niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Park miejski w Kraśniku z papieskim patronem?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2014, 16:00

W Kraśniku są zbierane podpisy pod apelem, aby park jordanowski nosił imię Jana Pawła II. Problem w tym, że takie miejsce w mieście już jest - skwer przy ul. Narutowicza. Radni co do nowej inicjatywy nie są zgodni

- Jestem w tę inicjatywę osobiście zaangażowany - przyznaje Jan Albiniak, radny z Kraśnika. - Większa ilość osób uważa podobnie jak ja, że należy znaleźć w mieście miejsce godniejsze i właściwe do uczenia tak znamienitej osoby jak papież niż skwer przy ruchliwej ulicy. To miejsce służy głównie ludziom, którzy chcą wypić flaszkę i osobom, które wychodzą na spacer z psami. Skwer im. Jana Pawła II znajduje się w starej dzielnicy Kraśnika, w pobliżu kościoła rektoralnego pw. św. Ducha. Już pod koniec października 2011 r. radni zgodzili się, aby to miejsce nosiło imię Jana Pawła II. Stało się tak na wniosek radnego Tadeusza Bartosia. - Kiedyś rzeczywiście taką decyzję razem z innymi radnymi podjąłem. Teraz wiem, że miejsce to nie jest właściwe - tłumaczy radny Albiniak. Ci mieszkańcy, którzy uważają podobnie mogą złożyć swój podpis pod apelem, w sprawie nadania imienia Jana Pawła II parkowi jordanowskiemu przy ul. Oboźnej, który już w tym roku będzie remontowany. "Nowy park będzie miejscem odpoczynku i spacerów dla dzieci, młodzieży i ludzi starszych - czytamy w apelu. "Miejscem spotkań kilku pokoleń kraśniczan. Będzie miejscem godnym imienia świętej osoby”. Sceptycznie do nowej inicjatywy podchodzi jednak Tadeusz Członka, przewodniczący Rady Miasta Kraśnik. - Nadawanie imion znamienitych Polaków celem ich upamiętnienia wymaga dużej rozwagi - podkreśla Członka. - Należy wcześniej przeanalizować za i przeciw. I dodaje: Targałyby mną wątpliwości, bo w parku spotykają się młodzi ludzie, to miejsce rozrywki, gdzie się śpiewa i tańczy. Podobne wątpliwości mam czy należy wieszać krzyż w każdym miejscu, np. w miejscach pracy, gdzie ludzie mogą przeklinać. Innego zdania jest pomysłodawca powstania skweru imię Jana Pawła II przy ul. Narutowicza. - To jest polityka, nie powinno się tym grać - wskazuje radny Tadeusz Bartoś. - Mieszkańcy mnie poparli. Poza tym są już przeznaczone pieniądze na rewitalizację tego skweru. Radny jednocześnie przyznaje, że krążący w mieście apel też podpisał. Powód jest jednak zupełnie inny. - Papież zostanie upamiętniony w drugim miejscu w Kraśniku - wyjaśnia Bartoś. Nie zgadza się również z opinią radnego Albiniaka, że skwer przy Narutowicza nie jest właściwym miejscem. - Wystarczy pójść do parku miejskiego i zobaczyć co się tam dzieje - przekonuje Bartoś. - Skwer jest w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła, przy ulicy - wylicza przewodniczący Rady Miasta Kraśnik. - Jeśli już teraz są uwagi, że są osoby, które w tym miejscu nie zachowuje należytej powagi to co dopiero mówić o kilkuhektarowym parku miejskim, który jest z daleka od spojrzeń ludzi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: papież Kraśnik
PIOTR
Duży Wacek
Młoda osoba
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

PIOTR
PIOTR (28 września 2014 o 21:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nie mam mam żadnej uwagi co do rewaloryzacji parku w Kraśniku, czy też do jego nazwy.

Chciałem tylko poinformować społeczeństwo Krasnickie o samowoli popełnionej przez

"WŁADCÓW" tegoż miasta w przedmiocie samowolnie wyciętych drzew  na prywatnej działce

położonej tuż przy parku...przy okazji karczowania drzew miejskich. Pozyskane drzewa sprzedano

lub rozdano za dosłowne grosze.

Aby zatuszować  sprawę, tenże URZAD proponuje odkupić zajętą samowolnie działkę 12 AROWĄ

ZA 18.000 ZŁ. Najdziwniejsze jest to, że włascicielom wciska sie ciemnotę, iż w centrum Kraśnika

posiadają oni łąkę a nie działkę budowlana, na której stał ongiś rodowy dom szacownych obywateli miasta Krasnika. Pan Burmistrz sprzedaje podobne działki za kwotę  100 zł/m2 co za 12a. daje kwotę 120ooo zł. Najciekawsze jest to, że oszukuje sie włascicieli mających po 80 lat. 

                                                                                            Z poważaniem PIOTR

Rozwiń
Duży Wacek
Duży Wacek (29 marca 2014 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czy myślicie, że ja jestem "marysieńką"??? już bez przesady. ja jestem z Kraśnika, ale nie mieszkam tam. a czy już nie można wyrażać swoich poglądów??? p.s. ja wiem, że nie jestem "Marysieńką".

Nie drocz się z nami i  tak wszyscy wiedzą że jesteś Maryśieńką,można cię poznać po tym pieprzyku między pośladkami.

Rozwiń
Młoda osoba
Młoda osoba (29 marca 2014 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy myślicie, że ja jestem "marysieńką"??? już bez przesady. ja jestem z Kraśnika, ale nie mieszkam tam. a czy już nie można wyrażać swoich poglądów??? p.s. ja wiem, że nie jestem "Marysieńką".
Rozwiń
antymarysieńka
antymarysieńka (27 marca 2014 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Mieszkanka Kraśnika" to nie jest na szczęście Marysieńka i proszę nie myśleć, że to ona. Ten komentarz dodała młoda osoba, która widzi co się dzieje wokół i w Polsce.

Jako żywo ! Ale styl - wypisz, wymaluj - Marysieńka ! :D

Rozwiń
lucjan
lucjan (27 marca 2014 o 21:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Moim zdaniem patronat nad parkiem jordanowskim powinien zajać Pan Andrzej Likos przegoniony wladca przez pis

no nie każdy ma takie układy jak Pan Andrzej L.......przyjacielsko rodzinne....wie chłop z kim trzymać..

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!