Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

26 marca 2014 r.
16:00
Edytuj ten wpis

Park miejski w Kraśniku z papieskim patronem?

4 20 A A

W Kraśniku są zbierane podpisy pod apelem, aby park jordanowski nosił imię Jana Pawła II. Problem w tym, że takie miejsce w mieście już jest - skwer przy ul. Narutowicza. Radni co do nowej inicjatywy nie są zgodni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jestem w tę inicjatywę osobiście zaangażowany - przyznaje Jan Albiniak, radny z Kraśnika. - Większa ilość osób uważa podobnie jak ja, że należy znaleźć w mieście miejsce godniejsze i właściwe do uczenia tak znamienitej osoby jak papież niż skwer przy ruchliwej ulicy. To miejsce służy głównie ludziom, którzy chcą wypić flaszkę i osobom, które wychodzą na spacer z psami. Skwer im. Jana Pawła II znajduje się w starej dzielnicy Kraśnika, w pobliżu kościoła rektoralnego pw. św. Ducha. Już pod koniec października 2011 r. radni zgodzili się, aby to miejsce nosiło imię Jana Pawła II. Stało się tak na wniosek radnego Tadeusza Bartosia. - Kiedyś rzeczywiście taką decyzję razem z innymi radnymi podjąłem. Teraz wiem, że miejsce to nie jest właściwe - tłumaczy radny Albiniak. Ci mieszkańcy, którzy uważają podobnie mogą złożyć swój podpis pod apelem, w sprawie nadania imienia Jana Pawła II parkowi jordanowskiemu przy ul. Oboźnej, który już w tym roku będzie remontowany. "Nowy park będzie miejscem odpoczynku i spacerów dla dzieci, młodzieży i ludzi starszych - czytamy w apelu. "Miejscem spotkań kilku pokoleń kraśniczan. Będzie miejscem godnym imienia świętej osoby”. Sceptycznie do nowej inicjatywy podchodzi jednak Tadeusz Członka, przewodniczący Rady Miasta Kraśnik. - Nadawanie imion znamienitych Polaków celem ich upamiętnienia wymaga dużej rozwagi - podkreśla Członka. - Należy wcześniej przeanalizować za i przeciw. I dodaje: Targałyby mną wątpliwości, bo w parku spotykają się młodzi ludzie, to miejsce rozrywki, gdzie się śpiewa i tańczy. Podobne wątpliwości mam czy należy wieszać krzyż w każdym miejscu, np. w miejscach pracy, gdzie ludzie mogą przeklinać. Innego zdania jest pomysłodawca powstania skweru imię Jana Pawła II przy ul. Narutowicza. - To jest polityka, nie powinno się tym grać - wskazuje radny Tadeusz Bartoś. - Mieszkańcy mnie poparli. Poza tym są już przeznaczone pieniądze na rewitalizację tego skweru. Radny jednocześnie przyznaje, że krążący w mieście apel też podpisał. Powód jest jednak zupełnie inny. - Papież zostanie upamiętniony w drugim miejscu w Kraśniku - wyjaśnia Bartoś. Nie zgadza się również z opinią radnego Albiniaka, że skwer przy Narutowicza nie jest właściwym miejscem. - Wystarczy pójść do parku miejskiego i zobaczyć co się tam dzieje - przekonuje Bartoś. - Skwer jest w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła, przy ulicy - wylicza przewodniczący Rady Miasta Kraśnik. - Jeśli już teraz są uwagi, że są osoby, które w tym miejscu nie zachowuje należytej powagi to co dopiero mówić o kilkuhektarowym parku miejskim, który jest z daleka od spojrzeń ludzi.
Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PIOTR / 28 września 2014 o 21:08

nie mam mam żadnej uwagi co do rewaloryzacji parku w Kraśniku, czy też do jego nazwy.

Chciałem tylko poinformować społeczeństwo Krasnickie o samowoli popełnionej przez

"WŁADCÓW" tegoż miasta w przedmiocie samowolnie wyciętych drzew  na prywatnej działce

położonej tuż przy parku...przy okazji karczowania drzew miejskich. Pozyskane drzewa sprzedano

lub rozdano za dosłowne grosze.

Aby zatuszować  sprawę, tenże URZAD proponuje odkupić zajętą samowolnie działkę 12 AROWĄ

ZA 18.000 ZŁ. Najdziwniejsze jest to, że włascicielom wciska sie ciemnotę, iż w centrum Kraśnika

posiadają oni łąkę a nie działkę budowlana, na której stał ongiś rodowy dom szacownych obywateli miasta Krasnika. Pan Burmistrz sprzedaje podobne działki za kwotę  100 zł/m2 co za 12a. daje kwotę 120ooo zł. Najciekawsze jest to, że oszukuje sie włascicieli mających po 80 lat. 

                                                                                            Z poważaniem PIOTR

nie mam mam żadnej uwagi co do rewaloryzacji parku w Kraśniku, czy też do jego nazwy.

Chciałem tylko poinformować społeczeństwo Krasnickie o samowoli popełnionej przez

"WŁADCÓW" tegoż miasta w przedmiocie samowolnie wyciętych drzew  na prywatnej działce

położonej tuż przy parku...przy okazji karczowania drzew miejskich. Pozyskane drzewa sprzedano

lub rozdano za dosłowne grosze.

Aby zatuszować  sprawę, tenże URZAD proponuje odkupić zajętą samowolnie działkę 12 AROWĄ

ZA 18.000 ZŁ. Najdziwn... rozwiń

Avatar
Duży Wacek / 29 marca 2014 o 11:19

czy myślicie, że ja jestem "marysieńką"??? już bez przesady. ja jestem z Kraśnika, ale nie mieszkam tam. a czy już nie można wyrażać swoich poglądów??? p.s. ja wiem, że nie jestem "Marysieńką".

Nie drocz się z nami i  tak wszyscy wiedzą że jesteś Maryśieńką,można cię poznać po tym pieprzyku między pośladkami.

Avatar
Młoda osoba / 29 marca 2014 o 10:21
czy myślicie, że ja jestem "marysieńką"??? już bez przesady. ja jestem z Kraśnika, ale nie mieszkam tam. a czy już nie można wyrażać swoich poglądów??? p.s. ja wiem, że nie jestem "Marysieńką".
Avatar
antymarysieńka / 27 marca 2014 o 21:43

"Mieszkanka Kraśnika" to nie jest na szczęście Marysieńka i proszę nie myśleć, że to ona. Ten komentarz dodała młoda osoba, która widzi co się dzieje wokół i w Polsce.

Jako żywo ! Ale styl - wypisz, wymaluj - Marysieńka ! :D

Avatar
lucjan / 27 marca 2014 o 21:25

Moim zdaniem patronat nad parkiem jordanowskim powinien zajać Pan Andrzej Likos przegoniony wladca przez pis

no nie każdy ma takie układy jak Pan Andrzej L.......przyjacielsko rodzinne....wie chłop z kim trzymać..

Avatar
Mieszkanka Kraśnika / 27 marca 2014 o 18:20

Marysieńka ? :)


Marysieńka ? :)

"Mieszkanka Kraśnika" to nie jest na szczęście Marysieńka i proszę nie myśleć, że to ona. Ten komentarz dodała młoda osoba, która widzi co się dzieje wokół i w Polsce.

Avatar
aww01 / 27 marca 2014 o 07:54

Nadawanie ulicom i placom imienia JP2 jest już oklepane. Pójdźmy dalej! Zmieńmy nazwę miasta Kraśnik na Wojtyłowice albo Janów-Pawłów! Co Wy na to?

Avatar
Stanislaw / 27 marca 2014 o 02:25
A czy szczac bedzie mozna w parku?
Avatar
Gość / 26 marca 2014 o 23:29

Moim zdaniem patronat nad parkiem jordanowskim powinien zajać Pan Andrzej Likos przegoniony wladca przez pis-owski narod

mnie sie zdaje ze juz masz cieplo :ph34r:

Avatar
Gość / 26 marca 2014 o 21:55

Każdy z nas zapewne wie, że Jan Paweł II to ważna postać dla katolików, ale wg mnie w naszym Państwie jest za dużo ulic, skwerów czy ronda nazywanych imieniem od ludzi świętych, a tym bardziej od różnych polityków. Park Jordanowski, który znajduje się w Kraśniku Starym powinien nosić nazwę chociażby jakiegoś muzyka, np Czesława Niemena. Mam jeszcze jedno proste pytanie: czy mimo, że kraśniccy radni kraśniccy nadadzą nazwę, to czy będzie się tam coś w ogóle działo? Ja rozumiem, że bardzo dużo młodych ludzi powyjeżdżało z Kraśnika, ale nasze miasto wymiera. Jak już jest jakiś koncert, to wydarzenie łączy się np z "Maliniakami" czy "Dniami Kraśnika", albo dzieje się w Kraśniku Fabrycznym. W Kraśniku Starym mimo, że jest odbudowany amfiteatr to bardzo, bardzo rzadko się coś w nim odbywa.

Marysieńka ? :)

Marysieńka ? :)

rozwiń
Avatar
PIOTR / 28 września 2014 o 21:08

nie mam mam żadnej uwagi co do rewaloryzacji parku w Kraśniku, czy też do jego nazwy.

Chciałem tylko poinformować społeczeństwo Krasnickie o samowoli popełnionej przez

"WŁADCÓW" tegoż miasta w przedmiocie samowolnie wyciętych drzew  na prywatnej działce

położonej tuż przy parku...przy okazji karczowania drzew miejskich. Pozyskane drzewa sprzedano

lub rozdano za dosłowne grosze.

Aby zatuszować  sprawę, tenże URZAD proponuje odkupić zajętą samowolnie działkę 12 AROWĄ

ZA 18.000 ZŁ. Najdziwniejsze jest to, że włascicielom wciska sie ciemnotę, iż w centrum Kraśnika

posiadają oni łąkę a nie działkę budowlana, na której stał ongiś rodowy dom szacownych obywateli miasta Krasnika. Pan Burmistrz sprzedaje podobne działki za kwotę  100 zł/m2 co za 12a. daje kwotę 120ooo zł. Najciekawsze jest to, że oszukuje sie włascicieli mających po 80 lat. 

                                                                                            Z poważaniem PIOTR

nie mam mam żadnej uwagi co do rewaloryzacji parku w Kraśniku, czy też do jego nazwy.

Chciałem tylko poinformować społeczeństwo Krasnickie o samowoli popełnionej przez

"WŁADCÓW" tegoż miasta w przedmiocie samowolnie wyciętych drzew  na prywatnej działce

położonej tuż przy parku...przy okazji karczowania drzew miejskich. Pozyskane drzewa sprzedano

lub rozdano za dosłowne grosze.

Aby zatuszować  sprawę, tenże URZAD proponuje odkupić zajętą samowolnie działkę 12 AROWĄ

ZA 18.000 ZŁ. Najdziwn... rozwiń

Avatar
Duży Wacek / 29 marca 2014 o 11:19

czy myślicie, że ja jestem "marysieńką"??? już bez przesady. ja jestem z Kraśnika, ale nie mieszkam tam. a czy już nie można wyrażać swoich poglądów??? p.s. ja wiem, że nie jestem "Marysieńką".

Nie drocz się z nami i  tak wszyscy wiedzą że jesteś Maryśieńką,można cię poznać po tym pieprzyku między pośladkami.

Avatar
Młoda osoba / 29 marca 2014 o 10:21
czy myślicie, że ja jestem "marysieńką"??? już bez przesady. ja jestem z Kraśnika, ale nie mieszkam tam. a czy już nie można wyrażać swoich poglądów??? p.s. ja wiem, że nie jestem "Marysieńką".
Avatar
antymarysieńka / 27 marca 2014 o 21:43

"Mieszkanka Kraśnika" to nie jest na szczęście Marysieńka i proszę nie myśleć, że to ona. Ten komentarz dodała młoda osoba, która widzi co się dzieje wokół i w Polsce.

Jako żywo ! Ale styl - wypisz, wymaluj - Marysieńka ! :D

Avatar
lucjan / 27 marca 2014 o 21:25

Moim zdaniem patronat nad parkiem jordanowskim powinien zajać Pan Andrzej Likos przegoniony wladca przez pis

no nie każdy ma takie układy jak Pan Andrzej L.......przyjacielsko rodzinne....wie chłop z kim trzymać..

Avatar
Mieszkanka Kraśnika / 27 marca 2014 o 18:20

Marysieńka ? :)


Marysieńka ? :)

"Mieszkanka Kraśnika" to nie jest na szczęście Marysieńka i proszę nie myśleć, że to ona. Ten komentarz dodała młoda osoba, która widzi co się dzieje wokół i w Polsce.

Avatar
aww01 / 27 marca 2014 o 07:54

Nadawanie ulicom i placom imienia JP2 jest już oklepane. Pójdźmy dalej! Zmieńmy nazwę miasta Kraśnik na Wojtyłowice albo Janów-Pawłów! Co Wy na to?

Avatar
Stanislaw / 27 marca 2014 o 02:25
A czy szczac bedzie mozna w parku?
Avatar
Gość / 26 marca 2014 o 23:29

Moim zdaniem patronat nad parkiem jordanowskim powinien zajać Pan Andrzej Likos przegoniony wladca przez pis-owski narod

mnie sie zdaje ze juz masz cieplo :ph34r:

Avatar
Gość / 26 marca 2014 o 21:55

Każdy z nas zapewne wie, że Jan Paweł II to ważna postać dla katolików, ale wg mnie w naszym Państwie jest za dużo ulic, skwerów czy ronda nazywanych imieniem od ludzi świętych, a tym bardziej od różnych polityków. Park Jordanowski, który znajduje się w Kraśniku Starym powinien nosić nazwę chociażby jakiegoś muzyka, np Czesława Niemena. Mam jeszcze jedno proste pytanie: czy mimo, że kraśniccy radni kraśniccy nadadzą nazwę, to czy będzie się tam coś w ogóle działo? Ja rozumiem, że bardzo dużo młodych ludzi powyjeżdżało z Kraśnika, ale nasze miasto wymiera. Jak już jest jakiś koncert, to wydarzenie łączy się np z "Maliniakami" czy "Dniami Kraśnika", albo dzieje się w Kraśniku Fabrycznym. W Kraśniku Starym mimo, że jest odbudowany amfiteatr to bardzo, bardzo rzadko się coś w nim odbywa.

Marysieńka ? :)

Marysieńka ? :)

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 0

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 23

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 10

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 10

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!