Wójta!-"stomatologia do piwnicy"...!!! BRAWO!!! więcej takich pomysłów! A może w Gościeradowie nadal żyją w latach 50-tych?
Rozwiń
Zorientowany
Zorientowany (2 listopada 2007 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
autorem komentarza "bzdura' może byc jedynie mąż p.Kołtun!!! a niby dlaczego Wójt ma umożliwiać konkurencyjną działalność p.Kołtun kosztem pozbawiania mieszkańców istniejącego w ośrodku zdrowia od kilkunastu lat gabinetu stomatologicznego!?! a artykuł szanowny "JA" NIE DOTYCZYŁ p.Kołtun ,więc niby dlaczego p.redaktor Plapis miał z nią rozmawiać i o niej pisać? nie wystarczy darmowa./acz nielegalna!/reklama na stronach gminy? ŻENADA!!!!!!
Rozwiń
spostrzegawcza
spostrzegawcza (29 października 2007 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1. Pani Kossowska - Idler nie ma tytułu "Dr".2. To samo zdjęcie widziałam już w artykule Pana Pawła Bielenia.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!